Įkraunama...
Įkraunama...

Greitoji Medicinos Pagalba

As 4 ar 5 kartus esu kvietusi greitaja vaikams, tai niekad nenusivykiau. Visada atvaziuodavo per 10-15min. Gal todel, kad gyvenam fabijoniskese ir Santariskes visai netoli. Ir personalas labai malonus visada budavo. Viena karta maziui buvo temp 40, tai suleido vaistu, dare saldomus kompresus ir sedejo apie 40 min, kol nukrito temp iki 37.5. Viska labai smulkiai papasakojo, kaip ir ka tam tikru atveju daryti.
Atsakyti
As tai nusivylus greitaja schmoll.gif ,pries sias velykas,buvau pas mama.Tai mano mazoji belakstydama ilindo i mano bobules spinta(nes zino kad pastoviai ten yra saldainiu),rado bon pari saldainiu tokiu metiniu,makt i burnyte.Turbut per daug astrus pasirode jai,ji pasieme savo buteliuka gurkstelejo ir...pradejo springt.Jau buvo mazdaug 9val.vakaro,as matau kad mano zuikis pradeda melynuot,mama skambina i greitaja,jai atsako kad greitoji siuo metu isvykus i kita iskvietima,ir atvyks mazdaug ir tai geriausiu atveju uz 30min.gerai kad as susiprotejau savo mazaja uz kojyciu pakratyt,atkosejo ji ta saldaini.Ai tiesa dar kai paskambino sako jei turit savo masina,vezkit patys.O jei nebutu masinos,jei as buciau vienui viena su maze namie ir butu kasnors daug rimciau nutike,kas tada?
Atsakyti
QUOTE(Agne27K @ 2008 05 20, 14:29)
As tai nusivylus greitaja schmoll.gif ,pries sias velykas,buvau pas mama.Tai mano mazoji belakstydama ilindo i mano bobules spinta(nes zino kad pastoviai ten yra saldainiu),rado bon pari saldainiu tokiu metiniu,makt i burnyte.Turbut per daug astrus pasirode jai,ji pasieme savo buteliuka gurkstelejo ir...pradejo springt.Jau buvo mazdaug 9val.vakaro,as matau kad mano zuikis pradeda melynuot,mama skambina i greitaja,jai atsako kad greitoji siuo metu isvykus i kita iskvietima,ir atvyks mazdaug ir tai geriausiu atveju uz 30min.gerai kad as susiprotejau savo mazaja uz kojyciu pakratyt,atkosejo ji ta saldaini.Ai tiesa dar kai paskambino sako jei turit savo masina,vezkit patys.O jei nebutu masinos,jei as buciau vienui viena su maze namie ir butu kasnors daug rimciau nutike,kas tada?


Dėl užspringimo tai tikriausiai nei viena greitoji neatvažiuos taip greitai kaip mes, mamos, norėtume. Tenka suktis pačiom verysad.gif .
Esu kvietusi tris kartus. Dėl atvykimo laiko tai greitai atvykdavo +/- 20 min., na gal 30 min. Tik kad tik vieną kartą gydytoja verta to pavadinimo papuolė. Paaiškino kas ir kaip, nuramino. O kitus du tai doh.gif Viena niekaip negalėjo apsispręsti kas mums ir kur čia mus vežti reikėtų, o kita tik per duris įėjusi antibiotikų receptą išrašė, nes gerklytė raudona. Pasirodo ten stomatitas buvo. Visa laimė, kad aš apie antibiotikus savo nuomonę turiu, tai nepuoliau jų girdyti.
Atsakyti
Mes kvieteme, aciu dievui, tik karta, tai pakankamai sakyciau greitai atvaziavo.
Atsakyti
mum teko kviesti jau 2 kartus ir abu kartus tikrai greitai atvaziavo, mazdaug per 5-10 min, ir buvo suteikta tinkama pagalba 4u.gif
Atsakyti
kuo toliau,tuo labiau aisku,kad reik ne greitaja,o taksi kviest,kad veztu i ligonine,arba savo transportu lekt...labai liudna,kad mokam mokescius tokius didelius,o pagalbos gali ir nesulaukt... sad.gif
savo mamai pries pora men.kvieciau greitaja del auksto kraujospudzio,ja jau kaustyt visa pradejo,zodzio istart nebegalejo..ka jus manot...paklause kiek metu (46m) sako dar negreit...!!!!!!! tai pasakiau,kad vesiu pati,nes maniau tikrai mirs!
Graudu,kad taip nevertinama zmogaus gyvybe!!!:(
Atsakyti
mums gana daznai yra teke kviest greitaja ir gal tik pora kartu pasiseke sulaukti tikrai greitosios,o ne letosios pagalbos smile.gif o paskutini karta tai isvis,vaika istiko priepuolis,kaip veliau nustate epilepsijos,taigi,kol sulaukem greitosios,beje laukiant dar kokius 3 kartus skambinau,vis sakydavo,nepanikuokit,juk vaziuoja,vaika istiko koma verysad.gif i ligonine jau nuveze 8 balu komoj ir kvepavimas 10 kartu per minute,o jei butu bent 10min anksciau atvaziave.....o juk gyvename ne kokiam uzkampi...
Atsakyti
QUOTE(aisteee26 @ 2008 08 15, 10:53)
mums gana daznai yra teke kviest greitaja ir gal tik pora kartu pasiseke sulaukti tikrai greitosios,o ne letosios pagalbos smile.gif o paskutini karta tai isvis,vaika istiko priepuolis,kaip veliau nustate epilepsijos,taigi,kol sulaukem greitosios,beje laukiant dar kokius 3 kartus skambinau,vis sakydavo,nepanikuokit,juk vaziuoja,vaika istiko koma verysad.gif i ligonine jau nuveze 8 balu komoj ir kvepavimas 10 kartu per minute,o jei butu bent 10min anksciau atvaziave.....o juk gyvename ne kokiam uzkampi...

