Įkraunama...
Įkraunama...

Paveldėjimas

Sveiki, turiu klausimėlį ax.gif : Nesenai paveldėjau žemės ūkio paskirties žemę Kėdainių raj. Gyvenu Kaune. Kitą savaitę jau turėsiu visus paveldėjimo dokumentus ir ką man toliau daryt, kur eiti, kaip registruotis, girdėjau kad dar matininkų kažkokiu reikės kad atmatuotų mano žemę...... esu visiškai žalia šiuose reikaluose, gal kas gali patarti kaip , ką ir kokia tvarka man dabar tvarkytis viską?Ačiū 4u.gif
Atsakyti
kai turėsi dokumentus turėsi tą žemelę užsiregistruoti savo vardu t. y. eiti į registrų centrą galėsi paklausti kur jis randasi kėdainiuose bet kažkur turėtų būti miesto savivaldybėje, paskui pasiteirauk kas per matininkas priklauso tam rajonui ir sussikambinus susitark kad tau pamatuotų tavo žemę(reikia turėti kuoliukų susikalti riboms)
Atsakyti
QUOTE(Linyteee @ 2006 04 25, 16:26)
kai turėsi dokumentus turėsi tą žemelę užsiregistruoti savo vardu t. y. eiti į registrų centrą galėsi paklausti kur jis randasi kėdainiuose bet kažkur turėtų būti miesto savivaldybėje, paskui pasiteirauk kas per matininkas priklauso tam rajonui ir sussikambinus susitark kad tau pamatuotų tavo žemę(reikia turėti kuoliukų susikalti riboms)




Ar as gerai supratau, man i registru centra Kaune eit ar Kediniuose? Ir kiek mazdaug tie matininkai kainuoja gal kas zino? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jersey @ 2006 04 26, 12:38)
Ar as gerai supratau, man i registru centra Kaune eit ar Kediniuose? Ir kiek mazdaug tie matininkai kainuoja gal kas zino? 4u.gif


Reikia kreiptis į Registrų centrą pagal turto buvimo vietą, tai vadinasi Kėdainiuose. O dėl matininkų, tai jūs paveldėjote sklypą, jis atmatuotas, suformuotas ir įteisintas, tai jeigu tik norite pasidaryti žemės sklypo tiklsiuosius matavimus, tada reikia ieškoti įmonės kuri tuos matavimus atlieka.

Įmonių, kuriuos atlieka tiksliuosius kadatrsinius matavimus sarašą gali rasti čia

http://www.nzt.lt//i...fm&langparam=LT

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AsJa: 26 balandžio 2006 - 14:59
as paveldejau ne visa sklypa, o ~ 4.7 ha is 14,6 ha taigi reiks kazkaip atmatuot ta dali del to ir klausiu apie koki tai asmeni kuris ta daro 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jersey @ 2006 04 26, 18:02)
as paveldejau ne visa sklypa, o ~ 4.7 ha is 14,6 ha taigi reiks kazkaip atmatuot ta dali del to ir klausiu apie koki tai asmeni kuris ta daro 4u.gif


