Įkraunama...
Įkraunama...

Mamų žindymo istorijos

perliuke11 , kaip jūs priratinote po 1,5 mėn. valgymo iš buteliuko traukti iš krūties? Nes mane tas labiausiai ir baugina kad aš neištversiu, nes iš krūties jam valgyti daug sunkiau nei iš buteliuko, tai tingės traukti, bus alkanas ir klyks nuolat. Ir šiaip jis toks tinginiukas pas mane, pats negimė, sportuoti tingi (galvytės nekelia noriai smile.gif
Atsakyti
Matot kaip pas mane buvo, man nugrauze kairiji speneli,buvo tikrai blogai, visiska zaizda, todel maitint negalejau, is tos kruties nusitraukinejau, o su kita viskas buvo tvarkoje, tai viena karta duodavau is kruties, kita - is buteliuko. taip ir kaitaliodavau. Aisku, visko buvo ir su geraja krutimi, buvo ir ja kiek pagrauzes, tai irgi visaip darydavau. Kai labai skaudedavo maitindavau su antspeniu, kai skausmas mazesnis - be nieko. zodziu, teko isbandyt visus budus smile.gif Gal kai taip kaitaliojau, jis nespejo ir suprasti buteliuko patogumo smile.gif
o siaip ir pati nesuprantu kaip taip pavyko mums graziai susitvarkyt, kad jis prie buteliuko nepriprato, kiekviena karta ruosdamasi maitint is kruties galvodavau: tikiuosi neatsisakys smile.gif Ko gero daug kas priklauso ne tik nuo mamos noro, bet ir nuo vaikiuko charakterio...
Atsakyti
Sveikutes mirksiukas.gif as turiu maza problema savo maziuka maitinu krutimi o kai reikia kur isvaziuoti pritraukiu i buteliuka pieno ir palieku vaikuti teciui bet mano berniukas visiskai atsisako valgyti is buteliuko ir buna pora valandu kol as gristu nevalgias bet nei verkia nieko buna ramus nu as seip pries isvaziuodama stengiuosi gerai pamaitinti tai gal jis nevalgo nes buna sotus?Nesuprantu tai cia gerai ar blogai... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(java mata @ 2011 12 19, 17:43)
Sveikutes mirksiukas.gif  as turiu maza problema savo maziuka maitinu krutimi o kai reikia kur isvaziuoti pritraukiu i buteliuka pieno ir palieku vaikuti teciui bet mano berniukas visiskai atsisako valgyti is buteliuko ir buna pora valandu kol as gristu nevalgias bet nei verkia nieko buna ramus nu as seip pries isvaziuodama stengiuosi gerai pamaitinti tai gal jis nevalgo nes buna sotus?Nesuprantu tai cia gerai ar blogai... unsure.gif


ir mano nemokejo gerti is buteliuko. ir dabar nemoka. irgi nusitraukdavau, palikdavau, bet nevalge. poto atradau puoduka su snapeliu. is jo reik traukt, tai jai isejo.
bet vat man nesenai reikjo iseiti i darba 14ai valandu. tai ji nei kosiu, nei pieno nutraukto nevalge, bet buvo rami. tai viskas gerai smile.gif
tai ir pavalgydavo. pamenu kaip mama mane durnino, kad ner tokiu vaiku kurie nemoka is buteliuko gert, juk mes visi uzaugom su buteliais. tai jai sokas buvo, kad na tikrai vaikas nemokejo gert lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rittusia @ 2011 06 03, 22:31)
MAno dukrytei 5men.ir 21d.As MP nutraukineju rankiniu budu,nes kai dukrytei buvo 3men.atsisake zysti(.)(.) verysad.gif .Susitaikiau su ta mintimi kad teks nusitraukineti pienuka.Siandiena pagalvojau,idomu ka jinai darys jeigu as jai pasiulysiu (.),ir ka,pradejo zysti bigsmile.gif .Tiesa ne iskart,nesuprato ka as jai siulau biggrin.gif ,tai isspaudziau kelis lasiukus ir daviau jai paragauti,o jinai kai pajuto pienuka,pradejo zysti.Tai kad buna ir tokiu stebuklu,visdelto praejo nemazas laiko tarpas,2men.ir 21 diena.Ziuresiu kaip bus toliau rolleyes.gif .

