Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkinė sriuba

ax.gif aš tei taip verdu agurkinę : šaltam vandenyj iš vakaro užmerkiu perlines kruopas. Ryte gerai jas išplaunu. Tada verdu sultinį iš jautienos (galima naudot ir "Magi" sultinio kubelį, tada nereiks mėsos). Kad mėsa greičiau išvirtų aš ją supjaustau plonom lazdelėm ir apkepinu įkaitintoje keptuvėje, sudedu į verdantį vandenį mėsą ir suberiu kruopas (putas nugraibau). Kol verda mėsa ir kruopos aš nuskutu morką, nulupu svogūną, juos susmulkinu (kubeliais arba šiaudeliais, morką sutarkuoju) ir pakepinu su nedideliu kiekiu aliejaus (galima sviestu). Raugintą agurką nulupu, išimu sėklas, supjaustau smulkiais kubeliais arba juostelėm ir neilgai patroškinu juos jų pačių sūryme. Nulupu bulvių ir supjaustau stambesniais kubeliais ar lazdelėm. Kai kruopos ir mėsytė jau beveik suminkštėjo, sudedu pjaustytas bulves ir pakepintas daržoves, pasūdau, pipiriukų įberiu, baziliko šakelę, petražolės šaknies imetu. 15-10 min. iki virimo pabaigos sudedu patroškintus agurkus, paverdu, ragauju ir pridedu dar trūkstamų prieskonių skoniui išgauti. Kai baigia virti, išjungiu ugnį, barstau žalumynais (smulkinti krapai ir petražolės), uždengiu ir leidžiu sriubytei 5-10 min. pailsėti. Skanaus..... essen.gif

