Įkraunama...
Įkraunama...

Bebriena

Sveikos mamytės

Gal esate kada nors gaminę arba žinote kaip gaminti bebreną?
Šiandien medžiotojai padovanojo didžiulį mėsos gabaliuką, o aš niekada jos net mačiusi prieš tai nebuvau... Tik girdėjau, kad žvėrieną reikia kažkaip kitaip paruošti nei paprastą mėsą...
Atsakyti
QUOTE (giedrag @ 2004 11 12, 12:09)
Gal esate kada nors gaminę arba žinote kaip gaminti bebreną?

laugh.gif laugh.gif laugh.gif Ruošies kailiuką valgyti? Bebrena- tai bebro kailis laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
Na ne tik kailis... Turėjau galvoje mėsytę. Ir esu tikra, kad supratote mane teisingai...
Atsakyti
Bebrienos labai skanus šašlykas, guliašas ar kepsniukai. Gali gaminti kaip tik išmanai. Pati mėsa turi savotišką, įdomų skonį, mėsytė minkšta, skani.
Tačiau ruošiant žvėrieną yra kelios taisyklės: ją būtina numirkyti, kad nebūtų kraujo ir specifinio kvapo. Jei ruošiesi troškinti, reikia pirmiau nuvirti ir išpilti vandenį, tada jau gaminti. Jei kepsi, po numirkymo reiktų gerai išmarinuoti. Kadangi mėsa gana sausa, labai tinka riebus majonezas + prieskoniai. Jei tai didelis gabalas galima kepti folijoje (išmarinavus), tik pridėti daug margarino ar lašinukų, nes kaip sakiau, mėsa yra sausa.
Mano vyro rekomendacijomis bebras skaniausias plovo ar guliašo pavidalu. Skanus ir šašlykas, bet čia labai jau pikantiškas variantas.
Skanaus!
Atsakyti
Mes tai valgeme pas draugus saslyka. Toks visai nieko thumbup.gif . Bet girdejau, kad skaniausia yra bebrienos guliasas!
Atsakyti
jei kas galit parašykit tikslesnių receptukų, skubiai reikia.Gelbėkit verysad.gif
Atsakyti
Dažniausiai bebriena ruošiama taip:
1.Kumpius ištrini druska (nemenkai taip), SALDVOS priekoniais žvėrienai, kmynais, pipiriukais, lauro lapais, apdedi česnako griežinėliais. Marinuoji porą parų. Kiši į kepimo rankovę, apdedi morkomis, dž.slyvomis, obuoliais, grybais (kuo turi), užriši galus ir- į piečką. Kepi apie porą valandų 180 laipsnių temperatūroj. Jei nori labiau apskrudusios mėsytės- prieš pabaigą prapjauk rankovę mirksiukas.gif
2. Uodega:
-Nuplikyti verdančiu vandeniu ir nulupti. Marinuoti porą dienų (kaip šašlyką su majonezu).Ištroškinti aliejuje mirksiukas.gif
-Pamarinuotą uodegą pusdienį pertrauki per dūmelį ir vytini apie mėnesį laiko. Čia prie aliuko thumbup.gif
-uodega, morka, poras, 2-3 česnako skiltelės, 0,5 stiklinės alaus, aliejaus. Marinatui: kapotų česnakų, krapų stiebų, žiupsnelis pjaustytų krienų lapų, druskos, cukraus, šaukštelis aštraus pomidorų padažo. Bebro uodegą nuplikyti verdančiu vandeniu, supjaustyti skersai pagal sąnarius. Marinato prieskonius išmaisyti su uodegos gabaleliais, gerai paslėgti ir padėti į šaldytuvą. Marinuoti 1-2 paras.
Į įkaitintą keptuvę pilti aliejaus, sudėti uodegą, griežinėliais pjaustytą morką, porą, česnaką. Kai užvirs, supilti alų ir troškinti 40-50 min.
-Bebro uodega (ne tik žvynuotoji , bet ir po kailiu esanti dalis), druska, česnakas, malti pipirai, lauro lapai, kadagio uogos. Bebro uodega gerai nuplaunama ir supjaustoma į 4-5 gabalus (priklausomai nuo uodegos dydžio). Į druską smulkiai supjaustome česnaką, suberiame pipirus ir kadagio uogas, sutrupiname lauro lapus. Šiuo mišiniu gausiai įtriname uodegos gabalus. Taip pat šiuo mišiniu pabarstomas į puodą dedamų uodegos gabalų kiekvienas sluoksnis. Uodegos laikomos dvi paras vėsioje vietoje. Rūkoma karštai apie 1-1,5 val. Valgoma atvėsusi ax.gif

Virti bebrienos nepatartina- nelabai skanu schmoll.gif Sriubos taip pat nelabai kokios schmoll.gif Tikriausiai pastebėjai, kad marinuoti reikia ilgai, o kepimo laikas priklausys nuo bebro "senatvės"- senį gali tekt kepti net iki 4 val.
Skanaus smile.gif
Atsakyti
Bebriena tikrai labai gera ir pikantiško skonio mėsa, na ji šiek tiek kitokia. Iš jos galima daryti ką tik nori, o skaniausias netikras zuikis su džiovintų vaisuų įdarų. Gaminamas kaip iš paprastos mėsos, bet skonis unikalus, tiesiog sunku papasakoti, reikia paragauti. mirksiukas.gif
Atsakyti
4u.gif Kai man drauge dave bebrienos koncevu,kuriuos dare jos tevas,tai truputi keistai i tai ziurejau,nes iki to laiko niekad nebuvau girdejusi,kad ji valgoma...bet,kai pagaminau troskini su tais konservais,tai nusprendziau,kad tikrai valgoma,o be to ir skanu!!! thumbup.gif
Atsakyti
Pasidarė smalsu,o,ką bebrus augina namų sąlygomis?
Kokos skonis?ką primena?
Atsakyti
kepiau bebrienos saslyka ax.gif buvo super, marinavau apie 2 paras, su riebiu majonezu, zverienos prieskoniais, svogunu, o pries kepant, na likus kelioms valandoms iki kol kepiau, tai uzpyliau astraus barbekiu marinato smile.gif skonis buvo fantastiskas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2009 01 13, 23:36)
Pasidarė smalsu,o,ką bebrus augina namų sąlygomis?
Kokos skonis?ką primena?


Skonis primena karklo skonį.nes medžiais jie minta bigsmile.gif spalva irgi tamsiai raudona kaip jautiena,darant kotletus reikia maišyti su riebia kiauliena ,tai neblogi gaunasi ir rūkėm uodegą ,tai kaip kaimiški lašiniai .Aš buvau pirkus ,svėrė jis visas apie 12 kg. ir mokėjau 50 litų .o dabar irgi norėčiau pirkti ,nes nuo kovo 1 d. juos galima medžioti,tai gi medžiotojai siulykit. Pamiršau parašyti ,kad kunigai bebrus valgė pasniko metu ,nes skaitė kad tai ne mėsa blush2.gif
Atsakyti