Įkraunama...
Įkraunama...

...ir danguje sužibo dar viena žvaigždelė...

Suėjo lygiai 40 nėštumo savaitė. Jau taip noriu susitikti su savo vaikeliu, o jis vis delsia, vis nesilukštena, tik šiaip profilaktiškai įsispiria pilvelyje kojytėm, makaluoja rankytėm...
Karšta vasaros diena, vaikštau ratais po kiemą ir mintimis jį – savo Benediktą – raginu, kad jau gimtų, kad jau ateitų su mumis pasisveikinti. Juk jam ir ankštoka pilvelyje, o ir mes labai jau norime su juo susipažinti. O jis padūkėlis vis tūno ir laukia, ką dar gero jam pažadėsiu... Prisėdu terasoje ir svarstau, kur reikės įrengti vaikams smėlio dėžę, kur statysiu savo Benedikto vežimėlį, kad jis mažutis miegotų gryname ore...
Antra valanda nakties... Bandau įsiklausyti į savo kūno kalbą... Kažkaip keistai pamaudžia pilvo apačią, lyg paskauda nugarą... Svarstau, gal jau pagaliau sąrėmiai??? Bet tokie silpni... Gal dar ne... Juk antras vaikelis, gal suprasiu, kai bus tikri... Tačiau iš jaudulio negaliu užmigti, stebiu laikrodį... kad ir silpni pojūčiai, tačiau kartojas kas 10 min. Svarstau, kad luktelėsiu dar pusvalanduką, o tuomet žadinsiu vyrą. Tada palaukiu dar pusvalanduką, dar pusvalanduką ir taip ateina rytas… Tas keistas jausmas taip ir kartojasi kas 10 min. Vyrui pranešu, kad šiandien jis į darbą neeis ir važiuosime į ligoninę dėl šventos ramybės, nors pati nesu tikra, kad finišas jau arti.
Skambiname vyro tėvams, kad atvažiuotų prižiūrėti mūsų vyresnėlio. Kol jų laukiame, kepu pusryčiams visiems blynus… Esu tokia rami rami. Dingtelna mintis, kad sekanti kartą blynus kepsiu jau pagausėjusiai šeimynai ir taip gera širdyje. Aš to pagausėjimo laukiu su tokiu džiugesiu, su tokiu nekantrumu…
Atvažiuoja vyro tėvai. Visi dar išgeriame kavos ir mes išvažiuojame. Toks gražus vasaros rytas buvo. Važiuojame, kalbamės apie tai, kaip čia bus, kas bus… Jokio streso, jokio nerimo… Mano skausmai taip ir nestiprėja… Jau pradedu abejoti, ar tikrai jau gimdysiu. Beveik esu įsitikinusi, kad po apžiūros gydytoja mane dar keliom dienom išsiųs į namus…
Apie 10 valandą ryto atvažiuojame į Trakų ligoninę. Pasitinka mus besišypsanti gydytoja. Klausia, kas atsitiko. Atsakau, kad gal gimdau, bet nesu tikra. Apžiūri mane ir praneša, kad tikrai gimdau, kad gimdos kaklelis jau atsidaręs kokius 6-7 cm. Nustembu, kad tiek, nes skaumo beveik nėra tik šiaip kažkoks keistas jausmas. Gydytoja sako, jog esu laiminga moteris, jeigu neskauda, nes kitoms jau tokioje situacijoje nelabai kas buna. Jos jau nebeabejotų, jog gimdo...
Po valandėlės aš jau esu gimdymo palatoje. Skausmas taip ir nesusiprėjo. Aš guliu, vyras šalia sėdi – šnekučiuojamės, juokaujame, aparatas matuoja mano mažylio širdutės toniukus. Nubėgus vandenims sąrėmiai sustiprėja. 13 val. 18 min. išgirstame savo mažyčio pirmąjį verksmą. Balsiukas toks gražus gražus, toks skardus skardus. Mes laimingi laimingi. Mūsų berniukas gimė kaip laikrodukas 40 nėštumo savaitės ir 1 dienos. Mūsų šaunuolio ūgis 52 centimetrai, o svoris 3450 gramai.