Kokia įkvepianti istorija bigsmile.gif
Mano mergytė taip pat atsisako krūties ir aš nusitraukinėju.. Bet matau, kad yra puikių pavyzdžių kaip mažiukai vėl pradeda žysti krūtį wub.gif
Atsakyti
Sveikos maitinančios mamytės.
Dabar mano angelėliui 3,5 mėn. Turėjom begales vargo dėl maitinimo.
Pirmus mėnesius maitinimas priminė tik košmarą - vaikas pirmąjį mėnesį tik valgė ir valgė. Miegodavo vos 3-4 val naktį ir dieną 2-3 val bendroj sumoj. O likusį laiką žindė. Būdavo taip: žinda 1,5-2 val, tada pamiega 10-20 min ir vėl valgyt... Nuimti nuo krūties neįmanoma - verkdavo be nuraminimo.
Prisiklausius medikų ir mamų (savo ir vyro), kartkartėm primaitindavau mišinuku, kad pailsėčiau.
Pirmąjį mėnesį priaugo 1 kg. Tai ok, pienuko pakanka.
Vaikui sulaukus 1 mėn turėjau mastitą su 39 temperatūra. Vaikutis jau mažiau betraukdavo, jį kamavo pilvo pūtimas. 3 dienas laikėsi temperatūra, gėriau antibiotikus. Skausmas buvo baisus - net rankų negalėjau pakelti. Tik po 2 sav mažylis ištraukė tą guziuką.
Nusipirkau pientraukį. Tačiau su juo negaliu ištraukti viso pieno. O daugiausia ištraukiu tik tada, kai tuo pat metu mažylis žinda kitą krūtį.
Antrąjį mėnesį krūties vis labiau nepaimdavo - rietėsi, galvą atlošdavo. Pagal visus požymius - tikrieji diegliai, nes ir verkdavo vakarais be nuraminimo.
2,5 mėn buvo košmaro pikas - vaikutis per kiekvieną maitinimą raitėsi, nepaimdavo krūties, pilvukas baisiai puškėjo - jokie vaistai, probiotikai nuo dieglių nepadėjo. Valgė kas valandą visą parą. Bent naktimis leisdavo pamiegoti jau 4-5 val. bendroj sumoj. Dieną negalėjau net paguldyti, popiet ir prie jo pilvuko negalėjau liestis - baisūs skausmai kankino. Verkdavo nuolat, buvo baisiai neramus - tik nešiok ant rankų, kad kiek nusiramintų.
Buvau nemiegojus, nevalgius, nesiprausus ir baisiausiam strese.
Išsiaiškinau visų mažylio negalavimų priežastį - jis netoleruoja laktozės ir dar alergiškas kažkam, nes veiduką vis bėrė ir buvo poblemų su virškinimu (tai kietėjo viduriai, tai "iššaudavo" skystai).
Parsisiunčiau iš užsienio laktazės (fermento, skaidančio laktozę) ir vaikas akyse pasikeitė blink.gif . Per savaitę tapo ženkliai ramesnis, miega per parą 16-20 val. Paguldytas savarankiškai žaidžia iki 20 min. Dingo diegliai - kaip ranka nuėmė jau po paros. Tik pilvuką kiek papučia. Bet vos negauna "stebuklingų lašų", iškart grįžta diegliai, krūties nepaėmimas ir viduriavimas. Išsiaiškinau, kad ir pati laktozės netoleruoju ir kad mama mane temaitino 1 mėn, nes jai "pienas dingo".
Per 2 savaites susireguliavo ir maitinimas - valgo kas 2-4 val, dažniausiai kas 3 val. Pradėjus duoti laktazės, pasipylė nuolat siurbtas pienukas - ir krūtys kietėjo, atsibusdavau po nakties šlapia, su pientraukiu pritraukiau perteklinio pienuko pilną šaldiklio kamerą kol susireguliavo nauja paklausa-pasiūla. Ir vaikutis per mėnesį net 1,5 kg priaugo (nes iš įpročio daug valgė pirmas 2 sav "gydymo").
Mamos, jei vaikutis nepaima krūties, verkia (tiksliau, klykia iš skausmo), ieškokit jo skausmo priežasties, medikai dažnai niekuo nepadeda tepasakydami, kad: "gal pieno trūksta", "gal pienas blogai bėga", "gal prastai maitinies", "gal pati stresuoji", "pripratinai vaiką ant rankų", "vaikui reikia išsiverkti". Pabodo aplinkiniam aiškinti, kad vaikas neramus, nes kenčia skausmą, o trumpiau sakant "serga".
