Įkraunama...
Įkraunama...

Kūčių stalas

QUOTE(Miaška @ 2013 12 18, 11:05)
Galvoju apie skorpionžuvę arba otą - abi man labai skanios. Pirkčiau šaldytą filė, ne cielą žuvikę - dukra nesupranta žuvies su kaulais doh.gif  biggrin.gif

O kiek reikia kept? Orkaitėje esu kepus tik druskoje upėtakį, o čia filiukai, tai trumpai, ko gero? g.gif

jei karpis su įdaru tai kepu apie 4 0-45 min, jei file tai užteks ir 30-35 min temperatūra standartinė, apie 180
Atsakyti
QUOTE(Lyžuka @ 2013 12 18, 10:10)
jei karpis su įdaru tai kepu apie 4 0-45 min, jei file tai užteks ir 30-35 min temperatūra standartinė, apie 180

Dėkui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2013 12 18, 10:05)
Galvoju apie skorpionžuvę arba otą - abi man labai skanios. Pirkčiau šaldytą filė, ne cielą žuvikę - dukra nesupranta žuvies su kaulais doh.gif  biggrin.gif

O kiek reikia kept? Orkaitėje esu kepus tik druskoje upėtakį, o čia filiukai, tai trumpai, ko gero? g.gif

Skorpionzuve (čia tas pats -pangasija?) perku file Maximoj tik nesaldyta, nėr ka lyginti , neisbega tiek vandens iš ledo, kaina ta pati gaunasi, pabandykit. O kepu folijoj iki 30 min, ilgiau nereikia.
Atsakyti
Šitas valgis ne iš mano namų smile.gif, bet va pasidalino viena mamytė, kaip jų krašto (vidurio Lietuva) autentišku valgiu tai nesusilaikau nepaskelbus:

Perlinės kruopos su medumi

Perlines kruopas praplauti, pamirkyti kelias valandas, išvirti. Tada įdėti medaus , kad būt saldu. Aš jas verdu tą pačią dieną, būna dar šiltokos. Galima valgyti su kompotu užsigeriant ar su aguonpieniu.
Atsakyti
QUOTE(Lyžuka @ 2013 12 18, 14:56)
Šitas valgis ne iš mano namų smile.gif, bet va pasidalino viena mamytė, kaip jų krašto (vidurio Lietuva)  autentišku valgiu tai nesusilaikau nepaskelbus:

Perlinės kruopos su medumi

Perlines kruopas praplauti, pamirkyti kelias valandas, išvirti. Tada įdėti medaus , kad būt saldu. Aš jas verdu tą pačią dieną, būna dar šiltokos. Galima valgyti su kompotu užsigeriant ar su aguonpieniu.

Taip...taip... Ir pas mus valgom tokias kruopas, tik su aguonpieniu. Čia pats skaniausias desertas, atsineštas iš mano senelių ir tėvų namų. Aš išverdu (iššutinu ant labai mažos ugnies) iš vakaro, kad kūčiom būtų gerai išbrinkusios ir atšalusios, birios. Tada per kūčias užpilu saldžiu aguonpieniu su visom trintom aguonom thumbup.gif Šis patiekalas, galima sakyti, pakaitalas virtų kviečių.
Atsakyti
Kviečiai skaniau mirksiukas.gif biggrin.gif
Atsakyti
Galima daigintus kviečius maišyti su medum, o dar riešutų įdėjus...niam niam. Ir sveikatos šaltinis. Kažkur skaičiau, kad taip ruošiama Kūčia berods, bet tiksliai nežinau rolleyes.gif
Atsakyti
Cia ta vadinama Kūčia tikriausiai. Per TV girdejau recepta - kviecius (grudu misini ten minejo) isvirti ir tada sumaisyti su medumi aguonomis, saulegrazomis, riesutais.

Bet as galvoju daryti ne su kvieciais, o su ryziais. Kvieciai man nepatinka.
Atejau cia paieskoti kaip seimininkes gamina smile.gif
KAip galvojate - ryziai tikrai juk nesugadintu to patiekalo ?
Atsakyti
QUOTE(fasion149 @ 2013 12 19, 14:57)
KAip galvojate - ryziai tikrai juk nesugadintu to patiekalo ?

šitoj vietoj patart negaliu-man ryžiai išvis neskanu. Be to, ir ne Kūčių patiekalas... rolleyes.gif
Daraus rytdienos pasninkui skumbrės vyniotinį.Jei patiks,pasidalinsiu receptu su visom gaspadinėm ax.gif
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2013 12 19, 18:15)
šitoj vietoj patart negaliu-man ryžiai išvis neskanu. Be to, ir ne Kūčių patiekalas... rolleyes.gif
Daraus rytdienos pasninkui skumbrės vyniotinį.Jei patiks,pasidalinsiu receptu su visom gaspadinėm  ax.gif


Ryziai ne lietuviskas produktas, bet jie kuciu patiekalams tai tinkami man atrodo. Ant musu stalo buna ne lietuvisku patiekalu, susius gaminames per kucias.

O skumbres vyniotinis - skaniai skamba. LAuksim kaip pavyko.
Atsakyti


sveikos,
skaičiau skaičiau ir šią , ir kitą temas, ir nelabai ką radau, ką galima vaikams pasiūlyt- arba grybai, arba silkė ax.gif Ką Jūsų mažesni vaikučiai valgo prie Kūčių stalo? įsivaizduoju dar barščius, blynelius su silkės gabaliukais, žuvies kotletai... daugiau nežinau... g.gif
prašymas,gal galite įmesti nuorodą patikrintų pyragėlių su grybais arba su kopūstais? ačiū 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hela77: 20 gruodžio 2013 - 08:19
Mažesnių vaikų kaip ir nebeturiu...bet blyneliai čirviniai su uogiene ir paprasti su obuoliais visada ant mūsų kūčių stalo.
O kadangi skumbrė gavos skani (tik truputuką nusūdžiau),tai pasidalinsiu.

Reikia didelės šaldytos skumbrės.Žuvį išdorojam,kad liktų dvi file puselės su oda.Abi padruskinam,papipirinam,pačesnakinam,užbarstom žiupsnį cukraus.Per vidurį vienos pusės žuvies dedam žalių rupiai tarkuotų morkų ir kapotų petruškų,kas mėgsta.Vidines ir išorines žuvies puses gausiai barstom želatinos milteliais(reiks apie 20g pakučio),vėl sumontuojam cielą žuvį,sandariai sukam į maistinę plėvelę,surišam ir verdam apie 40 min.Tada išnešam šaltai ir paslegiam kelioms valandoms.
Skanaus.
Atsakyti