Įkraunama...
Įkraunama...

Laisvalaikis su vaiku

Sveikos mamytės ir sveiki tėveliai,

atidariau šią temą, nes kažkaip neradau pakankamai informacijos į savo klausimus.

Auginu dvejų metų sūnelį, pati rūpinuosi juo namuose. Vaikutis pakankamai imlus, tačiau dažnai lankydamiesi viešose vietose, kaip pvz mokyklėlės, pasigauname visokių virusiukų. Norisi savo vaikutį išmokyti visokių įdomių dalykų, bet prisipažinsiu, tiesiog trūksta fantazijos. Nepasisekė mano vaikučiui ax.gif . O dienų dienas žaisti mašinytėmis ir skaityti knygeles jau nusibodo verysad.gif .
Būtų smagu, jei pasidalintumėt mintimis, ką įdomaus galima nuveikti namuose.
- Ką žaisti? Kokius žaidimus, kad nereikėtų šimtukų įv.žaislams leisti.
- Kaip lavinti ir ugdyti?
- Pvz kaip ir kokių dainelių ar kažko panašaus mokinti? (Maniškis dar kalba "paukščių kalba")?

Iš anksto sakau AČIŪ visiems pasisakiusiems.
Atsakyti
Na as papasakosiu, ka mes veikiame namuose...
Sunelis megsta zaisti masinytemis, tai ratu jas surikiuoja, tai eilute ir vis burzgia kokia valanda. Karts nuo karto liepia man masinele pavaziuoti. Dar issitraukiame flomasterius ir "piesiame" visokius ratukus ir keverzones smile.gif
Bandeme lipdyti plastelinu, bet ziuriu, kad cia as pati daugiau lipdau nei jis pats.
Kartais pazaidziame su kokiais zaisliukais, medinemis kaladelemis boksta pastatom, sugrudame kaladeles i zaisline sraige, pasukame vilkeli....
Paspardome namuose kamuoli... Viska kas duzta teko paslepti is akiracio smile.gif
Dar paskaitome knygeles.

Bet jau po truputi viskas pabosta, vaiksto mazasis po namucius ir zirzena, nei to, nei ano nenori....
Taigi va kokia situacija smile.gif
Atsakyti
Vienmečiai, tie mūsų vaikučiai smile.gif O kaip su dėlionėmis, ar nemėgsta žaisti? Mums tai visokios dėlionės, kaladėlės patinka. Mėgstam piešti, rašyti biggrin.gif Knygutes skaitom. Su lėlytėmis žaidžiam. O kur dar supynės, arkliukas, juk visus draugus (žaislus) kol pasupi ir t.t. Kad tos veiklos tikrai yra įvairios, tik, kad dienos labai trumpos 4u.gif

Papildyta:
Pamirsau parasyti, dar labai megstam dirbti prie kompiuterio, kai niekas nemato biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(dangelite @ 2009 11 17, 14:57)
Na as papasakosiu, ka mes veikiame namuose...
Sunelis megsta zaisti masinytemis, tai ratu jas surikiuoja, tai eilute ir vis burzgia kokia valanda. Karts nuo karto liepia man masinele pavaziuoti. Dar issitraukiame flomasterius ir "piesiame" visokius ratukus ir keverzones smile.gif
Bandeme lipdyti plastelinu, bet ziuriu, kad cia as pati daugiau lipdau nei jis pats.
Kartais pazaidziame su kokiais zaisliukais, medinemis kaladelemis boksta pastatom, sugrudame kaladeles i zaisline sraige, pasukame vilkeli....
Paspardome namuose kamuoli... Viska kas duzta teko paslepti is akiracio smile.gif
Dar paskaitome knygeles.

Bet jau po truputi viskas pabosta, vaiksto mazasis po namucius ir zirzena, nei to, nei ano nenori....
Taigi va kokia situacija smile.gif

Maniskis sokineja ant guminio kamuolio, ant arkliuko guminio, zaidzia masinytem, ziuri teletabius ar kitus filmukus, pasiema koki namu rakanda ka nors sugalvoja veikti, sedi pasislepes uz vezimuko, skaitom knygeles, mozaikas kaisom, meskeriojam is deliones su magnetukais, kaladeles deliojam, kamuoliuku zaidziam, i lauka einam. kartais irgi slankioja po kambari matau, kad neranda kuo uzsiimti, tai as zaislus pakavoju atskiromis dezutemis ir karts nuo karto pakeiciame, tada vel is naujo susidomi senais zaislais. Taip ir leidziame dieneles.
Atsakyti
Aciu labai visoms pasisakiusioms. smile.gif Ir mes dieneles namie leidziame vieni... ypac dabar, kai baisu net nosi kazkur i viesuma iskisti. Ir gaudome kiekviena momenta, kai tik nelyja, begame is karto i lauka... net ir sloguodami ar pakosedami.

