Įkraunama...
Įkraunama...

Pasakėlė apie Ąžuoliuką

Oho, cia tai super wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
labai miela pasakele, su gilesne mintimi wub.gif
Atsakyti
patiko thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(pijus @ 2008 09 18, 13:37)
butinai paskaitysiu savo mokiniams  thumbup.gif

bigsmile.gif ačiū 4u.gif

smagu, kad šiuo metu jau turiu tokią ilgakasę wub.gif kuriai galiu paskaityti šią pasakėlę wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2005 04 27, 08:21)
Kurdama šią pasakėlę aš stengiausi vadovautis Hansu Kristianu Andersenu, kuris kurdamas savo pasakaites tikėjo, kad jas skaitydami savo vaikams, tėvai užčiuops kur kas gilesnius prasmės klodus ir pasimokys iš paprasto, bet kartu ir sudėtingo pasakų pasaulio

Pasakėlė apie Ąžuoliuką

Ateik vaikuti, tik prisėsk- pasakaitė tuoj atskries
Ant margų margų sparnų , tuoj pateiks tau daug žinių
Paklausyki atidžiai, pasvajoki atvirai...
O naktelę susapnuok, meilės dainą Tu dainuok...

Labai labai seniai, o gal ir neseniai vienoje karalystėje ant aukšto kalno augo mažas medelis, vardu Ąžuolas. Na, tiksliau pasakius, dar mažas Ažuoliukas, nes jo mažos šaknys dar visai neseniai buvo įsikibusios į tvirtas kalno uolas, o maži gležni lapeliai dar tik neseniai tebuvo pradėję kaltis. Ąžuoliukas jau nuo pat vaikystės buvo labai liūdnas ir vienišas. O kaipgi ir nebūsi jeigu jis neturėjo nei tėčio, nei mamos. Ant šio rūstaus kalno jis atsidūrė tik tada, kai smarkus vėjo gūsis, genamas šiaurių jūros audrų, atpūtė jį ir numetė ant drėgnos juodos žemės. Ažuoliukas tada dar buvo Gilė smile.gif Bandydamas atgauti jėgas ir kvapą jis stengėsi įsikurti pats sau, būdamas vienišas ir niekieno nemylimas.

O tamsioji vienišoji naktie, mano vienintele drauge
Kiek kartų aš tave prasklaidyti norėjau, ir šviesą išvysti savosiom akim.

Ne, Ąžuolas nebuvo visiškai vienas, jis turėjo draugą- Mėnulį, kuris kiekvieną naktį juokdavosi ir merkdavo jam akį. Tik Ąžuolas niekaip negalėjo suprasti, kodėl Mėnulio burna kartais panaši  į šypseną smile.gif o kartais apvali ir prasižiojusi. Taip....jis neturėjo mamytės ir tevelio, kurie jam būtų paaiškinę apie mėnulio pilnatį ir delčią...
,, Meilės nėra, nėra , kas mane myli"- sakydavo Ąžuoliukas

Ažuolas turėjo draugą, vieną vienintelį draugą, kuris atskrisdavo pasisėdėti ant jo kreivos šakos. Tai buvo juodu švarkelių vilkinti varna smile.gif Tačiau skaudi buvo ta draugystė, nes atsitūpusi varna kapodavo Ąžuoliuko gležnas šakas. ,, Meilė skaudi, meilė žeidžia" sakydavo Ąžuolas ir atsidusdavęs imdavo žiūrėti kaip varna taikėsi nugriebti snapu jo žalią lapelį.

