Įkraunama...
Įkraunama...

Šemetos kursai

LAnkiau Semetos kursus Vilniuj. Mes su vyru  100 prc patenkitni.
Puikiai isdeste apie nestuma, vaikucio vystymasi pilvelyje, nesciosios mityba, bendravima su vaikiuku, labai gerai paruose gimdymui ir vaikucio prieziurai po gimdymo. Didziulis pliusas tai kad gali jiems skambint bet kuriuo paros metu del iskylusiu klausiu pries gimdyma ir po jo + dinamine anksta, pirmosios maudynes, tevu ir vaiku klubas, bei daug visokios info bei pagalbos. As tik uz kursus. O kai nezinau kaip vyksta uzsiemimai kituose kursuose, tai esu uz Smetos kursus. Teko girdet apie kursus  musu moteru konsultacijoj, tai nepalyginsi. Vis del to kai moki uz paslauga ar prke gauni ja kokybiska. O kai nemoki... (pacios suprantat). Patarciau lankyt.  ;D
Atsakyti
Kiek zhinau, tai Shemeta propaguoja naturalu gimdyma ir t.t.  Ar nezhiures ten i mane kaip i nenormalia, jei ruoshiuosi gimdyti su epiduriniu? Nebandys peraukleti? O gal tuomet neverta eiti ten, jei pozhiuriai nesutampa, nors shiaip labai norechiau daugiau informacijos apie neshtuma ir vaikuti smile.gif Ir ar nepervelu nuo 29 savaites? smile.gif
Beje, paskaiteles dar vykasta gyd. A.Abraitienes ginekologijos klinikoje, ten i 3 dalis padalinta: neshtumas, gimdymas ir... Na, nepamenu kaip ten... Privalumas tas, kad medikai ten geri ir kad uzh ta pachia kaina (gaila, nepamenu kiek...) galima ir su grupe eiti ir dviese su vyru, jei taip labiau patinka. Deje, nebuvau dar ten. Daugiau ir negaliu pasakyti...
Atsakyti
Taip, Semeta propoguoja gimdyma be nuskausminimo, ir per kursus yra destoma odel, ir kaip atsikratyt to skausmo baimes, bet perauklet? :smile.gif nemanau. Nezinau, bet kai as ejau i kursus irgi bijojau gimdymo skausmu ir svarsciau nuskauminimo galimybe, bet po to kazkaip atkrito savaime tos mintys, ne todel kad Semeta atkalbinejo, o kazkaip dingo baime.
MAnau pabandyti verta, juk jei nepatiks, tai gali neit kita diena, arba isejus i pietu pertrauka negryzt wink.gif
Atsakyti
Pas Semeta i kursus (apskritai i bet kokiu skursus) geriau eit, su mezesiu pilvu, ne tik del to kad sedet sunkoka, bet ir del to kad pasakojama apir nesciosios mytyba, bendravima su pilvuku, vaiko vystymasi nuo pirmu dienu. Be to Semetos kursus artejant gimdymui galima nemokamai pasikartot. Yra relaksacijos valandeles (nemokamos) labai malonios, ir kuo daugiau ju palankai, tuo geriau tau ir tavo leliui wink.gif. (vis del to turbut tau maloniau nei leliui :smile.gif, nors kita vertus, kai mamai gerai, tai ir leliui gerai)
Atsakyti
Ir Šemetos kursai - pastarieji tiesą sakant man nepatiko, labiausiai dėl siaubingai prastos organizacijos, informacijos pateikimo būdų, dirba labai primityviai. Bet čia gal aš vertinu kaip ale parofesionalė, nes pačiai yra tekę netik daug kursų dalyvauti, bet ir pačiai vesti ne vienus kursus, tai kažkaip norisi modernumo, o čia kaip prieš 10 metų - turbūt kaip pradėjo dirbti, taip nieko ir nepakeitė... pvz.: Filmukai, kuriuos rodo visą dieną ir kur galybė bereikalingos informacijos yra gal iš 1985-1995 laikotarpio... žodžiu Vilniuje šie kursai trunka keturias dienas, t.y. du savaitgalius, tai kažkaip pradeda laiko gaila dartis. Smegenis kiek praplauna, ypač apie gimdymą. Negaliu sakyti, kad nieko nedavė, bet kaip minėjau labai erzino tas primityvumas - laminuotų lapų demonstravimas - tipo kažkas matosi, pagrindinė medžiaga - reikia susiorganizuoti kas galėtų atšviesti - kaip studijų laikais... galėtų būti jau keliais litais brangiau ir būtų paruoštos papkutės - o dabar kažkas apsiėmė atšviesti visiems, ačiū tam žmogui, bet kad pusės įskaityti negalima, nes blogai atšviesta...
Atsakyti
Semetos kursų kaina bent jau Vilniuje ir iki naujų metų buvo 190lt. Išviso užsiėmimai trunka keturias dienas nuo 10 iki 17 su 1 val. pietų pertrauka. Tikrai sunkoka, bet nebūtina visko iš karto klausytis - gali jungtis prie kitos grupės, gali patikusių paskaitų, praktinių užsiėmimų pakartoti už tą pačią kainą.
Jei prieš tai mažai žinojai, sužinosi, bet jei ir taip domėjaisi, tai kažko stebuklingo neišgirsi. Aš kaip valgiusi pedagoginės duonos išskirčiau tokius kriterijus ir juos įvertinčiau 10 skalėje:

