Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmasis echo

QUOTE(Sillvija @ 2007 08 15, 00:01)
sveikos mergaites,
turiu labai dideli nerima-buvau suandien Vaisingumo centre, kad patvirtintu nestuma, nes siandien ryte testukas parode II bruksniukus. Padare tyrima ultragarsu, bet taip ir nesupratau-pasake, kad mato tik puslyte (turetu buti 5 savaiciu), bet paties leliko dar nesimato. Ar tai daugiau normalu, ar daugiau nenormalu. taip bijau nesivystancio, nes to stebukliuko laukiam apie 9 men. Prasau patarkit, ar verta nerimaut, nes kita susitikima paskyre tik po 2 savaiciu. Zinau, kad kitoms jau ir 4 savaiciu matosi zirniukas...




zinoma kad normalu..po poros savaiciu matys jau ko gero ir plakancia sirdele...viskas labai gerai saugok save ..ir sveikinu... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Sillvija @ 2007 08 14, 21:01)
sveikos mergaites,
turiu labai dideli nerima-buvau suandien Vaisingumo centre, kad patvirtintu nestuma, nes siandien ryte testukas parode II bruksniukus. Padare tyrima ultragarsu, bet taip ir nesupratau-pasake, kad mato tik puslyte (turetu buti 5 savaiciu), bet paties leliko dar nesimato. Ar tai daugiau normalu, ar daugiau nenormalu. taip bijau nesivystancio, nes to stebukliuko laukiam apie 9 men. Prasau patarkit, ar verta nerimaut, nes kita susitikima paskyre tik po 2 savaiciu. Zinau, kad kitoms jau ir 4 savaiciu matosi zirniukas...

As kai buvau echo 5sav.tai irgi pamciau tik puslyte,o kai nuejau jau 7 sav.maciau plakncia sirdele.Pirmiausia ka patarsiu,tai dziaukis tuo kad esi nestuke.gif ,kam jieskai problemu kuriu dar nera?Juk svarbiausia geros emocijos.O jeigu neduok Dieve bus nesivystantis,tai nieko nepakeisi,jei lemta tai lemta.Taip,kad mesk blogas emocijas ir dziaukis,juk zirniukas jaucia tavo baimes.
Blakstiena,gal dar viskas bus gerai.Gal cia tikrai tik mmm.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo inesaS: 14 rugpjūčio 2007 - 23:51
QUOTE(inesaS @ 2007 08 15, 01:49)
As kai buvau echo 5sav.tai irgi pamciau tik puslyte,o kai nuejau jau 7 sav.maciau plakncia sirdele.Pirmiausia ka patarsiu,tai dziaukis tuo kad esi  nestuke.gif ,kam jieskai problemu kuriu dar nera?Juk svarbiausia geros emocijos.O jeigu neduok Dieve bus nesivystantis,tai nieko nepakeisi,jei lemta tai lemta.Taip,kad mesk blogas emocijas ir dziaukis,juk zirniukas jaucia tavo baimes.
Blakstiena,gal dar viskas bus gerai.Gal cia tikrai tik mmm.




na taip mm...bet as tiek buvau issisvajojusi..niekada jauciu nebetikesiu nei testais nieko....tol kol nepajausiu leliuko savo judesiuku..... verysad.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Sillvija @ 2007 08 14, 22:01)
Zinau, kad kitoms jau ir 4 savaiciu matosi zirniukas...

tos, kurio sakėsi savo žirnius mačiusios 4 sav. tikrai tau melavo. nes šito fiziologiškai negali būti. iki 5 (o kartais ir vėliau) sav. matosi tik gemalinė pūslytė. pagal ją nieko negali nustatyti, net žirniaus amžiaus. pūslytė ginėms tik parodo, kad nėštumas gimdoje.

