Įkraunama...
Įkraunama...

Kakliuko raukšlės matavimas

As abu nestuke.gif dariausi, nors sake, kad nera didelio reikalo nes net 30m neturiu ir giminej nera atveju apsigimimu, bet as vistiek dariausi, kad ramiau nestuke.gif buciau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(skrusdelyte2 @ 2010 04 02, 11:25)
Papasakokite, kokia baigtis, danzani medikai klysta... man 12 sav. nustate 3mm tai labai nerimauju, dabar laukiu kraujo tyrimo rezultatu  verysad.gif


Nepykit, nenoriu kartotis, nes visi mano isgyvenimai aprasyti temoje apie genetinius tyrimus cool.gif Baigtis liudna unsure.gif (teko nutraukti nestuma, nes buvo DS)
QUOTE(Keja @ 2010 04 07, 13:13)
As abu  nestuke.gif dariausi, nors sake, kad nera didelio reikalo nes net 30m neturiu ir giminej nera atveju apsigimimu, bet as vistiek dariausi, kad ramiau  nestuke.gif buciau smile.gif

drinks_cheers.gif dabar visos drauges mano po mano atvejo irgi darysis tyrimus, nes mano atvejis parode, kad tai nutinka ir jaunom. Nors tai mano 2 nestumas, ir pirmas vaikas sveikas .
Dazniausiai (statistiskai) jaunos, grazios ir sveikos ir pagimdo ligoniukus, nes tokias jaunas niekas netiria unsure.gif Stai toks paradoksas cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Susapnuota: 07 balandžio 2010 - 13:22
Tačiau yra ne vienas ir ne du atvejai, kai tyrimas rodo DS, mamytė pasirenka vaikiuką išsaugoti ir jis gimsta sveikas. Taip pat yra ne vienas ir ne du atvejai, kai tyrimas rodo visiškai sveiką vaikiuką, o gimus paaiškėja, kad vis tik Saulės vaikutis (taip vadinas mažulius, turinčius Dauno Sindromą) gimė.
Negalima pasitikėti tuo tyrimu 100%. Patys medikai tai pripažįsta. Dažnai jis įneša daugiau sumaišties, nei ramybės, todėl daugumoje šalių jo standartiškai nedaro.
Atsakyti
Man pats temos pavadinimas keistokai suformuluotas "ar verta ?"
Manau ne verta , o reikalinga, kaip ir kasmenesiniai mamos tyrimai, taip ir vaiko tam tikro laikotarpio atitinkamu parametru matavimas.
Nebutu toks tyrimas rekomenduojamas, jei jis nesuteiktu informacijos.
Atsakyti
QUOTE(kiwi82 @ 2010 04 07, 18:40)
Nebutu toks tyrimas rekomenduojamas, jei jis nesuteiktu informacijos.

Vis dažniau jis nebėra rekomenduojamas rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(HappyAngel @ 2010 04 07, 18:42)
Vis dažniau jis nebėra rekomenduojamas rolleyes.gif


Na, matyt, as bendravau tik su tom gydytojom, kurios linkusios matuoti sprando rauksle. Genetikos centre siemet taip pat akcentavo, kad tinkamu laiku atejau ir gales ja ismatuoti.
Atsakyti
QUOTE(HappyAngel @ 2010 04 07, 17:28)

Negalima pasitikėti tuo tyrimu 100%.

amniocenteze atsakymo patikimumas 99 proc cool.gif I tolimesne diskusija nesiveliu ax.gif

QUOTE(kiwi82 @ 2010 04 07, 18:40)
Man pats temos pavadinimas keistokai suformuluotas "ar verta ?"
Manau ne verta , o reikalinga, kaip ir kasmenesiniai mamos tyrimai, taip ir vaiko tam tikro laikotarpio atitinkamu parametru matavimas.
Nebutu toks tyrimas rekomenduojamas, jei jis nesuteiktu informacijos.

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Susapnuota @ 2010 04 07, 19:05)
amniocenteze atsakymo patikimumas 99 proc cool.gif I tolimesne diskusija nesiveliu  ax.gif 

O tema juk ne apie tai. Ar skaitėt, ką rašiau? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(HappyAngel @ 2010 04 07, 19:07)
O tema juk ne apie tai. Ar skaitėt, ką rašiau? smile.gif


Jus raset stai kaip:
QUOTE
Tačiau yra ne vienas ir ne du atvejai, kai tyrimas rodo DS, mamytė pasirenka vaikiuką išsaugoti ir jis gimsta sveikas.


