Įkraunama...
Įkraunama...

Sportas nėštumo metu ir po gimdymo

ka manote apie sporta nėštumo metu?
Atsakyti
puiku,aišku su gyd.leidimu,jei nėra gręsiančio,jei gerai jautiesi,tai pirmyn,tik aišku saikingai,nepersistengt.
o šiaip besilaukiančiom labiausiai tinka baseinas,jogos pratimai,kalanetika.
Atsakyti
man atrodo, jei iki nestumo nesportavai, tai nestumas tikrai ne laikas pradet unsure.gif , o jei sportavai - su tam tikrais apribojimais ko gero netgi reiketu.
Atsakyti
Jei gerai jautiesi proto ribose viskas tik į sveikatą rolleyes.gif
Atsakyti
Mano visi sportai baigėsi 6-ą nestuke.gif savaitę prasidėjus gausiam kraujavimui. O atrodė viską darau teisingai ir saikingai unsure.gif . Be to, prieš nestuke.gif irgi sportuodavau unsure.gif . Taip kad, būkit labai atsargios huh.gif .
Atsakyti
Man kategoriskai uzdraude kol kas sportuot. ir anksciau nelabai sportavau, bet ypac pirmam trimestre labai pavojinga aplamai pasitempt, reik vaiksciot atsargiai, kaip su kiausiniais smile.gif
Dabar savijauta pagerejus, bet nerizikuosiu, nes nenoriu po to del savo uzgaidos gailetis. o siaip ziuresiu ka gydytoja sakys
Atsakyti
Na, aš sportavusi iki nėštumo sportavau tuo pačiu tempu toliau. Kadangi buvau informuota, jog apie būsimo kūdikio savijautą galima numatyti pamatavus temperatūrą po sporto (turiu galvoje, pamatavus temperatūrą ne pažastyje laugh.gif), tai kurį laiką sekiau šį rodiklį žiūrėdama ar nepadauginu..Po sporto ji neturi viršyti tam tikros ribos. Taip pat sporto metu sekiau ir savo pulsą, niekada neviršydavau 150 k/min. nuo tos dienos, kai sužinojau esanti nėščia.
Nieko blogo nejutau, nors ginekologė "apsidraudimui" irgi liepė būti kaip su kiaušiniais. Na, čia jos asmeninė nuomonė ir atsakomybės nusikratymas. Ko nedariau: sumažinau keliamą svorį treniruokliuose ir vengiau staigių rankų judesių aukštyn ir pan. Aerobikoje šuoliukų buvo, bet nepersistengdavau. Nuo penkto nėštumo mėnesio aerobiką mečiau, o nuo šešto nėštumo mėnesio mečiau ir teniruotes su svoriais. Visą likusį laiką kasdien po 1 val. mankštinausi namie su treniruokliu pan. į Orbitrek'ą ir kasdien po 1,5-2 val. daug vaikščiojau po skulptūrų "Europos" parką užmiestyje. Ir visa tai dariau tik tam, kad išvengti žmonių žvilgsnių sporto klube..Vis dėlto nėščioji ne baseine yra gana neįprasta.

O apie sportą nėštumo manau štai ką..Sportas yra sportas, jis suteikia sveikatos, žvalumo, energijos, gerina nuotaiką ir tvirtina kūną. Jei jautiesi gerai, sportavai anksčiau ir nesibaimini, jautiesi pasitikinčiai, gydytojai nedraudžia, tai sportuot galima, o gal net ir būtina wink.gif O sportą gali rinktis, gal tai bus nėščiųjų aerobiką, gal baseinas..Kaip kam ir kas patinka rolleyes.gif
Atsakyti
Rasma, gal galetum sukonkretinti. Kokia temp. neturetu buti virsyta po sporto?
as va ruosiuosi pradeti sportuoti rolleyes.gif
Atsakyti
Dabar specialiai nerašiau, nes nepamenu, o klaidint būtų žiauru. Turiu namie literatūros iš kurios rankiojau viską, kas žinoma apie nėštumą ir sportą, pasidariau tokius užrašus, konspektėlį kaip sportuot ir nepakenkt, žymėjausi pastabas apie savijautą, temperatūrą, pulsą ir pan. Kamantinėjau trenerius apie viską, tai jaučiausi kažkaip patikimai. Dėl temperatūros turiu pasitikslint, bet jei atmintis nepaveda lyg ir turėtų neviršyt 37,4..bet..oi, reik čia man tikslintis..ten parašyta ir kada, kaip matuto ir kas darosi vaikui, jei mamytės temperatūra ima viršyt tą ribinę..sukonkretinsiu ryt, geriausiu atveju.. rolleyes.gif

Galiu parašyt tik kaip informaciją, įdomumo dėlei, bet ar jums reikia, galima, nekenkia sportuot klauskit gydytojų, o ne manęs klausykit wink.gif Aš čia visai nenoriu patarimais bereikalingais kažkuriai moteriai pakenkti, tik rašau apie savo patirtį..nelaikykit to rekomendacijomis, jūs turbūt suprantate, kad tai nėra juokas sportuot nėštumo metu??
Atsakyti
Rasma, aciu uz rupesti. Gydytoja man leido sportuot. Ruosiuosi nestuke.gif joga ar gimnastika, baseine dar. Tikrai ne taip profesionaliai kaip tu uzsiimt wink.gif

Bet va gydytoja apie temp. man nieko nesake.. Tai jei paziuretum i savo uzrasus, buciau dekinga. Gal tu esi uzsirasius, kiek temp. gali pakilti? Nes pas mane siaip ji yra ausktesne nei yprastai.
Atsakyti
Atsargiai su joga ir gimnastika, pilatesu, tempimu ir t.t. Ten daug įsirėžimo pratimų, kas labai nerekomenduotina nėščiąjai ir tempimų reiktų vengti rolleyes.gif
Atsakyti
Oi ne, iškart galiu psakyti, jogą nėštumo metu geriau pamiršti wink.gif Visokie bodyfleks'ai ir raumenų tempimo pratimai irgi negerai..geriausia yra baseinas, mankšta su kamuoliu rolleyes.gif
Atsakyti