Koko Šanel (Coco Chanel) yra pasakiusi, kad pirmiausia pasikvėpinti reikėtų ten, kur norėtumėte gauti bučinį. Pasak Kristiano Dioro (Christian Diore), po kurio laiko vyras pamiršta, kuo vilkėjo jį sužavėjusi moteris, tačiau jos kvapas atminty išlieka ilgai... Kur kas „žemiškesnės“ rekomendacijos skamba taip: pasikvėpinti reikėtų tas kūno vietas, kuriose kraujas teka arčiausiai odos paviršiaus – vidines riešų puses, už ausų ir dekoltė.


Este Lauder pataria: rafinuotais kvepalais reikia kvėpinti tas kūno vietas, kurios juda: vidinius alkūnės sulenkimus, vidines kelių dalis, rankų riešus ir delnus, – suteiksite malonumo visiems aplinkiniams. Natūralūs jūsų judesiai keis aromato dvelksmą kas akimirką ir jis atgys.

Kai kur įprasta kvėpintis plaukus, pavyzdžiui Afrikoje, Polinezijoje. Kai kur dar ir šiandien gyva senovinė tradicija užantyje nešiotis prikvėpintą vatos gabalėlį.

Kvepalai aerozoliai leidžia iškvėpinti ir drabužius, tik atsargiai – gali likti dėmių. Ilgiausiai kvapas išsilaiko natūraliuose audiniuose, ypač vilnoje ir kailyje. Tačiau kailinius kvėpinti reikėtų iš vidinės pusės.

Este Lauder rekomenduoja: pirmiausiai išpurkškite kvepalus į orą priešais save ir ženkite į priekį. Kvepalai – tai meilė, todėl šykštėti nevalia, turite atsiduoti jiems visa, o ne truputį čia... truputį ten...

Dar keletas vertingų patarimų:

• Keletą lašelių kvepalų užlašinkite po pagalve - ir jokia nemiga jums nebebaisi;

• Šiek tiek kvepalų užtepkite ant elektros lempučių ir jūsų buveinė pavirs rojaus sodu;

• Tuščią kvepalų buteliuką padėkite tarp švarių apatinių, o skalaudama juos įlašinkite lašiuką ir į vandenį. Taip jūs skaniai kvepėsite nuo pat apatinių drabužių sluoksnių.


Aromatai turi derėti prie situacijos ir metų laiko, drabužių ir vietos, kurioje lankysitės.

Pavyzdžiui, vakare, einant į teatrą, derėtų pasirinkti „sunkesnį“ aromatą, o pavasario šventei – lengvą ir švelnų. Jei būsite didelėje patalpoje, pasikvėpinti reikėtų šiek tiek daugiau, nei einant į mažą. Biure jūsų kvepalai nebėra individualaus įvaizdžio detalė, nes jų sukurtoje atmosferoje jūsų kolegoms teks dirbti visą dieną. Jei į kokią nors pikantišką jūsų aprangos detalę galima prisiversti nežiūrėti, tai nuo kvepalų dvelksmo niekur nepabėgsi, ir tai trukdys susikaupti.  Jie persekioja ir braunasi į kitų pasaulį.

Dieniniai kvapai yra švelnesni ir skaidresni už vakarinius – tamsius, prisotintus ir svaigius. Todėl eidama į darbą nesirinkite aštrių ir geidulingų aromatų. Darbui logiška būtų rinktis neutralius, gaivius, „žalius“ ir gėlių kvapus, rūgštoką vaisinį, gaivų jūros vėjo, ar vėsų citrusinį aromatą. Šiuolaikinėms verslininkėms tinka dauguma „unisex“ kvapų.

Ryte kvėpinkitės mažiau, nei vakare: visi mes rytais esame kur kas jautresni dirgikliams. Jei teks lankytis šventėje, prie valgiais nukrauto stalo, neverta daug prisikvėpinti, kad aromatas neužgožtų gardumynų.

Jei susiruošėte pasportuoti - nesikvėpinkite. Ir ne tik dėl to, kad įšilęs kūnas itin intensyviai atskleidžia aromatą, tiesiog sportas ir kvepalai nedera psichologiškai. 

Jei laukia pasimatymas, venkite levandos, ąžuolo samanos, lauro, bergamotės natų, nes jūsų slapta misija – pavergti vyrą, įaudrinti jo vaizduotę, suteikti vilties, o ne išdidžiai pademonstruoti savo nepriklausomybę ir nepasiekiamumą.

Aromatas turi derėti ne tik prie išvaizdos, bet ir charakterio – pabrėžti geriausias savybes, sustiprinti įspūdį.

Aromatų suvokimas keičiasi kartu su metų laikais. Karštis gali dar labiau sustiprinti ir taip aštrų kvapą, o sausas žiemos oras lengvą kvapą dar susilpnina. Žiemai labai tinka rytietiški kvapai. Jie puikiai dera su kailio bei vilnos audiniais ir šaltu oru. O aitrios ir aštrios natos, labiau nei visos kitos, suteikia vidinės šilumos pojūtį. Vasarai labiausiai tinka lengvi gėlių, citrusiniai aromatai. Tik nepasiduokite pagundai kuo daugiau prisikvėpinti. Jūs greit priprasite prie savo kvapo ir jo nebejausite, o aplinkinius erzinsite ir versite nepatogiai jaustis. Pavasarį ir vasarą kvėpinkitės mažiau, nes didelis šviesos kiekis šiuo metų laiku pakelia žmogaus nervų sistemos tonusą ir uoslė paaštrėja.

Kvėpintis reikėtų iškart nusiprausus, kai kūnas dar šiek tiek drėgnas ir sušilęs. Aromatas išliks ilgiau.

Jei jums patinka koks nors aromatas, tačiau jūsų oda šių kvepalų netoleruoja, tuomet pasikvėpinkite plaukus ir drabužius.


Šaltinis:  lambre.by