Įkraunama...
Įkraunama...

Vienišos mamos užsienyje

QUOTE(mamulia @ 2009 02 09, 22:09)
o kad būtų viskas taip paprasta. aš pvz. grįžtu į LT  mirksiukas.gif


Jokiais būdais aš negalvoju, kad bus taip paprasta, net tokių minčių neturiu, nesu kokia naivuolė, bet manau nenugalimų problemų nėra. O čia aš tiesiog neturiu jėgų kovoti, kai mane terorizuoja psichologiškai kiekvieną dieną. Patikėkit mani ne iš gero tokios mintys ateina sad.gif
Žinau, kad likusi čia neturėsiu ramybės.

Žinau posakį puikiai, kad visur gerai kur mūsų nėra.

Bet jūs puikiai suprantate, kad čia LT niekam vienišos mamos neįdomios, o jei dar neatrodai degradavusi, tai tuo labiau ...
Atsakyti
Nežinau kaip kitose šalyse, bet Airijoje, nepaisant palankių įstatymų, kurį laiką irgi įdomi nebūsite. Kai išdirbsite ne vienus metus (kas su vaikais sudėtinga, nes jų priežiūros kaina kosminė) tada pradėsite gauti ir paramą. mano reziume - į Airiją nevažiuokite. Tam dabar labai labai nepalankus metas.
Atsakyti
QUOTE(mamulia @ 2009 02 09, 22:59)
Nežinau kaip kitose šalyse, bet Airijoje, nepaisant palankių įstatymų, kurį laiką irgi įdomi nebūsite. Kai išdirbsite ne vienus metus (kas su vaikais sudėtinga, nes jų priežiūros kaina kosminė) tada pradėsite gauti ir paramą. mano reziume - į Airiją nevažiuokite. Tam dabar labai labai nepalankus metas.


Aš dabar daugiau linkstu link Anglijos ... nors prie širdies Airija arčiau ...
Atsakyti
UK ne tokia gera parama... bet airijoj dabar sunku ją gauti. Galit važiuot tik tokiu atveju, jeigu garantuotai turit darbą. Jei ne - bus lb sunku. Kol gausit paramą užtruks mažiausiai pusę metų, o gal ir dar daugiau, nedirbusiems iki šiol išvis sunkiai dalina. Aš paramos laukiu jau nuo gruodžio - dar kol kas be rezultatų, nors jau dirbus čia virs dviejų metų, deja... čia krizė padarė savo - socialiniam tokios eilės, kad košmaras, o valstybė griežtai atrinkinėja kam duoti, kam ne. Kasdien po tūkstantį naujų bedarbių - įsivaizduojat? sad.gif tad dabar lb griežtai čia viska ir lb lb ilgai...
Atsakyti
na del uk tai kiek pazistamu klausiau kurie ten gyvena nelabai ir jauciasi ta krize. aisku jei kalbos nemoki, nesi dirbes-sunkiau. o vat vaziuoti kazkur tik del pasalpu tai kazkaip isvis nesamone (cia as toki vaizda susidariau is mamules pasisakymo-sori jei ne taip supratau). be to reikia suprasti kad kazkuriam laikui reikia tureti pinigeliu ir buti pasiruosus paprasciau pagyventi kol darbo nera.

o va del triju vaiku tai sakyciau kad tai gal net ir pliusas, jei aisku kai kurie vaikai didesni ir gali priziureti mazesnius.

tik va dar iskyla problema, kad reikia nuomoti nama, nes kambario neissinuomosi su trim vaikais. o norint issinuomoti nama reikia buti uk. yra teke susidurti su problema, kad kai kurie anglai nenori nuomoti namo jei yra vaikas.

cia aisku pesimistinemis mintimis pasidalinau, bet aisku viskas imanoma. na siuo metu bandau susisiekti su vienu anglu, kuris kambarius nuomoja ziuresiu kokia jo nuomone siuo klausimu...
Atsakyti
QUOTE(kyste1 @ 2009 02 10, 12:20)
na del uk tai kiek pazistamu klausiau kurie ten gyvena nelabai ir jauciasi ta krize. aisku jei kalbos nemoki, nesi dirbes-sunkiau. o vat vaziuoti kazkur tik del pasalpu tai kazkaip isvis nesamone (cia as toki vaizda susidariau is mamules pasisakymo-sori jei ne taip supratau). be to reikia suprasti kad kazkuriam laikui reikia tureti pinigeliu ir buti pasiruosus paprasciau pagyventi kol darbo nera.

o va del triju vaiku tai sakyciau kad tai gal net ir pliusas, jei aisku kai kurie vaikai didesni ir gali priziureti mazesnius.

tik va dar iskyla problema, kad reikia nuomoti nama, nes kambario neissinuomosi su trim vaikais. o norint issinuomoti nama reikia buti uk. yra teke susidurti su problema, kad kai kurie anglai nenori nuomoti namo jei yra vaikas.

cia aisku pesimistinemis mintimis pasidalinau, bet aisku viskas imanoma. na siuo metu bandau susisiekti su vienu anglu, kuris kambarius nuomoja ziuresiu kokia jo nuomone siuo klausimu...



