Įkraunama...
Įkraunama...

Roborovskio žiurkėnai

Temos konkrečiai apie juos neradau, tai galvoju, užvesiu tokią smile.gif
Gal yra ir daugiau šių žiurkėniukų augintojų ?
Atsakyti
user posted image
žodžiu, susidūriau aš juos augindama su viena problemėle. Turime 5 mažiukus. Jau gana dideli - ryt bus dvi savaitė. Bet motina jau 2 para bando naktį juos išmėtyti pro narvą. Vakar radau vieną išmestą, šįryt 2. Šiaip ūgiu, dydžiu man jie niekuom nesiskiria nuo kitų kūdikių. Tik radau jau alkanus, sušalusius ir vangius, gerai, kad bent skrydis žemyn mažas - narvą laikau ant grindų.
Gal kas galite patarti - ką daryti, kas čia vyksta? Gal motinai trūksta kažko, nežinau, gal pieno nebepasigamina kiek reikia ar tie vaikai serga... Visas dvi savaites taip ramiai pragyvenom (vienas tik mirė negyvas), o va dabar moč išprotėjo... Pašaro prikrovus nemažai, vandens turi... Gaila, kad ji tuos vaikelius atstumia, gal man bandyti juos kažkuom primaitinti, kad jai lengviau būtų.. Bet kuom? Valgyti kiek mažiau jau bando sėklytes pagraužti ir pan...
Žodžiu laukiu patarimų 4u.gif
Atsakyti
Gaila, kad ji tuos vaikelius atstumia, gal man bandyti juos kažkuom primaitinti, kad jai lengviau būtų.. Bet kuom? Valgyti kiek mažiau jau bando sėklytes pagraužti ir pan...
Žodžiu laukiu patarimų 4u.gif
[/quote]


hmm... o gal ji vel laukiasi vaikuciu... g.gif
Atsakyti
[quote=k.julju,2014 05 18, 13:57]
[/quote]
hmm... o gal ji vel laukiasi vaikuciu... g.gif
[/quote]
Gėda prisipažinti, bet aš neskiriu ar laukiasi ji ar ne. Ji man visada vienoda doh.gif Bet dabar visos bėdos lyg ir išsisprendė - jaunimas pats jau pavalgo, atsigeria vandens. Vaikučiai tokie gražūs, rubuiliai ir per groteles jau neina jų išstumti biggrin.gif Taip dabar ir gyvame - 4 berniukai, viena mergaitė. Jei kas susidomėtų kreipkites, gausit dovanų. Veiksmas vyksta Kaune.
Atsakyti
[quote=bake neko,2014 05 19, 22:09]
hmm... o gal ji vel laukiasi vaikuciu... g.gif
[/quote]
Gėda prisipažinti, bet aš neskiriu ar laukiasi ji ar ne. Ji man visada vienoda doh.gif Bet dabar visos bėdos lyg ir išsisprendė - jaunimas pats jau pavalgo, atsigeria vandens. Vaikučiai tokie gražūs, rubuiliai ir per groteles jau neina jų išstumti biggrin.gif Taip dabar ir gyvame - 4 berniukai, viena mergaitė. Jei kas susidomėtų kreipkites, gausit dovanų. Veiksmas vyksta Kaune.
[/quote]
Sveikos smile.gif
Pas mane anksčiau, kai buvo roborovskių porelė tai abu turėjo dvi jauniklių vadas pirmoj buvo 2 berniukai, antroj - 4 mergaitės, tai visi gražiai sutarė, bet 1-2 mėn sulaukus, mažiesems suradau naujus namus, o patelė po kelių mėn. numirė. Dabar tą likusį patinėlį apgyvendinau su kita patele bet vaikų nėra, nors sutaria gražiai, aišku kartais ir pasipyksta, kai patinėlis nori, o patelė neduoda.
Patinėlis standartinės spalvos, o patelė - balta su ruda dėmele ant galvos. Kartu jie gyvena nuo vasario 27 d beveik 3mėn.
Atsakyti
QUOTE(giekab @ 2014 05 20, 16:23)
Sveikos smile.gif
Pas mane anksčiau, kai buvo roborovskių porelė tai abu turėjo dvi jauniklių vadas pirmoj buvo 2 berniukai, antroj - 4 mergaitės, tai visi gražiai sutarė, bet 1-2 mėn sulaukus, mažiesems suradau naujus namus, o patelė po kelių mėn. numirė. Dabar tą likusį patinėlį apgyvendinau su kita patele bet vaikų nėra, nors sutaria gražiai, aišku kartais ir pasipyksta, kai patinėlis nori, o patelė neduoda.
Patinėlis standartinės spalvos, o patelė - balta su ruda dėmele ant galvos. Kartu jie gyvena nuo vasario 27 d beveik 3mėn.