Taigi jūs paveldėjote tik dalį žemės sklypo ir tapote žemės sklypo bendrasavininke, kartu su kitais žemės savininkais. Žemės sklypas vis tiek liko vienas. Tai pagal CK jūs turite teisė reikalauti, kad jums būtų atidalinta jūsų žemės sklypo dalis. Čia gana ilgas procesas, visų pirmą jūs turite kreiptis į Kėdainių raj. savivaldybės žemėtvarkos skyrių ir gauti leidimą bei sąlygas, kad jums leidžiama atsidalinti jūsų žemės sklypo dalį, o po to ieškotės matininkų. Apie tai daugiau skaitykite skyreliuose - žemės sklypo padalijimas ir pan.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AsJa: 26 balandžio 2006 - 17:23
Jums priklausančios dalies be kitų bendraturčių sutikimo niekas nematuos ir nedalins. Reikia susirasti kitus bendrasavinkus, susitarti kaip dalinatės ir tik tada kreiptis į kokią nors firmą.
Dėl pavardės pakeitimo dokumentuose galima kreiptis į Kauno registrų centrą.
Atsakyti
blush2.gif sorry, radau tema atitinkancia mano klausima, kuri buvau uzdavusi cia 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolantava: 06 rugsėjo 2006 - 19:21
Situacija:
Mano mociute "turi" savo tevo palikta beveik 12ha zemes sklypa...Jos tevai mire, taip pat ir abu jos broliai...kaip as suprantu ji yra vienintele paveldetoja tu zemiu, taip?...dabar as pradejau tvarkyti tuos dokumentus....pasirodo, 9ha pasiemusi! mociutes broliene... g.gif kur likusi zeme aiskinsiuos pirmadieni...bet mane labai domina tai, kaip vis del to yra dalinama zeme, ar viskas atitenka vieninteliai paveldetojai(siuo atveju yra mano mociute), ar dalinama ant 3vaiku, ir ju dalys atitenka zmonom, vaikam ir t.t.?...pvz as kaip suprantu, broliene neturejo jokios teises pasiimti tas zemes...juolab mociute neatsisakiusi ju...mociutes prasymas grazinti jai zemes buvo pateiktas 2000.05, bet niekas i tai neatkreipe demesio....zemetvarkos skyriuje argumentuoja tuom, kad jis buvo pateiktas PO 1999.10, kai zeme atiteko tai brolienei...dar toks man nesuprantamas dalykas, kaip zemetvarkos skyrius dave zeme svetimam zmogui esant gyvam paveldetojui?....dabar zemetvarkos skyriuj mums pasake, kad ta broliene turi grazinti puse zemes!...ji sutiko graziuoju, tipo nereiks tampytis po teismus...bet as daba susimasciau, kodel puse???....tai ar mociute turi teise reikalauti kad grazintu jai visa jos tevo zeme?...na paaiskinau turbut tikrai issamiai,tai gal kas galit patart ka daryt?...kur dabar kreiptis?...aciu uz bet kokia pagalba.... blush2.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lieputė: 23 lapkričio 2006 - 00:13
QUOTE(Lieputė @ 2006 11 23, 01:14)
Situacija:
Mano mociute "turi" savo tevo palikta beveik 12ha zemes sklypa...Jos tevai mire, taip pat ir abu jos broliai...kaip as suprantu ji yra vienintele paveldetoja tu zemiu, taip?...dabar as pradejau tvarkyti tuos dokumentus....pasirodo, 9ha pasiemusi! mociutes broliene... g.gif kur likusi zeme aiskinsiuos pirmadieni...bet mane labai domina tai, kaip vis del to yra dalinama zeme, ar viskas atitenka vieninteliai paveldetojai(siuo atveju yra mano mociute), ar dalinama ant 3vaiku, ir ju dalys atitenka zmonom, vaikam ir t.t.?...pvz as kaip suprantu, broliene neturejo jokios teises pasiimti tas zemes...juolab mociute neatsisakiusi ju...mociutes prasymas grazinti jai zemes buvo pateiktas 2000.05, bet niekas i tai neatkreipe demesio....zemetvarkos skyriuje argumentuoja tuom, kad jis buvo pateiktas PO 1999.10, kai zeme atiteko tai brolienei...dar toks man nesuprantamas dalykas, kaip zemetvarkos skyrius dave zeme svetimam zmogui esant gyvam paveldetojui?....dabar zemetvarkos skyriuj mums pasake, kad ta broliene turi grazinti puse zemes!...ji sutiko graziuoju, tipo nereiks tampytis po teismus...bet as daba susimasciau, kodel puse???....tai ar mociute turi teise reikalauti kad grazintu jai visa jos tevo zeme?...na paaiskinau turbut tikrai issamiai,tai gal kas galit patart ka daryt?...kur dabar kreiptis?...aciu uz bet kokia pagalba.... blush2.gif  mirksiukas.gif


Tevu turtas dalinamas is vaiku skaiciaus. O jeigu kas is vaiku yra mires, tai jo dalis atitenka pagal eiliskuma: zmonai, vaikams ir tik jiems nesant broliams ar seserims. Tai kad manau tavo atveju mociutes brolienei tikrai priklauso lygiai trecdalis turto smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Wal @ 2006 11 23, 15:19)
Tevu turtas dalinamas is vaiku skaiciaus. O jeigu kas is vaiku yra mires, tai jo dalis atitenka pagal eiliskuma: zmonai, vaikams ir tik jiems nesant broliams ar seserims. Tai kad manau tavo atveju mociutes brolienei tikrai priklauso lygiai trecdalis turto  smile.gif

dar galimas atvejis,jeigu buvo testamentas,kuriame buvo įrašyti žemės paveldėtojai ar paveldėtoja.
Atsakyti
Čia kalba turbūt eina ne apie paveldėjimą, o apie nuosavybės teisių atkūrimą... Kaip supratau, brolienė jau susitvarkiusiu popierius, ir ta žemės jau jos vardu... Tai jai ji sutinka pusė atiduoti, tai ok, o jei tau bus mažai, arba ji nesutiks, tada reiks per teismą bandyti atstatyti teisybę, žemėtvarka čia jau nepadės schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Marmakas: 26 lapkričio 2006 - 19:31