Įkraunama...
Įkraunama...

Potencialus savižudis šeimoje

Sveiki. Turiu labai rimtą bėdą. Mano tėtis alkoholikas. Bandė keletą kartų gydytis, tačiau nesėkmingai. Laikui bėgant jis pradėjo smurtauti prieš mamą. Tačiau pati didžiausia bėda- veikiamas alkoholio jis bando žudytis. Jau taip buvo labai daug kartų. Noriu padėti, bet nežinau kaip. Jis pagalbos nepriima. Noriu sužinoti, ar įmanoma kažkaip priverstinai žmogų gydyti? Į kokias institucijas kreiptis? Ir aplamai, kur gauti pagalbą tokiu atveju? Nes gyvenimas tapo kančia. Nebežinau, kaip gyventi, ir kaip padėti labai sergančiam artimajam. Laukiu atsakymų, pagalbos ir Jūsų patirties.
Atsakyti
QUOTE(RZE @ 2014 10 10, 07:47)
Sveiki. Turiu labai rimtą bėdą. Mano tėtis alkoholikas. Bandė keletą kartų gydytis, tačiau nesėkmingai. Laikui bėgant jis pradėjo smurtauti prieš mamą. Tačiau pati didžiausia bėda- veikiamas alkoholio jis bando žudytis. Jau taip buvo labai daug kartų. Noriu padėti, bet nežinau kaip. Jis pagalbos nepriima. Noriu sužinoti, ar įmanoma kažkaip priverstinai žmogų gydyti? Į kokias institucijas kreiptis? Ir aplamai, kur gauti pagalbą tokiu atveju? Nes gyvenimas tapo kančia. Nebežinau, kaip gyventi, ir kaip padėti labai sergančiam artimajam. Laukiu atsakymų, pagalbos ir Jūsų patirties.


Labas, matau kad jau daugiau kaip menesi niekas neatsako. Kokia situacija siandien? Labai tikiuosi kad ne velu.
As ne vienus metus dirbau Jaunimo linijoje ir turiu patyrimo tame. Isivaizduoju, kad ima bejegiskumas, neviltis, o kartais - gal ir pyktis ant tecio. Tai zmogiska tokioje situacijoje. Girdziu kad nori padeti savo teciui. Taip, situacija rimta ir jei vyksta bandymas zudytis, reikia kviesti greitaja ir neissigasti, kad nuves i psichiatrine ligonine. Gydytojo psichiatro prieziura ir jei paskirs - gydymas stacionare yra reikalingas tokioje situacijoje. Jei zmogus bando zudytis, tai yra pagrista priezastis, del kurios medikai gali taikyti priverstini gydyma. Kol savizudybes rizika sumazejusi, galima su teciu kalbetis apie gydyma, bet is parasymo suprantu, kad jis atsisako. Tokiu atveju per jega aisku nenuvesi suaugusio zmogaus.
Ir man dar labai ryskus zodziai 'mano gyvenimas tapo kancia'. As labai noriu paraginti visoje sioje situacijoje pasirupinti ir savimi, kad turetum jegu padeti teciui. Daugiau apie pagalba galima pasiskaityti www.jaunimolinija.lt, www.nebijokkalbeti.lt. apie gydyma ten nebus, bet apie tai, kaip kalbetis su juo - bus. Stiprybes ! Giedre
Atsakyti