net baisu skaityt ko tik nepasitaiko unsure.gif Buvo ir man jau noro kviest greitaja pora kartu, nes turejom toki perioda kad kaip tik savaitgalis, taip mums temperatura apie 38-39 pakyla, paskambinau karta tai i seimos gyd liepe kreiptis , kreipemes, tik kazkaip po poros dienu nukrenta nei is sio nei is to, lyg ir sveikos, bet vel eilini karta uzkilus jau iki 40 ne neskambinau jiems, buvo jonines, o pati greibiau vaika ir i ligonine vaziavau, ir ka.... vaikui desines puses plauciu uzdegimas doh.gif jooooo, o dar penktadieni pas savo daktare buvom ir kazkaip lyg sveikos buvom, butu mus tada nuveze manau, nebutu tiek uzsitese viskas doh.gif
Atsakyti
[quote=jurgita_111,2007 01 20, 12:58]
Gerai pastebeta,jai nelinkes taraukuliams, tai gal ir nieko baisaus!!! bet kai mus jau buvo reanimacija isvezus-tai man labai baisu!!! praeita karta irgi iskvieciau atsimenu buvo sestadienis , buvo virs 39C temperatura,nieko ko as nezinociau nepasake ir nepatare!!!O po pietu mano vaikas pradejo vemti ir samone prarado!!! Juokinga o kartu ir labai pikta tai,kad sekmadieni is rytines greitosios skambina ie sako stebekite savo dukryte,nes daktaras cia labai ydomiai uzrases deagnoze!!! Mes tik padekojome uz toki ''rupesti''-mes jau gulejome santariskese!!! tad ne pirma karta su mediku aplaidumu susiduriu todel ir labai pikta man ant ju!!!Galetu juk i savo darba atsakingiau ziureti!!!
[/quote]


[quote=jurgita_111,2007 01 26, 17:21]
[quote=snapi,2007 01 21, 19:27]
Reikėtų nors kartelį susimokėti už suteiktas paslaugas- nebūtumėte tokia pasipiktinusi.
Nelabai suprantu uz ka turejau susimoket,kad atvaziavo po 3.5val.???? Ar paskambinus reikejo sakyt -greiciau mokesiu Grynais!!! doh.gif tada turbut ir ''ekstra'' atvejai butu palauke???
[/quote]