Gal nevaisinga ji? Nors maniškė ilgai irgi nepastojo - mano šeimyna pas mane buvo nuo lapkričio vidurio, o pirma vada atsirado tik balandžio 11 d. Tik kad neliko nei vieno gyvo peliuko, antra vada atsirado 04.28. Žodžiu kaip iš gausybės rago. Tik dabar kurį laiką nieko neturėsime - tėvelis pabėgo iš narvelio. Jau virš savaitės laiko. Visus namus iškuičiau - niekur neradau. Bijau, kad pas kaimynus nebūtų nuėjęs per ventiliaciją... arba gal greit ir užuosime... pirmas kelias paras naktimis jį dar girdėdavome, bet paprasčiausiai nesugebėjome pagauti. O dabar kurį laiką jau mirtina tyla naktimis. verysad.gif Aplamai narvelis man nepasiteisino. Atrodo pirkau su smulkiausiais tankiausiais virbeliais ir tai rupūžiukai pabėgo. Pradžioje tėvas, dabar du vaikučiai - gerai, kad bent juos sugaudžiau. Suleidau juos visus atgal į akvariumą... Aišku, čia veiklos mažiau, bet bent nepabėgs.
Atsakyti
QUOTE(bake neko @ 2014 05 20, 22:51)
Gal nevaisinga ji? Nors maniškė ilgai irgi nepastojo - mano šeimyna pas mane buvo nuo lapkričio vidurio, o pirma vada atsirado tik balandžio 11 d. Tik kad neliko nei vieno gyvo peliuko, antra vada atsirado 04.28. Žodžiu kaip iš gausybės rago. Tik dabar kurį laiką nieko neturėsime - tėvelis pabėgo iš narvelio. Jau virš savaitės laiko. Visus namus iškuičiau - niekur neradau. Bijau, kad pas kaimynus nebūtų nuėjęs per ventiliaciją... arba gal greit ir užuosime... pirmas kelias paras naktimis jį dar girdėdavome, bet paprasčiausiai nesugebėjome pagauti. O dabar kurį laiką jau mirtina tyla naktimis.  verysad.gif Aplamai narvelis man nepasiteisino. Atrodo pirkau su smulkiausiais tankiausiais virbeliais ir tai rupūžiukai pabėgo. Pradžioje tėvas, dabar du vaikučiai - gerai, kad bent juos sugaudžiau. Suleidau juos visus atgal į akvariumą... Aišku, čia veiklos mažiau, bet bent nepabėgs.