Nereikia klaidinti mamyciu, nes sis matavimas yra tik pati pradziu pradzia visu genetiniu tyrimu. Nes ji atlikti gali paprasciausia gine priziurinti nestuma, (sio pamatavimo tikslumas priklauso nuo daugeliu dalyku: vaisiaus sav. dienos tikslumu, jo padeties butent matavimo metu, nuo aparato, nuo pacios gydytojos...)Ir jis niekaip negali rodyti kad vaikas serga ar ne butent DS Nepykit, bet nusisnekejote doh.gif Jis parodo tik galima padidinta (ar ne) rizika , kad vaikas gali sirgti vienokia ar kitokia genetine liga, o ne tik DS Tai tik tikimybe ir nieko daugiau. Juk genetines ligos tai ne tik DS, ar ne ?

4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Susapnuota: 07 balandžio 2010 - 19:42
Susapnuota, mano draugė auginą sūnų, turintį DS. Amniocentezė to neparodė, todėl ji ramiai likusį nėštumo laiką laukė savo vaikelio. Sveiko. Jam gimus jai buvo didžiulis šokas. Dabar jį myli be galo, be krašto ir sako, kad negalinti pagalvoti apie tai, jog galėjo jo netekti (jei tyrimas vis tik būtų parodęs tiksliai). Beje, amniocentezę darė dėl to, kad echoskopu niekaip nesugebėjo kakliuko raukšlės storio nustatyt - vieni sakė vienaip, kiti kitaip doh.gif
Bendrauja ta draugė su mamomis, auginančiomis Saulės vaikučius. Viena iš ten bendraujančių mamų augina sveiką sūnų. Kodėl ji ten bendrauja? Nes dar nėštumo metu prisijungė prie "bendralikimių" - žinančių, kad augins vaikučius su negalia (mano draugė gerokai vėliau prisijungė prie jų). Genetiniai tyrimai tai parodė. Nors jos atveju ne visai taip - jos vaikučiui tik kakliuko raukšlę matavo + kraujo tyrimą darė ir atsakymas buvo labai nedžiuginantis, tačiau amniocentezės ji atsisakė. Net įsivaizduot tos moters džiaugsmo negaliu, kai ji sužinojo, kad jos sūnus vis tik sveikut sveikutėlis gimė wub.gif
Dabar jos abi juokauja, kad likimas smagiai papokštavo, suvesdamas jas, dvi išimtis, į vieną krūvą biggrin.gif

Šitais pavyzdžiais nenoriu anei ginčytis, anei kažkokių diskusijų iššaukt, tiesiog noriu pasakyt, kad visko būna. Medicina ne visagalė ir ja aklai pasitikėti negalima 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(HappyAngel @ 2010 04 07, 21:53)
*...jos vaikučiui tik kakliuko raukšlę matavo + kraujo tyrimą darė ir atsakymas buvo labai nedžiuginantis, tačiau amniocentezės ji atsisakė. Net įsivaizduot tos moters džiaugsmo negaliu, kai ji sužinojo, kad jos sūnus vis tik sveikut sveikutėlis gimė wub.gif

**Medicina ne visagalė ir ja aklai pasitikėti negalima 4u.gif

* tokiu atveju tikrai laaaabai daug, net SM pilna - tai labai dziugina ir suteikia vilties ir paciai man thumbup.gif Nes kraujo tyrimas ir raukles matavimas tai irgi tik tikimybe ax.gif Dziaugiuosi kad mamytes surizikavo ir laimejo.
As pabijojau rizikuot po amnio atsakymo....

** Tai jau tikrai taip thumbup.gif Man paciai ginekologe diagnozavo nevaisinguma doh.gif Taciau gavosi viskas atvirksciai mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Susapnuota: 07 balandžio 2010 - 21:29
man siandien gine ismatavo kaklo rauksle 3,1 mm. Zliumbiau parejusi namo kaip didele, nors ir suvokiu, kad tai tik parodo, jog galima rizika, o ne diagnoze. Bet vistiek..
Darysiuos tolimesnius tyrimus, bet kaip baisu viso to laukti!!
kokie kitoms buvo rezultatai?
prasau, pasidalinkit patirtimi, o tai is nerimo nuprotesiu verysad.gif
Atsakyti