Įkraunama...
Įkraunama...

Kepimas orkaiteje

Ir as noriu atgaivinti tema. Gal dar kas papasakos apie skanius patiekalus keptus orkaiteje bigsmile.gif As perejau nuo dujines prie elektrines orkaites, tai irgi programu daug, ir norisi kuo daugiau ju isbandyti smile.gif

PVZ. kam naudojama programa su infraraudonaisiais spinduliais? g.gif Instrukcijoje parasyta tik, kad dideliems mesos gabalams. O ar daugiau ji niekam netinkama? ax.gif
Atsakyti
aš orkaitėje kepu beveik viską
nuo blynų iki kotletukų ar kepsnelių
pirmiausia nereikia riebalų, antra - greičiau viskas pagaminama
ir man skaniau
Atsakyti
QUOTE(Skraido @ 2010 05 26, 16:27)
Pakeliu tema i virsu smile.gif

manau visom jaunom seimininkem (tokiom kaip as) orkaites naudojimas yra mistika siokia tokia. Va ir as kepiau kugeli apie valanda ir neiskepe sad.gif prireike kokios 1 h 30-40min. Gal galetumet pasidalinti konkreciais receptais ir kaip juos gaminate orkaiteje (kokiame inde, uzdengiamas jis ar ne, kokioje temperaturoje ir kiek laiko kepate, ar pilate vandens i inda, jei taip kiek ir pan..)

Buciau dekinga smile.gif
kaskas cia minejo, kad balandelius orkaitej kepa. O kiek laiko reikia kept ir ar reikia ka nors pilt i ta spizini inda (vandens pvz?)

del kugelio tai jau issiaskinau, nes klausiau ir mociuciu ir zmoniu kurie dirba tokiose vietose kaip Berneliu uzeigos ir tt. skanaus kugelio paslaptis daug pieno ir dar daugiau riebalu doh.gif as pati taip kepiau ir iskepa greiciau ir skonis nerelus. tik tas riebalu kiekis mane truputi baugina.
as I bulviu tarki dedu pora kiausiniu, piena pasildau su kubeliu bulijono, ten pat istirpinu pora saukstu sviestu. ir dar paspirginu spirguciu arba riebalu likusiu nuo vistienos. tik tada gaunasi tikrai pasakiskas. bet juo megaujames YPAC retai
Atsakyti
Va mano orkaitė tikrai mistinė,neiškepė kugelis nei per 2,5h biggrin30x30.png Nustačiau 180 laipsnių,kepiau uždengus folija,po valandos patikrinau,buvo visiškai žalias,tada nuėmiau foliją ir kepiau dar 1,5h vis ragaudama,ir vistiek gavos klampus tarkių skonio unsure30x30.png o ir pieno virinto pyliau ir aliejaus,tik bulves rankom tarkavau,bet per tą pusę kur košė gaunas.. na ir nežinau kas per orkaitė,pirkau nenaują..Elmar firmos,nėra jokios info apie ją internete..Ir taip įdomiai vienu kartu galima nustatyti arba temperatūrą,arba kepimo režimą,ten viršus arba apačia,bet ant tų režimų išvis vos šilta orkaitė ir niekas nekepa ...tai jau kažin ar ką bekepsiu joje,pyragas tik iškepė normaliai biggrin30x30.png
Atsakyti
QUOTE(Aushrita @ 2016 08 17, 16:44)
Va mano orkaitė tikrai mistinė,neiškepė kugelis nei per 2,5h  :D Nustačiau 180 laipsnių,kepiau uždengus folija,po valandos patikrinau,buvo visiškai žalias,tada nuėmiau foliją ir kepiau dar 1,5h vis ragaudama,ir vistiek gavos klampus tarkių skonio  unsure.gif o ir pieno virinto pyliau ir aliejaus,tik bulves rankom tarkavau,bet per tą pusę kur košė gaunas.. na ir nežinau kas per orkaitė,pirkau nenaują..Elmar firmos,nėra jokios info apie ją internete..Ir taip įdomiai vienu kartu galima nustatyti arba temperatūrą,arba kepimo režimą,ten viršus arba apačia,bet ant tų režimų išvis vos šilta orkaitė ir niekas nekepa ...tai jau kažin ar ką bekepsiu joje,pyragas tik iškepė normaliai  :D

