Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos - 3

QUOTE(mintas @ 2021 06 19, 10:22)
Nutolusi  tai reiskia, kad nebus jokio momentinio pagamintos energijos suvartojimo be jokiu mokesčių. Tai jau didziulis minusas.
Antras ir pagrindinis minisas konkrečiai man, rezervinio maitinimo galimybės nebuvimas. Kai elektrinė ant stogo, as turėsiu elektrą iš saulės ir dingus elektros tiekimui iš miesto tinklų.
Tai ne standartinis sprendimas, kainuoja truputį brangiau, bet man tai vienas svarbiausių parametrų.

Norėčiau kelis žodžius savo nuomonės: tikrai nematau nuotolinės SE DIDŽIULIO minuso, nes pats naudoju savo elektrinę nuotoliniu būdu(tik nuosavą). Pasirenki mokestį nuo instaliuotos galios ir "vualia", naudokis savo elektra kada nori. Aišku, momentinis suvartojimas yra gerai, bet jei neturi tokios galimybės, reikia tenkintis tuo ką turi. Vis tiek man gaunasi savikaina 2-4cnt/kWh. Pvz., praėjusį mėn man gavosi 3,1cntkWh.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 20 birželio 2021 - 20:22

labas silainiai,

ar galite pasakyti, kokio galingumo jegaine ir koki plana pasirinkote. Rasote, savikaina apie 3 centai kWh. Kaip manote, kiek laiko praeis, kol atsipirks investicijos. 

Man pasirode patrauklus planas, kada is savo pagamintos elektros 41 procenta palieki tinklams, o 59 procentus gauni visiskai be jokio rupescio. Aisku, jei sunaudosi daugiau, nei 59 procentus, papildoma reikes pirkti rinkos kaina.

Kokia Jusu nuomone apie toki pasirinkima, nes patarejai siulo isigyti virs 10kW (kas virs, tas be APVA paramos), kad nereiktu moketi rinkos kaina.

Dar per trumpai naudojames savo namu, kad tureti pilna isklotine. Praeita ziema buvo labai patogi skaiciuoti maksimalu sunaudojima, deje dar irenginejau vidu ir sildziau iki 17 laipsniu, apytiksliai. Vasara, atrodo, leis ivertinti maksimalu vasarini sunaudojima, nes gyvenamae jau pilnai. Na dar fasado apdaila ines pakeitimus

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2021 06 22, 16:18)
labas silainiai,ar galite pasakyti, kokio galingumo jegaine ir koki plana pasirinkote. Rasote, savikaina apie 3 centai kWh. Kaip manote, kiek laiko praeis, kol atsipirks investicijos. Man pasirode patrauklus planas, kada is savo pagamintos elektros 41 procenta palieki tinklams, o 59 procentus gauni visiskai be jokio rupescio. Aisku, jei sunaudosi daugiau, nei 59 procentus, papildoma reikes pirkti rinkos kaina.Kokia Jusu nuomone apie toki pasirinkima, nes patarejai siulo isigyti virs 10kW (kas virs, tas be APVA paramos), kad nereiktu moketi rinkos kaina.Dar per trumpai naudojames savo namu, kad tureti pilna isklotine. Praeita ziema buvo labai patogi skaiciuoti maksimalu sunaudojima, deje dar irenginejau vidu ir sildziau iki 17 laipsniu, apytiksliai. Vasara, atrodo, leis ivertinti maksimalu vasarini sunaudojima, nes gyvenamae jau pilnai. Na dar fasado apdaila ines pakeitimus