o jau nuo 7 sav. TIKRAI MATOSI žirnius ir jo plakanti širdelė. tai kad nusiramink ir nevaryk Dievo į medį. viskas tau ir tavo 2.gif gerai
Atsakyti
Echoskopu apziureti vaikuti tikslinga 18-20 sav.,nes butent tada galima pamatyti,ar viskas tvarkoj ir ar vaikutis vystosi taip,kaip reikia. Nustatineti ankstyva nestuma echoskopu nera gerai-nebent nuspresta negimdyti. Jei moteris gerai jauciasi,neskauda niekur,jei nestumas mazesnis nei kokiu 10 sav. echoskopo daryti protingas gydytojas nesiulys. Juk echoskopas-tai didelio daznio virpesiai-vibracija paprastai sakant-vaisius iki keleto savaiciu tvirtinasi prie gimdos sieneles,o ta vibracija gali strukdyti. Zinoma,jei busima mamyte uzsispirs-ne kiekvienas gydytojas paaiskins visa tai-juk paprasciau paimti ir padaryti ta echoskopa,bet tikrai gero linkintis gydytojas paaiskins ne tik apie toko tyrimo nauda,bet ir perspes del galimos zalos.
Atsakyti
Pagal naujausius tyrimus echo yra kenksmingas, ir dabar apžiūrai priklauso tik 2 kartus . Ir tai neturi įtakos, ar pinigus mokat ar nea, nedaro jo dažnai kad nepakenkti kūdikiui. Ir manau tikrai verta per dažnai nesidaryt, tik tam kad labai norit. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo spylka: 15 rugpjūčio 2007 - 12:38
Nu, sorry, merginos, iš kur ištraukėt, kad echo kenksmingas? Gal galit nuorodas įmesti? O tai kaip jūsų manymu negimdinius nėštumus nustato šiais laikais ir kitokias anstyvojo nėštumo problemas?
Man apie 12 sav. kadangi nepasitikiu viena gydytoja jau daryti 4 echo skirtingose vietose (buvo pagrindo). Taip kad nemanau, kad kas nors galejo pakenkti. Na, jei viskas gerai tiek daug gal ir nereikia, bet bent poros echo nėštumo pradžioje (sakyčiau vieno apie kokia 6-7 sav. ir kito - po poros savaičių) - pirmojo, kad nurodytų ar nėštumas gimdoje ir antrojo po poros savaitėlių, kad parodytų ar viskas gerai vystosi, mano galva ir pagal mano skaitytą literatūrą ir kelių ginekologių patarimus ir galiausiai kad nėščioji būtų rami, reikia.
Kad iki kokios 6 sav. gali matyti tik pūslelę - tiesa. Jeigu labai neramu - siūlau pasidomėti kurioje klinikoje yra geresnis echo ir ten nueiti nors ir už babkes jei yra galimybė - gal pamatys ką nors daugiau.
Žinoma, echoskopu piknaudžiauti nereikėtų, bet čia pasiskaičius kad per visą nėštuma tik dviejų užtenka kaižkaip irgi... viduramžiais kvepia.
Atsakyti
QUOTE(vilnera @ 2007 08 15, 12:21)
Echoskopu apziureti vaikuti tikslinga 18-20 sav.,nes butent tada galima pamatyti,ar viskas tvarkoj ir ar vaikutis vystosi taip,kaip reikia.

aha, o tada per vidurį nėštumo sužinai (neduok dieve), kad vaikas vystosi be vienos kojos ar rankos. ką tada darysi? abortą? kojos/rankos trūkumas nėra su gyvybę nesuderinamas veiksnys, tad vaiko ir tavo gyvybei teoriškai niekas kaip ir negresia. todėl aborto nė vienas save gerbiantis gydytojas nedarys.

ir kas tada? gimdysi invalidą?

aš už tai, kad visi negerumai būtų nustatyti kuo anksčiau. todėl, manau, iki 12 sav. echo turi būti PRIVALOMAS.
Atsakyti
Pirmą echo darė 6 sav, nes man pasirodė, kad yra blogai ir, kad neteksiu žirniuko, tai nulėkiau į ligoninę, ten padarė echo ir pasakė, kad viskas gerai blush2.gif Antrą echo darė, kai buvo 7 sav, tada ir į įskaitą įtraukė. Trečias echo buvo 13 sav, nes ruošiausi daryti triple testą, tai reikėjo tikslaus leliuko laiko, o dabar darys kitą sav, nes važiuosiu pas genetikus, man bus jau 17 sav. Na va, viską papasakojau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Katusik @ 2007 08 15, 17:36)
aha, o tada per vidurį nėštumo sužinai (neduok dieve), kad vaikas vystosi be vienos kojos ar rankos. ką tada darysi? abortą? kojos/rankos trūkumas nėra su gyvybę nesuderinamas veiksnys, tad vaiko ir tavo gyvybei teoriškai niekas kaip ir negresia. todėl aborto nė vienas save gerbiantis gydytojas nedarys.

ir kas tada? gimdysi invalidą?

aš už tai, kad visi negerumai būtų nustatyti kuo anksčiau. todėl, manau, iki 12 sav. echo turi būti PRIVALOMAS.