Aš tikrai ne dėl paramos irgi važiuočiau, tiesiog noriu ten kur būtų bent kiek lengviau su trim savo turtais, o pagyventi blogiau visai nebijau. Geriau blogiau, nei kasdieninėse ašarose ir patyčiose.
Kalbą kaip rašiau moku, tik ne ideliai, nors kiti sako, kad idealiai, bet moka už mane blogiau.
Ir geriau visada nusiteikti blogiausiam, kad nebūtų taip baisu.
Atsakyti
QUOTE(kyste1 @ 2009 02 10, 12:20)
vaziuoti kazkur tik del pasalpu tai kazkaip isvis nesamone (cia as toki vaizda susidariau is mamules pasisakymo-sori jei ne taip supratau). be to reikia suprasti kad kazkuriam laikui reikia tureti pinigeliu ir buti pasiruosus paprasciau pagyventi kol darbo nera.

o va del triju vaiku tai sakyciau kad tai gal net ir pliusas, jei aisku kai kurie vaikai didesni ir gali priziureti mazesnius.



nelabai supratau ar čia man taikėt, kad aš dėl pašalpų čia? ne, mes turėjom biznį, deja, dėk krizės jis buvo uždarytas. Tada nuo gruodžio laukiau paramos, kol galutinai nutariau išvykti, nes net gavus paramą iš jos nepragyventume su dukra. Jums spręsti važiuoti ar ne, aš kalbu iš patirties. Šiandien mano paskutinė diena Airijoje, patikėkit čia labai sudėtinga situacija. Kalbą moku idealiai, turiu ryšių ir pažinčių, deja, darbą gauti praktiškai neįmanoma. Neatkalbinėju viso to patirt savo kailiu, galit mėgint, bet čia šiuo metu galit skaudžiai nusivilt, o santaupos ištirps akimirksniu.

Namą galit išsinuomot dabar maždaug už 1000-1200 eurų. Visada reikia palikti dar ir mėnesio užstatą, kuris gražinamas nuomos sutarties pabaigoje, vadinasi pradžiai namui reiks apie 2000e. Daug kas nenuomoja, nei neatneši pažymos iš darbdavio. Pragyvenimui ir mokesčiams mėnesiui su vaikais reikia irgi apie 600-700e, čia gyvenant labai taupiai.


Bent jau Airijoj vaikų iki 12 metų vienų palikti negalima.
Atsakyti
QUOTE(Viktute @ 2008 02 18, 21:32)
dar suzinojau, kad UK, tam kad gauti pasalpas, turi oficialiai isdirbti nemaziau 12 menesiu.

Ne visur unsure.gif Gyvenu Škotijoj ir esu tvarkius popierius pašalpoms kelioms šeimoms, tai tikrai nebuvo atvejų, kad negautų neišdirbę metų. Nežinau, ar jie gavo ką už "praėjusius metus", kaip įprasta tuo 12 mėnesių atveju, bet reguliarias išmokas pradėjo mokėt iškart, o ne po metų unsure.gif
Atsakyti
niu as tai galiu tik tiek pasakyti, kad uk vienisos mamytes neprapultu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Angliuuke @ 2009 02 16, 12:59)
niu as tai galiu tik tiek pasakyti, kad uk vienisos mamytes neprapultu  mirksiukas.gif

turbut norejai pasakyti dirbancios vienisos mamytes mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš va, galiu apie Airiją papasakot. ax.gif
Taip trumpai dabar nepapasakosiu, kam reikės į elektroninį parašykit man. smile.gif Bet su Lietuva - nėra ko lygint! Gyvent malonu, žmonės tik šypsos, padeda vieni kitiems, darbai gerai apmokami, nuvažiuot pažiūrėt yra ką, už vaikus pašalpos, viską.. thumbup.gif Dabar viena, žadu rudenį pipirus abu parsivežt. Dabar dar ta krizė tai laikau įsikibus į darbą, namą, viską ir liux. thumbup.gif sunglasses2.gif thumb_yello.gif
Atsakyti
Aš turiu Vokietijos pilietybę, gimdžiau antrą vaiką Vokietijoje. Gavau nemokamą trijų kambarių butą, nemokamas sveikatos draudimas, nemokamos įmokos į pensijų fondą, nemokamas darželis vyresniajai dukrai, ir dar įvairiausių pašalpų apie 1k Eur į rankas smile.gif Pabėgau iš ten po nepilnų dviejų metų gyvenimo biggrin.gif
Pinigai, palengvinta buitis dar ne viskas. Užsienyje esi vienas kaip pirštas, tik tu ir tavo vaikai (nepaisant to, kad mano mama ir keli giminaičiai gyveno šalia). Be pagarbos, be savo vietos pasaulyje. Tinka nebent tiems, kuriems sėdėti namuose ir galimybė nieko neveikti - didžiausia svajonė smile.gif Lietuvoje jau pusė metų, bet nė trupučio nesigailiu, nė trupinėlio ir tikiuosi niekada neteks grįžti smile.gif Aišku, vargti tenka daug daugiau, bet galbūt dėl didesnio užimtumo ir nesijaučia pačio vargo, jaučiu čia nepalyginamai didesnę gyvenimo pilnatvę, čia džiaugsmai tikresni, ašaras apskritai pamiršau smile.gif

Manau, gyvenimo kokybė priklauso tik nuo požiūrio į save. Faktas, kad jeigu negerbi savęs, čia sunku, bet užsienyje bus dar sunkiau. Jei pati sau nepadėsi, užsienis tikrai nepadės. O jei vistik sau padedi, manau tai gali daryti ir čia, Lietuvoje.
Atsakyti