Tik mama, pabuvus kartu kelias savaites, nebekalba taip, o kiti aplinkiniai toliau taip sako ir baigia mane iš kantrybės išvesti gun_rifle.gif
Atsakyti
QUOTE(Cantika @ 2012 04 14, 10:44)
Sveikos maitinančios mamytės.
Dabar mano angelėliui 3,5 mėn. Turėjom begales vargo dėl maitinimo.
Pirmus mėnesius maitinimas priminė tik košmarą - vaikas pirmąjį mėnesį tik valgė ir valgė. Miegodavo vos 3-4 val naktį ir dieną 2-3 val bendroj sumoj. O likusį laiką žindė. Būdavo taip: žinda 1,5-2 val, tada pamiega 10-20 min ir vėl valgyt... Nuimti nuo krūties neįmanoma - verkdavo be nuraminimo.
Prisiklausius medikų ir mamų (savo ir vyro), kartkartėm primaitindavau mišinuku, kad pailsėčiau.
Pirmąjį mėnesį priaugo 1 kg. Tai ok, pienuko pakanka.
Vaikui sulaukus 1 mėn turėjau mastitą su 39 temperatūra. Vaikutis jau mažiau betraukdavo, jį kamavo pilvo pūtimas. 3 dienas laikėsi temperatūra, gėriau antibiotikus. Skausmas buvo baisus - net rankų negalėjau pakelti. Tik po 2 sav mažylis ištraukė tą guziuką.
Nusipirkau pientraukį. Tačiau su juo negaliu ištraukti viso pieno. O daugiausia ištraukiu tik tada, kai tuo pat metu mažylis žinda kitą krūtį.
Antrąjį mėnesį krūties vis labiau nepaimdavo - rietėsi, galvą atlošdavo. Pagal visus požymius - tikrieji diegliai, nes ir verkdavo vakarais be nuraminimo.
2,5 mėn buvo košmaro pikas - vaikutis per kiekvieną maitinimą raitėsi, nepaimdavo krūties, pilvukas baisiai puškėjo - jokie vaistai, probiotikai nuo dieglių nepadėjo. Valgė kas valandą visą parą. Bent naktimis leisdavo pamiegoti jau 4-5 val. bendroj sumoj. Dieną negalėjau net paguldyti, popiet ir prie jo pilvuko negalėjau liestis - baisūs skausmai kankino. Verkdavo nuolat, buvo baisiai neramus - tik nešiok ant rankų, kad kiek nusiramintų.
Buvau nemiegojus, nevalgius, nesiprausus ir baisiausiam strese.
Išsiaiškinau visų mažylio negalavimų priežastį - jis netoleruoja laktozės ir dar alergiškas kažkam, nes veiduką vis bėrė ir buvo poblemų su virškinimu (tai kietėjo viduriai, tai "iššaudavo" skystai).
Parsisiunčiau iš užsienio laktazės (fermento, skaidančio laktozę) ir vaikas akyse pasikeitė blink.gif . Per savaitę tapo ženkliai ramesnis, miega per parą 16-20 val. Paguldytas savarankiškai žaidžia iki 20 min. Dingo diegliai - kaip ranka nuėmė jau po paros. Tik pilvuką kiek papučia. Bet vos negauna "stebuklingų lašų", iškart grįžta diegliai, krūties nepaėmimas ir viduriavimas. Išsiaiškinau, kad ir pati laktozės netoleruoju ir kad mama mane temaitino 1 mėn, nes jai "pienas dingo".
Per 2 savaites susireguliavo ir maitinimas - valgo kas 2-4 val, dažniausiai kas 3 val. Pradėjus duoti laktazės, pasipylė nuolat siurbtas pienukas - ir krūtys kietėjo, atsibusdavau po nakties šlapia, su pientraukiu pritraukiau perteklinio pienuko pilną šaldiklio kamerą kol susireguliavo nauja paklausa-pasiūla. Ir vaikutis per mėnesį net 1,5 kg priaugo (nes iš įpročio daug valgė pirmas 2 sav "gydymo").
Mamos, jei vaikutis nepaima krūties, verkia (tiksliau, klykia iš skausmo), ieškokit jo skausmo priežasties, medikai dažnai niekuo nepadeda tepasakydami, kad: "gal pieno trūksta", "gal pienas blogai bėga", "gal prastai maitinies", "gal pati stresuoji", "pripratinai vaiką ant rankų", "vaikui reikia išsiverkti". Pabodo aplinkiniam aiškinti, kad vaikas neramus, nes kenčia skausmą, o trumpiau sakant "serga".
Tik mama, pabuvus kartu kelias savaites, nebekalba taip, o kiti aplinkiniai toliau taip sako ir baigia mane iš kantrybės išvesti  gun_rifle.gif


