Įkraunama...
Įkraunama...

Vipetai (Anglų kurtai)

Sveiki,auginu vipetą,norėčiau išgirsti nuomonių ar klausimų apie šią veislę,tai pat paplepėti su vipetų šeimininkais.Įdedu veislės aprašymą.

Kilmė ir paskirtis

Vipetai buvo išvesti XIX amžiuje šiaurės Anglijoje kiškių medžioklei, o vėliau buvo naudojami kaip lenktyniniai šunys šunų lenktynėse.

1891 metais vipetus pripažino oficialios kinologų organizacijos - jiems leista dalyvauti Anglijos šunų parodose.

Vipetai yra labai greiti šunys (greitis siekia iki 45-55 km/h), sportiški ir elegantiški. Netinka būti sarginiais šunimis, kadangi pasitiki žmonėmis ir dažniausiai neloja. Šie šunys pasižymi ypač gera sveikata, vidutinis gyvenimo amžius - iki 15 metų.

Charakteris


Namuose vipetai būna labai ramūs ir tylūs. Jie yra labai prieraišūs ir draugiški, besidžiaugiantys ne tik šeimininkais, bet ir namuose apsilankančiais svečiais. Labai draugiški ir su vaikais, mėgsta žaisti. Nežinomi atvejai, kad būtų įkandę žmogui ar užpuolę. Kartais šiuos kurtus laiko tam, kad vaikai prarastų baimę gyvūnams, nes vipetai yra ypatingai geri, ramūs ir stabilaus charakterio.

Labai nemėgsta grubaus elgesio. Nuo grubaus elgesio vipetas užsidaro savyje. Bausme vipetui gali būti pakeltas šeimininko balsas, nes jis puikiai jaučia šeimininko nuotaiką, pažįsta šeimininko veido išraišką.

Priežiūra ir dresūra

Vipetų priežiūra paprasta - retkarčiais guminiu šepečiu reikia pašukuoti trumpą kailį. Neskleidžia specifinio kvapo. Mėgsta šilumą.

Vipetai labai lengvai dresiruojami, labai paklusnūs. Lakstydami lauke su kitais šunimis atbėga vos išgirdę šeimininko balsą. Vipetai labai mėgsta fizinį aktyvumą, todėl turi būti skiriama nemažai laiko jiems išsilakstyti.

Elgsena su kitais šunimis

Vipetai gerai sutaria su kitais vipetais ar kitų veislių šunimis. Netgi rekomenduojama vipetus laikyti du, tris ar net daugiau. Jiems labai nepatinka vienatvė, ilgam palikti vieni labai liūdi.

Ir keletas mano gražuolio Boso (attractive Boss gaja) nuotraukyčių:
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti
Nereikėjo kurti naujos temos. Prašom rašyti čia:

http://www.supermama...?...9605&st=384
Atsakyti
Sveiki visi Whipet'u myletojai smile.gif pries savaite isigijau whipeta (kalyte). noreciau pasidalinti informacija apie siuos suniukus smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ingante: 14 liepos 2010 - 14:07
QUOTE(ingante @ 2010 07 14, 15:04)
Sveiki visi Whipet'u myletojai smile.gif pries savaite isigijau whipeta (kalyte). noreciau pasidalinti informacija apie siuos suniukus smile.gif


labai puiku, kad isigijote vipetuke, ale vis tiek idomu, kiek jai laiko, ir koks jos dokumentinis vardas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mama rita @ 2010 07 15, 10:40)
labai puiku, kad isigijote vipetuke, ale vis tiek idomu, kiek jai laiko, ir koks jos dokumentinis vardas  smile.gif

isigijome praeita savaite. jai dabar 11 savaiciu. na as ne lietuvoje gyvenu. na ir mano suniukas neturi dokumentu. neparodom pirkau,- sau smile.gif tiesiog norejau gauti informacijos apie ju auklejima, ju charakteri ir visa kita is tu zmoniu kurie juos augina smile.gif aciu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ingante @ 2010 07 15, 22:12)
isigijome praeita savaite. jai dabar 11 savaiciu. na as ne lietuvoje gyvenu. na ir mano suniukas neturi dokumentu. neparodom pirkau,- sau smile.gif 