Miela mama, tokiu atveju reikia paciai temperatura must, arba sekanciai dienai seimos gydytoja issikviest, o jei matai kad su vaikuciu blogai bus paciai sest i taks, savo masina, ar blogiausiu atveju kaimyno prasyt ir vaziuot i ligonine.....
Kiek Jusu mieste yra greitosios pagalbos masinu? Jus nepagalvojote, kad gal atsitiko kokia avarija kur daug nukentejusiu, ar gaisras, kur greitoji negali nesulaukus uzgesinto gaisro apsiskut ir nuvaziuot pas karsciuojancio vaiko, o gal skubus pervezimas i kita miesta? Kai atsilaisvina ji turi aptarnaut kitus iskvietimus, kuriu susikaupia patikekit, ir sirdies ritmo sutrikimai ir skausmai. GMP vaziuoja i ekstrinius iskvietimu, jos darbas yra SKUBI PAGALBA, o ne ligoniu gydymas
Atsakyti
Mūsų šalelėj ryškiai egzistuoja ne greitoji medicinos pagalba,o lėtoji...
Vieną kartą tuo įsitikinau...Čia prieš kelis metus (2007 02) labai netikėtai susirgau..Vakare ~ 17 val tempa buvo 37,8,o apie 22-23 val jau apie 40...pirmą parą nieko nekvietėm,nes dar ta temperatūra pusėtina..bandėm patys mušt,bet pastebėjom,kad išgėrus ibuprofeno ar coldrekso kokio nukrenta 3-4 dalelėm,o poto 6-7 pakyla doh.gif doh.gif Na žodžiu taip užkilo iki gerų 41.. doh.gif Nuo temperatūros pradėjau be perstojo vemt...miegot negalėdavau,nes man vos ne haliucinacijos...į ligoninę tėvai nevežė,nes vos tik mane pakeldavo nors truputį iš lovos aš pradėdavau nesustodama vemt..na žodžiu...beviltiška situacija.Tai po 2 parų išsikvietėm "greitąją" naktį,nes pradėjo dar labiau kilt temperatūra (nuo 41 kilo link 42 doh.gif ) Tai po iškvietimo buvo praėję turbūt apie 1h15min kai ji atvažiavo..atėjęs greitūškės gydytojas žvilgtelėjo gerklėn ir pasakė,kad ji vos vos paraudus (kaip po to paaiškėjo,man buvo sunki pūlinė angina) tempą pamatavo-tada buvo apie 41,2 ir ką Jūs manot!Liepė įkišt į ledinį dušą jei dar kils ir vodka mane patrint...ir jei ką,nenukris suleist analgino (patys jo nesuleido.tėvai būtų davę susileist,bet sunkoka 3 val nakties gaut švirkštų ir analgino) ir atsisveikinę išvažiavo doh.gif SIAUBAS!
Atsakyti
Dabar kai prisimenu, tai mūsų situacija nebuvo tokia baisi, bet tuo metu man taip neatrodė. Buvo sekmadienio naktis,o mano 7mėn. dukrytei beveik parą laikėsi 40 temperatūra. Iš pradžių dar žvakutės padėjo, ibufenas ir t.t., bet kuo toliau, tuo labiau tempa nesimušė,jau ir 40,5 tai jau baisu pasidarė pirmadienio laukt, maža kas tokiam leliukui gali būt. Žodžiu išsikviečiau greitukę, atvažiavo gan greit ir... pasakė, kad temperatūra dėl to, kad dantys dygsta ir viskas. Pasakiau, kad vaistais pumpuoju kas valandą, vaiką nuodiju, tai sakė nieko tokio, jūs apsišvietus mamytė ir viską teisingai darot doh.gif blink.gif Plaučius paklausė per marškinukus ir viskas, nepaklausė ir nepažiūrėjo ar vaikas neišbertas, nėra kokių dėmelių ar pan. Buvo LABAI nepatenkinta, kad kviečiu greitają kai vaikas nevemia ir neviduriuoja unsure.gif Paryčiais pastebėjau smulkų bėrimą ant kūno ir internete susiradau diagnozę, kad tai tridienė karštinė. Gerai, kad tik tiek tebuvo, lygiai po 3 dienų temperatūra susireguliavo taip pat staiga kaip pakilo rolleyes.gif
Beje kai buvau dar žalia mamytė, tai su vyresniają ant rankų (gal kokių 4mėn) teko naktį lėkt į ligoninę, tai irgi gavau bart, kad vežioju kūdikį, dar kokių infekcijų prisigaudys, reikėjo į namus kviest rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(edeina @ 2008 08 15, 09:53)
mums gana daznai yra teke kviest greitaja ir gal tik pora kartu pasiseke sulaukti tikrai greitosios,o ne letosios pagalbos smile.gif o paskutini karta tai isvis,vaika istiko priepuolis,kaip veliau nustate epilepsijos,taigi,kol sulaukem greitosios,beje laukiant dar kokius 3 kartus skambinau,vis sakydavo,nepanikuokit,juk vaziuoja,vaika istiko koma verysad.gif i ligonine jau nuveze 8 balu komoj ir kvepavimas 10 kartu per minute,o jei butu bent 10min anksciau atvaziave.....o juk gyvename ne kokiam uzkampi...


be žodžių cray.gif
Atsakyti
Mums greitąją vaikams teko kviesti tik kartą, kai mažasis verdančiu vandeniu nusiplikė ranką. Atvyko labai greitai, iki 10 min. Felčerė buvo maloni. Suteikė pirmąją pagalbą ir išvežė į ligoninę.
Kartą greitąją kviečiau vyrui. Atvyko taip pat labai greitai.
Atsakyti