Įkraunama...
Įkraunama...

Automobilio priežiūros ABC

Neseniai nusipirkau masina (Citroen Xsara). Nors masina ne pirma, taciau niekad neteko rupintis jos prieziura, nes kazkas kitas uz mane tai padarydavo blush2.gif
o dabar brangiausiojo daznai nebuna, o tete toli, tai va ir atejo laikas pasidomet paciai.

Mano masinos rida apie 75 000. Kai nusipirkau tai pasikeiciau stabdziu kaladeles, patikrinau tepalus ir visokius skyscius (servize padare, nes palikau pasakydama, kad ja visa patikrintu blush2.gif ), o dabar toliau vazineju ir nebezinau, ka ir kada daryt...

Gal galit koki ABC surasyt ka ir kada daryt? 4u.gif
dekui! 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Kelintu metu auto? Nes kokia rida ant spidometro, dar nereiskia, kad ji tikra wink.gif
Viska Tu cia gerai parasei, bet dar dirzelius visus reiketu perziuret (greiciausiai jie dar originalus...paskeitimas nepigus). O visu skysciu lygi reiktu tikrint pakankamai daznai. dar, be abejo, masina plauti, poliruoti.. Pasirupinti, kad bagazineje butu tempimo trosas, atsarginis ratas, visi reikiami raktai, nepakenktu ausinimo skyscio litriukas smile.gif
As tai dar veziojuos ir tepalo banke..jei mieste tai nereikia, bet kai tolimesnes keliones pas mane, tai atsarga gedos nedaro smile.gif

isigijus masina labai nemazai ivairiu niuansu, priklausomai nuo individualios masinos bukles smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zhmonijus @ 2007 05 19, 23:07)
Kelintu metu auto? Nes kokia rida ant spidometro, dar nereiskia, kad ji tikra wink.gif
Viska Tu cia gerai parasei, bet dar dirzelius visus reiketu perziuret (greiciausiai jie dar originalus...paskeitimas nepigus). O visu skysciu lygi reiktu tikrint pakankamai daznai. dar, be abejo, masina plauti, poliruoti.. Pasirupinti, kad bagazineje butu tempimo trosas, atsarginis ratas, visi reikiami raktai, nepakenktu ausinimo skyscio litriukas smile.gif
As tai dar veziojuos ir tepalo banke..jei mieste tai nereikia, bet kai tolimesnes keliones pas mane, tai atsarga gedos nedaro smile.gif

isigijus masina labai nemazai ivairiu niuansu, priklausomai nuo individualios masinos bukles smile.gif


masina 2001 metu. rida tikrai neatsukta, nes tikrinau pries pirkdama. ta masina is vokietijos parvaryta ir ji priklause turtingo vokiecio zmonai. kai si ja sudauze (ivaziavo i kazka, tai priekis buvo ilenktas), taip ir nieko su ja nedare, tik pastate i aikstele ir tiek. taip, kad stovejo ilgokai nevazineta. o ir vazineta buvo tik - i parduotuve, pas drauges ir atgal smile.gif
a dar prisiminiau del ridos - kai nuvaziavau pries registracija ir techinikini i servisa, manes klause, ar nenoriu parduot, nes kjos stovis superinis! beje ir techinikiniame ta pati sake smile.gif

galima klausima? kas kiek laiko reikia tepalus tikrint? arba pvz. padangas pasiziuret, kad oro nebutu per mazai? totalus 0 esu sioj srityj...
Atsakyti
QUOTE(monikaz @ 2007 05 20, 10:10)
masina 2001 metu. rida tikrai neatsukta, nes tikrinau pries pirkdama. ta masina is vokietijos parvaryta ir ji priklause turtingo vokiecio zmonai. kai si ja sudauze (ivaziavo i kazka, tai priekis buvo ilenktas), taip ir nieko su ja nedare, tik pastate i aikstele ir tiek. taip, kad stovejo ilgokai nevazineta. o ir vazineta buvo tik - i parduotuve, pas drauges ir atgal smile.gif
a dar prisiminiau del ridos - kai nuvaziavau pries registracija ir techinikini i servisa, manes klause, ar nenoriu parduot, nes kjos stovis superinis! beje ir techinikiniame ta pati sake smile.gif

galima klausima? kas kiek laiko reikia tepalus tikrint? arba pvz. padangas pasiziuret, kad oro nebutu per mazai? totalus 0 esu sioj srityj...


