Įkraunama...
Įkraunama...

vaiko noras turėti augintinį

Štai mano šešiametė biasiausiai užsidegė turėti kokį nors gyvūną  ohmy.gif, net pasimečiau, ar jai nepakanka bendravimo su sese, tėvais, galų gale, pas senelius yra šuo, kur ji gali kas savitgalį su juo bėgioti, jį šukuoti, iš kur staiga tas noras, ar vaikas jau nori būti savarankiškas, jaustis gebąs rūpintis dar kažkuo, ar jam trūksta dėmesio, švelnumo, kas dar gali sąlygoti tokį staigų norų atsiradimą?
Atsakyti
manau, kad vaiku noras tureti auginti yra naturalus. Kol augau namie vos ne zooparkas buvo - suo, kate, ziurkenas, juru kiaulyte, zuvytes, papuga...
O tavo vaikai tikrai nera jau tokie mazi - na sunimi ar kate dar nesugebetu gerai pasirupinti, bet galima pabandyti mazesni gyvuna - ziurkenas, juru kiaulyte, labai mazai demesio vezlys reikalauja.
Ir pakantus tie mano tevai buvo - kate tai is kiemo parsitempiau, tiesiog vaiksciojome ir man patiko katyte. Pasaukiau, o jinai ir prieji - taip ir nebepaleidau.
Atsakyti
o gal geriau, lengvute, nupirkti mergytei koki augala, kad graziai zydetu. Vaikas gales pats laistyti, laukti ziedeliu. Ir... kartu mokytis tos atsakomybes, kurios gyvuneliui laikyti tikrai reikia.
Atsakyti
augalų vien pas jas kambary apie 8 (bendrai bute apie 25), žydinčius ir ne, palaistyt tai palaisto (dažniausiai, kai jau primenu, pasakau, kad gėlytės miršta  :smile.gif), bet tai vistiek ne to  :smile.gif
Atsakyti
Oho kiek augalu  :o ;D. Pas mus taij .... nei vieno biggrin.gif. Todel pamastydama apie savo beveik jau sesemeta pamaniau, kad butet augalas butu iseitis, bet kadangi pas jus ir taip ju daug, tai dar vienas turbut nieko nepakeistu. Prisiminiau, drauge mano savo berniukui sesiameciui nupirko ziurke. Ji veisline, balta, grazi. Gyvena sau narvely, eda mazai=kakoja irgi mazai biggrin.gif. Suka sau rata ir tiek, usus per virbus iskisus ziuri. Tikrai mazai rupescio, jei tau idomu, galiu paklausti jos daugiau.
Atsakyti
na, tos žiurkės gal ir nieko, bet aš pati jų bijau, jos man nesimpatiškos  :smile.gif, o be to, tektų pirkti turbūt 2 narvelius ir 2 žiurkes-gi nepasidalins dviese (kaip visad  :smile.gif)  :-/
Atsakyti
O parbego manisles is kiemo. Pasirodo kaimyne mergytei savo penkto gimtadienio proga vezliuka nupirko. Na bent jau gyvens tikrai ilgai biggrin.gif.
Atsakyti
va, apie sausumos vėžliuką turbūt reliausia galvoti, bet brangoki, po 70Lt, o reiks 2-jų  :smile.gif, o ką ten jiems pabert-žoles ar pjuvenas?Ar jie atsparūs? Bet žiemą jie miega-vaikams bus nebeįdomu  ???Kiek jie neėdę gali būt, jei kur išvažiuotume, kas žinot daugiau?
Atsakyti
Isklausinesiu kaimynes vakare apie vezli visko nuodugniai smile.gif.
Rasei kad butinai reikes dvieju... Na mano vaiku situacija turbut labai panasi i taviske: tarpas tarp vyresniuju yra metai be 3 dienu smile.gif. Ir nuolat buna ,musiai del lygybes', iki absurdo tiesiog, ar po lygiai vandens ipilta. Bet vat si pavasari nupirkau rieducius, vienus, abiem (deja neisgalim 2). Liepiau pasirnkti arba vieneri abiem arba nieko.  ;D Pasirinko 'vienerius abiem' ir... nieko, didelei mano nuostabai pasidalina. Zinoma gyvunas kas kita, vis gi gyvas daiktas, bet gal verta pabandyti viena pirkti.  
Atsakyti
Auginom sausumos vėžliuką. Turėtų gyventi ilgai, bet tada jam reikia ir padidintos priežiūros. Gyvūnėlis įdomus - kadangi gyveno laisvai bute, kiekvieną dieną tuo pačiu metu ateidavo į saulėtą kambario vietą. Eidamas paragaudavo žurnalų gėlytes, lengvai krimstelėdavo pirštus. Saulė dingdavo ir jis vėl išeidavo į virtuvę. Maistas paprastas - kopūstai, labai mėgsta pienes. Geria vandenį. Kartą per savaitę reikia maudyti šiltame vandenyje, bet kad neapsemtų. Po maudynių būtina tepti vitaminu D (pirkom kažkokį specialiai). Negalima apversti ant nugaros, nes kurį tai laiką taip pabuvęs nudvesia. Bet mes negerai padarėm, kad neturėjo vėžliukas savo šildomo kampo. Nes pavasarį, rudenį, kai nėra šildymo jam per šalta. Jei temperatūra ilgai būna žemesnė nei 14-15 (lygtais) laipsnių, vėžlys gali užmigti, bet tada reikia palaikyti pastovią vėsią temp. Bet mūsų užmigo ir nudvėsė. Kiek žinau, nepatartina leisti jiems užmigti. Bijo skersvėjų. Pas mus išgyveno apie metus. Aišku, šiltu metų laiku jį galima vežtis kartu atostogų.
Atsakyti
Lengvute'i
Vaiko noras turėti gyvūną rodo norą rūpintis, globoti. O ypač ne tik noras, bet ir realios pastangos prižiūrint gyvūnėlį.Toks noras atsiranda tada, kai vaikas pats patiria daug šilumos ir meilės. Vaikai, kurie to nepatiria,pvz., iš asocialių šeimų,  būna linkę kaip tik žiauriai elgtis su gyvūnais.
Atsakyti