Įkraunama...
Įkraunama...

ES struktūrinių fondų parama

Jau greit bus galima duot paraiškas ES strukt.fondų paramai.Ar kas nors iš jūsų planuoja tuo pasinaudot (pvz.:kuriant nuosavą verslą?).
Mano mintyse-grandiozinis (mano masteliais) verslo planas,kurio įgyvendinimui mažiausiai reiktų 500000 Lt.Planai susiję su visuomeniniu maitinimu wink.gif ir laisvalaikio planavimu tongue.gif
Turiu nusižiūrėjus labai geroj ir gražiausioj mieste vietoj sklypą su griuvėsiais..Bet neturiu pinigų netgi to sklypo įsigijimui g.gif Perskaičiau krūvą dokumentų, ko reiktų paskolos gavimui,esu pasiruošus parašyt verslo planą, bet matau kaip trūksta ekonominių-teisinių-buhalterinių žinių blink.gif
Gal kas dar planuojat panašiai pradėt savo versliuką?Nes tikrai-tie fondai realus žingsnis į "šviesesnę" ateitį thumbup.gif
žiūrėti čia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Medeina: 01 liepos 2004 - 08:19
norint gauti parama projektui finansuoti, puse jo igyvendinimo sumos turi tureti pati. Taigi, jei tavo verslo plano samata dabar yra puse milijono, tai 250000 turi tureti savo kisenej.

O siaip tai siulyciau per daug neisisvajoti. Ta parama jau seniai isdalinta, kam reikia wink.gif

Ir dar reiktu pasidometi, ar tu kazko nepainioji. Man atrodo, kad projektai jau seniai trejo buti parengti. g.gif Bet nesu tuo tikra.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Smurka: 01 liepos 2004 - 08:21
Butent, jei tai yra vadinamas pelno siekiantis projektas (kaip yra tavo atveju), 50% sumos turesi rasti pati. ir siaip, labai jau nemazai reikalavimu ten reikia atitikti. sekmes!
kiek zinau, yra asmenu ar firmu, uzsiimanciu verslo planu rasymu. jei ka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rucelie: 01 liepos 2004 - 08:25
O ar tokiai veiklai ES fondų parama bus skiriama? Man regis, ne visos veiklos sritys yra finansuojamos.
Aš, deja, menkas patarėjas - nesu savo verslo savininkė, bet gal verta pasikonsultuoti savo banke pas kreditininkus, kadangi, vistiek pats finansavimas bus teikiamas per banką. Gal jie ruošia verslo planus arba žino, kas gali padėti paruošti.
Atsakyti
QUOTE (Smurka @ 2004 07 01, 06:21)
Ta parama jau seniai isdalinta, kam reikia wink.gif

Baik tu, Smurka g.gif negi taip jau ir išdalinta?
Vat apie savo dalį ir galvoju: tokios paskolos ir banke negausiu g.gif , nebent kokį turtingą dalininką susirasiu tongue.gif
Finansuot gali 65% (kai projektas iki 2mlj.litų), be to galima keliais "frontais" pramušinėt:
18. Pagalbos, teikiamos smulkaus ir vidutinio verslo subjektams, tinkamos finansuoti išlaidos yra:
18.1. materialios investicijos į žemę, pastatus (išskyrus pastatytų pastatų įsigijimą), įrangą, įrenginius (išskyrus transporto priemonių įsigijimą);
18.2. nematerialios investicijos;
18.3. išlaidos už gautas konsultavimo paslaugas5 , išskyrus Tvarkos 26.1 punktą. Šios paslaugos neturi būti besitęsianti ar periodinė veikla, taip pat negali būti susijusios su įmonės įprastinės veiklos išlaidomis, tokiomis kaip reguliarios teisinės konsultacijos, nuolatinės mokesčių konsultacijos, reklama.

Reiks ieškot "blato", ne kitaip g.gif
Atsakyti
QUOTE (Balanda @ 2004 07 01, 06:24)
O ar tokiai veiklai ES fondų parama bus skiriama? Man regis, ne visos veiklos sritys yra finansuojamos.

Taip remiama, nes
Valstybės neremtinos veiklos rūšys
1. Medžioklės, gaudymo spąstais ir medžioklės patirties skleidimo ir susijusių paslaugų veikla (01.50*).
2. Gėrimų gamyba (nuo 15.91 iki 15.95).
3. Tabako gaminių gamyba (16.00).
4. Variklinių transporto priemonių ir motociklų pardavimas; automobilių degalų mažmeninė prekyba (50.10, nuo 50.30 iki 50.50).
5. Didmeninė ir komisinė prekyba, išskyrus variklinių transporto priemonių ir motociklų prekybą (nuo 51.11 iki 51.70).
6. Mažmeninė prekyba, išskyrus variklinių transporto priemonių ir motociklų prekybą (nuo 52.11 iki 52.63).
7. Finansinis tarpininkavimas, išskyrus draudimo ir pensijų lėšų kaupimą (nuo 65.11 iki 65.23).
8. Draudimo ir pensijų lėšų, išskyrus privalomąjį socialinį draudimą, kaupimas (nuo 66.01 iki 66.03).
9. Pagalbinė finansinio tarpininkavimo veikla (nuo 67.11 iki 67.20).
10. Nekilnojamojo turto operacijos (nuo 70.11 iki 70.32).
11. Teisinė veikla (74.11).

