Kartais paaugęs mažylis ima vengti plaukų trinkimo ir reaguoja taip, lyg kėsintumėtės į jo asmeninę erdvę. Kai tik ateina metas trinkti galvą, mama ir vaikas įsivelia į konfliktą. Mama nori, kad mažylis būtų švarus, o vaikas nesileidžia prausiamas.
Jei kiekvienas toks žygis į vonią jūsų namuose baigiasi riksmais ir ašaromis, štai keletas patarimų jums – kaip sušvelninti šią procedūrą, kad ji nebūtų tokia skausminga ir nemaloni mamai bei vaikui:



Neskubėkite, skirkite žymiai daugiau laiko plaukams trinkti. Vaikas turi būti gerai nusiteikęs ir ramus: neišalkęs, nepavargęs ir neapsiverkęs. Leiskite pasiimti į vonią mėgstamiausių žaislų. Ypač pravers lėlė, kuriai vaikas galėtų taip pat išplauti plaukus.

Naudokite šampūnus „be ašarų“, kurie negraužia vaikučių akyčių. Nupirkite patraukliai atrodantį ir žaisliuką primenantį šampūno buteliuką, linksmą kempinėlę - žaislą.

Jei vaikas negali pakęsti, kai į ausis pribėga vandens, naudokite ausų kamštukus ar tamponėlius.

Kad procedūra taptų įdomesnė, padarykite iš muiluotų plaukų „ragiukus“ ir kitokias juokingas šukuosenas.

Kad vanduo ir putos nepatektų į akytes, galite užrišti kaktos raištį/juostelę ar leisti maudytis su nardymui skirtais akinukais.

Duokite mažyliui plastmasinių indelių, kad galėtų sėdėdamas vandenyje „virti valgį“, ar apsilieti vandeniu pats. Nupirkite guminių vonios žaislų, vonios knygelę.

Žaiskite ir taškykitės vonioje - tai sugražins vaikui maudynių džiaugsmą.

Jei pradžioje niekas negelbsti, o konfliktas įsisiūbuoja, tiesiog praskalaukite plaukus vandeniu, be jokio šampūno. Nereikia forsuoti įvykių.

Tai tik keletas variantų. Kviečiame pasidalinti savo patirtimi ir papasakoti kitoms mamoms, kokių gudrybių ėmėtės, kad plaukų trinkimas apsieitų be mažylio ašarėlių.