Įkraunama...
Įkraunama...

Emigracija su vaiku = vaiko pagrobimas?

QUOTE(proteinas @ 2012 02 17, 21:11)
Labai gera tema.

Mano buvusi sugyventine isvyko su musu vaiku gyventi i uzsieni. Konkreciai i Olandija. Vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su mama. Bendravimo tvarka nenustatyta.  As sutikimo nedaviau.
Su vaiku bendravau reguliariai.  Alimentus mokejau tvarkingai.
Buvau pas advokata tai pasake, kad man nera jokiu sansu susigrazinti vaikai, nes gyvenamoji vieta nustatyta su ja ir tikrai joks teismas nepatikes, kad buvo ivykdytas vaiko grobimas...
  Aisku as taip lengvai ranku nenuleisiu ir vistiek kreipiausi i VTAT  del to,kad pazeistos mano teises matytis su sunumi. Jie pazadejo pasidometi per Olandijos vaiku teises vaiko gyvenimo salygomis ir t.t., bet patare ruostis teismui.
Bet kaip sake advokate, tai bilinejimasis uztruks metu metus, o per ta laika vaikas integruosis Olandijoje tai kad sansu mazai turiu....

Gal kokiu patarimu? Ka man toliau daryti?? Gal yra kokiu budu susigrazinti sunu?  verysad.gif


Manau advokate pasake klaidingai. Buna ir advokatai klysta. As pav. niekada nepasitikiu vienu advokatu. Teko pralaimeti byla paciai kitokiom aplinkybem. Bet del vaiko integravimo tai girdejau. Beje manau Lietuvos istatymai arba paveluotai isledziami, arba tokie kuriu negalima sveiku protu suprasti. Zinau viena uz ko gali uzsikabinti. Olandija nedaug skiriasi nuo Norvegijos. Tai cia be vieno is tevu sutikimo neregistruoja vaiko/u nuolatinam gyvenimui. Laikinai taip, ir isvykti i uzsieny leidimo nereikia, bet tik trim men. Ilgiau tai jau skaitosi vaiko pagrobimas. Pasidomekit, kaip ten jie priregistravo jusu vaika? Tada ir Olandija galima paduoti i teisma. Cia ne juokas, cia pazeistos vaiko teises matytis su tevu. Pav. NO vienas is tevu kuriam paskirta globa negali isvykti gyventi i ta pacia NO toli, jei kitas nesutinka. Nes NO nuo vieno iki kito salies krasto 2000 km. Praktiskai tai uzkerta kelia savaitgaliais bendrauti. Linkiu sekmes ir nenuleiskit ranku. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(virga @ 2012 02 18, 10:45)
Manau advokate pasake klaidingai. Buna ir advokatai klysta. As pav. niekada nepasitikiu vienu advokatu. Teko pralaimeti byla paciai kitokiom aplinkybem. Bet del vaiko integravimo tai girdejau. Beje manau Lietuvos istatymai arba paveluotai isledziami, arba tokie kuriu negalima sveiku protu suprasti. Zinau viena uz ko gali uzsikabinti. Olandija nedaug skiriasi nuo Norvegijos. Tai cia be vieno is tevu sutikimo neregistruoja vaiko/u nuolatinam gyvenimui. Laikinai taip, ir isvykti i uzsieny leidimo nereikia, bet tik trim men. Ilgiau tai jau skaitosi vaiko pagrobimas. Pasidomekit, kaip ten jie priregistravo jusu vaika? Tada ir Olandija galima paduoti i teisma. Cia ne juokas, cia pazeistos vaiko teises matytis su tevu. Pav. NO vienas is tevu kuriam paskirta globa negali isvykti gyventi i ta pacia NO toli, jei kitas nesutinka. Nes NO nuo vieno iki kito salies krasto 2000 km. Praktiskai tai uzkerta kelia savaitgaliais bendrauti. Linkiu sekmes ir nenuleiskit ranku.  biggrin.gif


Vakar kalbejau su advokate, kuri specializuojasi tarptautineje teiseje, tai jinai pasake, kad gal ir galima butu uz to registravimo Olandijoje uzsikabinti, bet byla butu keliama Olandijoje ir teismo procesas vyktu Olandijoje!! Tai nenormalios islaidos iseina doh.gif