Sveiki,

Jeigu galite, parasykite zinute daugiau apie laktaze, kur pirkote, koks pavadinimas, gamintojas. Su pirmu vargau, bet kaskaip visa sita kosmara atlaikem. Laukiuosi 2, noriu pasidometi apie laktaze, nes girdziu pirma karta. Aciu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Dzela @ 2012 04 14, 12:07)
Sveiki,

Jeigu galite, parasykite zinute daugiau apie laktaze, kur pirkote, koks pavadinimas, gamintojas. Su pirmu vargau, bet kaskaip visa sita kosmara atlaikem. Laukiuosi 2, noriu pasidometi apie laktaze, nes girdziu pirma karta. Aciu verysad.gif



Sveika,

Tik 50 proc. vaikų, kuriem pasireiškia tikri diegliai, netoleruoja laktozės. Greitesnis ir pigesnis būdas išsiaiškinti - tai duoti vaikui mišinuko be laktozės ir žiūrėti, ar padeda. Mano atveju vaikas tapo stebuklingai ramus po mišinuko be laktozės.
Kai laukiatės, reikėtų profilaktiškai nevartoti pieno produktų (mažiausiai laktozės turi kefyras, tikri jogurtai, kieti sūriai). Taip pat reikėtų profilaktiškai gerti Gefilus plius dar besilaukiant.
Pirkau "Lactase drops" iš amazon.com, 15 ml kainuoja 12 svarų. Kanadoje pagaminti. Tinka ir kūdikiam, ir suaugusiem.
UK yra "colief", tik brangiau gaunas. Lenkijoje "Delicol", tik silpni ir daugiau reikia, Rusijoj yra "Laktaze beibi". Lietuvoj laktazės nėra.

Atsakyti
QUOTE(Cantika @ 2012 04 14, 12:55)
Sveika,

Tik 50 proc. vaikų, kuriem pasireiškia tikri diegliai, netoleruoja laktozės. Greitesnis ir pigesnis būdas išsiaiškinti - tai duoti vaikui mišinuko be laktozės ir žiūrėti, ar padeda. Mano atveju vaikas tapo stebuklingai ramus po mišinuko be laktozės.
Kai laukiatės, reikėtų profilaktiškai nevartoti pieno produktų (mažiausiai laktozės turi kefyras, tikri jogurtai, kieti sūriai). Taip pat reikėtų profilaktiškai gerti Gefilus plius dar besilaukiant.
Pirkau "Lactase drops" iš amazon.com, 15 ml kainuoja 12 svarų. Kanadoje pagaminti. Tinka ir kūdikiam, ir suaugusiem.
UK yra "colief", tik brangiau gaunas. Lenkijoje "Delicol", tik silpni ir daugiau reikia, Rusijoj yra "Laktaze beibi". Lietuvoj laktazės nėra.