12. Azartinių lošimų ir lažybų organizavimo veikla (92.71).

Atsakyti
Parasius gera verslo plana ir nunesus ji i banka, galima gauti paskola. bet norint gauti parama is ES, is pradziu visas investicijas turi padaryti is savo pinigu (gali buti skolinti, bet pagal kai kurias kryptis, kuo daugiau nuosavu lesu idedi, tuo didesni prioritetiniu balu skaiciu surenki), o po to tau atisuos puse isleistu pinigu (ir tai tik tinkamu islaidu). bent jau taip yra su zemes ukiu. geraiusia susirast firma, kuri raso projektus, ten viska paaiskins, ar yra sansu ir t.t. Sekmes!
Atsakyti
QUOTE (Smurka @ 2004 07 01, 06:21)
Ir dar reiktu pasidometi, ar tu kazko nepainioji. Man atrodo, kad projektai jau seniai trejo buti parengti. g.gif Bet nesu tuo tikra.

O man atrodo kad iki rugsėjo 1d. reikia prisiduot g.gif
Aš irgi tiksliai nežinau, todėl ir atidariau tokią temą, gal "profų" atsiras,gal galės ką patart.Kelios protingos galvos geriau negu viena,ane biggrin.gif ?
Atsakyti
kas del tinkamu islaidu - reikia pasiimti ju sarasa ir nuolat sekti, kam isleidi pinigus. nes jei kazkur nugrybausi nors truputi, tu pinigu tau neismokes. vat taip vat. reikia labai atsargiai su tomis tinkamomis. ir, aisku, reikia kaupti visus cekiukus kvitukus, zodziu popierizma reikia irgi labai ziureti.
verslo planas yra pagrindas tau pradedant. todel patarciau ji ruosiant pasitelkti tai tikrai ismanancius. kad ir mokama tai butu wink.gif
Atsakyti
QUOTE (agnea @ 2004 07 01, 06:41)
bet norint gauti parama is ES, is pradziu visas investicijas turi padaryti is savo pinigu (gali buti skolinti, bet pagal kai kurias kryptis, kuo daugiau nuosavu lesu idedi, tuo didesni prioritetiniu balu skaiciu surenki), o po to tau atisuos puse isleistu pinigu (ir tai tik tinkamu islaidu

Man pasirodė,kad yra kiek kitaip, net pacituosiu:
Pareiškėjas – ūkio subjektas, pateikęs paraišką gauti pagalbą. Pareiškėjas gali būti ir fizinis asmuo, ketinantis pradėti verslą.Jeigu priimamas sprendimas skirti pagalbą fizinio asmens teiktam projektui, fizinis asmuo per nustatytą terminą nuo sprendimo skirti pagalbą priėmimo įsipareigoja įsteigti ūkio subjektą, galintį vykdyti projekte numatytas veiklas ir pasinaudoti teikiama parama.
irgi cituoju:
Pagalba gali būti teikiama tik tuomet, jeigu projektas, kuriam prašoma pagalbos, nėra pradėtas įgyvendinti (nėra prasidėję projekto darbai) iki paraiškos pateikimo dienos, jei pagalbos teikėjas nėra nustatęs vėlesnio termino.

Tai kaip čia išeina g.gif ?

Atsakyti
Kiek as zinau, tai dar nepervelu. Iki liepos 15 terminas berods g.gif Mano vyro draugu seima ruosiasi pasinaudoti ES parama ir atidaryti privatu darzeli neigaliems vaikams, nes patys augina cerebriniu paralyziumi serganti vaikuti (gimdymo traumos pasekme mad.gif) Jiem irgi reikalingas konsultantas projekto perziurai
Atsakyti
Dėl pirmos pastraipos gal ir taip, kaip rašai, nes aš sakiau, kaip yra su ES parama žemės ūkiui. O kas dėl paramos teikimo momento, tai iš pradžių parašai verslo planą, kur numatyti projekto įgyvendinimo terminai, tada teiki jį patikrinimui, jei institucija nusprendžia, kad parama tau bus suteikiama, gali įgyvendinti. Taigi projektą pradedi įgyvendinti tik po paraiškos pateikimo. Ai nežinau, gal paramos tvarka žemės ūkiui visiškai skiriasi. g.gif Bet vistiek geriausia susirast firmą, kuri tau tikrai pasakys, ar įmanoma paramą gauti, o be to, nuo firmos dažnai priklauso, ar gausi paskolą banke ir net ar iš vis gausi tą ES paramą.
Atsakyti