Esme tame,kad apsigimimu niekas nenustatys kai vaikuciui tik 12 ar 8 savaites-ankstyvoje nestumo stadijoje ta nustato-ir tai ne visada-genetiniai tyrimai. 18-20 sav yra viskas matuojama- vat butent siame laikotarpyje tiksliausiai galima nustatyti ir vandenlige,ir kitus apsigimimus.Darant ankstyva echoskopija nustatoma TIK ar nestumas yra vietoje (t.y ar kartais tai ne negimdinis)-bet negimdinis nestumas apie save pranesa pilvo maudimu,isskyromis. Na,dar kartais mamytes labai uzsispiria susizinot,ar jos TIKRAI nescios-o gydytojams,manau,jokio skirtumo-daryt bereikalinga echo ar ne. O apie echo zala-siulau pasiteirauti paciu gydytoju-jei nenorit pasieskot spec literaturos-dazniausiai ne lietuviu kalba.
p.s-turiu saunias gydytojas(lankausi ir privaciame kab,ir poliklinikoj)-,kurios ir paaiskino,kad zavetis tais daznais ir ankstyvais echo tyrimais tikrai nera ko.
Atsakyti
QUOTE(vilnera @ 2007 08 15, 18:11)
Esme tame,kad apsigimimu niekas nenustatys kai vaikuciui tik 12 savaiciu

nesamone kažkokia blink.gif dar ir anksčiau jau matosi, kiek vaikiukas turi rankų/kojų. aš juk kalbu apie akivaizdžius apsigimimus, kurios galima nustatyti ir pamatyti vos ne pirmosiom savaitėm, o ne apie vėliau išsivystančias širdies ydas, auglius ir pan.

jeigu sužinočiau (tfu tfu tfu), kad vaikas jau dabar vystosi neteisingai - tikrai nelaukčiau 20 sav. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Katusik @ 2007 08 16, 18:36)
nesamone kažkokia  blink.gif dar ir anksčiau jau matosi, kiek vaikiukas turi rankų/kojų. aš juk kalbu apie akivaizdžius apsigimimus, kurios galima nustatyti ir pamatyti vos ne pirmosiom savaitėm, o ne apie vėliau išsivystančias širdies ydas, auglius ir pan.

jeigu sužinočiau (tfu tfu tfu), kad vaikas jau dabar vystosi neteisingai - tikrai nelaukčiau 20 sav.  schmoll.gif

Del ko pirmieji 3 menesiai laikomi paciais rizikingiausiais ir butent per juos dazniausiai ivyksta persileidimai? Ogi del to,kad pati gamta pasalina ir sunaikina didziaja dali akivaizdziu apsigimimu. Ar daug sutikote zmoniu su viena ranka,koja ar panasiai? As per 30 metu nei vieno nesutikau tokio-ta prasme,tokio,kuris nuo gimimo toks. O jei isivaizduojate kad echoskopuojant gydytoja imsis skaiciuoti,ar visi pirstukai savo vietose,ir ar kojytes tokio ilgio,kokio ir turetu buti-tai cia labai naivus poziuris-5 savaiciu vaisius tera 1 cm dydzio,pabandykite atskirti,kur ten kojyte, kur rankyte , ir ar jie visi tokie,kokie turi buti..12 sav vaisius-vos 9 cm.. Netgi darant echo 18 sav niekas negarantuos,jog apsigimimu TIKRAI nera-juk vaikutis ten neguli issketes kojas,rankas,kad butu patogu ji matuoti.. Ne as ir ne siaip bele kokios moterytes sumaste,kad tikslingiausia echo daryti butent 18-20 sav-juk ta rekomenduoja medikai, o sios rekomendacijos nera is lubu paisomos-jos grindziamos mokslo tyrimais, o siaip kiekvienos reikalas,numoti i tai ranka,ar visgi kreipti i tai demesi, o renkames kiekviena pati, bet pasidometi tokiais dalykais kiek galima daugiau dar niekam nepakenke.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilnera: 16 rugpjūčio 2007 - 20:34