Įkraunama...
Įkraunama...

Mamų žindymo istorijos

QUOTE(Fran @ 2010 12 19, 18:01)
Padėkite man prašau,
Esu ką tik iš kepta mamytė. Mano mažylei 3 sav.- vargstu dėl maitinimo. Nežinau ar teisingai darau...
Pas man visada vienoj krūtinėj daugiau pieno, negu kitoje. ( atsižvelgiau į jų kietumą), vaikui duodu iš abiejų( a tai iš vieno  neužtenka, pradeda ieškoti, čiulpti savo rankytes). pavalgius miega 3 val. bet užmiega ne iš karto. Pavalgius pasimuisto, išsibezda ir po kokio pusvalandžio užmiega ( ar tai yra gerai?)
Per dieną vieną kartą (dažniausiai vakare) pavalgius atsibunda po 1 val. Bandau maitinti, bet dar krūtyse pieno nebūna daug. Tada čiulpia, čiulpia... tampa nerami, gal ir pilvukas pradeda pūsti, akys dybom, kartais rėkia, kartais ne. Galvoju pieno nėra, tai einu mišinuką daryti: kartais suvalgo, kartais iš vis neįma ( padarau 30 g. suvalgo apie 20 g.). Ir visvien neina miegoti. Prasikankinu gal kokias 3 val kol užmiega . Gal kas galite man padėti? Tikriausiai kažką ne taip darau...


man toks jausmas, kad dukryte budrauja, o tu ja per prievarta migdai g.gif Juk leliukas neturi miegoti visa para mirksiukas.gif Misinuko neduociau schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Fran @ 2010 12 19, 19:01)
Padėkite man prašau,
Esu ką tik iš kepta mamytė. Mano mažylei 3 sav.- vargstu dėl maitinimo. Nežinau ar teisingai darau...
Pas man visada vienoj krūtinėj daugiau pieno, negu kitoje. ( atsižvelgiau į jų kietumą), vaikui duodu iš abiejų( a tai iš vieno  neužtenka, pradeda ieškoti, čiulpti savo rankytes). pavalgius miega 3 val. bet užmiega ne iš karto. Pavalgius pasimuisto, išsibezda ir po kokio pusvalandžio užmiega ( ar tai yra gerai?)
Per dieną vieną kartą (dažniausiai vakare) pavalgius atsibunda po 1 val. Bandau maitinti, bet dar krūtyse pieno nebūna daug. Tada čiulpia, čiulpia... tampa nerami, gal ir pilvukas pradeda pūsti, akys dybom, kartais rėkia, kartais ne. Galvoju pieno nėra, tai einu mišinuką daryti: kartais suvalgo, kartais iš vis neįma ( padarau 30 g. suvalgo apie 20 g.). Ir visvien neina miegoti. Prasikankinu gal kokias 3 val kol užmiega . Gal kas galite man padėti? Tikriausiai kažką ne taip darau...

Jai maziukas valgo MP patarciau neduoti misinuko. Gali poto nebeimti kruties, nes misinuka is buteliuko lengviau valgyti. O kad nemiega is kart nieko baisaus. Juk negali istisai tik miegoti,nesibaimink. As ir vos taip nesuklydau,daduodavau jai ka misinuko,bet jo tikrai nereikejo kaip pasirodo. Db valgom tik MP ir labai dziaugiuosi. Jai priaugat svorio i viskas gerai neduok misinuko schmoll.gif . Gali buti ka ir pilvuka skauda,bet juk dauguma mazuju musu stebukleliu turi pergyventi pilvuko skausmelius mirksiukas.gif Valgykit tik MP ir aukit sveikuciai wub.gif ax.gif
Atsakyti
Pas mane irgi vienoj krutineje dagiau pieno. Nes tos kur maziau manasis nelabai noriai ima. Tai apgaunu arba tik nakti arba diena kaip buna uzsimiegojas. Misinuko tikrai neduociau. Nes mergyte tik budrauja. Zaisti nori tongue.gif
Atsakyti
na kiek teko pazinoti maitinanciu mamu, tai visos jei tik lialiukas verkia is karto galvoja, kad truksta pienuko. Ir man taip buvo. O is tiesu yra tie vakariniai-naktiniai paverkimai, kai lialiukas neramus buna. Tiesiog reikia tuomet raminti lialiuka, prie saves prisiglaudus laikyti, vis duoti pienuko. Man kai kantrybe trukdavo telika ziuredavau ir supuodavau prie saves priglaudusi... ax.gif ir nurimdavo, po kazkiek laiko... Dar isiklausyti koks tas verkimas, jei zirzenimas nedidejantis, galima lialiuka ir viena lovyteje palikti ir jis nurimsta labai greitai, tiesiog pazirzeno pries uzmigdamas. Na ziauriai cia skamba bet dar labai reikia isiklausyti i verkima lialiuko, pajausti. Jie vienaip verkia kai valgyti nori, kitaip kai skauda, kitaip kai tiesiog trupuciuka pazirzenti reikia (pries uzmiegant).
