Įkraunama...
Įkraunama...

ČILI sriuba, troškinys

na, jei kalbi apie Cili picerija, tai jo, ten lyg ir be ryziu, bet Bamboloj tai su ryziais good.gif
Atsakyti
QUOTE(bea @ 2005 08 08, 11:06)
Iš idėjos aš norėčiau šią temą perkelti į antrų patiekalų skyrių, mat mano nuomone tikras Chilli con carne - tikrai ne sriuba, o troškinys. Na bet tiek to, jei kam norisi iš troškinio padaryt sriubą. Kažkurioj temoj tikrai rašiau, kaip chilli verdu aš, bet pabandysiu pasikartoti.
Proporcijų aš perdaug nesilaikau, darau iš akies arba pagal žmonių kiekį. Kiaulienos-jautienos faršas (susimalu kombainu pati, niekad neperku parduotuvinio, prisibijau),
1-3 paprikos (perku raudoną)
2-4 skiltelės česnako
2-3 svogūnai
1-2 skardinės heinz baked beans in tomato souce (keptos heinz pupelės pomidorų padaže)
1 skardinė konservuotų pomidorų
čili milteliai, kajano pipiras, malti kmynai, džiovintas oregano (raudonėlis), druska, juodi malti pipirai, paprikos milteliai

Įvairiuose receptuose skaičiau, kad pilama 1-2 stiklinės raudono vyno, viename netgi alus ( g.gif ), vynas man rodos puiku jei trūksta skysčio. Na bet kaip kam patinka, galima alaus, vandens ar dar tomatų padažo. Aš kartais sumetu dar skardinę kukurūzų. Taip pat galima kliustelti Vusterio padažo wink.gif

Tiesa viename recepte skaičiau, kad dedamas šokoladas, šaltinis tikrai patikimas, bet nesu bandžius. jei kas nors norės, galiu įdėti ir receptą su šokoladu wink.gif

o ka kepam, ka troskinam-verdam? kada ka su kuo maisom? g.gif
Atsakyti
QUOTE(upsikaz @ 2006 12 14, 00:29)
as irgi panasiai darau. susipjaustau riekelemis batona prancuziska is IKI, dubenelyje sumaisau alyvuogiu alieju, spaustus cesnakus (nepagailiu), baziliko (man skanu, tai dedu daug) ir palieku kokioms 7 - 10 min. paskui tuo misinuku negausiai tepu riekeles ir pabarstau trupuciu smulkiai tarkuoto surio. orkaiteje pakaitinu labai neilgai, kad nebutu itin kietos. labai skanu, o be to - nepaprastai kvapnu  mirksiukas.gif  mmm... uzsimaniau cili  4u.gif


gerai, išduosiu paslaptį- čili picerijoje bandeles perpjauna pusiau ir tepa ant jų sviestą pagamintą su grūstu česnaku, raudonėliais .... Česnako reik nepagailėt. Tada deda į orkaitę ir viskas biggrin.gif
Atsakyti
Siand gaminau! Labai skanu! lotuliukas.gif

Tik va mane tai tas suris ant virsaus tai sunervino blink.gif Dejau "Dziuga". saukstas apsivelia tuo suriu ir labai nefaina valgyti doh.gif

