Pagimdėte gana lengvai, pasaulį  ką tik išvydo ilgai lauktas mažylis, jus supa brangūs ir patys artimiausi žmonės, bet nuo šiol jūsų  egzistencija staiga susispaudė iki vos kelių kg dydžio vystyklų kamuolėlio.  Medicinos personalas išmokė jį žindyti, vystyti,  patepti kiekvieną raukšlelę...  Bet atėjo „išrašymo“ diena, ir, vos peržengus  gimdymo namų slenkstį, jus prislėgė daugybė įvairių baimių ir abejonių. Kartais mamos pradeda visur įžvelgti vien pavojus, ir klausia psichologų: „Kada nustosiu baimintis dėl mažylio?“ Psichologai atsako: „Niekada.  Nenorite baimintis – nesusilaukite vaiko... Teks išmokti su tuo gyventi. “
  Išmokti gyventi su mamos baimėmis lengva nebus, tačiau štai keletas receptų:
- Jei esate itin jautri, negalvokite tiek daug apie ateitį ir kokie „siaubai“ jūsų dar laukia. Gyvenkite tik šia diena, šios dienos kūdikio priežiūros smulkmenomis;
- Atsargumas gėdos nedaro, tačiau neperlenkite lazdos baimindamasi dėl visko, kas tik gali nutikti ir kiekvieno sutikto žmogaus, kuris galėtų pakenkti jūsų mažyliui. Visas jūsų baimes, nerimą jaučia ir mažylis. Visa tai vaiko psichikoje gali virsti kompleksais ir neuroze;
- Tegu jus supa vien pozityvūs žmonės ir informacija.  Jūsų niekas neverčia žiūrėti šiurpių TV laidų ir skaityti kruvinųjų kronikų. Venkite žmonių, kurie linkę kalbėti vien tik apie ligas ir nelaimes.
 
Švilpiko diena
Pirmoji diena, sugrįžus iš gimdymo namų: išsiprausėte, pamaitinote naujagimį, išėjote į lauką pasivaikščioti, paguldėte kūdikį miegoti, išplovėte drabužius, pagaminote valgyti, panešiojote, išmaudėte mažylį, o vakare mirštate iš nuovargio.  Bet jau po poros valandų saldų poilsį nutrauks alkano kūdikio verksmas...
Kokias penkias pirmąsias paras vis dar tikitės, kad tai tik slogus sapnas, greit vėl viskas stos į vėžias, kol galiausiai suvokiate - jūsų gyvenimas nuo šiol įspraustas į nuolatinį vystymo-žindymo-pasivaikščiojimų režimą. Liūdina ir tai, kad nebegalite visko iki smulkmenų suplanuoti, netekote dalies savo laisvių, mobilumo. Tačiau ateis metas, kai priprasite prie naujo – mamos - vaidmens, ir bendravimas su mažyliu, jo priežiūros rūpestėliai ims džiuginti.
Ką pataria specialistai?
Motinystė keičia moterį, tik prie visų gyvenimo permainų reikia priprasti. Motinos instinktas toks galingas, kad apsiprasti tikrai nebus sudėtinga.
Kartais net stipriausioms mamoms gyvenimas namuose su kūdikiu ima atrodyti vienodas ir pilkas. Nekaltinkite savęs, jums tiesiog reikia šiek tiek atsikvėpti, pakeisti aplinką. Kartais užtenka nueiti į filmą, ar pora valandėlių kavinėje paplepėti su draugėmis. Po to jūs su džiaugsmu imsitės mamytės pareigų dar ilgus mėnesius. 
Bent kartą per savaitę leiskite mažyliui pabūti su tėčiu ar su seneliais,o pati išeikite pasivaikščioti, pasigražinti, apsipirkti ar kt. – kas suteiktų jums kuo daugiau teigiamų emocijų ir naujų įspūdžių.
Nieko blogo nenutiks, jei kartą kitą praleisite pasivaikščiojimą lauke su mažyliu, neišlyginsite drabužėlių, o vietoje to paskaitysite knygą, žurnalą, pažiūrėsite mėgstamą filmą ar paplepėsite telefonu.
Jei jau visai nebegalite ištverti, išmėginkite vieną pratimą: įsivaizduokite, kad ryt išvykstate į ilgą komandiruotę; šiandien – paskutinė diena, kurią praleisite su savo mažyliu. Pamatysite, kaip iškart atsiras jėgų bendrauti ir džiaugtis juo.
 
