Įkraunama...
Įkraunama...

vyresnių vaikų reakcija į kitą mamos nėštumą

Papasakokit, kada savo vaikams pasakėte, kad šeimoj atsiras dar vienas kūdikis?Kaip kartu tam ruošėtės?Ar vaikai ištūrėjo paslaptį ilgai, ar kantriai laukė, ar daug klausimų uždavinėjo?Ar malonus buvo tas laukimas drauge?
Na, kai aš laiukiaus antrosios, tai mano dar pirmagimė buvo mažė (skirtumas1,2m.  ;)), tai nereikėjo ypatingai jos paruošinėt, nuteikinėt, dabar pažiūrėjom video juostą, net juokas ima, matau: aš įnešu naujagimę, pirmąkart grįžusi iš ligoninės, parodau vyresnėlei, o tai...nulis emocijų, žvilgteri kaip į žaisliuką ir tiek  :smile.gif sad.gif..o gal ir gerai  ???Kitokios praktikos neturiu, bet nusimato  ;), o tada tai jau papaskosiu, kaip vyresnės sesės elgsis  :smile.gif, mums patiems labai įdomu, kaip čia bus  ;) biggrin.gif
Atsakyti
Kai laukiausi sunelio dukrai buvo 3 metukai. Kadangi jau nuo 5 nestumo savaites gulejau ligonineje del gresiancio persileidimo, tai dukrai apie tai nieko nesakeme. Ji zinojo tik tiek, kad mamai skauda pilveli ir ant jo negalima lipti, o juo labiau sokineti. Veliau, kai  isejau i dekreta, jau pasakeme apie maza leliuka(dar nezinojome, kad bus berniukas), tai dukra kalbedavo su juo, ziuredavo kaip jis spardosi, bardavo, kai per daug skriausdavo mama.
Kadangi gimdziau Kaune(gyvenu Siauliuose), tai dukra broli pamate jau parvezta namo. Ji labiau dziaugesi manimi, o ne broliu. Veliau pradejo dometis broliu, daug klausineti. Dabar jie labai graziai zaidzia kartu, pasiilgsta vienas kito, sese daznai buciuoja broliui i galvyte, o sis tiesiog akiu nuo jos negali atitraukti.
Atsakyti
As saviskiui pasakiau is karto kai pati suzinojau - jis jau senokai prase broliuko:) Na ir amzius - 6 metai zmogui buvo. Viska isaiskinau, kas prie ko, testuka parodziau. Tai jis darzelyje su aukletoja pasisnekejo - sako, aukletoja, o zinot, kaip nustatyt, yra pas jus pilve vaikutis ar nera? Aukletoja kaip ir dera, nezinau, sako, o kaip?  Ogi, sako, testuka padarot - jeigu dvi juosteles pasimato, tada pilve vaikutis... Aukletoja lengvai nustebo nuo tokio lytinio svietimo ;D ;D ;D
Atsakyti
 Dar kai buvo kokie 4metukai, sūnus prašė Kalėdų senio po egle padėti brolio ar sesės. Kai pastojau antrąkart, jam jau buvo 7m. Todėl pagrandukė buvo labai laukiama. Ir dabar - vienas be kito negali ilgiau pabūt.
Atsakyti
Kai laukiausi antro, dukrai buvo penkeri. Panelytei buvo pasakyta apie kita vaikuti vos tik baigesi pavojingieji menesiai. Kartu papasakojom ir is kur vaikuciai atsiranda (bendrais bruozais ji ir anksciau zinojo, bet dabar turejom ir "vaizdine medziaga" ;D). Kai pilvas augo, mergyte stebejo, dziaugesi, klausesi judesiu, kartais saipesi is mano nerangumo tongue.gif. Kartu eidavome pas gydytoja, tai keleta kartu stebejo vaikuti per echoskopa. Labai lauke gimstant sesutes, tuolab kad ir gydytoja keleta kartu ja tikno, kad bus sesyte. Tik nestumo gale vis dazniau kartojo, kad neaisku, kas gims. O karta pasake, kad berniukas. Taip ir buvo. Bet dukra greit susitaike su tuo, dabar labai dziaugiasi broliuku, megsta su juo zaisti, turi sugalvojus tik ju dvieju suprantamu leliukisku zodziu ir zaidimu.