Siaip vaikas Olandijoje lanko mokykla, buvusioji leidzia bendrauti per skyp'e ir emailais kiek nori, ta prasme bendravimo neriboja. Kartais man pradeda atrodyti, kad reikia ir man i ta puse kraustytis gyventi arciau savo vaiko negu bandyti bilinetis ir taip pyktis su vaiko motina. Nes cia tokiu atveju prissiskaiciau kaip motinos ir tevai neleidzia bendrauti tai pagalvojau, kad dar ne taip blogai mano atveju yra blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(proteinas @ 2012 02 25, 10:14)
Vakar kalbejau su advokate, kuri specializuojasi tarptautineje teiseje, tai jinai pasake, kad gal ir galima butu uz to registravimo Olandijoje uzsikabinti, bet byla butu keliama Olandijoje ir teismo procesas vyktu Olandijoje!! Tai nenormalios islaidos iseina  doh.gif

Siaip vaikas Olandijoje lanko mokykla, buvusioji leidzia bendrauti per skyp'e ir emailais kiek nori, ta prasme bendravimo neriboja. Kartais man pradeda atrodyti, kad reikia ir man i ta puse kraustytis gyventi arciau savo vaiko negu bandyti bilinetis ir taip pyktis su vaiko motina. Nes cia tokiu atveju prissiskaiciau kaip motinos ir tevai neleidzia bendrauti tai pagalvojau, kad dar ne taip blogai mano atveju yra  blush2.gif


Nepamirskit, kad teisme ziures kas geriausia vaikui (ne jums), prie ko jis priprates ir pan., kad toje aplinkoje jau kuri laika gyvena... Manau protingiausia butu keltis arciau vaiko tokiu atveju o ne jaukti jo gyvenima is pagrindu, vien del savo ambiciju... Taip kad jei jums ta padaryti lengviau ir be maziau traumu nei butu vaikui, taip ir padarykite.
Atsakyti
QUOTE(balticgirl @ 2012 02 25, 12:56)
Nepamirskit, kad teisme ziures kas geriausia vaikui (ne jums), prie ko jis priprates ir pan., kad toje aplinkoje jau kuri laika gyvena... Manau protingiausia butu keltis arciau vaiko tokiu atveju o ne jaukti jo gyvenima is pagrindu, vien del savo ambiciju... Taip kad jei jums ta padaryti lengviau ir be maziau traumu nei butu vaikui, taip ir padarykite.


drinks_cheers.gif Sutinku, tai tikrai butu gera iseitis visiems. Svarbiausia, kad vaikui gerai ten, kur jis gyvena. Protingi tevai ir po skirybu moka rupintis ir netraumuoja del ambiciju vaiku. biggrin.gif
Atsakyti
Merginos turiu klausimeliu... Su dukrytes teciu nesu isikyrusi. Dabar dirbu ir gyvenu Anglijoje, mano dukryte dabar Lietuvoje su tevais.
Labai noriu kuo greiciau parsivesti dukryte. Vis kyla klausimu kaip .....
Jis labai kerstingas zmogus, ir manau galetu visokiu nesamoniu prisigalvoti.
Jeidu isivesciau savo maze, kas man gali gresti?



P.S Gal kas nors zinot kaip galima isikirti bunant uzsienyje kai yra mazametis vaikas? Ir nebunant Lietuvoje.
Aciu labai 4u.gif
Atsakyti
Kaimynė išsikraustė į Vokietiją, vaikas turėjo eiti į pirmą klasę, bet...
atėjo, patikrino, sako nepakankamai gerai su kalba - negali lankyti...
Kaip bus kitamet, nežinia... va tau ir geresnis gyvenimas svetur
Atsakyti
QUOTE(Mylaniuks @ 2013 02 28, 03:11)
Merginos turiu klausimeliu... Su dukrytes teciu nesu isikyrusi. Dabar dirbu ir gyvenu Anglijoje, mano dukryte dabar Lietuvoje su tevais.
Labai noriu kuo greiciau parsivesti dukryte. Vis kyla klausimu kaip .....
Jis labai kerstingas zmogus, ir manau galetu visokiu nesamoniu prisigalvoti.
Jeidu isivesciau savo maze, kas man gali gresti?
P.S Gal kas nors zinot kaip galima isikirti bunant uzsienyje kai yra mazametis vaikas? Ir nebunant Lietuvoje.
Aciu labai 4u.gif

