Įkraunama...
Įkraunama...

Ar vaikai turi auginti vaikus?

o jei negali atplesti didziojo nuo maziu?vos ne su piktumais varai lauk...
kartais matai,pavarges vaikas,bet pagatavas uzmigt su jomis.jei nakti isgirsta kad verkia ateina,padeti,nors ryte anksti keltis i mokykla...
juk ne per prievarta visa tai.iki siol pyksta,kai neleidziu nesti ju laiptais.nepasidalinam kas ves vezimeli.nors pyplio dar nesimato is po budos.bet jis jauciasi nereikalingas,kai neleidziu kaip nors padeti buti prie sesiu.
kai dar nescia buvau manim rupinosi kaip galedamas.net kojyte nusiplykes buvo,ir kaip skaudejo tada sirdele,kai jis verkdamas guodesi:
as tik norejau jums arbatos isvirti...
kai seses vezam pas senelius pabuti per nakti,ji kartu paliekam,bes verkia kad seses isvezam.
antrasis vis sako,jei ko paprasai,o kodel as...
cia kaip kuris vaikas.

Atsakyti
QUOTE(babble @ 2005 02 05, 17:30)
O man atrodo naturalu, kad vyresnieji padeda augint maziukus..na, apie kokia cia parduota vaikyste kalbat? jau mane nervint pradeda ta "demokratija" vaiku auklejimo klausimais mirksiukas.gif

Demokratija ? Aciu Dievui dabartines mamos labiau ima rupintis vaiku jausmais.
Augau dideleje seimoje, kurioje be manes dar buvo sesuo ( 7 metai skirtumas), ir trys broliai ( 10, 12, 15 metu skirtumas). Mano mama visada galvojo, kad privalau priziureti savo sese ir brolius, kad tai mano pareiga kol ji darbe ar namie ka nors tvarkosi.
Man buvo 8,5 kai visur su savim turejau "tampyti" sese, tik su ja pas draugus, tik su ja i smelio deze... Kentedavo sese nuo manes - pridarydavo i kelnes, nevesdavau namo persivilkti, sugriaudavo mano smelio pili gaudavo kupron ir t.t. Taip augo ir broliai....ir ju visu vaikystej nekenciau. Kai mama laukesi paskutiniojo (15 metu skirtumas) ne viena nakti blioviau , ne viena karta prasiau dievo, kad ivyktu persileidimas ....ir mane isvaduotu nuo busimo kryziaus. Po sio vaikucio mano mama turejo daug asmeniniu problemu, todel si broli teko uzauginti iki 1,5 beveik vienai. As keliausi naktimis prie jo , maitinau, maudziau, rengiau ir...tyliai nekenciau , kad per ji neturiu jokios laisves. Norejau net stoti po 9 klasiu i kokia profke, kad tik nereiktu ju priziuret, bet susiemiau ir baigiau 12.
Perejusi tai, as niekada neziurejau su dziaugsmu i svetimus kudikius, ju nemegau, skersai ziurejau i nescias moteris ir net galvojau jog pati niekada gyvenime negimdysiu...Praejo jau 8 metai kai jauciu laisve nuo viso sito ...ir dabar myliu wub.gif savo vaika ir su sypsena ziuriu i kitus vaikucius, bet tik dabar...
Niekada neversiu savo dukros auginti mano vaiku, nes noriu kad ji uzaugtu su sveiku poziuriu i vaikus, kad nekaltintu motinos uz "nevykusia " vaikyste, jaunyste . smile.gif

Atsakyti
manau, tas "auginimas" labiausiai priklauso nuo tevu auklejimo, ju sugebejimo idiegti vaikams, kad jie turi ne tik teises, bet ir pareigas. be abejo, pareigos turi atitikti kiekvieno sheimos nario galimybes smile.gif

Atsakyti
QUOTE(geriete @ 2005 02 05, 18:58)
Niekada neversiu savo dukros auginti mano vaiku, nes noriu kad ji uzaugtu su sveiku poziuriu i vaikus, kad nekaltintu motinos uz "nevykusia " vaikyste, jaunyste .  smile.gif

Jei nores kuom nors kaltinti, tai ir kaltins mirksiukas.gif
pvz. mano bendradarbe senmerge kaltina savo mama, kad ji vyro nesusirado. O nesusirado pasak jos todel, kad tevai noredami vaikams gero is kaimo persikele i kauna, kad mergaitei studijuojant nereiktu vargti bendrabuciuose rolleyes.gif
o siaip as pati priziuredavau savo jaunesniaja sese..ai, visaip budavo, bet manes tai nesutraumavo ir nepervargino biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(geriete @ 2005 02 05, 20:58)
Mano mama visada galvojo, kad privalau priziureti savo sese ir brolius, kad tai mano pareiga kol ji darbe ar namie ka nors tvarkosi.