o svarbiausia ilsetis kiek imanoma, gerti daug skysciu (arba tiek kiek organizmas reikalauja), gerai ir sociai valgyti ir tikrai bus pienuko.
Be to pienukas gaminamas pagal pareikalavima - jeigu duosite misinuku vis daugiau gali maziau pienuko pradeti gamintis. Tuo labiau sakote to misinuko nedaug suvalgo, o kartais ir nevalgo, reiskia ne pienuko trukume esme.
aplink paklausinejus daug lialiuku vakarais verkia be aiskios priezasties.
Pabandykite sia tema straipsniu rimtu paieskoti. Kazkada senai esu geros literaturos radusi.
ieskokite butu kaip nuraminti lialiuka pasiklausinejus kitu ir rasite sau tinkamu budu. Bet taip pat negalima pulti vienu kartu ir lialiuko pradeti vartyti ir viska isbandineti, jo verkimas irgi gali isisiubuoti nuo to kad ramybes reiketu.
Papildyta:
dar isiskaiciau i jusu laiska.
Tai labai daznai vienoje krutyje buna daugiau pienuko - dazniausiai turbut taip ir buna. Ir vis tiek reikia laikytis maitinimo tvarkos, viena karta duoti valgyti is vienos kruties, sekanti karta is kitos.
Jei per viena karta viena kruti isvalgo, tada duoti kita kruti. Sekanti karta pradeti maitinti nuo antrosios kruties.
Nezinau ar aiskiai rasau, cia velgi pasieieskoki straipsniu geru, ten aiskiau ir issamiau buna parasyta.
Kad nubunda uz valandos tai irgi galima sakyti normalu savotiskai... Mazi lialiukai buna net ir kas 15-a minuciu valgyti praso. Pavalgo 15-a minuciu, po penkiolikos vel nori. Arba kas pusvalandi. Arba man buvo kas valanda valgo, o valgymas uztrunka valanda laiko. Ir taip daznai buna aplinkui paklausinejus.
O gal jum po savaites ir viskas susireguliuos ir reciau lialiukas valgyti prasys. Tie tokie ilgi valgymai gali iki 2-ju menesiu uztrukti, po to reteja reteja, po to pvz 4-a menesi vel gali padazneti. Stadijos kazkokios yra. Irgi kazkur apie tai skaiciau smile.gif
Dar svarbu nakti lialiukui parodyti kad tai naktis - nejungti ryskios sviesos, tyliai sneketi ir vaikscioti. Taip jis pamazu nakti prades reciau nubudineti, arba valgys miegodamas ir uzmigs bevalgydamas - nereikes migdyti.
Papildyta:
niu zodziu siaip nera labai paprasta is pradziu maitinti savo pienuku, bet po to vis lengviau ir lengviau darosi. Bet esme kad kuo dazniau maitinsit tuo daugiau pienuko turesit.