Organizacija: 5
Paskaitų turinys:7
Praktiniai dalykai: 9
Medžiagos pateikimas:6
Bendra atmosfera:7
Atsakyti
lankiau Semetos kursus - labai patiko, nors buvau nusiteikusi skeptiskai del visu pseudonaturalumu, bet isklausiusi net nustebau kaip jie nieko primygtinai nesiule, o ir tas naturalumas man labai priimtinas pasirode.
Ypac sitie kursai gerai vyrams, nes juos ten nuo pirmos paskaitos aukleja thumbup.gif Nes nesupratingi jie daznai buna del informacijos ir auklejimo stokos smile.gif
Del kursu trukmes - 2 savaitgaliai, tai man tiko, nes atostogavau. Be to, ten yra ciuziniai, pledai - todel norintys gali guleti tongue.gif
Gal dar nueisiu ir i kokius kitus, bet pirma suvirskinsiu gauta info, nes jos pateike labai daug. Zinoma, uz pinigus galetu buti geresne organizacija (na bent TV padorus butu), bet is esmes tai turiniui reiksmes neturi. Kai Semeta kursu pabaigoj paklause kas buvo ne taip, tai nesugebejau prisiminti (nors megstu kritikuoti) tongue.gif Taigi manau, kad kursai geri.

Po kursu mes svarstem kad gal geriau butu buve medziaga paskaityti - laiko butume sutaupe, bet nusprendem, kad "gyvai" geriau - ir info geriau isimeni, ir kvepavimo pratimus parepetuoji, ir vyrai praktiskai nuskausminimo pratimus pabande - pagal knygas to sunku ismokti.
Beje, atsikraciau paniskos gimdymo baimes, kuri kankino kelias savaites. Kaip tokiai jautruolei - tai pasiekimas biggrin.gif
Na bet ka bepasirinktumete - linkiu, kad zinios palengvintu sita gyvenimo tarpsni tongue.gif
Atsakyti
Man irgi Semetos kursai patiko, nors ir ilgai svarsciau, ar verta moket pinigus, kai yra nemokamu.
Pati info, kuria ten gavau, nebuvo kokia nors supersuper, bet tai suzinojau tik veliau, kai pradejau nemazai skaityt. O tuo metu ismokau per trumpa laika tikrai daug - pakankamai, kad pagimdyciau l. sekmingai ir ramiai biggrin.gif (nors ir l.l. skausmingai).
Beje, Kristina i namus kvietem tik 1 karta. Vyras nusprende, kad ner ko metyt pinigu, sveikas protas padiktuos daugybe puikiai vaika lavinanciu pratimu. Ir buvo teisus... Vaikas sugeba tikrai ne maziau, nei vaikuciai tu "pavyzdiniu" mamyciu, Semetos kvieciamu pasirodyti mums, nescioms nestuke.gif , per kursus.
Atsakyti
Kursai Seimos medicinos centre (Vilnius, Pylimo g.):
- Klausiau tik viena paskaita apie nestuma, bet to pakako, kad nebesilankyciau. Visu pirma, lektore velavo, po to nescias moteris nusivede i ta paskaitos kambari, kur buvo ka tik rukyta; buvo praverus langa, bet pas mane per nestuma paastrejo uosle, taip kad nieko nepaslepsi smile.gif Per ta paskaita nieko naujo neisgirdau, ka buvau skaiciusi internete, zurnaluose ar knygose plius visa informacija buvo pateikiama labai padrikai, be jokios sistemos.