vis tiek idomu, juk ne paslaptis, kur gyvenate, ir is kur pirkote smile.gif
dokumentai reikalingi ne parodoms, o tam, kad zinoti, jog ir mama ir tetis yra vipetai, ar suprantate?? O gal mama vipetas, o tetis kaimynu lenciuginis....vat kam reikalingi dokumentai.....
o kad mylite, tai super, taip ir turi buti
Atsakyti
esu is Anglijos. tevai buvo matomi, del dokumentu. tai sioje salyje su jais tik i parodas vaziuoja. na juk nera svarbu tie dokumentai kai turi toki dziaugsma smile.gif o jus gal taipat whippet'uka turite? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ingante @ 2010 07 18, 00:19)
esu is Anglijos. tevai buvo matomi


na tai malonu, kad is Anglijos, ir kad turite musu mylima veisle smile.gif

QUOTE(ingante @ 2010 07 18, 00:19)
del dokumentu. tai sioje salyje su jais tik i parodas vaziuoja


nekalbekit netiesos, juk as jums paaiskinau, kam reikalingi dokumentai ----ar Anglijoj, ar Brazilijoj, ar Lietuvos---zinoti, kad visi tevai ir proseneliai yra vipetai, tai kilmes ar gimines medis, kaip norit taip vadinkit...
Ir paprastai taip aiskina veisejai, ..atseit, kam tie dokumentai, su jais tik i parodas, o jus neisit, jums ju ir nereikia, ar panasiai......kad tik itikintu busimus pirkejus
ir parodos cia ne prie ko smile.gif

QUOTE(ingante @ 2010 07 18, 00:19)
o jus gal taipat whippet'uka turite?  smile.gif


tai zinoma, ir ne viena biggrin.gif
butu labai idomu jusu vipetuko fotkyte smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama rita: 18 liepos 2010 - 15:27
Nesvarbu kokioje pasaulio vietoje Jūs esate - esmė nesikeičia. Šuns kilmės dokumentai yra tas popierėlis (beje vienintelis popierėlis), kuris garantuoja šuns kilmę, t.y. kad visi seneliai ir proseneliai buvo vipetai...

Daugintojai ir kiti neatsakingi veisėjai mėgsta pasakoti legendas apie tai, kad "šunis su kilmės liudijimais perka tik parodoms". O kaip kitaip lengvatikiui parduosi šunį, kuris yra panašus į vienos ar kitos veislės atstovą?

Puiku, kad mylite savo augintinį tokį, koks jis yra.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kennel_Eolo_arfa: 18 liepos 2010 - 15:46
na jei as neturiu dokumento ir nezinau kas jo seneliai ar proseneliai jusu pasakymu mano shuo jau gaunasi beveislis ir nieko nevertas? jaigu jum esme yra popieriuki ne gyvune - sekmes jusu augintiniams
Atsakyti
QUOTE(ingante @ 2010 07 19, 20:59)
na jei as neturiu dokumento ir nezinau kas jo seneliai ar proseneliai jusu pasakymu mano shuo jau gaunasi beveislis ir nieko nevertas?  jaigu jum esme yra popieriuki ne gyvune - sekmes jusu augintiniams



Jūs turbūt tyčia klaidingai interpretuojate tai, kas Jums buvo pasakyta?

Neturiu daugiau apie ką kalbėti su Jumis.

Tai Jums sėkmės, kad pagaliau paaugtumėte ir suprastumėte, - kam reikalingi dokumentai, patvirtinantys šuns kilmę.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kennel_Eolo_arfa: 19 liepos 2010 - 20:59
Va man iškilo klausimas apie vipetų ausytes. Viena Vėtros ausytė nulinkus gražiai į priekį, o kita pradėjo linkti į šonuką. Ar reikia imtis kokių priemonių?

ingante, tikrai niekas nesako, kad tavo šunelis niekam vertas, aišku, kad jis yra gražiausias, nuostabiausias ir visoks kitoks pačiausias, net neabejojam. Tik žmonės, turintys nemažai patirties pataria, kad dokumentai tikrai nėra beprasmis dalykas tiek dėl veislės grynumo, tiek dėl šunelio sveikatos. Aš dar pridurčiau, kad labai svarbu ir koks veislynas, koks veisėjas, nes renkantis augintinį buvom keliose vietose, tai patikėkite - yra laaaabai didelis skirtumas. Linkime Jums augti gražiems ir sveikiems ir lauksime nuotraukyčių mirksiukas.gif biggrin.gif

Pamiršau, kaip reikia prisegti nuotraukytes, kai prisiminsiu, būtinai prisegsiu ir Vėtros
Atsakyti