pas mane irgi gyvena akvariume, narvelyje nelaikau, nes žiurkėnai kartais graužia groteles, to garso labai nemėgstu, ypač naktį, na ir dar dažniausiai prikuičia kraiko aplink narvelį. Svarbiausias rakandas žiurkėnui ratukas- sportuoti, namukas - miegoti, maisto indelis, gertuvė vandeniui na ir šiek tiek vietos narvelyje bei draugas ar draugė tos pat rūšies žiurkėno, jei tik jie gražiai sutaria. Ir žiurkėnas laimingas gyvena. Kad žiurkėniukų jie nesusilaukia man ne taip jau ir blogai, nes paskui ir gaila atiduot ir kyla noras pasilikt, bet ir žiurkėnų fermos namie nesinori smile.gif
Atsakyti
QUOTE(giekab @ 2014 05 22, 09:35)
pas mane irgi gyvena akvariume, narvelyje nelaikau, nes žiurkėnai kartais graužia groteles, to garso labai nemėgstu, ypač naktį, na ir dar dažniausiai prikuičia kraiko aplink narvelį. Svarbiausias rakandas žiurkėnui ratukas- sportuoti, namukas - miegoti, maisto indelis, gertuvė vandeniui na ir šiek tiek vietos narvelyje bei draugas ar draugė tos pat rūšies žiurkėno, jei tik jie gražiai sutaria. Ir žiurkėnas laimingas gyvena. Kad žiurkėniukų jie nesusilaukia man ne taip jau ir blogai, nes paskui ir gaila atiduot ir kyla noras pasilikt, bet ir žiurkėnų fermos namie nesinori smile.gif

Aš turiu ir narvą, ir akvariumą, tai bandžiau laviruoti, kur būtų jiems geriau, bet jie išsprendė šiuos klausimus patys - vėl patapau močiūte (na gal ir džiaugiuosi , kad tėtis pabėgo). Žodžiu nuo balandžio 11 trečia vada. Pirmoje neliko nei vieno. Iš antros - 5, o šiandien dar gimė 4. Tėvas gi pabėgęs... Kada ji čia spėjo lotuliukas.gif Tai išskyriau šeimyną į dvi dalis - mama su naujagymiais narve, paaugliukai akvariume... Na ir gausybės ragas - tarp vadų - apie 20 dienų tiktais lotuliukas.gif
Va dabar tai ferma... Gerai, kad bent vietos turim - akvariumas didelis, narvas trijų aukštų, bet, kai eis lytį atpažint, skirsiu man rodos aš juos. \berniukai į kairę, mergytės į dešinę... Tik su vienu paaugliuku kažkas negerai - tarpais vieną akį primerkęs būna, lyg ir nesužeista, bet kažkas negerai. Kaži tokius kleckus priimtų veterinaras ar nelabai apsiimtų?

p.s kas man keisčiausia, kai perskaičiau visas temas su graužikais čia, daug kur užsifiksavo, kad žiūrkėnai gyvendami grupėje riejasi. Aš startavau nuo 2 berniukų plius mergaitės (gavau dovanų - ne gi mesi), tai jie laimingai ir nevaisingai praleido nuo lapkr iki balandžio, tiesa, tame tarpe vienas mirė berniukas, bet, jaučiu, nuo senatvės, nes nebuvo nei apkandžiotas, nei vaikai numūčino, tiesiog išėjo ir tiek. Nei jie pjaudavosi, nei cypindavosi - gražu, ramu... Paaugliukai lyg ir pasicirpina, bet irgi be jokių žaizdų ar pan... Galvoju, ar čia man tiesiog taip nuskilo, ar tiesiog roborovskiai draugiškesni chebroje?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bake neko: 22 gegužės 2014 - 19:57
QUOTE(bake neko @ 2014 05 22, 20:52)
Aš turiu ir narvą, ir akvariumą, tai bandžiau laviruoti, kur būtų jiems geriau, bet jie išsprendė šiuos klausimus patys - vėl patapau močiūte (na gal ir džiaugiuosi , kad tėtis pabėgo). Žodžiu nuo balandžio 11 trečia vada. Pirmoje neliko nei vieno. Iš antros - 5, o šiandien dar gimė 4. Tėvas gi pabėgęs... Kada ji čia spėjo  lotuliukas.gif Tai išskyriau šeimyną į dvi dalis - mama su naujagymiais narve, paaugliukai akvariume... Na ir gausybės ragas - tarp vadų - apie 20 dienų tiktais  lotuliukas.gif
Va dabar tai ferma... Gerai, kad bent vietos turim - akvariumas didelis, narvas trijų aukštų, bet, kai eis lytį atpažint, skirsiu man rodos aš juos. \berniukai į kairę, mergytės į dešinę... Tik su vienu paaugliuku kažkas negerai  - tarpais vieną akį primerkęs būna, lyg ir nesužeista, bet kažkas negerai. Kaži tokius kleckus priimtų veterinaras ar nelabai apsiimtų?