P.S sriubytė gaunas jau ir su mėsyte, nereik paskui pjaustyt mėsos. O kas mėgsta pomidorų padažą ir aštresnę sriubytę, tai troškinant agurkus idedu pomidorų pastos ir kokių nors aštresnių pipiriukų ar prieskonių, ir gaunas aštresnė. Tai tiek.
Atsakyti
Nu labai skaniai čia jūs rašot, eisiu šiansien virt agurkinės.
Atsakyti
Uzsidegiau ir as. Zodziu, dariau pagal recepta, kuriame parasyta, kad sulciu marinuotu agurku reik dar pilti, nu pyliau ju tai perpus maziau, bet viska sugadino, acto prieskonis, bjaurybe. Man tai ta sriuba visai nevalgoma tapo...Daugiau nevirsiu, panasu, kad tik su raugintais butu bent jau imanoma valgyti. Bet cia skonio reikalas, aisku...
Atsakyti
Gal marinatas per rūgštus buvo? Aš pilu apie 0.5 puodelio, priklausomai nuo jo skonio ir sriubos kiekio. Būtinai porą šaukštelių cukraus įberiu. Na, tikrai skonio reikalas, bet man asmeniškai skanesnė agurkinė ne su raugintais, o būtent su švelniai marinuotais saldžiarūgščiais agurkais. Tiesa, ne visada išverda labai skani, nes viskas priklauso nuo pačio marinato, reikia tinkamai pagal jį ir pasirinkt, tada bus thumbup.gif
Atsakyti
Jo, marinatas aisku buvo pusiau actas, va as jo ir neparagavau, o dejau mazesne puse stiklines, bet to uzteko, kad sugadinciau. Be marinato, tikiu, kad butu bent jau nieko visai. blush2.gif
Atsakyti
Aš viriau be marinato, buvo labai skanu, valgėm visi, net vaikai.
Atsakyti
man tikra agurkinė tik su inkstais ir raugintais agurkais. Senais laikais viešųjų maitinimo įstaigų valgiaraščiuose vadindavosi "Leningrado agurkinė"... mano asmeninis indėlis laugh.gif yra žiupsnelis smulkintų jūros kopūstų vietoj druskos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamagitana: 24 balandžio 2005 - 21:26
Mano agurkinė visiškai kitokia nei jūsų smile.gif. Su šiuo receptu 'pakabinau' savo vyrą smile.gif. Supjaustau bulvytes ir dedu į verdantį vandenį. Paskui dedu sutarkuotas morkas, kiek pavirinus konservuotus žirnelius ir marinuotus agurkus, specialiai iš parduotuvės, nes mano vyrui naminiai per švelnūs smile.gif. Baigiant virti dedu kubelį bulijono ir krapų. Va maniškė visai be kruopikių smile.gif ale mumi skani, jei kas bandysit, skanaus smile.gif 4u.gif
Atsakyti
mane agurkine sriuba vaišino svečiuose, labai skanu buvo,tai pagal tą recepta ir verdu.Iš kiaulienos ragu verdu sultinį.Atskirai apverdu perlines kruopas ir pupeles.Kai sultinys beveik išviręs,dedu perlines kruopas ir pupeles,tokias pusiau išvirusias ir verdu,kol visai suminkštėja.Tada dedu bulves.Naminius raugintus agurkus supjaustau ir pakepinu aliejuje, kol truputį pagelsta.Kiaulienos kauliukus ištraukiu, nuimu mėsytę ir sumetu ją į sriubą.Tada į sriubą dedu kepintus agurkus ir skysčio nuo tų agurkų, lauro lapelį ir dar pavirinu kokias 10-15 min.Skani sriuba išeina, tik daug laiko su ja sugaištu.Bandžiau kartą virti su marinuotais agurkais,bet toks stiprus acto skonis buvo, kad visai nepatiko.
Atsakyti
IR AS PANASIAI VERDU.I PAGAMINTA SULTINI (IR VISAI NESVARBU AR JIS IS KUBELIU AR PACIOS VIRTAS)SUPILU PERLINIU KRUOPU,JOMS BEBAIGIANT VIRT DEDU PJAUSTYTAS BULVES,JOMS APVIRUS DEDU MORKAS.GARDINU DRUSKA,PIPIRAIS ARBA''MAGGI''PRIESKONIAIS.IR SVARBIAUSIA:MARINUOTUS AGURKELIUS,SUPJAUSTYTUS DEDU ATSKIRAI KIEKVIENAM I LEKSTE,DADEDU SAUKSTELI GRIETINES IR UZPILU JAU ISVIRTA PERLINE SRIUBA.O PASLAPTIS TA,KAD AGURKAI ISLIEKA TRASKUS.SIA SRIUBA ISMOKAU VIRT VOKIETIJOJE.JA MEGSTA IR VAIKAI.RAGAUKITE IR JUS,TIKRAI NEAPSIRIKSIT thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pypsas: 10 birželio 2005 - 18:06
Mano manymu tikra agurkine turi buti verdama is naturalaus sultinio(ir butinai jautienos),butinai inkstui ,perliniu kruopu(pamerkiu is vakaro) ir tik is raugintu agurku ir neriekia jokio marinato is agurku, nes rauginti agurkai ir taip yra suroki (bet cia netinka svieziai rauginti agurkai,jie turi buti tokie kaip bačkiniai),o toliau viskas kaip iprasta ,morkyte,svogunas pakepti,bulves kubeliais,prieskoniu tik ne per daug kad neuzgoztu agurku skonio.Tiesa isvirta mesyte paskui supjaustau kubeliais ir atgal i sriubyteValgyt galima su grietine. thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(*joli* @ 2005 11 24, 12:06)
Mano manymu tikra agurkine turi buti verdama is naturalaus sultinio(ir butinai jautienos),butinai inkstui ,perliniu kruopu(pamerkiu is vakaro) ir tik is raugintu agurku ir neriekia jokio marinato is agurku, nes rauginti agurkai ir taip yra suroki (bet cia netinka svieziai rauginti agurkai,jie turi buti tokie kaip bačkiniai),o toliau viskas kaip iprasta ,morkyte,svogunas pakepti,bulves kubeliais,prieskoniu tik ne per daug kad neuzgoztu agurku skonio.Tiesa isvirta mesyte paskui supjaustau kubeliais ir atgal i sriubyteValgyt galima su grietine. thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif



Mano manymu,kad agurkine sriuba yra labai skani jei ja skaniai pagamini,nesu stipri kulinare bet galiu irgi pasidalinti patirtimi kaip isvirti agurkine.Reikes is vakaro uzmerkti puse stiklines perliniu kruopu.Ipili i puoda vandens ir kol jisai uzvirs nusilupi keleta bulvyciu supjaustai kavadrateliais,sudedi i verdanti vandeni ipili kruopytes padarai mazas frikadeles ir palieki virti ant silpnos ugnies tada pasiruosi sutarkuoji morkytes susipjaustai svoguna,tada kai morkytes apkepa ir svogunas suminksteja keptuveje su kocelu juos sutrini gaunasi mase i ta mase ipili miltu,vandens (geriausiai pasidaryti miltus su vandeniu stiklineje ismaisyti,kad nesukristu gabalai)tada ta paruosta padaza supilti i verdancia sriubyte ir butinai ipilti to agurku skystimo is stiklainio pagal skoni.Sudeti prieskonius.Viska maisant dar pavirti ir pabaigoje kada baigia virti sudeti krapus.Tik neparasiau ,kad butinai agurku ideti supjauscius kvadrateliais.Manau,kad tikrai skanu.Isidedi grietines ir SKANAUS.jei bus noras pabandykite.
Atsakyti