Laba rytą, mano SE yra 7,5kW galingumo (galią apribojo stogo plotas), planą pasirinkome atsiskaityti pagal instaliuotą galią (3,1944eur/kW kas mėn). Elektrinę ant stogo susimontavau pats, tik pardavėjas atliko suderinimus ir popierizmus. Total kainavo 4800 eurų, 2421eurus turėtų grąžinti APVA. Grubiai skaičiuoju, kad per metus sutaupyti pavyks 600 eurų, tai atsipirkimas būtų 4 metai. Visus skaičiavimus darau pagal dabar galiojančias kainas.
Atsiskaitymas atiduodant ESO pagamintas kWh įmanomas, bet šildant namus gryna elektra man rodosi rizikingas. Reikia susiskaičiuoti, kiek šiaip suvartosite elektros kas mėnesį ir kiek elektros reikės vien šildymui. Prognozei galima priimti, kad padidinus namie temperatūrą iki +22C, elektros poreikis šildymui padidės 25% (kas 1C prisideda 5%).
Nutolusiomis elektrinėmis nesidomėjau, tik dabar pažiūrėjau pimus pasitaikiusius pasiūlymus, tai mačiau kainas 925eurai/kW. Perkant 10kW būtų 9250, APVA grąžins 3200eurus, tai lieka grubiai 6000eurų. Suma didoka, dar lyg yra aptarnavimo mokesčiai. Man kažkaip neatrodo patraukliai, bet čia jau rinktis reikės Jums. Sėkmės.

P.S. Dar primečiau tokius skaičius: 10kW SE Jums kainuos 6000 eurų (po APVA kompensacijos), pagal atsiskaitymą kilovatvalandėmis lieka savo reikmėms grubiai 6000kWh per metus, tada už šitą elektros kieki mokėti nereikia visai. Kitas variantas: perkate tik 6kW SE, tada jos kaina gaunasi 3600 eurų. Sugeneruojama tas pats kiekis elektros- 6000kWh. Pasirenkate atsiskaitymą paga galią ir per metus sumokate 6*3,1944*12 - 230eurų. Skirtumas SE kainų 6000-3600 yra 2400eurų. Vadinasi 10kW elektrinė atsipirks tik per 2400/230 - 10,5 metų. Aš tokiu atveju rinkčiausi 6kW SE.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 23 birželio 2021 - 07:43
QUOTE(silainiai @ 2021 06 23, 07:16)
P.S. Dar primečiau tokius skaičius: 10kW SE Jums kainuos 6000 eurų (po APVA kompensacijos), pagal atsiskaitymą kilovatvalandėmis lieka savo reikmėms grubiai 6000kWh per metus, tada už šitą elektros kieki mokėti nereikia visai. Kitas variantas: perkate tik 6kW SE, tada jos kaina gaunasi 3600 eurų. Sugeneruojama tas pats kiekis elektros- 6000kWh. Pasirenkate atsiskaitymą paga galią ir per metus sumokate 6*3,1944*12 - 230eurų. Skirtumas SE kainų 6000-3600 yra 2400eurų. Vadinasi 10kW elektrinė atsipirks tik per 2400/230 - 10,5 metų. Aš tokiu atveju rinkčiausi 6kW SE.


Negalima taip skaičiuoti, kadangi prisideda ir aptarnavimo mokesčiai. Reikia primesti į excelį pilnus kaštus 10kw ir 6kw elektrinės beigi žiūrėti, po kiek metų jei išsilygina.

Dėl nutolusių elektrinių vs integruotų - nutolusios turi papildomų pliusų, jos paprastai įrengiamos tose vietose, kur saulė statistiškai šviečia daugiau (čia jau renkantis reikia žiūrėti parko vietą ir saulės kiekį toje vietoje), moduliai instaliuojami su optimalia orientacija ir kampu (o ne kaip išeina ant namo) beigi garantuojama šėšėlių nebuvimas. Plius, kadangi moduliai ant žemės, jie geriau aušinami. Dar naujai įrengiamuose parkuose moduliai gali būti bifacial (vėlgi, skaityti aprašymus renkantis), daugiau elektros generuojantys. Visa tai sąlygoja didesnę generaciją iš instaliuoto KW galios.

