Įkraunama...
Įkraunama...

Raidos sutrikimas

QUOTE(Ukmė @ 2014 02 18, 18:48)

Ukme,rasei ,kad jusu berniuka tikrino del autizmo,gal pameni ka tokio jis dare.Bijau ,kad mano mazylei tik autizmo nepripazintu.Ir kaip manai ar normalu,kad vaikas primirsta ko yra mokomas,nes viena diena jau atrodo super ,viska padaro,kita -kaip ir nelabai prisimena.Ir ar ismokes nauja zodeli turoi ji pastioviai naudoti,nes buna kazka naujo pasako ir daugiau neisgirsi.
Ir dar klausimukas,ar manote kad tas nerangumas susijes su raidos sutrikimu?
Atsakyti
QUOTE(Crab apple @ 2014 02 19, 16:42)
Ukme,rasei ,kad jusu berniuka tikrino del autizmo,gal pameni ka tokio jis dare.Bijau ,kad mano mazylei tik autizmo nepripazintu.Ir kaip manai ar normalu,kad vaikas primirsta ko yra mokomas,nes viena diena jau atrodo super ,viska padaro,kita -kaip ir nelabai prisimena.Ir ar ismokes nauja zodeli turoi ji pastioviai naudoti,nes buna kazka naujo pasako ir daugiau neisgirsi.
Ir dar klausimukas,ar manote kad tas nerangumas susijes su  raidos sutrikimu?

Na, tie bruožai nedingo ir dabar, tiesiog jų nepakanka diagnozei - mašinas stato eilėmis ir ne bet kaip, o labai tvarkingai, nors šiaip nėra pats tvarkingiausias vaikas smile.gif , labai blogai jaučiasi minioje, todėl visos darželio šventės iki šiol būdavo su ašaromis, pilvo skausmais, pabalusiu veidu (kurį laiką į šventes neleisiu, jam tik stresą kelia, naudos jokios), išrankus maistui. Na lyg viskas, kiek pamenu.
Dėl to, kas atrodo normalu ar ne, aš nesiimsiu spręsti, nes man tikrai trūksta žinių, bet jei palyginčiau su savo mažąja, tai ji tikrai viską, ką išmoksta, naudoja. O jūs neturit galimybių apsilankyti raidos centre, kur mergaitė būtų kompleksiškai ištirta? Daug kas peikia Vilniaus raidos centrą, bet man jis labai padėjo - ir ištyrė vaiką, ir išmokau kaip su juo dirbti.
Viskas tarpusavyje susiję - ir motorika, ir kalba tarpusavyje turi glaudų ryšį. Nors tarkim tuo metu, kai sūnaus smulkioji motorika buvo išlavinta aukščiau normų, jis nekalbėjo, o va dabar, kai kalba, smulkioji jau šlubuoja.
Aš galiu padėti tik praktiniais patarimais ir jie bus susiję tik su mano asmenine patirtimi, daug ko galbūt ir nepritaikysit, nes visi vaikai individualūs, raktelis į juos vis kitoks, bet gal pavyks pritaikyti bent kažką ir pamažu viskas pajudės pirmyn mirksiukas.gif
Atsakyti
sveika,ukme,as vis taves nepaleidziu,norejau paklausti del kojyciu.gal pameni kaip daktarai ivardino ta nevikruma,nes dabar prisiminiau,kad veziau savo mazyle pas masaziste,kad ivertintu tonusa,tai sake,kad viskas normalu pas ja.
Ir dar norejau pasiteirauti ,dabar man labai aktualiu klausimu,kaip savo berniuka pripratinai prie puoduko.ziuriu nelabai maniskei sekasi tie reikalai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Crab apple @ 2014 02 22, 02:37)
sveika,ukme,as vis taves nepaleidziu,norejau paklausti del  kojyciu.gal pameni kaip daktarai ivardino ta nevikruma,nes dabar prisiminiau,kad veziau savo mazyle pas masaziste,kad ivertintu tonusa,tai sake,kad viskas normalu pas ja.
Ir dar norejau pasiteirauti ,dabar man labai aktualiu klausimu,kaip savo berniuka pripratinai prie puoduko.ziuriu nelabai maniskei sekasi tie reikalai blush2.gif