Labas,
kas gali gresti nznau, pati noriu savo dukryte isivesti i norge bet manau kad man buves vyras nesutiks tai va man irgi aktualus sitas klausimas, vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su manimi esam isiskyre ir nznau ar reikalingas jo sutuikimas gal esat susidurusios su tuo butu labai idomu suzinoti...
Beje as budama norvegijoje isiskyriaus u vyru nereikejo nei i teisma sugryzti as kreipiausi i skyrybu centra, per juos ir isiskyriau labai paprasta paciai reikejo tik dokumentus pasirasyti buvau gryzus pasirasiau pirmuosius o kitus man tiesiog atsiunte pastu, labai geras dalykas, gali pasikonsultuoti internetu (www.skyrybucentras.lt) zinoma tai kainuoja turbut daugiau nei iprastai bet mano atveju skyrybos buvo abipusiu susitarimo tai viskas buvo paprasciau. Sekmes smile.gif
Atsakyti
QUOTE(katikee @ 2013 06 06, 21:47)
Labas,
kas gali gresti nznau, pati noriu savo dukryte isivesti i norge bet manau kad man buves vyras nesutiks tai va man irgi aktualus sitas klausimas, vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su manimi esam isiskyre ir nznau ar reikalingas jo sutuikimas gal esat susidurusios su tuo butu labai idomu suzinoti...
....

http://www.migration...kimas_-169.html

... "Tuo atveju, kai vienas iš vaiko tėvų išvyksta su vaiku į užsienį gyventi nuolat, toks išvykimas būtinai turi būti suderintas su kitu vaiko tėvu, aptariant bei nustatant tėvo, nevykstančio nuolat gyventi su vaiku į užsienio valstybę, bendravimo su vaiku bei dalyvavimo jį auklėjant tvarką.

Išvykstant su vaiku gyventi į kitą valstybę labai svarbu numatyti, kaip vaikui bus užtikrinama jo teisė bendrauti su Lietuvoje liekančiu tėvu. Tėvas ar motina, negyvenantis kartu su vaiku, turi teisę ir pareigą bendrauti su vaiku ir dalyvauti jį auklėjant. Suteikti tėvui ar motinai galimybę bendrauti su vaiku yra to iš tėvų, pas kurį gyvena vaikas, pareiga (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2002-04-24 nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-650/2002).

Civilinio kodekso 3.172 straipsnyje nustatyta, kad tėvai (jei jų nėra - globėjai (rūpintojai)) turi sudaryti sąlygas vaikams bendrauti su artimaisiais vaiko giminaičiais, jeigu tai atitinka vaiko interesus. Tėvams nevykdant šios pareigos, vaiko teisių apsaugos tarnyba ar teismas gali įpareigoti tėvus sudaryti sąlygas vaikui bendrauti su artimaisiais giminaičiais (CK 3.176 str.).

Išvykus su vaiku nuolatiniam gyvenimui į užsienio valstybę be kito iš tėvų sutikimo, Lietuvoje likęs tėvas turi teisę kreiptis dėl neteisėtai išvežto vaiko grąžinimo į Lietuvą arba dėl teisės matytis su vaiku užtikrinimo pagal 1980 m. Hagos konvenciją dėl tarptautinio vaikų grobimo civilinių aspektų."...

Atsakyti
katikee, jei norit dukra atsivezti i NO, tai reikia tevo notariskai patvirtinto sutikimo ir isversto i NO arba anglu kalba. Sutikime reikia rasyti, kad tevas sutinka, kad jo vaikas gyvens nuolatinai kitoj saly. Nebutina rsyti NO, gal kada ir i kita saly kelsites, tai tiks ir ten.
Pati gyvenu NO, padejau savo giminaitei cia issikurti su dukra, tai policijoj be sio sutikimo neregistruoja. Labai grieztai pas juos, nes jau buvo keli atvejai, kai tevai padave i teisma ex zmonas uz vaiku grobima. biggrin.gif
Atsakyti