Iš minusų jau minėjo - nėra kaip turėti momentinio suvartojimo (elektra chaliavai). Bet gal tai ir pliusas - nereikia sukti galvos dėl atsiskaitymo planų, imi už galią arba atsiskaitymą elektra ir viskas smile.gif
Atsakyti

aciu, yra ka pagalvoti ir skaiciuoti. Jusu nuomone labai vertinga, paremta skaiciais ir patyrimu. aciu uz pagalba

Atsakyti
Ką manot, bus dar parama saulės elektrinėms ar ne?

Kalbėjau su APVA atstovais, tai minėjo, kad šį pavasarį buvo paskutinė parama iš šiuo metu galiojančio projekto. Šiai dienai daugiau projektų remti saulės energetiką nėra.

Kalbėjau su firmos montuojančios saulės elektrines atstovu, tai sakė, jog Lietuva stipriai atsilieka nuo įsipareigojimų ES, tad būtinai turės būti patvirtintas sekantis projektas, su atitinkamais paramų skelbimais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 06 liepos 2021 - 13:21

Kalbejau su ignitis atstovais. Jie neabejoja, kad parama bus, nes patvirtinti ES planai saules energijai iki 2030 metu. (taip jie sako ). Dar pridure, kad ar tai suderinti, ar tai derinami planai iki 2050 metu.

Mano galva, kompensacijos turetu islikti ir net dideti. Nes saules elektriniu komponenetu gamyba didele, investuota dideli pinigai. Rinkai prisisotinant, turetu buti vis palankesnes salygos pirkejams, kad vyktu gamyba ir investiciju graza.

Man asmeniskai patinka, kad galiu pastumti elektrines klausima tolyn, Pavyks metus pilnai pagyventi naujame name ir turesiu pilna el energijos sunaudojimo statistika. Bus lengviau priimti sprendimus, gal atsiras efektyvesniu naujoviu, gal bus palankesne kainu politika  :P 

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2021 07 07, 15:40)
Mano galva, kompensacijos turetu islikti ir net dideti. Nes saules elektriniu komponenetu gamyba didele, investuota dideli pinigai. ... Man asmeniskai patinka, kad galiu pastumti elektrines klausima tolyn, Pavyks metus pilnai pagyventi naujame name ir turesiu pilna el energijos sunaudojimo statistika.


Vienareikšmiškai bus aiškiau, pagyvenus bent jau metus.

Kas dėl paramos dydžio, vis tik nenorėčiau sutikti. Su laiku įranga pinga, tad tas pats paramos dydis vis didesnę visos įrangos procento dalį sudarytų. Parama turi skatinti, o ne visą kainą padengti.

Žinok, jau šios dienos paramos dydis pakankamai patraukliai žiūrisi, prie dabartinių saulės elektrinių kainų. Manau, kad ateitį paramos dydis bus proporcionaliai mažinamas, atsižvelgiant į įrangos kainos pigimą.
Atsakyti

Vienareikšmiškai bus aiškiau, pagyvenus bent jau metus.

Kas dėl paramos dydžio, vis tik nenorėčiau sutikti. Su laiku įranga pinga, tad tas pats paramos dydis vis didesnę visos įrangos procento dalį sudarytų. Parama turi skatinti, o ne visą kainą padengti.

Žinok, jau šios dienos paramos dydis pakankamai patraukliai žiūrisi, prie dabartinių saulės elektrinių kainų. Manau, kad ateitį paramos dydis bus proporcionaliai mažinamas, atsižvelgiant į įrangos kainos pigimą.

