Įkraunama...
Įkraunama...

Lietuviški vardai

na, dauguma azijieciu Vakaruose save pristato pasirinktu krikscionisku vardu ( arba savo kriksto vardu, jei jie krikscionys). Nes supranta, kad to ju tikrojo vardo vakarieciai nei parasys, nei istars teisingai....
Atsakyti
QUOTE(smarty_978 @ 2012 09 12, 13:26)
na, dauguma azijieciu Vakaruose save pristato pasirinktu krikscionisku vardu ( arba savo kriksto vardu, jei jie krikscionys). Nes supranta, kad to ju tikrojo vardo vakarieciai nei parasys, nei istars teisingai....

Ištariu visų, su kuriais tenka bendraut, net egzotiškiausius vardus. Tai pagarba žmogui.
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2012 09 12, 16:28)
Ištariu visų, su kuriais tenka bendraut, net egzotiškiausius vardus. Tai pagarba žmogui.


Vat- būtent! Pagarba žmogui prasideda nuo pagarbos jo vardui. Todėl man nepriimtini vardų trumpinimai (nebent to nori pats "savininkas")... O iškraipymai, vardo keitimas, ar perrinkimas tam, kad kažkam nepatogu tarti... na toks kaip ir nusižeminimas gaunasi.
Atsakyti
Kai kas istaria, o kai kas ne, ir tada is viso vengia tarti. Man atrodo siek tiek neprotinga duoti vaikui varda Zygimantas jeigu gyveni uzsienyje, nes tas vaikutis nuo darzelio vargs, visi 3 kartus perklaus kaip cia tariasi. Yra daugybe paprastesniu lietuvisku vardu -Mantas, Matas, Rokas ir t.t. -tai jau geriau tada tokius rinktis.
Atsakyti
QUOTE(Mrs. @ 2012 10 14, 17:04)
Kai kas istaria, o kai kas ne, ir tada is viso vengia tarti. Man atrodo siek tiek neprotinga duoti vaikui varda Zygimantas jeigu gyveni uzsienyje, nes tas vaikutis nuo darzelio vargs, visi 3 kartus perklaus kaip cia tariasi. Yra daugybe paprastesniu lietuvisku vardu -Mantas, Matas, Rokas ir t.t. -tai jau geriau tada tokius rinktis.


cia kaip kas lietuviskus skirsto, Rokas Matas- ne visai lietuviski.
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2012 09 12, 15:28)
Ištariu visų, su kuriais tenka bendraut, net egzotiškiausius vardus. Tai pagarba žmogui.

tikrai pritariu drinks_cheers.gif aš darbe turiu reikalų su įvairių tautybių žmonėmis ir tikrai visų vardus sugebu ištarti, o dažnesnių klijentų ir savaime atsimenu bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Onora @ 2012 10 14, 17:08)
cia kaip kas lietuviskus skirsto, Rokas Matas- ne visai lietuviski.


Rokas is italisko Rocco, Matas it. Matteo koks cia lietuviskas g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(ZBITKA @ 2012 10 14, 18:19)
Rokas is italisko Rocco, Matas it. Matteo koks cia lietuviskas g.gif  g.gif


jie visom kalbom yra, nes tai biblijiniai vardai
Atsakyti
QUOTE(Onora @ 2012 10 14, 18:34)
jie visom kalbom yra, nes tai biblijiniai vardai

O kaip herberų kalba Matas? smile.gif. Šie vardai tik krikščioniškos kultūros areale ir dėl pakankamai seno įsigyvenimo į vietines kalbas ar tarmes (kartu su krikščionybe) įgavo fonetinių vietinių kalbų savybių, t.y. tariami pagal vietinės kalbos dėsnius. Kažkodėl to lietuviai įnirtingai gėdinasi g.gif . Kažkuria prasme tie vardai lietuviški. Kai kurie, manoma, buvę tokie vardai išnyko. Pvz.: Onusas - aš bent nepažįstu nė vieno smile.gif. Onutė - liko. Nėra lietuviškos kilmės, bet toek įsiliejęs ir prisitaikęs prie lietuviškumo, kad nuneiginėti esant nelietuvišku... nežinau, tuomet kyla klausimas - kieno tas vardas. Nu tik Lietuvoje jis toks. Man nejauku, kai kokie padraikos lietuviai pavadina mergaitę Annete ar Ana. Ka tai? Smegenų žemiau juostos paieška? Daug tokių vardų - nelietuviškų???
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 14 spalio 2012 - 19:05
Sunute, matau, kad jus labai pasikausciusi... as ir herberu kalbos nesu girdejusi kaip tokios.
Tiesiog, net nelabai supratu, kodel mane cituojate, nes as esu labai pries vardu isdarkyma, tik visokiu Jonu, Roku, Mariju, Barboru nelaikau grynai
lietuviskais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Onora: 14 spalio 2012 - 19:54
QUOTE(Onora @ 2012 10 14, 19:45)
Sunute, matau, kad jus labai pasikausciusi... as ir herberu kalbos nesu girdejusi kaip tokios.
Tiesiog, net nelabai supratu, kodel mane cituojate, nes as esu labai pries vardu isdarkyma, tik visokiu Jonu, Roku, Mariju, Barboru nelaikau grynai
lietuviskais.

Todėl ir cituoju, nes, kartoju, šie vardai yra tik krikščioniškose kultūrose (tai gal trečdalis pasaulio, į kurį neįeina musulmoniškasis ir kt...). Apie biblijinių vardų lietuviškumą/nelietuviškumą ir norėjau pratęsti diskusiją, kurią Jūs pradėjote.

Herberai - viena berberų kalbos grupės atšaka (Afrika). Pajuokavau, norėdama paryškinti pasaulio įvairovę - tos žinios susiję su mano profesija.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 16 spalio 2012 - 08:54
QUOTE(smarty_978 @ 2012 09 12, 11:26)
na, dauguma azijieciu Vakaruose save pristato pasirinktu krikscionisku vardu ( arba savo kriksto vardu, jei jie krikscionys). Nes supranta, kad to ju tikrojo vardo vakarieciai nei parasys, nei istars teisingai....

Krikscionisku? Nepastebejau... Tiesiog vakarietisku kokiu, nes tingi kartot varda kol teisingai istars.
Atsakyti