Neurologė apibūdino tik kaip nerangumą. Jokių neurologinių problemų nebuvo, tiesiog jis buvo nerangus. Labai lankstus, bet tuo pat metu nerangus. Ir dabar dar tas nerangumas matyti, kai jis tarkim šoka, bet progresas tikrai yra. Su puoduku bėdų didelių nebuvo. Pratinti ėmiau nuo metukų, o metų ir aštuonių mėnesių ėmė prašytis ir dienomis jau buvo be sauskelnių, dviejų metukų jų atsisakėm visiškai. Mažoji, nors viską puikiai supranta, į puoduką nedaro - tik šalia smile.gif Aš, sūnų pratinau anksti nesitikėdama, kad jis ims po mėnesio ir pradės prašytis. Tiesiog buvo vasara, karšta ir man nesinorėjo, kad jis būtų su sauskelnėm. Tai tiesiog dažnai sodinau ant puoduko ir tiek. Avarijų kasdien n buvo, bet atėjo laikas ir jis pradėjo prašytis.
Atsakyti
QUOTE(Ukmė @ 2014 02 22, 13:54)
Neurologė apibūdino tik kaip nerangumą. Jokių neurologinių problemų nebuvo, tiesiog jis buvo nerangus. Labai lankstus, bet tuo pat metu nerangus. Ir dabar dar tas nerangumas matyti, kai jis tarkim šoka, bet progresas tikrai yra. Su puoduku bėdų didelių nebuvo. Pratinti ėmiau nuo metukų, o metų ir aštuonių mėnesių ėmė prašytis ir dienomis  jau buvo be sauskelnių, dviejų metukų jų atsisakėm visiškai. Mažoji, nors viską puikiai supranta, į puoduką nedaro - tik šalia smile.gif Aš, sūnų pratinau anksti nesitikėdama, kad jis ims po mėnesio ir pradės prašytis. Tiesiog buvo vasara, karšta ir man nesinorėjo, kad jis būtų su sauskelnėm. Tai tiesiog dažnai sodinau ant puoduko ir tiek. Avarijų kasdien n buvo, bet atėjo laikas ir jis pradėjo prašytis.

Sveika Ukme,nusprendziau eiti privaciai del savo saulytes kojyciu,gal gali patarti pas koki daktara man kreiptis,gal pas ortopeda?Kuris jums padejo?
Atsakyti
QUOTE(Crab apple @ 2014 02 28, 01:22)
Sveika Ukme,nusprendziau eiti privaciai del savo saulytes kojyciu,gal gali patarti pas koki daktara man kreiptis,gal pas ortopeda?Kuris jums padejo?

Aš nėjau pas ortopedą, dirbom tik su kiniziterapeute. Jeigu nėra rimtų ortopedinių bėdų, tai tikrai pakanka užsiėmimų su kiniziterapeute.
Atsakyti
QUOTE(Ukmė @ 2014 02 28, 12:39)
Aš nėjau pas ortopedą, dirbom tik su kiniziterapeute. Jeigu nėra rimtų ortopedinių bėdų, tai tikrai pakanka užsiėmimų su kiniziterapeute.

aciu 4u.gif
Atsakyti
sveikos. As cia pirma karta taciau noreciau jusu patarimo. gal kas esate su tuo susidurusios. As auginu mergaite su negaliai, misrus raidos sutrikimas. viskas butu gerai bet paskutiniu laiku ozius ar ka ten man ji rodo. i darzeli nueinam ir nesirengia , gali valanda prasedet ir rodo savo, o kai reikia pasiimt irgi tas pats. nesirengia nors tu ka. ir geruoju ir bloguoju sneku bet kaip i siena, jau baigiu viusa kantrybe prarast. vakar darzeli neistverus net apsiverkiau kai pusvalandi ikalbinejau ja rengtis. tai aukletoja nzn ka pamane. o ji vistiek nejo namo tai teko rekiancia iki masinos nusinest. vienu zodziu nzn ar ji cia ozius tokius man rodo ar cia jei taip jau rodosi kad reikia daryt. gal kas susidurusios esat su kaskuo panasiu. gal patartumet kaip man reiketu elgtis. nes nebezinau ko griebtis. [:bliaunu:]
Atsakyti
Sveikos. Ar yra kam buvo atliktas raidos vertinimas pagal WECHSLERĮ? Noreciau informacijos apie jo atlikima.
Atsakyti
Sveiki. Turiu parduoti atlikusių žuvų taukų Equazen baby. Tinka nuo 6 mėn iki 3 m. Ypač tinka vaikučiams su raidos sutrikimais. Į až
Atsakyti