Įkraunama...
Įkraunama...

Kakliuko raukšlės matavimas

Nezinau, ar sis tyrimas tiksliai taip vadinasi (angl. nuchal translucency). Tyrimas atliekamas 11-14 nestumo savaite echoskopu. Matuojamas vaisiaus kaklo rauksles dydis, kuris savo ruoztu atspindi susikaupusiu skysciu kieki. Padidejusi kaklelio rauksle rodo padidinta Dauno sindromo ir kitu chromosominiu anomaliju tikimybe.
Ar esate dariusis si tyrima? Kur ji atlieka? Kaip suprantu, tam reikia specialiai apmokyto patyrusio echoskopuotojo? Ar kiekvienas ginekologas gali ji atlikti?
Jei tyretes, pasidalinkite patirtimi - kokie buvo rezultatai, kokius tyrimus daretes toliau, jei sis testas rode padidinta rizika ir tt. Aciu uz atsakymus.
Atsakyti
Čia yra genetinis tyrimas, jį daro Genetikos centras ir privačiai - Sveikatos namai Povilaičio g., Vilnius.
Daug info yra genetinių tyrimų skyrelyje. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(cikadele @ 2008 03 30, 16:14)
Ar esate dariusis si tyrima? Kur ji atlieka? Kaip suprantu, tam reikia specialiai apmokyto patyrusio echoskopuotojo? Ar kiekvienas ginekologas gali ji atlikti?
Jei tyretes, pasidalinkite patirtimi - kokie buvo rezultatai, kokius tyrimus daretes toliau, jei sis testas rode padidinta rizika ir tt. Aciu uz atsakymus.

Bet kuris profesionalus ginekologas gali pažiūrėti taip vad. "kaklo raukšlytę" smile.gif
Neprašiau, bet pirmojo nėštumo metu įprastinio echo metu (buvo 12 sav.)echoskopuotojas pažiūrėjo, o antrąkart ginekologės neprašiau taip pat, bet tai ir nežiūrėjo ax.gif
Rezultatai buvo normalūs (neatsimenu dabar tiksliai, kiek tų milimetrų, gal 1.7, bet nepasirodė įtartina. Echo nuotraukytėje šis matmuo NT ir žymimas).Vis vien tyrė kraują (kai pirmąkart laukiausi, tai buvo naujovė - alfafetoproteino tyrimas, dabar jau daro "triple" testus, pvz. PRISCA) ir kraujo skaičiukas irgi buvo normos ribose.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2008 03 31, 15:45)
Bet kuris profesionalus ginekologas gali pažiūrėti  taip vad. "kaklo raukšlytę" smile.gif
Neprašiau, bet pirmojo nėštumo metu įprastinio echo metu (buvo 12 sav.)echoskopuotojas pažiūrėjo, o antrąkart ginekologės neprašiau taip pat, bet tai ir nežiūrėjo ax.gif
Rezultatai buvo normalūs (neatsimenu dabar tiksliai, kiek tų milimetrų, gal 1.7, bet nepasirodė įtartina. Echo nuotraukytėje šis matmuo NT ir žymimas).Vis vien tyrė kraują (kai pirmąkart laukiausi, tai buvo naujovė - alfafetoproteino tyrimas, dabar jau daro "triple" testus, pvz. PRISCA) ir kraujo skaičiukas irgi buvo normos ribose.


Aisku, aciu! 4u.gif Nestumo knygoje, kuria skaitau, raso, kad tik specialiai apmokyti echoskopuotojai gali ismatuoti ta raukslyte; tai smagu girdeti, kad bene visi profesionalus ginekologai gali tai padaryti. Reikes pasikalbet su savo gine. ..
Atsakyti
bet kuris normalus ginekologas su normaliu ekoskopu gali ir turi ta sprando raukshle ishmatuoti apie 12 savaite. pas mus rado truputi didesne nei norma 2.5 mm, tai nusiunte vaisiaus vandenu tyrimui del padidejusios dauno sindromo rizikos. realiai ji labiausiai susijusi su mano amzhiumi. mano atveju 1 ish 200. kita savaite darys vandenu tyrima. ir zinote ka? kazhkodel visishkai nesinervinu del jo. nu ish kazhkur yra isistikinimas 100 proc., kad viskas tam mano vaikeliui gerai. nera ten jokio nei dauno, nei kito sindromo:) na, kita savaite lauksiu genetiku patvirtinimo:) ir dar vaiko lyti 100 proc. suzinosiu.
Atsakyti
QUOTE(holi @ 2008 04 02, 14:13)
bet kuris normalus ginekologas su normaliu ekoskopu gali ir turi  ta sprando raukshle ishmatuoti apie 12 savaite. pas mus rado truputi didesne nei norma 2.5 mm, tai nusiunte vaisiaus vandenu tyrimui del padidejusios dauno sindromo rizikos. realiai ji labiausiai susijusi su mano amzhiumi. mano atveju 1 ish 200. kita savaite darys vandenu tyrima. ir zinote ka? kazhkodel visishkai nesinervinu del jo. nu ish kazhkur yra isistikinimas 100 proc., kad viskas tam mano vaikeliui gerai. nera ten jokio nei dauno, nei kito sindromo:)  na, kita savaite lauksiu genetiku patvirtinimo:) ir dar vaiko lyti 100 proc. suzinosiu.


Zinoma, kad viskas turi buti ir bus gerai! Didziausios sekmes! 4u.gif
Beje, nors cia ne i tema, jei galesi, uzsuk pasidalinti asmenine patirtimi kaip ten ta visa vandenu tyrimo procedura vyksta smile.gif
4u.gif
Atsakyti
kauno klinikose ta tyrima daro.as asmeniskai nesityriau .su siuntimu nieko nekainuoja biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(baikscioji @ 2008 05 06, 18:02)
kauno klinikose ta tyrima daro.as asmeniskai nesityriau .su siuntimu nieko nekainuoja biggrin.gif

As po savaites tirsiuos. Su siuntimu nekainuoja thumbup.gif
Atsakyti
Niekas man nadarė ir net gydytoja apie tai neužsiminė, ko gero tą tyrima atlieka toms nėštukėms, kurios priklauso kažkuriai rizikos grupei. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ggggreta @ 2008 06 03, 20:06)
Niekas man nadarė ir net gydytoja apie tai neužsiminė, ko gero tą tyrima atlieka toms nėštukėms, kurios priklauso kažkuriai rizikos grupei.  g.gif

Pirmą ultragarsinį tyrimą, kai galima išsamiai įvertinti vaikelį, atlieka 12-13 sav. Tuomet privaloma įvertinti sprando peršviečiamumą, vaikelio stuburą, galūnes, galvos smegenų struktūrą. Gal gydytoja apžiūrėjo, rado normą ir todėl atskirai neužsiminė? g.gif
Atsakyti
tokio net nesiule...
Atsakyti
Kiek girdejau, toki tyrima daro moterims, kurioms arti 40 metu, nes tada didesne Dauno ligos tikimybe. g.gif
Atsakyti