Jei ilgai valgo, galit sau guleti ir ilsetis, knyga skaityti. Sie sunkumai praeina greitai ir po to uzsimirsta, o rezultatas tas, kad lialiukas neserga, patampa ramus ir kaip patogu kai nereikia jokiu misinuku lekti ruosti biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bitutė: 08 sausio 2011 - 00:17
Sveikos 4u.gif

Papasakosiu ir aš savo maitinimo istoriją...ji ką tik prasidėjo ir tęsis dar ilgai biggrin.gif
Mūsų mažius gimė šiek tiek "nedanešiotas" ...gimė 3 savaitėm anksčiau, bet pagal gydytojus jis atitiko 35 sav. Po gimdymo neturejau daug priešpienio..tik kelis lašelius..kuriuos su vyro pagalba nutraukdavau ir nešdavau sugirdyt savo kūdikėliui..GN jį teko pamaitinti tik kelis kartus, bet tik dėl to, kad pastimuliuotų krūtį..paspaudus niekas nebėgo..na gal tik pora lašų priešpienio...Trečią dieną po gimimo mus abu su mažium išvežė į VUVL neišnešiotų naujagimių skyrių..Ten tvarkele tai griežta..jokio maitinimo iš krūties "nes niekas čia taip nežaidžia" ..svarbus svorio augimas ir stebėjimas kiekvieną parą..Aišku galbūt galėjau ginčytis ir daryt savaip, bet....Ketvirtą parą atsirado pieno..labai džiaugiausi, bet liepė jį nusitraukt ir kiek trūko primaitinti mišinuku. To pienelio buvo tikrai mažai..iš abiejų krūtų gal tik 20 ml...Bet vistiek labai džiaugiausi, kad vaikas gauna mano pienelio...
Kai grįžom namo iš karto daviau krūtį..bet gydytoja dėl atsargos liepė nusipirkt mišinio..na nusipirkom...nenaudojau jo 3 savaites kol į namus atėjo sesutė ir iš akies nustatė, kad vaikui neauga svoris..Dar papasakojau, kad kaip tik tą savitę vaikas valgo kas valandą ar dar dažniau...Įsivaizduokit kokia buvo jos reakcija...kad vargšą vaiką marinu badu...Liepė duot mišinį...Aš dar nelabai atsigavus po gimdymo...buvau susirgus..tokia iškritus iš medžio..daviau..bet taip nenorėjau to daryti...Kitą dieną galvoju "ne" nesąmonė...pienas paspaudus krūtį bėga...kodėl turiu duot mišinį..Kažkaip sugalvojau, kad būtų gerai kaip nors susisiekt su gydytoja neonatologe, kuri prižiūrėjo mūsų mažių po gimimo....Susisiekiau..nuvažiavom...apžiūrėjo..pasvėrė..viskas liuks..Liepė mest visokius mišinius ir pamokė kaip taisyklingai maitinti, paaiškino, kad vaikui reikai duoti tada kada jis nori...
Grįžau namo su pakilia nuotaika ir nusiteikus maitinti visomis išgalėmis...Ką sėkmingai darau ir dabar..Nesu iš tų kurioms pienas bėga kibirais, bet maitinu pati...iš vienos krūties vienas maitinimas...jei nori duodu dažniau..Į valandas užmetu akį tik iš smalsumo, bet tikrai neskaičiuoju kiek kartų per dieną mano vaikas maitinamas...
Visokių minčių buvo ir manau bus..."nėra pieno", "krūtys minkštos" , "nedavalgo" ir t.t...bet aš tikrai nepaiduosiu, nes tikiu, kad galiu maitinti..
Labai noriu padėkoti Ukmergės akušerijos skyriaus neonatologei Gytai Gružauskaitei, nuostabiausiai ir puikiausiai gydytojai, už tai, kad padėjo, kad įkvėpė pasitikėjimo, kad iš viso yra tokių gerų ir motyvuotų gydytojų. Ačiū!!!!