Na štai, geriete savo istorija ir patvirtina, kad tas vaikai "augina" vaikus skirtingai suprantamas smile.gif Žinoma, vaikai vaikams mamos neturi ir negali atstoti, bet padėti mamai vyresnis (vyresnieji) vaikai, mano manymu, ne tik gali, bet ir privalo smile.gif
Aš manau, čia svarbus ir vyresnėlio paruošimas naujo šeimos nario atsiradimui, apie ką jau nesyk kalbėta.
Pamenu, aš irgi svajojau, kaip būtų gerai, jei mama turėtų dar vieną vaikiuką smile.gif Kai buvau kokių 10-11, kokia tik proga bepasitaikydavo pasisakyti apie tai, ko aš noriu ir apie ką svajoju, aš visiems ir droždavau, kad noriu brolio arba sesės (taip priversdama mamą kartkarčiais raudonuoti).
Su broliu skaičiavom dienas, kada tie MŪSŲ dvyniai gims, o gimus kuo nuoširdžiausiai mokėmės keisti jiems tuos dar senovinius vystyklus. Aš iki šiol didžiuojuos, kad savo sesę vaikščioti išmokiau biggrin.gif
Atsakyti
Vaikus turetu auginti tevai. Cia tai jau 100 procentu. O vyresni vaikai, galetu kartais padeti. Manau, kad normos ribose tai nera smerktina rolleyes.gif
Atsakyti
Mes visos labai skirtingai suvokiam, ką reiškia vaikai augina vaikus unsure.gif . O mūsų vaikai tai yra mažytės mūsų kopijos. Jeigu mama nenori apsikraut mažo vaiko rūpesčiais ir užkrauna vyresniems vaikams, tai taip ir gaunasi, kad vyresnėliams tai našta begalinė. O jeigu viskas natūraliai vyksta - tiems patiems vyresnėliams smagu pagelbėti mamai wub.gif . Oi, nesakykit, kad augint sunku daug vaikų, netiesa mirksiukas.gif . Viskas priklauso nuo požiūrio į vaikus.
Atsakyti
[quote=babble,2005 02 05, 21:45]
Jei nores kuom nors kaltinti, tai ir kaltins mirksiukas.gif
pvz. mano bendradarbe senmerge kaltina savo mama, kad ji vyro nesusirado. O nesusirado pasak jos todel, kad tevai noredami vaikams gero is kaimo persikele i kauna, kad mergaitei studijuojant nereiktu vargti bendrabuciuose rolleyes.gif
o siaip as pati priziuredavau savo jaunesniaja sese..ai, visaip budavo, bet manes tai nesutraumavo ir nepervargino biggrin.gif

As nemanau, jog ieskau priezasciu apkaltint savo mama, tiesiog man liudna prisiminus, kad neturejau to ka turejo kiti vaikai - pasirinkimo laisves. sad.gif Rasai, kad priziurejai sese ir visaip budavo... smile.gif padaugink ta visaip is keturiu - tada mane galbut suprasi...
smile.gif
Atsakyti
Papasakosiu, iš kur atsirado toks temos pavadinimas.
Mano močiutė (ji mirus jau prieš 15-a metų) buvo vyriausia šeimoje. Vienas po kito gimė broliai. Jai visus teko auginti. Pas ją jau kavalieriai ateidavo, o už sienos motina gimdydavo. Galiausiai jai ir vyriausiam broliui baigėsi kantrybė, ir jie tėvus paguldė atskiruose kambariuose... Tada močiutė davė sau žodį, kad neaugins daug vaikų. Jai įgriso brolių auginimas. Ir ji užaugino tik mano mamą. Kiek aš save prisimenu, su seneliu jie miegojo atskiruose "kabinetuose" (taip ji vadindavo). Tada gi nebuvo jokios kontracepcijos...
Kažkur netoli mūsų gyvena šeima, auginanti 14 vaikų. Savaime suprantama, pati mama viena nespėtų (tėvas, kiek žinau, turi autoservisą). Ir ten vyresni vaikai neturi pasirinkimo. Jie turi auginti mažesnius. Kažin, ar jie patys bus daugiavaikiai.
Atsakyti
QUOTE(Kuzia @ 2005 02 07, 12:27)
Mes visos labai skirtingai suvokiam, ką reiškia vaikai augina vaikus unsure.gif . O mūsų vaikai tai yra mažytės mūsų kopijos. Jeigu mama nenori apsikraut mažo vaiko rūpesčiais ir užkrauna vyresniems vaikams, tai taip ir gaunasi, kad vyresnėliams tai našta begalinė. O jeigu viskas natūraliai vyksta - tiems patiems vyresnėliams smagu pagelbėti mamai wub.gif . Oi, nesakykit, kad augint sunku daug vaikų, netiesa mirksiukas.gif . Viskas priklauso nuo požiūrio į vaikus.