dekui uz receptus 4u.gif
Atsakyti
O parmezano suris tinka ant virsaus? g.gif
Atsakyti
Parašysiu ir aš savo receptuką, nes "čiliaką" gaminu pakankamai dažnai.
Imu kokį puskilogramį faršo, pekepinu jį keptuvėjė, kol apskrus (nes mano draugui taip skaniausia), sudedu pjaustytas saldžiąsias paprikas (kokias dvi susmulkinu), tada imu 2 skardines heinz pupelių pomidorų padaže (dabar jos kažkaip iš parduotuvių dingę, tai tinka ir maximos pupos čili padaže), nupilu tą pupų skystį į keptuvę, tada supilu Texikana salsa padažo visą butelį. Patroškunu apie 10 min, tada sudedu pupas ir dar truputuką patroškinu. Dedu porą šaukštų adžikos arba česnako porą skiltelių įspaudžiu(čia gaminimo eigoje). Kartais įdedu smulkiai pjaustytų aštrių marinuotų agurkėlių.
Valgoma su "sumuštinių" duona, kurią paskrudinu tosteryje, įtrinu česnaku ir apibarstau tarkuotu sūriu.
Man patinka, kad labai greitai paruošiama ir sotu bigsmile.gif
Atsakyti
O kazin tikra Cili reikia gale su kokiu blenderiu sutrinti ar cia skonio reikalas? g.gif Ir pupeles trinti ar ne?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Shalimar: 20 rugpjūčio 2007 - 11:38
QUOTE(gera52 @ 2007 08 20, 09:13)
Parašysiu ir aš savo receptuką, nes "čiliaką" gaminu pakankamai dažnai.
Imu kokį puskilogramį faršo, pekepinu jį keptuvėjė, kol apskrus (nes mano draugui taip skaniausia), sudedu pjaustytas saldžiąsias paprikas (kokias dvi susmulkinu), tada imu 2 skardines heinz pupelių pomidorų padaže (dabar jos kažkaip iš parduotuvių dingę, tai tinka ir maximos pupos čili padaže), nupilu tą pupų skystį į keptuvę, tada supilu Texikana salsa padažo visą butelį. Patroškunu apie 10 min, tada sudedu pupas ir dar truputuką patroškinu. Dedu porą šaukštų adžikos arba česnako porą skiltelių įspaudžiu(čia gaminimo eigoje). Kartais įdedu smulkiai pjaustytų aštrių marinuotų agurkėlių.
Valgoma su "sumuštinių" duona, kurią paskrudinu tosteryje, įtrinu česnaku ir apibarstau tarkuotu sūriu.
Man patinka, kad labai greitai paruošiama ir sotu bigsmile.gif

nu labai skaniai atrodo bigsmile.gif
reiks turbut ryt pagaminti pietums, nes mano vyras tokius dalykelius dievina bigsmile.gif (pabusiu gera ir palepinsiu vyra lotuliukas.gif )
Atsakyti
Aš darau taip (Čia iš puslapio kuking.net) ax.gif Gaunasi laaaaaabai skaniai.
1 маленькая луковица, мелко порезанная
2 зубчика чеснока, мелко порезанных
1 ст л растительного масла
500 г фарша из говядины
410 г консервированной красной фасоли, слить
2 х 400 г консервированных помидоров, порезанных
700 мл горячего куриного бульона (kartais pakeičiu buljonu iš kubeliu, kai neturiu laiko arba vištos lotuliukas.gif )
щепотка чили
2 квадрата горького шоколада
свежий кориандр или листья петрушки

1. Обжарить лук и чеснок в масле в течение нескольких минут и когда они станут мягкими, добавить фарш. Снизить огонь и готовить 5 минут, помешивая время от времени, пока мясо не перестанет быть розовым.

2. Добавить фасоль, помидоры, бульон, чили, шоколад и соль и перец. Довести до кипения, накрыть крышкой и медленно тушить 1 час или дольше, если есть время. (до этого этапа можно приготовить за день до надобности, охладить и поставить в холодильник).

3. Разлить горячий суп по большим кружкам и посыпать травами, сыром и черным перцем. Есть ложками.


O čia originalaus (taip parašyta) Čili receptas (dar negaminau):
На 6 порций:
250 г сушеной красной фасоли или 2 х 410 г банки консервированной (слить воду)
900 г спелых помидоров, очищенных от кожуры
900 г говядины (стейк)
4 ст л растительного масла
2 луковицы, мелко порезанные
1/2 - 1 ч л острого порошка чили
1 ст л паприки
1 ст л семян зиры
2 ст л коричневого сахара
3 зубчика чеснока, раздавленных
600 мл куриного или говяжьего бульона
сметана или крем фреш
порезанный кориандр
Секрет приготовления этого блюда, чтобы очень тщательно обжарить фарш и лук, чтобы все хорошо закарамелизовалось. На гарнир выбирайте из теплого хлеба, риса или запеченного картофеля с зеленым салатом.