Neterminuota priedermė
Kasdieniai ilgi pasivaikščiojimai su mažyliu lauke - būtini. Kartais, kai sninga ar dulkia lietus, itin sunku prisiversti atlikti šią pareigą. Pirmąjį pusmetį, vežiojamas gryname ore, mažylis ramiai miega, bet paaugęs, jis nori savarankiškai žingsniuoti taku, viską pats paliesti, apžiūrėti, užlipti, paragauti... Iš paskos sekiojančiai susilenkusiai mamytei skauda pusiaują, nugarą, jos dėmesys nuolat turi būti sutelktas į mažąjį nenuoramą. Ilgos valandos lauke su vaiku - ne tokia jau lengva kasdienė pareiga.
Ką pataria specialistai?
Taip, tiesa, kad kasdieniai pasivaikščiojimai lauke su vaiku bet kokiu oru yra naudingi. Jie ne tik stiprina vaiko imunitetą, bet ir ugdo vaiką.  Jei jums sunku kasdien atlikti šią pareigą:
- dalinkitės ja su vaiko tėčiu, seneliais, giminaičiais;

- pasakykite sau, kad jokie namų ruošos darbai nėra svarbesni už mažylio sveikatą, todėl visus juos atidėkite ir keliaukite su mažyliu pasivaikščioti gryname ore;

- nepamirškite, kad reguliarūs pasivaikščiojimai lauke naudingi ir jums pačiai;

- pasistenkite parinkti maršrutus taip, kad pasivaikščiojimai būtų įdomūs ne tik mažyliui, bet ir jums;

- susiraskite bendraminčių kasdieniams pasivaikščiojimams su mažyliais.
 
Panikos akimirkos
Dar sudėtingiau, nei kasdieniai pasivaikščiojimai, nepatyrusiai mamai, pirmąkart susilaukusiai mažylio, suvaldyti nerimą dėl vaikučio vystymosi, sveikatos: ne taip riečia kojytes, kažkaip keistai trina galvytę, trūksta svorio, galvytė pleiskanoja, odelė iššuto ir t.t. Patronuojanti seselė greitakalbe beria patarimus ir išbėga pas kitus naujagimius, o mama sėda prie kompiuterio studijuoti mamų patirties, skaito literatūrą, išklauso močiučių receptų ir galiausiai supranta - skubiai reikia paties geriausio gydytojo.
Ką pataria specialistai?
Visai suprantama, kad pirmąkart tapusi mama, esate nervinga, nes dar tiek nedaug žinote apie vaiko priežiūrą, bet tai greit pasikeis, nes sukaupsite vis daugiau patirties. Be abejonės, vaiko sveikatai reikia skirti daug dėmesio, bet nepasikliaukite vien kitų patarimais ir rekomendacijomis, nes tai, kas tiko vienam vaikui, gali nepadėti kitam.
Pasikliaukite specialistais. Susiraskite gerą pediatrą. Jei jo nustatyta diagnozė kelia abejonių, nesigėdykite konsultuotis ir su kitais specialistais. Niekada nebijokite gydytojo klausti visko, kas tik kelia jums nerimą: apie ligos priežastis, kodėl skiriami būtent tokie preparatai, kokie jų šalutiniai poveikiai, kokios galimos ligos pasekmės ir t.t. Jei gydytojas nesivargina atsakinėti į Jūsų klausimus – keiskite gydytoją!
 
Per šį vaiko priežiūros atostogų laikotarpį Jūs sužinojote šį tą naujo – nėra sudėtingesnio darbo už vaiko priežiūrą 24 valandas per parą, tačiau labai greit suprasite ir tai, kad nėra pasaulyje malonesnės pareigos, nei būti mama!
 
Šaltinis: passion.ru