Semetos kursai:

1) manau, kad tiesiog yra elementari nepagarba nescioms moterims organizuoti kursus, kurie vyksta nuo 10:00 iki 17:00 sestadieni sekmadieni, tik su trumpa pietu pertrauka smile.gif Kristina matyt labiau moteris uzjaucia ir dazniau dare pertraukeles. Manau, kad jau per toki ilga "paskaitavimo" laika buvo galima ir patogesniu kedziu nupirkti, nes kokios ten yra, tai sioks toks pasityciojimas is nesciosios, turincios issedeti ir idemiai klausyti vos ne visa darbo diena trunkancia paskaita smile.gif
2) nerekomenduoju jautriu nervu moterims smile.gif po paskaitos apie nesciosios mityba, grizusi verkiau puse vakaro, nes Semeta pasisake apie vitaminu naudojima mazdaug taip: "nu tai eksperimentuokit su savo vaikais, eksperimentuokit" plius sudare ispudi, kad vos ne visi ginekologai, akuseres ir pan. tik ir taikosi pakenkti ir negalima niekuo pasitiketi smile.gif
3) naudingiausia buvo ta dalis, kur kalbama apie tai, kas darosi po gimdymo, apie vaiko prieziura. cia tikrai buvo naudinga. Kas del tu visu susenusiu filmuku apie maitinima, tai is ju praktines naudos jokios, apart to, kad ten visalaik buvo kalbama kaip puiku mamos pienas, ka mes ir taip visi puikiai zinom. O beziuredama filmuka zindyti neismoksi, reikia praktikos smile.gif
4) kai ateini sumoketi uz kursus, mokant turi duoti tokia asmenine info kaip asmens kodas, darboviete, pareigos, adresas; mol reikia saskaita rasyti, sita informacija reikalinga musu klubui...niekas nepaklause, ar norim i ta kluba, bet jau info renka smile.gif
5) visos tos kalbos apie naturalu gimdyma, maitinima; kaip negali taip buti, kad nebuna pieno, reikia tik daznai maitinti ir labai noreti... va prisiklausiau tokiu kalbu, ir kai nepaisant visu pastangu, paaiskejo, kad vis delto pieno truksta, man buvo didele trauma, skausmas, jauciausi visiska nevykele, kad negaliu maitinti. taigi jautriu nervu moterims nerekomenduoju. Bet nujauciu, kad Kristina ir Semeta per paskaitas suoks, kad visos is musu grupiu mamos sekmingai maitina. Kai as lankiau, pareiske, kad ne vienai mamai nebuvo mastito, kurios klause ju paskaitos; deja, deja, turiu faktu kad taip nera. o kai man buvo problemos su maitinimu, skambinau Kristinai, tai vietoj paguodos ir patarimo, buvau neakivaizdziai "akmenim apmetyta" smile.gif kad as nenoriu maitinti ir nepasitikiu savim ir t.t ir pan.
Atsakyti
Katinai, labai sukritikavo Semetos kursus, o man asmeniskai labai patiko. Aisku jei eini i kursus 8-9 men tai sunkoka issedeti. As lankiau budama 5 nestumo menesi. Bent jau as tikrai gavau daug naudingos informacijos. Ir ne karta varciau uzrasus, tiek pries gimdyma, tiek po jo. Ir vyras buvo pasiruoses, zinojo kaip masazuoti. Aisku gal ir be kursu buciau taip lengvai pagimdziusi biggrin.gif . Bet man labai svarbus buvo nusiteikimas gimdyti be epiduro. Aisku jei skausmas butu nezmoniskas, turbut buciau prasiusi epiduro. Bet skausmas labai salyginis dalykas ir kiekvienas ji priima skirtingai. O su Kristina susiskambiname kiekviena menesi, ji atvaziuoja parodo, kaip mankstinti leliuka. Is pradziu galvojome, kad ir nardysime vonioje, ji viska parode. Bet kai reikejo patiems kiekviena vakara mazyli niurkdyti, kazkaip nekaip pasirode ir gal vaikas pajuto, kad mes nedrasiai jauciames, pradejo priesintis. Tai po kokiu 2 sav. nuotraukem nardynes.
Man atrodo i viska reikia ziureti paprasciau, nestresuoti, tuomet ir nuotaika bus geresne ir pienuko leliukui uzteks.
Atsakyti
Sveikos
su pirmaja lankiau Semetos kursus. Gal ir "uzstrigo" kazkas is ju, bet man pasirode, kad tai labiau mados klyksmas (madinga pas Semeta lankyti kaip ir teveliams gimdyme dalyvauti). Kristina pompastiskai nurode pavardes Lietuvos estrados "zvaigzduciu", kurios ju kursus lanke ir kaip viskas koms kaip is pypkes einasi... Siaip nesuzavejo, gal su Semeta "biolaukai" nesutapo, ar poziuris i gyvenima g.gif Vyrui taip pat ne koks ispudis. Sake, kad pasijuto nejaukiau, tarp teveliu, kurie labiau motereliu menesiniu ciklus (ne medikai) ismano nei pacios motereles, ar kudikiams skirta piena is krutines nutraukineja blink.gif
Atsakyti
Norėčiau pakliūti į šiuos kursus, tačiau nerandu info apie juos. Galbūt žinote, kada jie vyks artimiausiu metu? Kokia kaina? Kur jie vyksta? O jei buvote, tai kokia jūsųs nuomonė - ar verta eiti į juos?

http://seima.ot.lt/nsm.php
Atsakyti