Įkraunama...
Įkraunama...

Skyrybos: nuo ko pradėti, turto dalybos

Skirtis abipusiu susitarimu ir sudarius sutartį dėl turto ir išlaikymo vaikams yra paprasčiau ir greičiau.
Pinigų vaikams išlaikyti formą galima pakeisti iš išmokų pinigais į kompensaciją turtu, tačiau to turto vertė turi sudaryti sumą kurią vaikais gaus iki pilnametystės. Skyrybų metu teismas gali pakeisti išlaikymo formą (iš piniginių "alimentų" į turtą) reikia tik suformuluoti tokį prašymą ieškinyje ir pagrįsti jį.
Atsakyti
Teismo sprendimą apie ištuoką visada galite gauti teismo archyve. Ištuokos liudijimą išduoda metrikacijos skyrius, kai gauna teismo sprendimą. Ištuoka nedalyvaujant sutuoktiniui galima( yra papildomų sąlygų, dėl atsiliepimo į ieškinį, atstovo dalyvavimo ir pan.).
Atsakyti
Perskaičiau visas temas dėl skyrybų, bet vistiek iškilo klausimų.

Susituokę 4 metai, vaikų ir bendro nekilnojamo turto neturim. Bendro gyvenimo ir ūkio jau senai nevedam. Noriu sutvarkyti skyrybas, žinau, kaip tą padaryt kai yra abiejų sutikimas, bet bėda ta, kad šiuo metu vyras bendru susitarimu nelabai nori sutikti.
Ką tokiu atveju daryti?
1. Ar kreiptis į advokatą, ar įmanoma kaip nors be jo?
2. Kas tokiu atveju turi būti nurodoma prašyme? Ar teismas gali išskirti porą tik vieno iš sutuoktinių prašymu, kai nėra kito kaltės? Kaip vyksta tas procesas?
3. Kaip supratau iš ankstesnių temų, tai turi būti tvarkoma tame apylinkės teisme, kur esam registruoti? Nepriklausomai nuo to, nei kur įvyko pati metrikacija, nei kur gyvenam dabar?

Žodžiu nuo ko pradėti? g.gif

Dėkoju už atsakymą.
Atsakyti
Jus vienoj temoj saket, pacituosiu: "Svarbu kam priklausė butas skyrybų momentu ir kaip jis savininkui pateko. Jei tėvai padovanojo vienam iš sutuoktinių ir jis buvo registruotas kaip asmeninė nuosavybė , skyrybų atveju jis nebus dalinamas." Mano klausimas panasus, bet visdelto kitoks, : KAM ATITENKA NAMAS PER SKYRYBAS, JEI JIS BUVO PIRKTAS SUTUOKTINIO IKI SANTUOKOS (santuokoj sugyventas vaikelis)?
Atsakyti
Jei teisingai supratau tai prieš santuoką vienas iš sutuoktinių turėjo savo vardu įgytą ir registruotą turtą-namą. Jis nėra laikomas bendra sutuoktinių nuosavybe todėl nebus dalinamas. Vaiko buvimas nekeičia šios situacijos. Spręndžiant vaiko išlaikymo klausimą galima pretenduoti į tam tikrą turto dalį ar pinigines išmokas. Jei susitarsite tai vaikas galėtų gauti dalį namo. Visus variantus numatyti sunku, tačiau turtas įgytas iki santuokos yra to asmens nuosavybė ir jis nedalinamas.
Atsakyti
Jeri turite finansinių galimybių kreipkitės į advokatą. Geras teisininkas viską padarys greitai ir kiek galima "neskausmingai".
Į teismą galite kreiptis ir pati. Prašyme turite nurodyti visas aplinkybes kodėl Jūsų manymu Jūsų šeima iširro, kodėl būtina nutraukti santuoką, kas bus su turtu ir t.t.
Skyrybų procesą turite pradėti gyvenamosios vietos (registracijos-deklaravimo) apylinkės teisme.
Atsakyti
Sveiki,skaiciau atsakymus, kurie jau yra, bet man tinkancio neradau... Noreciau paklausti, jei as noriu skirtis (susituoke jau truputi daugiau kaip metus), o vyras nesutinka, be to, jis isvykes is Lietuvos,ka daryt? ar teismas isskirs be jo?mes turim 9men kudiki, kurio islaikymui man nepavyko prisiteisti alimentu, kadangi vyras uzsienyje.vaiko islaikymui jis nieko nedave, isvyko dar jam negimus, buvo gryzes trumpam,bet vaikas jam nerupejo.tik mane santazavo, grasino atimti vaika, mane suzlugdyti ir pan. kiek laiko uztruktu tokia gincine byla be atsakovo?kiek mazdaug tai gali kainuoti?
be to, noreciau vaikui pakeisti pavarde, ji noretu isisunyti mano busimas vyras, ar tai ymanoma? manau, kad mano vyras tam sutikimo neduos, bet juk kazkoks ystatyas turetu buti ir mano puseje! alimentu nepritesia, issiskirti labai sudetinga ar net beveik neimanoma, tevas vaiku nesirupina, tik visiems giriasi, kad ji turi, o net aplankyt nesugeba! o as viena kvailele nieko negaliu padaryt... sad.gif sad.gif sad.gif
patarkit man, prasau... unsure.gif
aciu![COLOR=red][SIZE=7]girdzeviciute@one.lt
Atsakyti
Jūsų situacija sudėtinga. Jums reikia kreiptis į kvalifikuotą advokatą. Kas Jums atstovavo bandant prisiteisti išlaikymą kodėl nepavyko? Pagal įstatymą Jūs galite nutraukti santuoką ir nedalyvaujant atsakovui-vyrui. Būsimas Jūsu sutuoktinis gali įsivaikinti vaiką tik jei biologinis tėvas atsisakys savo teisių arba teisme bus įrodyta, kad vaiko interesais geriau pasirūpins įtėvis.
Pasikartosiu situacija sudėtinga, tačiau nebeviltiška.
Atsakyti
Laba diena,