sunku pasakyt, kokio dydzio ir svorio jusu kugelis buvo.Siulau eksperimenta.
Nusipirkit vistu slauneliu. Paruoskit su prieskoniais ir kepkit pusantros valandos kepimo rankovej ar uzdaram stikliniam inde. Geriausia kokia 200 laipsniu karstumo orkaitej. Jei po pusantros val. slauneles dar neiskepe - dekit i puoda ir issivirkit, o orkaite ismeskit.
Atsakyti
Klausimas patyrusioms ir bandančioms visokias alternatyvas. Kepu moliūgų apkepą iš speltos miltų ir vis prastai išeina. Bet imu galvoti, kad ne miltuose esmė, o mano inde. Kai "susikepė" viena mano skardinė forma, mama įbruko tokią keramikinę ar panašiai, nes pas ją gulėjo nenaudojamas, naujas, pripirko jaučiu iš kokios Maximos lipdukų smile.gif Tokį kaip "bliūdą", gana storasienį. Ir galvoju, kad kaltas jis, o ne miltai ar receptas. Dugnas ir viršus iškepa nerealiai, o vidus žaliokas lieka unsure.gif Tenka vartyti ir dakepinėti, laiko atžvilgiu ilgai gaunasi ir nebegražu unsure.gif
Kaip manote, inde bėda? Mest lauk?
Atsakyti
Aš naudoju grūdinto stiklo formą apkepams. Bet teko kepti ir silikoninėje, ir keramikinėje.
O anksčiau kepdavote tokį pat apkepa kitoje formoje ir viskas buvo gerai?
Gal orkaitė netolygiai šildo, arba parinkta blogai temperatūra ir laikas. hmm.gif
Atsakyti
QUOTE(Indonezija_ @ 2016 11 03, 11:43)
Aš naudoju grūdinto stiklo formą apkepams. Bet teko kepti ir silikoninėje, ir keramikinėje.
O anksčiau kepdavote tokį pat apkepa kitoje formoje ir viskas buvo gerai?
Gal orkaitė netolygiai šildo, arba parinkta blogai temperatūra ir laikas. hmm.gif

Retai šiaip kepu kepinius, ne smiltų nevartoti stengiuos. Anksčiau turėjau skardinę formą, bet jai apsibraižiusišmečiau ir norėjau pirktis naują, o mama įdavė šią, dabartinę, gana stambią, keramikinę kažkokią. Pati mama tokios niekad irgi nenaudojus. Orkaitei regis viskas gerai, visada ant to paties nustatau, kad iš viršau ir iš apačios keptų. Apkepas paprasčiausias, nieko mandro, tiesiog spelta miltai. Kai išdraskau visą, apverčiu aukštyn kojom, tai dakepa doh.gif
Matyt teks visgi įprastą formą pirktis, gana man čia tų "pagerintų" indų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2016 11 03, 13:04)
Retai šiaip kepu kepinius, ne smiltų nevartoti stengiuos. Anksčiau turėjau skardinę formą, bet jai apsibraižiusišmečiau ir norėjau pirktis naują, o mama įdavė šią, dabartinę, gana stambią, keramikinę kažkokią. Pati mama tokios niekad irgi nenaudojus. Orkaitei regis viskas gerai, visada ant to paties nustatau, kad iš viršau ir iš apačios keptų. Apkepas paprasčiausias, nieko mandro, tiesiog spelta miltai. Kai išdraskau visą, apverčiu aukštyn kojom, tai dakepa doh.gif
Matyt teks visgi įprastą formą pirktis, gana man čia tų "pagerintų" indų smile.gif

Jūs, panašu, tiesiog nepratus prie tokio indo. Storasieniai indai ilgiau kaista, bet vėliau ilgiau išlaiko šilumą. Kepkite šiek tiek (nedaug) žemesnėje temperatūroje. Kad šonai ne taip greit suskrustų. tada spės ir vidus perkept. Storasieniai indai - tikras gėris, tik reik juos tinkamai panaudot. Ir jie labiau tinka tiems patiekalams, kuriuos reikia ilgai gaminti, troškinti. Pvz., viename LT pakrašy kugelį senovėje kepdavo duonkepėj krosnyje per naktį. O šiais laikais tam praverčia įprasta orkaitė ir storasienis indas. Bet kepti irgi netrumpai tenka, kad išgaut būtent tą skonį.
Atsakyti
QUOTE(pašnekutė @ 2016 11 04, 03:00)
Jūs, panašu, tiesiog nepratus prie tokio indo. Storasieniai indai ilgiau kaista, bet vėliau ilgiau išlaiko šilumą. Kepkite šiek tiek (nedaug) žemesnėje temperatūroje. Kad šonai ne taip greit suskrustų. tada spės ir vidus perkept. Storasieniai indai - tikras gėris, tik reik juos tinkamai panaudot. Ir jie labiau tinka tiems patiekalams, kuriuos reikia ilgai gaminti, troškinti. Pvz., viename LT pakrašy kugelį senovėje kepdavo duonkepėj krosnyje per naktį. O šiais laikais tam praverčia įprasta orkaitė ir storasienis indas. Bet kepti irgi netrumpai tenka, kad išgaut būtent tą skonį.

tai va gi tas šiuolaikinis skubėjimas, vis greičiau norisi smile.gif Aš kepiau ant gana aukštos ugnies, kad greičiau būtų ax.gif
Bet visvien tada kažkoks neekonomiškumas gaunasi, kai ilgai kepti reikia, ne kaimo gryčios pečius, kad ir gryčia šyla pernakt ir pyragas kepa smile.gif Troškinimui tai gerus puodus turiu, nereikia man orkaitėje troškinti. Manau teks atsisakyti indo.
Atsakyti
Na jei aukšta kaitra, tuomet viduriukas nespėja iškepti. smile.gif
Jei norisi greičiau, tuomet galima įsigyti mažus indelius ir gausis kiekvienam šeimos nariui atskira porcija. mirksiukas.gif
Atsakyti