Aha prekybinkai sugalvojo nauja triuka, anksciau tai bobutes i baznycia vaziuodavo, nors jei dauzta tai rida tikrai gali buti maza
Atsakyti
QUOTE(Justytė @ 2007 05 20, 11:40)
Aha prekybinkai sugalvojo nauja triuka, anksciau tai bobutes i baznycia vaziuodavo, nors jei dauzta tai rida tikrai gali buti maza


dauzta, pati ja dauzta pamaciau, po to pazistamas (varinejantis masina) ziurejo, tai sake, kad tik skarda suglamzyta - priekis ir sonines dureles, o visa kita nepazeista. kadangi pries pirkdama ja n kartu pertikrinau, tai tikrai esu tikra, kad jos rida TIKRA
Atsakyti
QUOTE(monikaz @ 2007 05 19, 19:20)
Neseniai nusipirkau masina (Citroen Xsara). Nors masina ne pirma, taciau niekad neteko rupintis jos prieziura, nes kazkas kitas uz mane tai padarydavo  blush2.gif
o dabar brangiausiojo daznai nebuna, o tete toli, tai va ir atejo laikas pasidomet paciai.

Mano masinos rida apie 75 000. Kai nusipirkau tai pasikeiciau stabdziu kaladeles, patikrinau tepalus ir visokius skyscius (servize padare, nes palikau pasakydama, kad ja visa patikrintu  blush2.gif ), o dabar toliau vazineju ir nebezinau, ka ir kada daryt...

Gal galit koki ABC surasyt ka ir kada daryt?  4u.gif
dekui! 4u.gif  4u.gif  4u.gif

Pasiskaitinėk va ČIA - rasi visus atsakymus, o jeigu ne tai paklausi - chebrytė viską išsamiai paaiškins.
Atsakyti
QUOTE(Palemonas @ 2007 05 20, 13:31)
Pasiskaitinėk va ČIA - rasi visus atsakymus, o jeigu ne tai paklausi - chebrytė viską išsamiai paaiškins.


dekui 4u.gif
Atsakyti
Issamiai patikrint sugebejai, bet nezinai kas kiek laiko tepalus keisti ar tikrinti? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(zhmonijus @ 2007 05 20, 20:36)
Issamiai patikrint sugebejai, bet nezinai kas kiek laiko tepalus keisti ar tikrinti?  blink.gif


aha blush2.gif . matai, kai kur raso, kad kas 10 000, kitur, kad kas 20 000 km, tai ir neaisku. issamiai as galiu patikrint, bet tai bus taip, kaip pries tai - nuvesiu masina i serviza ir atiduosiu "visu galu tikrinimui ir keitimui", bet noreciau ir pati zinot mirksiukas.gif
Papildyta:
matai, jei masinos turetu instrukcija su prieziura, butu daug paprasciau blush2.gif
tik kad neturi, o jei ir turi, tai tik aprasyma, kur tokiu abc net nera, o mano situacija paprasta - pirma masina priziurejo ex, antra - darbas, o va dabar turiu trecia, bet jau savo. MB toli ir i komandiruotes daznai vazineja, tai kartais paklausiu, bet juk ir paciai reikia zinot, tai va ir bandau prasyt padet 4u.gif
Atsakyti
tepalu keitimas priklauso ne tik nuo masinos, bet nuo paciu tepalu.. su vienais gali vaziuot 10000, su kitais gerokai daugiau km. bet kartais masinos tepalus varo "per kamina", t.y. eda juos, ypac tai daznai pasitaiko, jei masina varoma dujomis. Buna ir kas 1000-2000 km 1 litra deikia ipilt papildomai smile.gif O patikrint juk visai nesunku.. kad paskui nereiketu griauztis del uzkalusio variklio.
Atsakyti
Iškylo toks klausimas . Nusipirkus naują naudotą automobilį visi keičia tepalus ir filtrus . O ar būtina keisti variklio dirželius , kuro filtrus , oro filtrus ir taip toliau...
Ir kiek visa tai kainuoja ?

Nes šiandien gavau šoką , kai nuvariau Opel Astra 2005metų automobilį pas meistrus pakeisti tepalų . Prie to pačio jie man pakeitė visus filtrus , generatoriaus dirželį, dantytąjį dirželį , kažkokį guoliuką ir už visa tai suplojau 987 lt blink.gif Aš labai nustebau , kad mašina yra nevisai sena ,o tiek daug reikėjo keisti . Prieš porą metų už 1994metų fiatą už tepalus ir filtrus sumokėjau apie 100lt . Ar būtina buvo keisti visa tai 2005 metų automobiliui .
Atsakyti
Na, galima ir nieko nekeisti bei nieko nedaryti.
Tai visiskai nemokama!
Bet kai truksta pagrindinis dirzas ir sulanksto voztuvus - tada jau prasideda asaros (kodel nepakeiciau, kodel ... kodel ir vel kodel)
Todel, kad taip reikia daryti, ir jei nori saugiai ir ramiai vazineti - nusipirkai, investavai i butinu dalyku keitima - ir vazineji ramiai.
Pvz.: peugeot V6 motoras - pagrindinis dirzas, guoliai, "parazitai", tepalai bei filtrai - "tik" 2100Lt
Tai kad ner ko verkti.

Sekmes eksploatacijoje.

Ir dar: ar skiri, kur tik tepalas bei filtrai (100Lt) ir kur visu dirzu keitimas???
Atsakyti