p.s kas man keisčiausia, kai perskaičiau visas temas su graužikais čia, daug kur užsifiksavo, kad žiūrkėnai gyvendami grupėje riejasi. Aš startavau nuo 2 berniukų plius mergaitės (gavau dovanų - ne gi mesi), tai jie laimingai ir nevaisingai praleido nuo lapkr iki balandžio, tiesa, tame tarpe vienas mirė berniukas, bet, jaučiu, nuo senatvės, nes nebuvo nei apkandžiotas, nei vaikai numūčino, tiesiog išėjo ir tiek. Nei jie pjaudavosi, nei cypindavosi - gražu, ramu... Paaugliukai lyg ir pasicirpina, bet irgi be jokių žaizdų ar pan... Galvoju, ar čia man tiesiog taip nuskilo, ar tiesiog roborovskiai draugiškesni chebroje?



Nu va prisigyriau, kad pas mane robai neveda vaikų, ir sekančią dieną aptikau 5 mažyliukus.  mirksiukas.gif
Man ir roborovskiai patinka tuo, kad nesipeša, kaip dauguma džungarų ir taikiai sugyvena be kraujo praliejimo.

Tik vieną kartą dar prieš kokius 8metus gal turėjau tokį atvejį kad robų patelės papjovė robų patinėlius, taip ir likau nesupratus kaip ten atsitiko, grįžus iš mokslų radau negyvus.
Žiurkėnų patelės bent jau pagal jų fiziologiją vaikų gali susilaukti kas pusę mėnesio - tiek laiko trunka jų nėštumas. Kadangi neatskyrus patelės nuo patinėlio tą pačią dieną, kai patelė atveda jauniklius, patinėlis ją gali vėl apvaisinti ... Patelė taip be perstojo vesdama vaikus dažniausiai nusilpsta ir numiršta anksčiau laiko. 
Kad patelė nebūtų apvaisinta, idealu būtų patinėlį atskirti dieną prieš jauniklių atvedimą ir po to dar parą palaikyti abu tėvus atskirai. o po to jau drąsiai galima leisti abiem tėvam auginti mažylius iki 1 mėn. amžiaus, ir vėliau išskirstyt visus pagal lytį, kad nepradėtų tarpusavyje poruotis (palaikyti kurį laiką tėtį nuo mamos atskirai, leidžiant atgauti mamai išeikvotas jėgas, laukiantis, maitinant jauniklius).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giekab: 25 gegužės 2014 - 22:26
Ar judrūs yra robovskiukai? Pas mane vis miega ir miega namelyje . Valgyt valgo, gert - geria, bet miega. Nei dieną, nei vėlų vakarą aktyvumo nematau . Pasimečiau unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Rodnega @ 2014 05 28, 21:45)
Ar judrūs yra robovskiukai? Pas mane vis miega ir miega namelyje . Valgyt valgo, gert - geria, bet miega. Nei dieną, nei vėlų vakarą aktyvumo nematau . Pasimečiau  unsure.gif

kiek žiūrau į broliukus, tai dieną praktiškai visą pramiega. Labai retas atvejis, kad išlystų, nebent patys prižadiname. Vakare kažkiek juda, supasi rate, aišku, ženkliai mažiau nei motina. Gal giekab dar atsilieps ir ką nors pakomentuos. Man šie žiurkėnai pirmieji tai negaliu spręsti, koks tas jų elgesys turi būti.
Atsakyti
Dovanoju žiurkėno jaunikliukus. Kaunas. Kreiptis į AŽ.
Atsakyti