Įkraunama...
Įkraunama...

Auklės tautybė

QUOTE(due drops @ 2009 05 08, 17:40)
man svarbu,kad aukle kalbetu taisyklingai,be akcento.net krato nuo zmoniu,kurie kalba "po prostomu"(cia Vilniaus krasto beda).net mano seneliai uzauge Vilniuje niekada nekalbejo "tuteisiskai"(lietuviskas zodis+rusiskas+lenkiskas+baltarusiskas).man mociute ikale,kad taip tik tetos Kalvariju (Dzeržinskio) turguj kalba biggrin.gif
drinks_cheers.gif, kokią kalbą tuomet išmoks vaikas, kai girdi nežinia ką? Mūs kieme, ne kartą praeidama pro žaidžiančius vaikus su auklėm, girdėjau taip kalbant doh.gif Moteriškė gal ir nebloga, bet tie išdarkyti žodžiai...Pati dirbau aukle,stengiaus, kad vaikutis nuo mažens girdėtų taisyklingą tarimą žaisliukų, gyvuliukų ir tt.
Atsakyti
QUOTE(ramiai @ 2009 01 10, 01:24)
Kai vaikas yra vunderkindas - jis jau yra spec.poreikių, su juo reikia dirbti kitaip nei su kitais vaikais.  bet visa laimė, kad mūsų vaikai paprastai būna "normalūs", net (nepedagogiškai tariant) kai kuriais atvejais ir žemiau vidurkio... taigi, tiems "normaliems" yra pakankama užduotis tobulai taisyklingai įvaldyti gimtosios kalbos sakinių konstrukciją, linksnius, garsų tarimą, kirčiavimą, įgyti turtingą ir įvairų žodyną, suvokti kai kurių žodžių daugiaprasmiškumą..., taip galėčiau be galo. Drįstu galvoti, kad net kai kurioms lietuvėms mamytėms tai yra gana sunku. Jos nelabai daug gimtosios kalbos subtilybių gali perduoti savo vaikui, nes nuolat pačios sako tokią nesamonę: "Uždėjau paltuką, batukus" ir t.t. Visai kaip "Važiuoju ant troleibuso". Dažniausiai auklė, kurios gimtoji kalba yra  ne lietuvių, tikrai netinka, taip pat kaip ir netinka kokia moteriškė su tarties ar kalbos defektu. Mažas vaikas turi be galo daug išmokti, labai daug dalykų susidaro iki trejų metų ir labai sunkiai koreguojama vėlesniu laikotarpiu. Kur kas bus geriau, jei lenkės prižiūrės lenkiukus, rusės - rusiukus. Dirbanti mama su savo vaiku  juk praleis nedaug laiko, vaikas kalbos pagrindų mokysis iš auklės.

Bet kaip jus vaikus nuvertinat g.gif
Tuos dalykus, kurie mums atrodo tokie sudėtingi, vaikai išmoksta kaip visumą, automatiškai. Mano vyriausias budamas penkių metų JAV išmoko anglų. Nors buvo šalyje tik pusantrų metų Dabar jam jau vienuolika ir mes jau keturis metus Lietuvoj - nepamiršo. Tačiau taisyklių tiesiog nežino ir kai padėdu jam su namų darbais, liepiu pasakyt teisingai, o po to paaiškinu, kodėl jis taip šneka lotuliukas.gif kaip sakant mokames kalbos iš kitos pusės smile.gif. Manau ir lietuvių k kirčiavimą vaikui daug lengviau pagauti, negu pvz man senei iškalti pirma visas lenteles, o poto visus skaičiukus po žodžių žodyne wink.gif.

Dukrytė gyveno JAV nuo metų iki dvėjų su puse - kai išvažiavom, dar gerai nekalbėjo ne viena kalba, tačiau iki šiol prisimena daug žodžių.

Vaikas kalbą girdi ne tik iš tevų ir auklės, o ir iš aplinkos. Ir suveda viską kartu, dėl to jis pastebės, kad auklė kalba ne taip, kaip kalba per TV, kaip kalba mama, brolis, sesuo, teta ir tėtis. Ir mokėsis iš daugumos. Ne bent jis yra izoliuotas nuo visuomenės.

Kitas dalykas - gal būt tik Lietuvoj ir panašiose mažose tautose liko toks bendrinės kalbos išaukštinimas. Pasaulyje seniai ir tarmėms yra vieta, yra laikoma, kad tarmės kalbą praturtiną, ją pagyvina.

Tačiau, jeigu samdyti auklę, kuri kalbėtų su vaiku kita kalba, svarbu, kad ji vis gi būtų dvikalbė - suprastų vaiko gimtąją kalbą. Nes vaikučiui pradžioje tikrai gali būti stresas. Pvz seniai kažkada mano puseserė atvažiavo iš Slovenijos mus aplankyt. Jos dvimetė dukrytė žinoma kalbėjo tik slovėniškai. O ji palyko mažylę pas mūsų tetas ir kažkur trumpam išvažiavo. Vienu metu visada linksma mergaitė nuliūdo, bandė kažką paaiškinti, bet jos nieks nesuprato, tada ji pasislepė už fotelio ir verkė kol nepasišlapino į kelnes doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 11 liepos 2010 - 17:25
nesvarbu visai, daugiau kalbu mokes vaikas
Atsakyti
Manau,kad nėra svarbu.
Atsakyti
mano vyresnei tai uosviene priziurejo ir po kurio laiko pradejau pastebetič kaip netaisyklingai pradejo vaikas kirciuoti, ilguosius balsius tarti, nes moteriske buvo kilusi is Lenkijos ir visa gyvenima kalbejo su akcentu. pvz, ne sėskis, o sieskis, tai teko paskui padirbeti su vaiku
Atsakyti
Labai svarbu vaiko kalbos raidai.
Atsakyti
Nesvarbu visiskai, daugiau kalbu mokes, gyvenime prireiks.
Atsakyti
Kai kurios lietuvės lietuviškai žymiai blogiau kalba už nelietuves. Ne tautybėje esmė, o vaikui įtaka didžiulė. Tad tėvai ir patys turi ne mažiau rūpintis tuo, kokią kalbą kasdien girdi jų vaikai.
Atsakyti
man svarbiau ne tautybe, o kalba. Taisyklinga ar ne.
Atsakyti
Tautybė,manau,nėra svarbi.Bet vaikas turėtų suprasti ,ką auklė kalba, o auklė turi suprasti ką vaikas kalba...
Atsakyti
Mums labai svarbu, kad auklė kalbėtų vaiko gimtąja kalba. Žinoma, taisyklinga kalba.
Atsakyti
Jeigu auklė taisyklingai kalba jūsų šeimos kalba, jos tautybė nėra svarbi.
Atsakyti