Aciu, tik apie misinuka nelabai surpatau, tai jus toliau maitinote savo pietnuku ir davetel Laktezes, ar perejot prie misinuko be laktozes?
Atsakyti
Mano zindymo istorija, kiek kitokia nei iprasta, todel papasakosiu, gal kam pravers:)

Kadangi gime mazuliukas ir zisti nemokejo, spenelis i burnyte netilpo dar, tai maitinau nutraukusi pienuka pro zonda. Kiti sako, kad nutraukinejamas pienas nesigamina - netiesa, nutraukinejau visus metus, i burna net neeme mazylis spenelio, nes neiprates buvo nuo pirmu dienu. Vargo aisku daugiau, pusvalandi nutraukineji, po to kol sugirdai. Taip kas 3 valandos ir diena ir nakti. Bet vaikutis augo, tarpai didejo... Tik po metu pavyko itikinti ji, kad tiesiai yra geriau, ir tada sekmingai dar 7 menesius ismaitinau jau be nutraukinejimo.

Taip kad jei ligoninej pienuko bus mazai, masazuokit, nutraukit po biski - tikrai gaminsis daugiau. Isbandziau ant saves, kiekvienas isejes laselis vercia gaminti pienuka, ir nesvarbu kokiu budu jis istrauktas:)

Sekmes visoms.
Atsakyti
QUOTE(akmenukas2012 @ 2012 05 13, 17:46)
Mano zindymo istorija, kiek kitokia nei iprasta, todel papasakosiu, gal kam pravers:)

Kadangi gime mazuliukas ir zisti nemokejo, spenelis i burnyte netilpo dar, tai maitinau nutraukusi pienuka pro zonda. Kiti sako, kad nutraukinejamas pienas nesigamina - netiesa, nutraukinejau visus metus, i burna net neeme mazylis spenelio, nes neiprates buvo nuo pirmu dienu. Vargo aisku daugiau, pusvalandi nutraukineji, po to kol sugirdai. Taip kas 3 valandos ir diena ir nakti. Bet vaikutis augo, tarpai didejo... Tik po metu pavyko itikinti ji, kad tiesiai yra geriau, ir tada sekmingai dar 7 menesius ismaitinau jau be nutraukinejimo.

Taip kad jei ligoninej pienuko bus mazai, masazuokit, nutraukit po biski - tikrai gaminsis daugiau. Isbandziau ant saves, kiekvienas isejes laselis vercia gaminti pienuka, ir nesvarbu kokiu budu jis istrauktas:)

Sekmes visoms.


kokia saunuole tu! pavyzdys visoms mamoms!pagarba! 4u.gif thumbup.gif

as tai manau,kad tereikia noro ir meiles mazyliui daugiau nei sau,ir jokiu "pieno dingimu" ir pan dalyku nebutu smile.gif
as pati savo drakoniuka jau beveik 3men maitinu,buvo sunku is pradziu labai,bet ji myliu labiau uz save,todel stengiuos is paskutiniuju smile.gif
grizom is ligonines,nebegalejau maitint is kaires kruties,nes atsirado kraujuojancios zaizdeles,nenorejau vaikelio krauju primaitint,tai su viena krutim maitinau. paskui vaikeliui turbut buvo prasideje diegliukai,nes verke daug,raitesi,nebeeme kruties,viena diena visa isvis buvo nevalges... paskui isigyjau atspeniu,jie mus isgelbejo,nes krutine buvo tiek pritvinkus,kad mazylis negalejo paimt normaliai. kadangi kaip minejau su kaire nemaitinau kuri laika,buvo labai pritvinkus,issitraukt niekaip nesugebejau,nes skaudejo,tai po keliu dienu su antspeniu vaikelis istrauke ta pienuka,bet ten jau nebesigamino pieno...jau praradau vilti...buvau kaip invalide biggrin.gif viena krutis kaip galva,o kita maza biggrin.gif bet prisiminiau,kad skaiciau,kad galima atgamint laktacija,ir pradejus maitint is abieju krutu,mazylis "prisauke" piena ir is kaires kruties! dbr sekmingai toliau maitinu smile.gif esu labai laiminga auginanti stipru ir sveika vyruka smile.gif nors maitinu kas 1.5val,laiko randu ir i miesta iseit,ir i spa,ir manikiura pasidaryt,ir plaukus nusidazyt,susitvarkyt ir valgyt pagamint smile.gif kai nori-viskas imanoma smile.gif
sekmes visoms! stenkites del savo mazyliu! bent kelis men savo brangaus laiko paaukokit savo turtui smile.gif juk ne visaa gyvenima jis zys kruti smile.gif juk motinystes atostogos tam ir skirtos,kad ne jus atostogautumet,o duotumet naujam zmogeliui pacia geriausia gyvenimo pradzia! smile.gif 4u.gif tu misinuku ir kito "slamsto" jis dar spes prisivalgyt biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Binguliukas: 27 gegužės 2012 - 22:09
Sveikos mamukes,