Taip pat labai labai AČIŪ šio skyrelio nuostabioms patarėjoms Košei-Malošei ir Ast Alaus ...Ačiū už įkvepiančius žodžius ir už puikius patarimus.
Tikiuosi parašysiu šios istotijos tęsinį biggrin.gif
Atsakyti
Graziai parasyta Lars istorija smile.gif
Jeigu daugiau tokiu istoriju buciau paskaiciusi, butu lengviau buve psichologiskai kai su pirmuoju lialiuku buvo sunku maitinti smile.gif

As pati buvau daug knygu prisiskaiciusi apie tai kaip gerai yra maitinti lialiuka, kaip tai yra patogu ir koks bendras rysys atsiranda tarp mamos ir lialiuko maitinant, bet truko praktiniu ziniu. Ir realybe tokia, kad daug reikia zinoti ir pasiruosti kaip reikia taisyklingai maitinti, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, pasiklausineti kiek imanoma daugiau mamu kaip ju lialiukai elgesi ir kaip jom sekesi maitinti (ypac klausyti tos mamos nuomones, kuri ilgai maitino), ka daryti kai pradeda skaudeti krutis ar susidaro guziukai.
Gydytojos is tiesu daznai sako skirtingai, buna skirtingu nuomoniu (pati maciau kaip vienai mamai GN viena gydytoja sake, kad reikia zadinti lialiuka ir maitinti, o sesele atejusi itikinejo, kad tikrai nereikia taip daryti). O besidomedama ir berinkdama informacija galite susidaryti teisinga nuomone, suzinoti visas naujienas, nauju tyrimu zinias. Gali labai skirtis informacija ka jum sakys mamos ir senesnes gydytojos ir tai ka suzinosite kaip yra siais laikais daroma.
Beje net keista kaip daznai senesniu paziuru moterys itikineja, kad reikia daryti taip kaip anksciau buvo maitinami lialiukai, o paklausus kiek laiko ismaitino tai buna geriausiu atveju pora menesiu.
Ir gali buti, kad pradzia gali buti sunki maitinant lialiuka, bet tie sunkumai greitai praeis ir lialiukas paaugs, viska greitai pats ismoks, jusu organizmas prisitaikys ir viskas susireguliuos.
Linkiu visom mamytem sekmes ir tvirtybes!
Atsakyti
na mano žindymo istorija tokia. Tik gimus dukrytei,akuserė per 2 sekundes parodė kaip maitinti vaikelį..žinoma per tokį "ilgą'' laiką nieko neišmokau..pirma para ligoninėj-mažoji ''kabo'' ant papų, ko pasekmė-nugraužti speneliai.. Skauda klaikiai,tepu garmastanu-nepadeda..pagalvojus apie maitinimą darosi silpna.. Ačiu dievui su manim palatoj gulėjo žindymo konsultantė,pasiguodžiau jai-tai ji padėjo tinkamai paduot krutį,davė nuostabaus tepaliuko PURELAN 100 nuo kurio iškart palengvėjo. Nors priešpienio buvo tik keli lašiukai,mažei krito svoris,numetėm 300 gramu,bet apie mišinuka net nepagalvojau. Žadinau,maitinau,kas valandą. Grįžom namo,pienelis upeliais tekėt pradėjo,bet bėdos nesibaigė.. Vis kandžiojosi mažė,teko ir antspenius nusipirkt,kas tikrai palengvino mano kančias. Tai gi su antspeniais,tepaliuku ir multimam kompresiukais susigydžiau spenelius,jau atrodė viskas ok,kai po vienos nevalgios nakties užsidegė krūtis doh.gif skausmas nenupasakojamas ... Skausmas tikrai stipresnis net už gimdymo skausmus,dar temperatūra 39 pakilo..kreipiausi vėl pas žindymo konsultantę,liepė maitint būtinai. Taip ir kankinausi porą dienų-mažė valgo,aš verkiu. Bet mažylės,šildymo ir masažų dėka išsigelbėjam thumbup.gif pora dienų ramybės ir ta pati istorija su kita krūtim..kantrybė jau senka,jau pradedu mąstyt apie mišinuką,bet dar stengiuosi vyt šitas mintis šalin. Praėjo ir šita bėda thumbup.gif bet vis tempimą kažkokį jaučiau krūtyse,tada sm forume viena mamytė patarė naudot vilnonius įdėkliukus į liemenelę,kita mamytė pasisiūlė paskolint man juos ir va tada jau visos bėdos pasibaigė thumbup.gif mums jau trys mėnesiukai ir maitinamės mamos pieneliu smile.gif thumbup.gif ir taip yra tik todėl,kad gyvenu tarp gerų žmonių kurie žinojo ką patart ir kaip padėt,esam su dukryte labai dėkingos 4u.gif 4u.gif aciuks.gif

labai džiaugiuosi,kad viską ištvėriau ir dabar sėkmingai maitinu savo dukrytę smile.gif manau dėl savo vaiko gerovės mama gali viską iškęsti smile.gif
Atsakyti
Geriausia, ką mama gali duoti savo naujagimiui - meilė ir mamos pienukas. Viską mesti į šoną ir pačioj pradžioj atsiduoti tik tam, kol išmoksti vienas kitą suprasti, pajusti.