visishkai pritariu. be jokios abejones, vaikus turi auginti tevai. tachiau jeigu sheimoje yra norma geranorishkai padeti vieni kitiems - manau, kad ir vaikai naturaliai priima tai, kad turi prisideti ir padeti tevams...
bet kai pagalba tampa prievole - tada atsiranda ir nuoskaudos...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2005 02 08, 18:59)
Papasakosiu, iš kur atsirado toks temos pavadinimas.
Mano močiutė (ji mirus jau prieš 15-a metų) buvo vyriausia šeimoje. Vienas po kito gimė broliai. Jai visus teko auginti. Pas ją jau kavalieriai ateidavo, o už sienos motina gimdydavo. Galiausiai jai ir vyriausiam broliui baigėsi kantrybė, ir jie tėvus paguldė atskiruose kambariuose... Tada močiutė davė sau žodį, kad neaugins daug vaikų. Jai įgriso brolių auginimas. Ir ji užaugino tik mano mamą. Kiek aš save prisimenu, su seneliu jie miegojo atskiruose "kabinetuose" (taip ji vadindavo). Tada gi nebuvo jokios kontracepcijos...
Kažkur netoli mūsų gyvena šeima, auginanti 14 vaikų. Savaime suprantama, pati mama viena nespėtų (tėvas, kiek žinau, turi autoservisą). Ir ten vyresni vaikai neturi pasirinkimo. Jie turi auginti mažesnius. Kažin, ar jie patys bus daugiavaikiai.



kai ash bumbejau, kad man reikia daryti pietus broliams (na taip, ash auginau savo brolius ir jauniausias vadino mane mama...), mochiute man pasakodavo, kaip ji pati, vos plyta pasiekdama, suoliuka pasistachius, virdavo koshe jaunesniems broliams ir seserims (ji buvo antra ish septyniu vaiku, vyriausiajam broliui, zhinoma, nepriklause valgyt daryti). ir kas ish to? ji tai pasakojo kaip pavyzdi, kad pareigu tureti normalu, ir kiekvienas, kiek jo jegos ir sugebejimai leidzhia, turi prisideti prie sheimos geroves. ir iki shiol, jei tik kas nors nutinka, mochiutes broliai ir seserys puola vieni kitiems i pagalba, iki shiol per visas shventes, jei tik sveikata leidzhia, suvazhiuoja....
tai tik eilini karta patvirtina, kad viskas priklauso nuo tevu pozhiurio...
Atsakyti
Kadangi mano dukrai greit 15, o namie dar dvi jaunesnės sesės,tai įsikišiu ir aš.Sutinku,kad negalima atimti iš vaiko jo laisvalaikio,netrukdyti mokytis,bet padėti,kai to reikia aš manau privalo.Mano vyresnioji puikiai susitvarko su mažiausiaja sesute,kada jos draugės bijo mažylę net ant rankų paimti.Ir ji tuo didžiuojasi.Sako,kai turės savo vaikų,tai auginti bus visai nesunku.Ir nieko blogo aš nematau,kai ryte eidama į mokyklą,nuveda viduriają sesutę į darželį.Ji puikiai supranta,kad man tai padaryti su 7mėn. vaikučiu būtų pakankamai sunku,todėl mielai man padeda.Net prašyti nereikia rolleyes.gif Ji žino,kad kai grįžta iš mokyklos,aš einu į parduotuvę, į darželį pasiimt kitos dukrytės,tai tą valandą ji būna su mažąja.O vėlau jau ji veikia ką nori.Ir man gerai,ir ji patenkinta thumbup.gif
Atsakyti