Dar karta aciu visoms ir laukiu nauju pasisakymu bei siulymu. 4u.gif
Atsakyti
Mes labai daug ką darom kartu, paklot ,lovą padeda,darom pusryčius kartu, imam kiaušinį, ji beria petražolių, kepam, leidžiu išsirinkt arbatą, pati išima pokutį, labai mėgsta cukrų dėt, bet dabar tik su medum geriam...
žaidžiam su kėgliais, piešiam su pieštukais, piešiam su akvarele, dėlioja kladėles, žaidžia su indukais, su lėlytėm, nurenginėja, migdo, supa, vežioja vežimuke,
einam tvarkytis, padeda man šluot, padeda sudėt rūbus į skalbimo mašiną, padeda juos išimt ir padžiaut...
į vakarą kokie nors šokiai pokiai būna, jei koks muzikinė programa per TV,arba jungiam mūsų šokančią/grojančią karvę, ar slėpynės, ar su šuniu žaidžam,kamuoliuką mėto,poto jau pasakas skaitom...
dar paskutiniu metu mėgiamas užsiėmimas-lipdukai, čiut spėju pirkt, bet perku tuos storesnius,kur daug kartų galima lipdyt, dar dėliones dėliojam, labai dauk ką reikia kartu daryt, bet ir viena moka pažaist
Atsakyti
Galima kokia diena ir liftu pasivazineti po visus aukstus. Arba mano dukrelei labai patinka vaziuoti autobusu, tai kaip isedam i koki, tai nuo pradzios iki galo ir atgal vaziuojam, labai smagi ir nebrangi atrakcija smile.gif
Atsakyti
Nuo vaiko priklauso, vienam patinka piesti, kitam delioti kazka, treciam knygutes skaityti (tai reiskia vartyti ir burbuliuoti sau po nosyte) thumbup.gif ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(*zvaigzdele* @ 2010 01 27, 11:20)
Galima kokia diena ir liftu pasivazineti po visus aukstus. Arba mano dukrelei labai patinka vaziuoti autobusu, tai kaip isedam i koki, tai nuo pradzios iki galo ir atgal vaziuojam, labai smagi ir nebrangi atrakcija smile.gif


Kaip cia suprasti zaidimu???Nepykit,bet juokinga cia istorija Liftas plius autobusas lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif nesu girdejusi...

Mes irgi darom panasiai kaip ir KULKA,bet dar as iskarpau ir klijuoame tad ant langu pvz menulis,zvaigzdutes ir ttt arba ant lapo,plastelinas irgi megstamas,lelytes,kaladeles,lego,dainos,sokiai,gyvunu parodija ir tt cia tiek daug gali viso zaisti,kad kartais sveikatos nera mirksiukas.gif
Atsakyti
mes panasiai zaidziame kaip ir jusu vaikuciai. Gal kas zino koki zaidima kaip lavinti kalba, nes nelabai nori kalbet, visai nekartoja. Gal ir kvailai cia uzsinorejau, bet jau nebezinau ko griebtis. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(*zvaigzdele* @ 2010 01 27, 11:20)
Galima kokia diena ir liftu pasivazineti po visus aukstus. Arba mano dukrelei labai patinka vaziuoti autobusu, tai kaip isedam i koki, tai nuo pradzios iki galo ir atgal vaziuojam, labai smagi ir nebrangi atrakcija smile.gif

Na nepykit, bet labai prajuokino lotuliukas.gif
Atsakyti
mano vaikytis labai megsta burbulus pusti, galetu kasdien juos pusti, dar prisirisam daug masinyciu ir vazinejam po kambarius kaip su traukiniu, ziurinejam knygeles su gyvunais ir kitokiais piesiniais, piesiam kringelius visokius, megsta padeti man skalbinius dziaustyti, megsta siurbti kartu, "padeda" valgyti gaminti, megsta zaisti su virtuves rakandais visokiausiais, dainuojam daineles su gestais ( katu katu katutes, du gaideliai ir kitokias), isijungiam muzika ir sokam, jis bando kartoti ivairius judesius mano, labai linksma buna smile.gif , megsta zaisti su vandeniu, pripilu i baseiniuka truputi vandens patiesiu po apacia ranksluosti, ir jis laimingiausias vaikas buna, gaudo zuvytes primeta daiktu viskokiu ir tt smile.gif, labai megstam lauke pasivaikscioti ir lauko zaidimus pazaisti, zodziu daug visokio veiksmo veikiam, cia tiek neprivardinau 4u.gif
Atsakyti