Mišinuko davimas reiškia, kad mama pradeda atjunkyti kūdikį. Jo reiktų griebtis tik išskirtinėmis aplinkybėmis, jei atjunkyti nesiekiate. Organizmams reikia laiko prisitaikyti - tiek mažylio, tiek mamos. Gaila, kad sunku nepatyrusioms mamytėms rasti atsakymus į užpuolusius klausimus, mamos (močiutės) dažnai turi "sovietinę" mokyklą. Geriau ja nesivadovauti, o tai prisiklausiusios mano kelios pažįstamos pradėjo po truputį "damaitinti" vaikus mišinuku. Kuo toliau, tuo labiau to pienuko tada mažėja.
Jei abejojama dėl vaikučio privalgymo, yra pats tikriausias ir, manau ypač neišnešiotukų mamyčių, gerai žinomas būdas, svėrimas prieš ir po maitinimų. Tada tiksliai sužinai, kiek vaikiukas suvalgė.
Pati maitinau du vaikus, abu beveik iki metų, kol nepradėjo patys atsisakinėti.
Manau, kad tai svarbu tiek mamai, žinoti, kad atidavei savo mažyliui tai, ką galėjai geriausio; tiek kūdikiui, dėl sveikatos.
Mano manymu, nenorėjimas žindyti, tai mamos nepasiruošimas motinystei ir egoizmas. Aišku, būna visokių gyvenimiškų išimčių, bet tam jos ir išimtys..
Atsakyti
QUOTE(Lars @ 2011 01 08, 13:57)
Trečią dieną po gimimo mus abu su mažium išvežė į VUVL neišnešiotų naujagimių skyrių..Ten tvarkele tai griežta..jokio maitinimo iš krūties "nes niekas čia taip nežaidžia" ..svarbus svorio augimas ir stebėjimas kiekvieną parą..


zaidzia zaidzia lotuliukas.gif
maitinau is kruties, sveriau su tom svarstyklem kelias dienas, paskui pasakiau - eikit visi toli toli, as tiesiog ZINAU, kad mano vaikas priauga normaliai ir po kiekvieno maitinimo nesversiu ax.gif
kadangi pas mane del to normaliai pavaziaves stogas, tai matosi ir is salies, kad perkalbet neiseis, todel atsikabino visos pagerintos senu paziuru seseles su savo buteliukais, misinukais ir svarstyklem ir turejau visiska laisve (laimei, ne pirmas vaikas + turejau labai gera konsultante Nr. 1 Lietuvoje neisnesiotuku zindymo klausimais, todel zinojau, ka darau).
