Įkraunama...
Įkraunama...

Prakaitavimas. Rachitas.

Noreciau suzinot ar yra koks specialus tyrimas rachitui nustatyti (ar tai atliekama tik "is akies")?
Mano maziui 4,5 men., geriam po 2 lasus vit D kasdien. Musu gydytoja rachito neitaria, bet man vistiek neramu. Vaiko pakausiukas nera plikas, taciau plauku ten tikrai maziau nei kitose galvos vietose. Taip pat po nakties pagalve buna lyg ir dregna. Vos uzmiges kudikis intensyviai sukioja galvele, blaskosi. Ar tai nera rachito pradzia?
Aciu.
Atsakyti
Rachitui diagnozuoti specialių tyrimų nėra. Jis diagnozuojamas , įvertinus klinikinius simptomus: bendrą vaiko būklę, raumenų tonusą, psichmotorinį vystymąsi, virškinimo sistemos būklę,galvos formą, bei kaukolės kaulų kietumą. Vasaros metu,jei vaikas geria vit.D profilaktinę dozę, rachitas išsivysto retai. O labai svarbu neperdozuoti vit. D, nes perdozavimas yra žymiai blogiau, nei rachitas. heart.gif
Atsakyti
Laba diena,

Man neisejo atskirai prie temos Racitasuzklausti jusu, Todel rasau atskirai.

Mano mazyliui 3men ir 1 sav. Gydytoja nustate rachito pradzia (kaukuolyte vienoje puseje minksta,maumenelio kampuciai suminksteje,rankytes delniukai prakaituoja ir kojytes padukai), padidino vitamino D lasiuku kieki ir liepe kudykiui duoti preparato 'Osteocare', kurio sudetines dalys yra calcium, magnesium, zinc, vitaminas D. Pries tai profilaktiskai po 2lasiukus naudojom vitamino D. Vaikas mano yra labai labai ramus...
Taciau mano kudykelis labai nemazais tempais auga ir dar turbut reik pridurti, kad as kuri laika pamirsau gerti vitaminus maitinanciom mamom. Mano mazylis gime 3.926 ir 54cm. Pirma menesi priaugo 1.800kg ir 3 cm, o po to 1.100kg ir 4cm ir va trecia men mes sveriame 7.700kg ir esame 64cm. Ar toks spartus augimas gali but priezastimi sios ligos. Mes jusk lauke bunam nuolat, nes daug kaime buvom ir istisai. Kiek laiko reikia kad praeitu si liga? ir ar pasalinio poveikio tolesniam vaikucio vystymuisi nebuna?
Labai aciu
Atsakyti
Taip , spartus augimas gali būti viena iš rachito priežasčių. Iš Jūsų aprašymo tikrai yra panašu, jog kūdikiui yra rachitas , todėl jam reikalinga gydomoji vit. D dozė. Gydomąją dozę paskiria kūdikį sekantis gydytojas ir ,praėjus mėnesiui ,turi įvertinti, ar dozė yra pakankama ,ar nereikia jos sumažinti ar padidinti. Jei Jūs pati maitinate, papildomai kalcio duoti nebūtina. Bet buvimas gryname ore labai svarbu. Ir dar rachitu sergančiam kūdikiui neblogai būtų profilaktinis masažas, nes, esant rachitui, kūdikiams sumažėja raumenų tonusas.
Po rachito, ypač negydyto, gali likti kaulų deformacijų, bet vaikui augant jos sumažėja ir tampa nepastebimos.
heart.gif
Atsakyti
Sveiki, manau kad tokiu karstu oru ne viena mazyli kankina berimai del karscio. Mano mazajai 6 savaites. Jos veidukas ir visa galvyte labai isberta. Pries kelias dienas buvome pas savo gydytoja, ji sake, kad tai greiciausia berimas del karscio (prakaitine). Patare pavalyti su spiritu spuogelius, bet ju tiek daug, kad reiketu valyti visa galvyte, ar tai vaikuciui nepakenks? Berimas ne mazeja, o daugeja, atsirandau jau ne tik ant veiduko, bet ir ant viso kunelio. Namuose ji buna tik su sauskelnem ir vis tiek beria. Gal galite parasyti kaip elgtis esant tokiam berimui. Aciu.
Atsakyti
Prakaitinis bėrimas,išmaudžius vaiką, turėtų praeiti ar bent jau sumažėti. Maudyti galima lakišiaus ar ramunėlių vonelėje. Rūbeliai turi būti tik natūralaus audinio, patalynė taip pat natūrali.
Spiritu valyti ,jei vaikas stipriai išbertas, nereikėtų, nes spiritas šiek tiek rezorbuojasi per kūdikio odą. Spiritu galima valyti pavienius pūlingus spuogelius.
Jei Jūs viską teisingai darote, o bėrimas plečiasi, tai yra tikimybė, jog tai ne prakaitinis bėrimas, o alergija. Dažniausia tokio amžiaus kūdikius beria nuo mamos vartojamų pieno produktų, todėl apie savaitę laiko visiškai atsisakykite šių produktų. Jei bėrimas pradės mažėti ir toliau jų nevalgykite. Jei vėl pradėsite vartoti, stebėkite vaiko odos būklę ir jei vėl daugės bėrimų, reiks vėl jų atsisakyti.
Dar berti gali nuo sojos, kiaušinių, riešutų (chalvos), kviečių, citrusinių vaisių, žemuogių, kt. uogų. Todėl Jums reikia gerai pagalvoti, ką valgyti.
heart.gif
Atsakyti
Tuk tuk tuk smile.gif Laba diena gydytoja. Reikalingas Jusu patarimas. Sunui 2 men. 1 savaite. Neseniai smarkiau pradejo prakaituoti kojyciu padukai. Kojineles ne sintetines unsure.gif Tai del ko? Ar tai jau kokios nors ligos pozymis doh.gif ? Aciu uz atsakyma
Atsakyti
Vien tik pėdų prakaitavimas dar nėra ligos požymis. Vaikų vegetacinė sistema veikia šiek tiek kitaip ir jie labiau prakaituoja galvos oda, delniukais ir pėdutėmis heart.gif .
Atsakyti
Kai valgome, kartais prakaituoja galvyte. Ka tai gali reikšti
Atsakyti
Valgymas yra sunkus darbas kūdikiui, todėl ir prakaituoja galva. Ir vien tik šis požymis neleidžia diagnozuoti kokios tai ligos. heart.gif
Atsakyti
Mano sūnelio nuolat suprakaitavę delniukai ir pėdutės(nepriklausomai, ar šiltai aprengtas, ar išrengtas, ar miega, ar budrus),tiesiog šlapios.Kitokių nusiskundimų neturiu.Kodėl taip?
Atsakyti
Tokia pas jį vegetacinė nervų sistema ir jis linkęs į didesnį prakaitavimą. Daryti nieko nereikia. heart.gif
Atsakyti