Aš pavargau, aš noriu mylėt,
Aš noriu tau duoti, viską, ką turiu

Vieną naktį, kai Ąžuoliuką išbudino stiprus vėjo ūžimas ir jis pramerkė savo akį, pamatė kaip žemėje, visai šalia jo kamieno, kažkas blizgėjo. Gal tai koks akmenėlis, o gal vandens lašelis... Daug klausimų kilo, tačiau sapnų fėja neleido ilgai galvoti ir medelis nulenkė savo galvutę giliam saldžiam sapnui. Ryte Ąžuolas pamatė, kad tas blizgantis daiktas yra kažkokie maži susiraukšlėję lapeliai, aplipę rasa. ,, Kas gi tai galėtų būti?" mąstė Ąžuolas. Kiekvieną dieną maži gležni lapeliai stiebėsi į viršų , bujojo, tapo gražūs ir švelnus. Bet Ąžuolas niekaip nesuprato, kas auga visai šalia jo… O kas gi tai? smile.gif

Kartą atskrido juodoji varna smile.gif Ilgai tupinėjo apie šakas, kažką rakinėjo, bet paskui nutūpė  ant mažojo šalia augančio medelio ir pradėjo drąskyti tuos mažus aksominius lapelius. Didysis Ąžuolas stovėjo ir nė pats nepajuto kaip jo kamienu pradėjo ristis gailios ašarėlės. Viduje kažkas pradėjo kirbėti. ,,Nejaugi koks kirminas manyje apsigyveno” galvojo Ąžuolas. Išaugęs be meilės ir globos jis nesuprato, kad tas kirminas yra MEILĖ, kad jo maža gležna sėkla- gilė subrendo juodoje kalno žemėje ir išleido savo gyvybės pumpurą. Ąžuolas stovėjo nustebęs ir isšsigandęs tų užplūdusių jausmų ir negalėjo suprasti, kas darosi… Tai buvo jo vaikas, jo syvai, jo svajonės ir viltys, jo vėjo išliūliuotos godos apie norą mylėti ir jausti šilumą.

Dar daug daug metų kalno papėdėje stovėjo Tėvas ir sūnus, susiviję savo galingomis šakomis. Meilė jų nežeidė, meilė jų negąsdino, meilė juos šildė ir brandino, grūdino šaltiems gyvenimo vėjams.

Tu mano begalinė nakties bedugnė, tu mano žvaigždutė vaivorykštės rate, noriu susitikti tave paukščių tavo pakraštyje, kad galėtumėm susilieti vienas su kitu- pusiaukelėje… Nes Aš tai Tu, o Tu- tai Aš…. Mes viena visur ir visada

Saunuole wub.gif
Atsakyti
Mano sūnus vardu Ąžuolas, tai jam labai tiks ši pasakėlė. Ačiū.
Atsakyti
toks tas pasaulis..pirmiausia pagalvojau,kad vaikui nesuvokiama pasaka..ji su gilia prasme,pati kelis kartus skaiciau..bet manau ji naudinga,nes pasaulis ivairiapusis,nera vien tik geris ar blogis..yra dar
skausmas,nusivylimas,ilgesys,vienatve,seima,rysys tarp tevu ir vaiku..pasakele su potekste pamastymams..man patiko mirksiukas.gif
Atsakyti
kaip fainai smile.gif
Atsakyti
tikrai labai labai patiko wub.gif Aciu wub.gif
Atsakyti
"Užkabinanti" pasaka, manau, kad kaskart ją skaitydamas vis giliau gali "matyt" tai kas rašoma tarp eilučių. Vaikas ją supras vienaip, suaugęs kitaip, apskritai kiekvienas priklausomai nuo savo patirties, esamos emocinės būklės galim įžvelgt vis kitų, naujų spalvų. Man ši pasaka labai patiko, ne saldi, kaip dauguma, bet prasmės joje daug, su "cinkeliu" thumbup.gif
Atsakyti
Gražu labai wub.gif
manau ši pasaka suaugusiems, arba vyresnėliams. toki stipri, pamokanti, suvirpinanti širdį, uch .... wub.gif
Atsakyti
Čia jau ne pasaka, o visas rimtas apsakymas. Saunuole 4u.gif smile.gif biggrin.gif newyear.gif clap_1.gif gathering.gif doctor.gif smileysex.gif lithuania.gif second.gif
Atsakyti