Siom dienom viskas tik brangsta, nuo metalu iki elektronikos komponentu :) 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2021 07 09, 15:10)
Siom dienom viskas tik brangsta, nuo metalu iki elektronikos komponentu smile.gif 


nesekiau kainų, bet gali būti, nes saulės įrangos kaina tikrai jau gana žemai buvo nukritus, gal jau ir dugną buvo pasiekus, tad dabar atsimušė ir kyla aukštyn.
Atsakyti

dilema tarp saules parko ir elektrines savo sklype sunkiai galvojasi. Saules parkas labai brangus, vis delto. Sklype negaliu panaudoti stogo, slaitas "ziuri" beveik i siaure. Praktiskai galvojasi apie toki stilizuota (galbut) busimos terasos stogine. Taciau namas pasisukes i vakarus apie 25 laipsnius, tai stogine reiktu pasukti i pietus. Konstrukcija gana idomi, ir ne visai mano tema. Aisku, ziuretis turetu labai moderniai (nors mums aplinkiniu reakcija nelabai idomu) + vasara galimas langu seselavimas. Pomegis tureti didele atsparumo atsarga gali atsieti ir brangiai. Per silpna konstrukcija didina tikimybe rasti saules elektrine pas kaimyna, po gero vejo. Aisku, radus gera konstruktoriu/projektuotoja... Bet projektas gali buti brangesnis uz elektrine. Gal kas is forumieciu zinote koki nebrangininka?

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2021 07 09, 19:25)
Saules parkas labai brangus, vis delto... galvojasi apie toki stilizuota (galbut) busimos terasos stogine. Taciau namas pasisukes i vakarus apie 25 laipsnius, tai stogine reiktu pasukti i pietus.


Kas dėl parkų, tai aš juos nurašęs, kaip neturinčius jokio patrauklumo (asmeniškai man). Nesvarbu, kad pasirinkus optimalesnį planą, jų patrauklumas ir didesnis, bet vis tiek, pradinė kaina, administravimo mokęsčiai, ne tai ne man, tuo labiau, kai aš orientuojuosi į rezervinio maitinimo supportą (vis tik tai pagrindinis argumentas mano atveju).

Kas dėl terasos. Tai pirmiausiai, terasos stoginės konstrukcijos kaina, tai ne saulės elektrinės, bet būtent stoginės. Nesvarbu, dėsit ant viršaus saulės baterijas ar kitą dangą, tos konstrukcijos vis tiek reikės ir kaina bus +- vienoda. Nors saulės baterijos pritaikytos pakeisti stogo dangą kainuoja šiek tiek brangiau, tad saulės elektrinės pabrangimo išvengt nepavyks (nors jos leistų sutaupyti ant stogo dangos, tad klausimas tai finansinis minusas ar pliusas), nebent nekreipsit dėmesio į grožį.

Kas dėl saulės elektrinės sukimo 25° kad būtų tiesiai į pietus, manau jau perlenkiat lazdą. Kiek mažiau elektros energijos pagamins ne tiesiai į pietus bet 25° labiau į vakarus pasukta elektrinė?

vartotojo įkelta nuotrauka
Remiantis lentelia matome, kad 1%-4%. Ar tikrai verta dėl to sukti galvą? Pas mane plokščias stogas. Dėl vėjo apkrovos sumažinimo, visi elektrinių montuotojai siūlo elektrines pakeltas tik 10° kampu aukštyn. Tai reiškia kad aš iškart patiriu 10% nuostolį. Mano namas taipogi orientuotas ne tiesiai į pietus, bet į pietvakarius, nukrypimas nuo pietų į vakarus - 30° bendras nuostolis apie 11%. Taip nemalonu, bet noriu saulės elektrinės ir niekur nuo tų nuostolių nedingsi, susitaikiau su jais, plius rytuose pas mane gana aukšti medžiai nepraleidžiantys rytinės saulės spindulių, kas nustolių dydį tik padidins (namo orientacija labiau į vakarus būtent dėl miško rytuose), o tamsta norit per galvą verstis, kad susigrąžinti tuos 1%-4%? Ar tikrai verta?

Na jo, čia dar vienas pliusas saulės parkų pusėn, bet man nuo to saulės parkai patrauklesni netampa.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 09 liepos 2021 - 21:10