Įkraunama...
Įkraunama...

Vitaminas D

Vitaminą D reikia lašinti tiesiai į burnytę. Jokiu būdu nereikia lašinti į pieną ir girdyti iš buteliuko, bus labai netiksli dozė.
Jei vit D kiekis gaunasi didesnis, o lašinti iš ampulės nepatogu, pabandyk nusipirkti vienkartinį svirkštą, sutraukti reikiamą kiekį vitamino į jį ir lėtai sustumti tiesiai į burnytę.
Leisti į raumenis tikrai nereikia.
Dėl alergijos...Grynas vit D alergijos nesukelia, bet pagalbinės medžiagos, tokios, kaip kvapai, skonį gerinančios medžiagos alergiją gali sukelti. Siūlau pažiūrėti ant pakuotės, kur turi būti surašytos visos preparato sudėtinės dalys.
O dėl geriausių, nežinau, ką ir pasakyti. Galima rnktis aliejinį, galima vandeninį tirpalą. Svarbiausia, kad visi jie, naudojant juos atitinkamomis dozėmis, užtikrina rachito profilaktiką.
Atsakyti
sveikos mamytes.mes jau sugerem ta doze pusei metu,bet vaikucio delniukai vistiek dregni.gydytoja sake,kad geriau yra leisti,nes taip esa organizmas geriau isisavina vitamina.tai,kaip geriau ?  ::)ar dar karta gerti,ar leisti?nes mes gerem su pienuku,gal nevisa doze isgere vaikis ???
Atsakyti
QUOTE
sveikos mamytes.mes jau sugerem ta doze pusei metu,bet vaikucio delniukai vistiek dregni.gydytoja sake,kad geriau yra leisti,nes taip esa organizmas geriau isisavina vitamina.tai,kaip geriau ?  ::)ar dar karta gerti,ar leisti?nes mes gerem su pienuku,gal nevisa doze isgere vaikis ???


O mums pediatrė kaip tik nerekomendavo šio vit D naudoti. Nes jis skirtas vaikams virš metukų. Bet kai maniškė pediatrė buvo atostogos, kita "geruolė" mums įpiršo sad.gif. Kai aš sugirdžiau, dalį atpylė. Tai dabar ir žinok kiek jo gavo [img]http://www.freeadpower.org/~mrsmiles/contrib/zar/hum.gif[/img] .Todėl turėjom kelis mėnesiukus palaukt , kol galėjom vartoti įprastą lašinamą į burnytę vit D wink.gif.

Atsakyti
Gintare, taip, anksčiau buvo labai populiaru girdyti vitaminą D pusei metų, tačiau tyrimais nebuvo įrodyta, kad toks būdas patikimai apsaugo nuo rachito išsivystymo.
Rekomenduojama dideles vitamino D dozes girdyti kūdikiams iš problematiškų šeimų, kuomet medikai nėra tikri, kad tėvai girdys vitaminą reguliariai.
Vitaminai neblogai pasisavina ir geriami per burną, dar daugiau - tai yra natūralus jų patekimo į organizmą kelias. Leisti vitaminus reiktų tuo atveju, kai dėl įvairių ligų iš virškinamojo trakto jie nepasisavina. Jei tokių bėdų tavo kūdikis neturi, geriau vit D naudoti geriamą.
Atsakyti
taip, ir mums gydytoja sakė, kad geriausias yra tas kasdieninis vit.D. Dabar liepė sugirdyti pusmetinį, o po mėnesiuko - kasdieninį pradėti...
Ir, tikiuosi, pakaušis nebebus praplikęs  ;), nes mergaitei plikė nelabai tinka  ;D
Atsakyti
Mes ir ta ampule sugirdem (per du kartus po puse) ir duodu po 4 lasiukus i diena + Osteocare saukstelis, o padarom kalcio tyrima slapime, kaip mazai taip mazai, buna zemiau normos. Na bet jau 2 dantukus turim, gal ner taip blogai. Gydytoja sako, kad svarbiausia ne per daug butu.
Atsakyti
Vasara
O kur tokius tyrimus darote?

Mano gydytoja taip pat nerekomendavo to B.O.N

Sako geriau kasdien lasinti ir buti uztikrintai, kad vaikas tikrai gauna kiek reikia.
Atsakyti
Supermama, darome kalcio kiekio tyrima slapime. Jei per daug gauna vit D irgi blogai (gal Konsultantas atsakys kodel, na gal inkstuose akmenu tokiam maziukui nesusidarys, bet turbut kazkas su kaulejimu susije). O lasinu nemazai lasiuku uztai ir reikia sekti. Del to reikia lasinti kiek gydytoja paskyre, nei daugiau nei maziau.
Atsakyti
Perdozavus vit. D:

**pykinimas, vemimas, viduriu skausmai;

Ilgesni laikotarpi naudojant l. dideles vit. D dozes:

**galvos skausmai, bendras silpnumas, liesejimas, anoreksija;

**gali issivystyti uminis nefrito, meningito simptomu;

**dideja Ca koncentracija kraujyje ir slapime; jis pradeda kauptis  kraujagyslese, ragenoje, sirdies raumenyje (miokarde), inkstu kanaleliuose, antkaulyje. Gali sutrikti siu organu fiziologines funkcijos.

Apsinuodijus vit. D, reikia gerti daug skysciu, vengti valgyti Ca turincio maisto.

Taip kad, mamytes, geriau jo neperdozuoti sad.gif.
Atsakyti
Nors as ir ne konsultantas, bet man labai palengvejo, kai issiaiskinau del vit D normos. Nes jau buvo beprasidedantis rachitas mano lelytei, tai gyd. vietoj 2 lasu liepe dvi savaites duot po 5 lasus, o po to vel po 2. Bet po tu 2 savaiciu man ko tai neramu ir mano masaziste (beje ji pediatre) pasiule istirti kudikio slapima (rytini, kai dar neduota vit D) ir nustatyti kiek jame yra kalcio. Kita diena pasiemiau atsakyma ir nusisraminau tilpom i visas normas. Bet ji pasiule duoti po 2 lasus vit D3 ir po puse pipetes vitaminu ADC (nes leleytei tada buvo 4 men.), o nuo puses metu jau galima ir po pipete. Vit ADC padeda geriau isisavinti vit D3. Bet reikia ziuret, nes ji minejo, kad gali nuo vit C pabert, tai jeigu beria geriau neduot. Bet musu nebere tai ir iki siol geriam po 2 lasus D3(slykstyne) ir po puse pipetes ADC(desertas), galima is karto suduot.
Atsakyti
Mūsų gydytoja tai patarė duoti vitaminą D, kuris yra ampulėse. Dabar pamiršau kaip jis vadinasi. Bet esmė ta, kad sugirdai vaikui pusę tos ampulės ir jos užtenka 6 mėn. Organizmas kiekvieną dieną pasisavina to vitamino kiek jam reikia. Man tai buvo labai gerai, nes aš tai tikrai vis pamirščiau kiek tų lašiukų duoti. O kartais ir šiaip galima pamiršti duoti ta vitaminą D. Aišku ta ampulė brangesnė (apie 14 Lt tada kainavo), bet užtat ramu pusė metų.
Atsakyti
as irgi duodu ADC ir D3
Atsakyti