Įkraunama...
Įkraunama...

vyresnių vaikų reakcija į kitą mamos nėštumą

Mano dukra (9 m.) suzinojo panasiai kaip EROS sunus smile.gif Uztiko testa vonioje ir turejau paaiskinti, kas tai. O paskui irgi suokalbiskai slepem kelias dienas nuo tecio, kol isitikinau, kad nesuklydau smile.gif O dar kai pasakiau, kad gims per jos gimtadieni, tai pareiske, jog tai jai bus pati geriausia dovana smile.gif Dabar labai laukia ir dziaugiasi...
Na, o kaip bus toliau, ziuresim...smile.gif
Atsakyti
O aš tai savo dukrai (jai 7metai) dar nepasakiau, kad laukiuosi. Nors mes dažnokai pasikalbam apei tai, kaip pasikeistų gyvenimas, kai turėsime leliuką, nes ji vis neužmiršta priminti, kad labai norėtų brolio ar sesės. Bėda yra ta, kad mano mergytė yra tikrai problematiškas vaikas, be galo judri ir be galo jautri. Kol kas kalbam apie meilę, kurios tikrai nesumažėtų, jei gims vaikutis, nors mamytės ar tėvelio dėmesio gali sumažėti. Apie pareigas, kurių padaugės, nes tapsi vyriausiu vaiku šeimoje. Tačiau man atrodo, kad laikas, likęs laukti yra per ilgas ir per daug varginantis.Kol kas... smile.gif
Atsakyti
Panasu jeigu viskas gerai bus ir manes panasus atvejis laukia, kitais metais maniskei bus 7 ir planuojam antra, bet manau kad geriau pasakyt anksciau, bent dabar galvoju kad reikes kai suzinosiu apie nestuma pasakyti, bus daugiau laiko priprasti. Tegu pratinasi, pasisneka su pilvuku, kartu rubelius isirinkti, daiktelius tegu padeda, po to manau reiks pasakyti kaip viskas tures atrodyti kai gims, na ten reks, siusios ir kakos, smirdes, pampersai, kad zioplas bus , dar kad kai paaugs jos daiktus ims ir lauzys, o ji kaip vyresne gales mokyti ji kad protingas butu ir kad tas klausyti jos tures, panasios kalbos maniske paveike sako jo reiks ziopliuka mokyt, sako mamyte nepergyvenk as tau padesiu ismokysim kaip nors:rolleyes: biggrin.gif


Saltrune sakai kad vyresniajai pareigu padauges, kodel?

Atsakyti
O padaugeja realiai tu pareigu. Pas mus is pradziu buvo taip - vyresnelis i nestuma reagavo ramiai, o i broliuka... Na kaipgi tu, zmogau mazas, reaguosi, kai umai visi suauge nutaria, kad tu jau didelis ir viska moki pats, ir demesio tau zymiai sumazeja, o paciam prie to broliuko net prieit neleidzia? Nei ant ranku paimt, o patys tai nesioja... Bet po poros menesiuku priprato. Ir dabar taip priprato, kad pirmas prieina broliui suverkus, panesioja, paramina, pakalbina. Ypac atsirado stimulas, kai mazasis pradejo butent vyresneliui sypsotis, o dabar butent pas ji ropoja... O pareigos - pabuk dabar su broliu, paduok ta, atnesk ana, nerekauk, brolis miega... Aisku, ne kazkokios tos pareigos, bet 7metis - ne kazkoks ir vyras dar biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Atrodo, Noa atsakė į Ivos klausimą biggrin.gif
Juk nebespėsi visko sužiūrėt,ir reikalausi, kad daugiau savarankiškai darytų- ir kamabarį labiau susitvarkytų, ir kartaais mamai padėtų ar su mažuoju pabūtų, jei kartais į parduotuvę arvaistinę trumpam staiga prireiks...
Baigsis vienvaldžio karaliaus viešpatavimas, o tai labai skausminga.. sad.gif
Atsakyti
maniškėms, kadangi 2 auga, manau būtų paprasčiau, žaistų, eitų į lauką kartu, kaip visada, o aš su mažyliu niančyčiaus ramiai rolleyes.gif, nors, aišku, teks joms ir padėti, tai gerai, išmoks rūpintis, ataskomybės wink.gif , kai mano brolis gimė, buvo ir gerai, ir blogai-tai padėt reikėjo, tai tėvai buvo susirūpinę jo reiklais, ir aš kaip tik gaudavau laisvės rolleyes.gif
Atsakyti
mes tai pasakem vaikams kai tik suzinojom patys.jie taip dziaugesi.ir is karto dvieju uzsiprase...tai teko aiskinti kad ne visada gimsta du vaikeliai is karto.buvo nusimine...kai suzinojo kad du kokie patenkinti liko.sako vienas man kitas broliui...sugalvojo vardus tik sesem,broliam sako patys susigalvokit.itariu labiau sesiu reikia.
dabar mane labai saugo,nuo visko.jei as guliu prieina,apkamso kaldra,paklausia ar gerai jauciuosi.kai neina i darzeli visada man dar nespejus atsikelti ryte atnesa pusrycius...
dabar jiems sesi metai.
o paslapti saugojo labai gerai,net tris men.niekam nieko nesake.net keista buvo,nes gyvenam kartu su seneliais,jie daug laiko su jais praleidzia...ir neprasitare.galvojom kad is karto pasakys...
saunuoliai musu vyrukai.
Atsakyti
Tarp mano vaiku bus 15menesiu skirtumas, tai man jokiu dideliu kalbu ir pasiaishkinimu nereikia tongue.gif Kai jau pradejo matytis pilvas, pradejau aiskinti, kad cia lelius yra. Tai jinai dabar kelis kartus per diena pakelia mano maike ir pasisveikina su broliuku thumbup.gif
Atsakyti
Na, as dar tik savo pirmagymio laukiuosi, tai neturiu tos patirties kada ir kaip geriausia apie savo nestuma pranesti vaikui.... taciau gal is savo gyvenimo prisiminimu papasakosiu... Atsimenu buvo vakaras, vakarieniavome virtuveje mama, tetis ir as.... Mama netiketai uklause, ko as labiau noreciau: broliuko ar sesytes? Na, as aisku atsakiau, kad geriau, aisku butu, jog nieko.... nes as nenoriu nei seses, nei brolio.... del to, kad man ir vienai labai fainai, ne liudna ir zaisti nenuobodu.... na, as kaip dabar pagalvoju, mama ir tetis turejo labai nustebti... taciau jie man vis tiek pasake, kad kas nors tai bus.... kad man bus smagu, bus su kuo zaisti ir pan... bet aisku manes tas visai nedziugino... atsimenu viena vakara mamai labai suskaudo pilveli, o tevelio nebuvo namuose, nes dirbo naktinio autobuso vairuotoju.... as sakiau mamai paguleti, o ji man liepe eiti miegoti, nes ji lauks tecio....as ir nuejau miegoti.. is ryto atsikelus mamytes namie jau neradau, o tetis paaiskino, jog mama ligonineje, pirks man broliuka...ir istorijos pabaigos jau nebeprisimenu, tik mociute pasakojo, kad atvaziavo manes aplankyti ta diena kai gime brolis ir rado mane papuosta grazia suknele, su baltomis kojinytemis po darza liuopinejant ir visa apsiverkusi..... atseit mama nupirko visai nepazistama broliuka ir ka as dabar darysiu.....na, ir galiausiai mociute issiveze mane pas save... gyvenau pas ja ilgai... ir kai mama su teciu atvaziavo manes pasiimti, tai as po lova pasislepiau ir nenorejau namo vaziuoti.....kazkaip nuo to laiko nemegau savo mamos ir tecio, kad mane isdave....