mes, kai pradejom mokytis, tai buvo 33 sav., dar net zisti nemokejo visai - teko net rijimo judesio mokintis, bet viskas baigesi (t. y. nesibaige, o tesiasi) gerai - ätlaikem fronta VUVL, paskui namie jau zuikio dainos buvo irnesakyk.gif
tuoj bus suneliui 2 m., vis dar mielai geria pienuka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(claries @ 2011 02 20, 01:00)
zaidzia zaidzia  lotuliukas.gif
maitinau is kruties, sveriau su tom svarstyklem kelias dienas, paskui pasakiau - eikit visi toli toli, as tiesiog ZINAU, kad mano vaikas priauga normaliai ir po kiekvieno maitinimo nesversiu  ax.gif
kadangi pas mane del to normaliai pavaziaves stogas, tai matosi ir is salies, kad perkalbet neiseis, todel atsikabino visos pagerintos senu paziuru seseles su savo buteliukais, misinukais ir svarstyklem ir turejau visiska laisve (laimei, ne pirmas vaikas + turejau labai gera konsultante Nr. 1 Lietuvoje neisnesiotuku zindymo klausimais, todel zinojau, ka darau).
mes, kai pradejom mokytis, tai buvo 33 sav., dar net zisti nemokejo visai - teko net rijimo judesio mokintis, bet viskas baigesi (t. y. nesibaige, o tesiasi) gerai - ätlaikem fronta VUVL, paskui namie jau zuikio dainos buvo irnesakyk.gif
tuoj bus suneliui 2 m., vis dar mielai geria pienuka  smile.gif

Jo... kai 2 vaikas tai taip ir yra, kad lengviau pasipriesint, nes yra patirties...O as bijojau ir siaip pasimetus labai buvau...
Atsakyti
maitinau 2savaites doh.gif tokia ir istorija, o maniau, kad busiu ta mama, kuri ilgai ir laimingai tai darys... unsure.gif
user posted image
Atsakyti
sveikos, mano tokia istorija, antras vaikiukas, pirma maitinau iki 10 men.sita is krutie snorejau iki 1 metu tai tikrai, bet....
1 men viskas tvarkoj, valgo, miega, svoris uzaugo, antra men.vaikas pasidare neramus, pats nebeuzmiega, vis pavalges verkslena, slapinasi ir tustinasi maziau, na as duodu biskluli paverkt ir t.tgalvojau gal ant ranku nori ar siaip, po keliu dienu uzsidege krutine, kairej krutyje sukietejimas, raudona, net melyna toj vietoj, temperatura beveik 40, vos pavaikstau, o du vaikai juk yra ka veikt, bet rankos nekyla niekam, drauges patare istraukinet pienuka po maitinimo, taip ir dariau, nuejom pas gyd.2 men proga svertis, ogi svoris nelabai uzaugo, papasakojus kaip mes augam dabar, gyd,patare nusitraukt likusi pienuka ir sumaitint, galbut neisvalgo, bet man taip nesigaudavo, o beto istraukdavau tik 20ml.jam neuzteko ir tu, tad emiau nusitraukinet pienuka ir 1 kart dienoj duoti misinuka, vaikas pasidare sotus, laimingas, uzmiega vel pats, guguoja, juokiasi, kalbina visus, net grazu ziuret, tad ta proga sakau vel pabandysiu duoti krutine gal bus viskas gerai, patempiau tik dvi dienas taip, nes vaikas vel neramus, verkslena, ilgai nemiega ir t.t.tad ir toliau nusitraukineju pienuka pientraukiu ir rankytem, stengiuosi iki paskutinio laso istraukt, bet jis dayg valgo ir jam neuztenka tiek kiek istraukiu, tad turiu ir duoti dar misinuko 1-2 kart per diena, pagal taip keik istraukiu, pradzioje lb del to pergyvenau, bet susitaikiau su tuo, ir dziaugiuosi kad mano vaikas yra laimingas, nepaisant to kad ne vien mano pienuka valgo, va stai ir mano maitinimo istorija, tik idomu kiek ilgai ismaitinsiu nusitraukinedama, nes zianu, kad nusitraukinejimas mazina pieno gamyba verysad.gif
Atsakyti