Labai labai smagus, siltas, mielas momentas- kai dukra atejo i ligonine paziureti vaikelio. Ieina pro duris, issisiepus, akys blizga. Brolis miegjo nusisukes, o ir lovyte aukstai. Ji net issiziojus sieke jo paziureti ir tiek juokesi, tiek dziugavo. Iseidama zvilgtelejo i kitus du palatoje buvusius leliukus ir man i ausi pasake: mamayte, musu pats graziausias, a ne ;D.
Atsakyti
Oi pamenu labai malonu vakara.
Nepastojau as gal 7 metus.Ir mano sunui jau buvo 10 metu.Pasidariau nestumo testa kazkaip vidury dienos, na ir ka jus manot? Du bruksniukai. ;D biggrin.gif padejau ta testa matomoj vietoj, galvoju vyras gris paziuresiu reakcija.ir pirmas pamate sunus.Klausia: "Mamyte, kas cia?" Sakau,taip ir taip nestumo testas-teigiamas.Jis:"Kaip teigiamas?" Ir israudo kai burokas(matyt nuo itampos).As issisiepiau iki ausu.Jis suprato.Apsikabino mane apie kakla ir susigraudino.Isbuciavo visa.Ir tetes laukem jau abudu zinodami paslapti,kaip kokie suokalbininkai.Jis didziavosi,kad suzinojo pirmas.
Kai jau nuejau pas gydytoja ir patvirtino kad 5 sav., nusipirkau nescios kalendoriu su nuotraukom ir aprasymais.Tai sugulam i lova abu su Ignu(sunum) ir ziurim koks dabar musu lialius.Jis labai mane saugojo, norejo brolio iki pat gimimo.O kai gime sesuo irgi labai dziaugesi.O dabar tai tokia meile, kad grazu ziuret.
Sunus vis kartoja:" Mama, na kokia ji grazi". Ir man paciai taip gera.Tai va tokia mano istorija.
Atsakyti
Mano vyrukai kazkaip naturaliai reagavo - jiems darzelyje jau aiskina, is kur vaikai atsiranda. Prisimenu, kai man buvo 5 menuo, vyresnysis pasivede teti i sali ir paslaptingai pasake, kad mamos pilvas didelis, ko gero turesim vaikiuka! ;D Paskui aisku gyresi ir draugams, kad tures dar viena vaikiuka. Juokingiausia vis delto ne mano vaiku reakcija. Drauges dukrytei 6 m., ji vis prasydavo sesytes. Kaip tycia - naujiems metams "uzsiprase" gandro ir sulauks kudikelio. Taigi dukryte supranta, kad mamyte tures leliuka, bet papildomai buvo parasiusi Seneliui Salciui, kad atnestu broliuka ar sesyte. Kai drauge pasako kam nors, kad vaikelio susilauks, dukte prideda, kad bus ko gero du: viena mamyte pagimdys, o kita Kaledu senelis atnes! Kad vaikui traumos nebutu, drauge spelioja, kad senelis gali nesuprast, kad ji vaikiuko praso, ir Kaledoms gali atnesti lele - taip bando nesuzlugdyti mito apie ta Kaledu Seneli smile.gif
Atsakyti
as kai pasakiau savo 5 m.dukrai,kad esu nescia ir pagimdysiu jai sese/broli,tai reakcija buvo.... asaros... Apstulbau,klausiu - nenori seses?O ji - nereikia man nieko,as bijau,kad tau mama kas nors negero nutiks...kad tave pjaus...kad tau skaudes...kad tu gulsi i ligonine...
Ir po to ilgai apie tai kalbeti vengiau.Nes sulaukdavau keisto priesiskumo,kad tas esantis mamos pilve gali kazkaip pakenkti mamai,t.y man.Pergyvenau,bandziau piesti rozine ateiti -kad jai bus linksmiau,turesi su kuom pazaist ir tt.Bet vis tas pas - ,,as nenoriu".
Na ka,galvoju tiek to,nebeliesiu tos temos,juolab kad dukra mate,jkad daznai jauciuosi blogai-skauda galva,silpna,teko ir ligoninej guleti.
Na o kai gime brolis- pamenu ji ieina pirma kart pamatyti ,,ta mamos kankintoja" tokia susiraukusi....ir - prapliupo juoktis.Sakau,ko juokiesi,o ji - mama,jis TOKS maziukas...(o ji isivaizdavo turbut kad pamatys dideli  isdykusi padauza bernioka... ;D)
Atsakyti
Mano sunui buvo 10 metu, kai pastojau. Pasakiau jam iskart, jis labai apsidziauge, net klykt is laimes pradejo. O paskui paklause, kodel taipilgai delsiau, kodel negimdziau pries kokius penkerius metus, kai jis to labai prase. Sake, ka as dabar veiksiu su tuo vaiku. Itikinejau, kad jis bus sesei labai reiklaingas, uztarejas, gynejas, patarejas ir t.t. Nelabai pavyko sad.gif Sese jis myli, bet jis labiau jauciasi esas jos globeju, o noretu but jai draugas, zaidimu ir pestyniu partneris
Atsakyti
ir vistik, kaip manote, ar vertėtų pasakyti kitiems vaikams apie būsimą kūdikį :
iš karto, kai sužinoma apie tai, po poros mėnesių ar, kai jau matyti pilvas???
Atsakyti
QUOTE (lengvute @ 2003 12 10, 11:27)
ir vistik, kaip manote, ar vertėtų pasakyti kitiems vaikams apie būsimą kūdikį :
iš karto, kai sužinoma apie tai, po poros mėnesių ar, kai jau matyti pilvas???

vaikas yra lygiateisis seimos narys ir jis turetu sia naujiena suzinot is karto. Nematau prasmes slept ar atideliot
Atsakyti
Tarp maniškių 3,5metų skirtumas, tai didžiąjai pasakiau apie nėštumą kai jau matėsi, abu su vyru visąlaik aiškinom, kad ji turės mažą broliuką arba sesutę t.y. leliuką. Tai ji prisimąstė, kad turės sesutę, broliuką ir leliuką biggrin.gif . Visi labai to leliuko laukė, tai auklėtoja daržely irgi smalsavo, klausia: Ar jau mama turi leliuką? - maniškė tyli. Ar jau gulėjo mama ligoninėj? - maniškė tyli. galiausiai kai paklausė Ar mama pagimdė? - griežtai atsakė - NE. Nu juoko buvo laugh.gif laugh.gif laugh.gif
O kai gimdžiau, tai 5val ryto didžiąją pas draugus išvežėm, tai tiek strioko buvo kuo greičiau tą sesę pamatyt, kad net baisu, sakė draugė, kad nebuvo Justės tokios laimingos ir nekantraujančios mačius rolleyes.gif
Po šiai dienai, kai pro gimdymo namus važiuojam pasitikslina ar čia sesę gimdžiau.
O kartais, kai būnu nervinga ir kaip nors mažę "subaru", didžioji pasako "Tokią gražią sesę pagimdei, o dabar pyksti ant jos" - net graudu pasidaro smile.gif
Atsakyti