Įkraunama...
Įkraunama...

Kalytės neštumo nutraukimas

Ateinu su didžiausia bėda. Nutiko didelė nelaimė, įtariu, kad mano kalytė pastojo.
Kalytė jauna birželį bus 1 metai, esmė, kad nuo tikimybės pastoti praėjo 17 dienų ir man atrodo, kad pasikeitė pieno liaukos ir kalytė storėja.
Kaip pastojo? Saugojau, kaip akies vyzdį, bet 1 dieną buvau išvykusi, kalytę palikau mamos priežiūrai, tai turbūt tada ir įvyko ta nelaimė - pastojimas.
Kalytė maža, sveria 3 kg. Šunys kaimynystėje gerokai didesni ir stambesni, tai bijau dėl savo mergytės.

Taip aš esu kalta, prisiimu visą atsakomybę ir jei galėčiau pasukti laiką atgal, niekur nevažiuočiau ir likčiau su savo mažyte, saugočiau dar stipriau. Bet prašau Jūsų pagalbos ir patarimų.

Ar galima nustatyti kalytei nėštumą? Atlikti echoskopiją? Ar atliekamas nėštumo nutraukimas?
Nes mano mažylė tokių dramblių tikrai neišgimdytų, kalytę po 1 rujos planavau sterilizuoti.

Noriu, kad mano mergytei viskas būtų gerai, rytoj einu konsultuotis su veterinaru, bet noriu ir išmanančių patarimų.
Kaip man elgtis šioje siaubingoje situacijoje?

Būsiu dėkinga.
Atsakyti
Yra vaistų, nutraukiančių nėštumą. Bet tokiai jaunai kalytei gana pavojingi. Jie pavojingi visoms kalms, nes po jų atsiranda visokių hormoninių sutrikimų. O ir nepigūs jie... ax.gif
Echoskopiją padaryti galima praėjus ne mažiau 21 dienai ( su gera aparatūra, kurią ne visos gydyklos turi), geriau- 30. Jei kalytė pasirodytų nėščia, ir buvo planų ją sterilizuoti, galima būtų išoperuoti su viskuo...bet čia jau prasideda jausmai, juk sunaikinamos jau užsimezgę gyvybės...Kita vertus- kalytės gyvybė ir gerovė yra svarbiau, o tie benkartukai iš esmės niekam nereikalingi... unsure.gif
Bet greičiausiai nieko ten nebuvo. Išklausinėkit mamą, ar galėjo būti bent menkiausia galimybė jai susitikti su kaimynų šunimis.
Atsakyti
Nebūtinai dar čia kažkas įvyko. Po rujos dažnai linkęs prasidėti netikras nėštumas, pabrinksta liaukos, pradeda guolius sukti ir t.t. Negimdžiusios kalės nepradės storėti anksčiau nei 5 savaičių, liaukos irgi kokioj 3-4 savaitėj pradeda tik bringti. Pasirodykit veterinarui echoskopui kai bus 3 sav ir spręskit kaip pasielgt 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2014 05 14, 20:22)
Yra vaistų, nutraukiančių nėštumą. Bet tokiai jaunai kalytei gana pavojingi. Jie pavojingi visoms kalms, nes po jų atsiranda visokių hormoninių sutrikimų. O ir nepigūs jie... ax.gif
Echoskopiją padaryti galima praėjus ne mažiau 21 dienai ( su gera aparatūra, kurią ne visos gydyklos turi), geriau- 30. Jei kalytė pasirodytų nėščia, ir buvo planų ją sterilizuoti, galima būtų išoperuoti su viskuo...bet čia jau prasideda jausmai, juk sunaikinamos jau užsimezgę gyvybės...Kita vertus- kalytės gyvybė ir gerovė yra svarbiau, o tie benkartukai iš esmės niekam nereikalingi... unsure.gif
Bet greičiausiai nieko ten nebuvo. Išklausinėkit mamą, ar galėjo būti bent menkiausia galimybė jai susitikti su kaimynų šunimis.


Ačiū, pinigai čia vaidina paskutinį vaidmenį, dėl savo šuns, paskutinius marškinius atiduosiu, ką reikės.
Ačiū, pagal mano skaičiavimus 17 dienų praėjo, nuo vaisingų dienų. Užsirašiau pas vet gyd. vis vien ryt vešiu pasirodyt, gal ką patars, nes žliumbiu visą vakarą, taip ant širdies negera.
Planas sterilizuoti buvo nuo to laiko, kai nusipirkau, nors pirkimo/pardavimo sutartyje tokios sąlygos neįrašytos ir žodinio susitarimo su veisėja nebuvo, bet aš ją noriu sterilizuoti, kad nenutiktų netyčiukų.
Dėl užsimezgusių gyvybių, tai aš manau, kad ir taip Lietuvoje daug beglobių, jei turėčiau galimybę šuniukus pasilikti, gyvybę išsaugočiau, dabar tokios galimybės neturiu.

Mama šiandien atvažiavus dar prinervavo, kad mano mažoji labai stora atrodo, kad papuliai pabrinkę. Nu ji ir prieš tai nebuvo menka, nes apetitų niekad nesiskundė, bet neramu širdy.
Papildyta:
QUOTE(Pumpum @ 2014 05 14, 20:37)
Nebūtinai dar čia kažkas įvyko. Po rujos dažnai linkęs prasidėti netikras nėštumas, pabrinksta liaukos, pradeda guolius sukti ir t.t. Negimdžiusios kalės nepradės storėti anksčiau nei 5 savaičių, liaukos irgi kokioj 3-4 savaitėj pradeda tik bringti. Pasirodykit veterinarui echoskopui kai bus 3 sav ir spręskit kaip pasielgt  4u.gif


Ačiū. Ryt užsirašiau pas vet gydytoją tai gal nusivesiu konsultacijai. Gal apžiūrėjęs kalytę pamatys kokį išorinių pokyčių. Nes neramu man labai. Neištverčiau, jeigu mano mažylei, kas nors nutiktų, beprotiškai ją myliu.
Atsakyti
Jeigu pastojo ,nuo didesniu,tai nereiskia,kad tokius didelius ir pagimdys. Juk susimaise genai, vaikai bus zymiai mazesni negu tevas,kai tokia maza mama,tik kazkiek didesni uz mama, nes gave didesnio tevo genus. Tad nurimkit. Nera jau tokio baisaus pavojaus, be to suniukai gimsta gi mazi labai,tik veliau praaugtu mama.

Zinoma,cia labai negerai isejo ( bet visgi tikiu,kad cia tik vadinamas netikras nestumas po rujos) ,bet jus taip nesinervuokit labai, tikrai neislys vokieciu aviganis is jusu 3 kg sunytes.
Esu maciusi dvi tokio svorio nestukes jau antram menesy,nei ant vienos,jokio storumo nesimate, cia bus netikra.
Atsakyti