1. Если иуспользуете сухую фасоль, положите ее в миску, залейте холодной водой и оставьте как минимум на 8 часов или на ночь.

2. Слить фасоль положить в кастрюлю и залить холодной водой. Довести до кипения и кипятить 10 мин. Слить и отложить. Порезать помидоры.

3. Порезать мясо на кубики 1-2 см, вырезая лишний жир. Обсушить на бумажных полотенцах и приправить солью и перцем. Нагреть половину масла в большой сковороде с толстым дном и накалить. Обжарить половину мяса в течение 10 мин до коричневой корочки, достать шумовкой и обжарить вторую половину.

4. Добавить лук с чили, паприкой, зирой и сахаром и обжаривать 8-10 мин до золотистого цвета. Вернуть мясо в в сковороду с чесноком, помидорами, бульном и фасолью (если используете консервированную фасоль, добавьте ее на последние 30 мин. довести до кипения, снизить огонь и тушить, не накрывая крышкой на самом маленьком огне в течение 1 1/4 - 1 1/2 часа, пока мясо не будет нежным. Подавть со сметаной и кориандром.


Atsakyti
dariau cili su paprikom, farsu, svoguniuku, pomidorais ir pupelem pom. padaze, ir zinoma prieskoniais - gavosi suuuper. vyras kelias lekstes suvalge
Atsakyti
Na mano cili (mes vadiname meksikietiska sriuba) receptas toks: sumalta farsa pakepu ant keptuves, kepant reiktu gerai susmilkinti, kad nesusokti i didesnius gabalus, pridedu visokiausu mesos prieskoniu ir butinai astriu pipiru (viskas is santa marija). Pakepta farsa dedu i puoda su sultiniu. Kitoje keptuveje pakepu pora su cesnaku irgi sudedu i puoda su sultiniu ir mesa. is karto sudedu gabaliukais suplaustyta paprika, riekelemis supjaustytus pomidorus, ir bulves kubeliais. Verdu kol isverda bulves. Tada sudedu virtas arba konservuotas baltas pupeles ir astru kedainiu konservu fabriko (kitoks man neskanus, nesuteikia tokio gero skonio) pomidoru padaza. Palieku pavirti kokias 5min.
Sriuba turi gautis tirstoka. Nepagaileti farso.

Atstoja ir sriuba ir antra biggrin.gif
Atsakyti
oi, šis patiekalas man tai super thumbup.gif galiu valgyt ir valgyt....o kas geeriausia, kad laaabai greitai ir lengvai galima pasigaminti. Taigi ir aš pasidalinsiu receptuku: pakepinu faršą puode(na galima ir keptuvėje, tačiau pas mane zepter puodai tai man kažkaip atstoja keptuvę, o beto mažiau vėliau plauti indų blush2.gif ), tuomet įdedu blenderiu susmulkintų svogūnų, saldžiosios paprikos.Aliejaus nepilu. Kai viskas apkepa tuomet įdedu konservuotų pupelių, tik skystį išpilu į kriauklę, nes nepatinka man. Tada dedu arba konservuotų pomidorų savo sultyse, arba šviežius pomidorus. (Jei dedu šviežius, tuomet prieš tai juos užpilu karštu vandeniu ir tuomet nuimu odelę ir supjaustau juos kubeliais. ) Tuomet dar įdedu česnako ir įvairių prieskonių. Dar įpilu iš akies virto vandens, nes patinka kai būna šiek tiek skystoka. Nededu jokių aitrių prieskonių, nes manajam nelabai patinka, o ir mano skrandis nepriima aštraus maisto. Kai jau dedu į lėkštes tai ant viršaus užpilu baziliko ir tarkuoto sūrio. Valgom be jokių batonų. skanaus thumbup.gif
paprasta ir skanu thumbup.gif
Atsakyti