Ilgai dvejojau taciau isidrasinau is as papasakoti savo bedeles ir galbit atsiras geru patarimu. Vasario men pagimdziau pirmagimi tad mums jau 3 men+ savaite. Gimdziau pati ir be nuskausminamu didziavausi kad tokoa saunuole esu ir netikejau kad gali buti dar kazkas sunkiau. Taciau buvo, maitinimas. Trecia para gaminosi pienas, krutine nesvietiskai istinusi, kairysis spenelis jau kraujavo. Klinikose viena uz kita protingesne personalo darbuotoja kasnakt siule kita taktika, finale su kraujuku liepe neduoti o ir pati jau nebegalejau kentetis skausmo, gimdymas nublanko kaip uodo ikandimas:) beje kursus lankiau nebuvo kad nesidomejau. Finale atejo experte daktare, sako atrodo tai labai skausmingai, zliumbdama patvirtinu kad taip ir yra. Tuomet maigo krutine ir sako kad nera pieno nei priespienio, duok misinuka. Nakti daviau siek tiek uzgijo kraujai ir tesiau maitinima su atspeniais. Skaiciau literatura kad per juos ne visa pienuka istraukia, tad duodavau kruti, jei neimdavo duodavau per antspeni. Po 1men vizito pas daktare isvada: truksta pieno- priaugom nuo nukritusio svorio tik 380g. Misinukas!!! Daviau viena kruti, tuomet antra, tuomet dar misinuka nes trukdavo. Vaikas buvo neramus nors diena pamiegodavo ir po 3-4 h, naktinis jis visai nemiegodavo, buvo ir iki 6h ryto verkimu. Tuomet pirkau sistemele, taciau ar jau paragautas buteliukas su misinuku ar kas bet jau kruties neime nesulaukdavo kol sisruosdavau, nes nutraukta pienuka jau sildyti reikejo, tad ja naudojau savaite kol visikai suvargau nes nemiegodavau ilgiau nei po 1 h istiso miegelo.Palaikimo 0, vyras ir jo mama primygtinai sake kad nesikankinciau svarbiau ne mano ego bet kad vaikas alkanas. Sunku bet nepasidaviau. Pirkau pientrauki. Per dvi sav nuo primaitinimo misineliu priaugom 800g Dvigubai nei per visa pirmaji menesi. Manes skaiciai nedziugino nes pienuko vistiek neuztekdavo. Siai dienai mazius suvalgo daugiau nei galiu nusitraukti. Tai darau kad 3-4h kasdien is abieju krutu. Po ilgo vargo berods pavyko pasiekti kad maziukas valgytu naktimus, jis apsnudes pavalgo ir uzmiega 1arba2 h pamiega ir vel keliames, jei protestuoja, duodu misinuka o pati einu nusitraukto. Tad likome su rankiniu budu nutraukiamu pienuku diena, dazniausia pilna porcija sukaupiu kas antra maitinima o naktimis jau tik mano pienukas. Nusitraukiu 80-120 gr kaip kada, o suvalgo maziukas po 180ml per karta. Gal yra cia zindymo experciu kurios galetu patarti kaip neskausmingai iseiti is nutraukinejimositiacijos kuri siek tiek vargina ir gryzti tik proe mp. Pamirsau pridurti kad diena pries kiekviena maitinima pasiulau kruti, niekada neima rekia, verkia kartais atrodo kaip su adata kas i lupytes duria kaip atsola. Aciu jei atsiras perskaiciusiu sia sms
Atsakyti