Laba diena,

Tokios temos nemaciau, bet man parupo, kaip kitos lietuves/lietuviai nusprendzia prashyti JAV pilietybes ir atsisakyti LT pilietybes. As tikejausi, kad rinkimu deka bus nuspresta, kad galima emigrantams tureti dviguba pilietybe. Deja, tam nebuvo surinkta pakankamai balsu.

Kodel noreciau laikyti LT pilietybe? Labiausiai todel, kad ji suteikia EU statusa atvykus i Europa, o jau turint vien tik JAV pilietybe jau taikomos Sengeno valstybiu taisykles (kuriu tiesant sakant net nezinau gerai, tik kad 90 dienu 180 dienu begy galiu sveciuotis), o as gavoju, kad gal senatveje noresiu labai letai keliauti ir ilgiau apsistoti Europos salyse.
Ar yra kokiu isimciu del Sengeno taisykliu. Gal, sakykim, jei vykstu lankyti kokias gimines, tai gal ilgiau nei 90 dienu leistu sveciuotis, nors ir su JAV pasu?
Tevai dar gyvi LT-je, bet kai jau paliks si pasauli, jei buciau JAV piliete, tai gal su manim jau niekas nenores kalbetis legaliais ar nekilnojamo turto klausimais?

Is kitos puses as is LT isvykau pries daugiau nei 20 metu, tai mane kai kurie imigrantai atsisake ju salies pilietybes tikina, kad tureciau prasyti JAV pilietybes, nes negerai atrodo, kad prasysiu Zalios Kortos pratesimo. Sako, kad ultimatumas man gali buti duotas: pasirink, kur nori gyventi, t.y. prashyk JAV pilietybes, o taip pat isvengti bet kokiu deportaciniu problemu, nes kaip ZK laikytoja nesu 100% apsaugota.

Su kuo susiduriau, visiems buvo lengva atsisakyti LT pilietybes, o man kazkaip sunku. Turiu apsispresti metu begy del sekancio zingsnio.

Mano vyras turi dviguba Vokietijos ir JAV pilietybes. Gal mesti LT pilietybe ir prasyti Vokietijos? Bet nemanau tas imanoma, nes mes gyvenam JAV.

Uij, sunku nuspresti!