dabar santykiai su mama labai silti... nors jos auklejimo klaidu nebepakartociau... del to, mielos mamos, manau yra svarbu pranesti savo vaikuciams, kad jie tures broliuka ar sesyte kuo anksciau, kad jie spetu prie to priprasti, ir svarbu uztikrinti, kad jie bus taip pat mylimi kaip ir iki tol...... unsure.gif
Atsakyti
labai grazios jusu mamytes istorijos-skaitau ir tiesiog smagu, o gal ir graudu,kai pagalvoju, kada mane aplankys ta laime buti mama nestuke.gif
taciau tikra tiesa, kad gimus antrajam vaikeliui, kitam atsiranda pareigu ir...mano atveju-as buvau uzmirsta mad.gif man buvo 5.5 kai gime mano brolis.Gime per Cernobylio avarija ir tomis siltomis dienomis dar pati veziojau ji vezimelyje-tad nuo gautos radiacijos jam prasidejo chroniskos bronchito ligos-tete dirba ,mama su juo po ligonines.as buvau uzmirsta ir apleista...gaudavau daznai lupt, kad nepriziuriu brolio (nors mamai nuo jo nuolatiniu ligu jau nervai buvo paire),del tu rupesciu as ir buvau kiemo vaikas-paleistas nuo grandines...
o kaip jus suderinate savo laika? kaip paskirstote demesi? juk vaikuciai abu vienodi,o gal kaip sako-kad jaunesnis-mamos lepunelis?
Atsakyti
Aš vyresniajai pasakiau, kai buvo 2 mėn, kažkaip natūraliai: ar norėtum sesytės arba broliuko?- sako- labai clap_1.gif
O po to gulėjau ligoninėj, tai ji labai rūpinosi.
Turim tokią knygą MOTINOS IR VAIKO KNYGA tai ten nėštumas aprašytas ir nupiešta, kokio dydžio 2.gif auga. Tai būdavo, atsineša vakarais pas mane tą knygą ir sako: pasikalbam apie didelius pilvus
O iš savo patirties negaliu pasakyti nieko. g.gif turiu 6 m. jaunesnę sesę, bet visiškai neprisimenu jos atsiradimo. Nors buvau didelė... Manau, aš ją visiškai ignoravau iš pavydo mad.gif
Atsakyti
Dukra pat pradejo prasyti brolio,tai mes vis sakeme,kad bus.Kai suziojau,kad pastojau,tai ir dukrai pasakeme.Tada Ugnei buvo 3m.Dabar visi laukiame...Dukra vis prieina,glosto pilva,buciuoja,kalbina leliuka,praso,kad greiciau islystu.Jau dabar svajoja kaip myles,sups,duos valgyti,dalinsis zaislais.Bijau,kad tie geri norai nedingtu.O siaip,sis laukimas labai grazus.
Atsakyti