Neradau atsakymo į mane dominantį klausimą.

Gyvenam nesusituokę apie 4 metus.
Paskutinius 2 metus, gyvenam bute, kuris yra pirktas už paskolą. Butas registruotas mano vardu, paskolą ėmiau aš. Dokumentuose jo vardas nefiguruoja. Vyras šiame bute yra priregistruotas maždaug prieš 6 mėnesius.

Klausimas -
1. Kaip įstatymai reglamentuoja turto pasidalijimą, kai pora gyvena nesusituokus. Formaliai jokie santykiai neįteisinti.
2. Jei dalis buto priklausytu ir vyrui, kaip jis turetu buti ivertintas. Ar dabartine rinkos kaina ar kaina, ar kaina kai buvo perkama. Be to kaip pasidalintu isipareigojimai bankui?
Atsakyti
Jūsų praktiškai nėra. Butas pačios, skola irgi. Registracija reiškia, kad aš čia gyvenu, bet su nuosavybe santykio jokio. Reiktų labai, labai ir labai pasistengti, kad įrodyt bent lašą nuosavybės
Atsakyti
Mes su vyru susituokę 2,5 m. Butas yra vyro. Jis jį pirko pieš santuoką, tačiau skolą už butą atidavinėjom, butą remontavom jau susituokę už bendrus pinigus. Dabar vyras kalba apie skyrybas, sako , kad eičiau iš namų ir kad niekas man nepriklauso. Man nieko nereiktų, galiu ir išsinuomuoti butą, galiu pradėti nuo nulio,bet turime mažą dukrytę ir noriu, kad jai nereiktų gyventi svetimuose namuose. Ar aš galiu tikėtis, kad man priklauso nors maža dalis buto, ar turi tokiu atveju tėvas pasirūpinti vaiko gyvenamąja vieta. Jis sako, kad jei aš negaliu suteikti tinkamų sąlygų vaikui auginti, tai tegu dukra auga pas jį. Su tuo aš negaliu sutikti, nes kaip ir kiekviena mama, noriu būti su savo dukryte.
Atsakyti
Situacija tokia:
pora susituokė prieš 12-13 metų Lietuvoje. Prieš kokius 10 metų išvyko gyventi į JAV. Šiuo metu abu turi JAV pilietybę. Šeimoje auga 2 vaikai (abu gimę Lietuvoje), užgyventas bendras turtas ir verslas.
Vyras iniciavo skyrybas. Žmona neprieštaravo, bet turėjo turtinių pretenzijų. Vyko teismas, juos išskyrė, turtą padalino. Žmona nėra patenkinta turto padalinimu. Vyras ketina grįžti gyventi į Lietuvą.
Norėtųsi išsiaiškinti:
1. Ar JAV gauta ištuoka galioja ir Lietuvoje pagal nutylėjimą, ar reikia sutvarkyti kokius nors dokumentus Lietuvoje?
2. Jeigu Lietuvoje būtini ne tik formalumai, bet ir teismas:
a) ar jo metu galimas turto padalinimo peržiūrėjimas?
cool.gif kokia skyrybų proceso veiksmų seka?
3. Ar galima prisiteisti JAV gyvenančiai žmonai ir vaikams alimentus iš čia gyvenančio ir dirbančio buvusio sutuoktinio?
Ačiū.
Atsakyti