Po pirmos apžiūros mes abu su mažuoju Benediktu gauname po dešimtuką. Džiaugiuos, nes Benedikto dešimtukas man reiškia, kad jis stiprus, gražus ir sveikut sveikutėlis vaikiukas.
Dar po valandėlės mes jau esame palatoje. Apžiūrinėjame savo stebuklą ir iš viršaus, ir iš apačios. Atsižiūrėti negalime, koks gražuolis. Atrodo, kad jau dabar imčiau jį ir vežčiau į namus. Mums juk viskas gerai, sunku laukti tos trečios paros, kuomet keliausime namo.
Kadangi abu jaučiamės gerai, tai mūsų tėtis vakarop išvažiuoja į namus. Juk ten dar vienas sūnaitėlis yra. Reik ir jam dėmesiuko.
Pirmoji naktis praėjo ramiai. Miegojome su mažučiu kartu, aš jam vis glosčiau galvytę, skaičiavau pirščiukus. Jie tokie mažulyčiai, tokie gležni. Niekaip negalėjau atsižiūrė. Tyrinėjau kiekvieną jo bruožą, lyg norėčiau kuo labiau įsiminti...
Išaušo rytas. Gydytojų vizitacija. Vaikų gydytoja sako, jog girdi širdelėje ūžesiuką, bet ramina, jog taip dažnai būna ir viskas turėtų susitvarkyti. Aš reaguoju ramiai, nes mano vyresnėliui irgi antrą parą taip buvo, bet iki 10 mėnesio viskas susitvarkė.
Diena vėl slenka ramiai. Pamiegame, pavalgome, vėl miegame. Laukiame tėčio, kuris palikęs vyresnėlį močiutei, turi atvažiuoti mūsų aplankyti.
Apie 17 valandą Benediktas miega, tuomet pradeda klykti. Bandau raminti. Aš jį nešioju, jis vis vien nerimsta. Bandau duoti krūti, neima. Atvažiuoja tėtis. Jis bando raminti mažutį, bet irgi sekasi prastai. Vaikas kažkaip keistai pradeda stenėti. Svarstau, kad pilvelį skauda nuo mano gertų sulčių ir valgytų vaisių. Išrengiu, pakilnoju kojytes, vaikas išsituštino, aprimo Man jau ramiau. Palieku savo vyrus ir išlekiu 5 minutėms į dušą. Išlendu iš dušo – koridoriuje stovi vyras. Klausiu, ką čia veikia? Atsako, kad vaikui kažkas negerai – gydytoja išsinešė...
Tuomet prasidėjo mūsų gyvenimo košmaras. Suprantame, kad tikrai negerai... Matome, kad už stiklinių durų bėgioja gydytojai, įjungtas širdies tonų matavimo aparatas. Girdime, kaip vedėja skambina į Vilnių ir skubiai kviečia reanimacijos automobilį. Atrodo, kad žemė pabėgs man tuoj iš po kojų. KAS ATSITIKO??? KODĖL??? Mano vaikui negali nieko blogo būti. Jis juk sveikas, išnešiotas, gražus. Vien jo vardas (reiškia - palaimintas) jam turi garantuoti gyvenimą be rūpesčių.
Kodėl man niekas nieko nesako??? Kas ten vyksta??? Ką daro mano vaikui??? Išbėga gydytoja. Tardo, kas atsitiko, kada atsitiko, ar nespringo, koks buvo nėštumas, kokios ligos, kas echoskopavo, kiek kartų echoskopavo ir dar daugybė klausimų. Mums tepasakė, kad vaikas yra reanimuojamas ir, kad iš Vilniaus skuba reanimacijos automobilis. Vėlai praneša, kad būklę pavyko stabilizuoti. Atvyksta Vilniaus medikai. Vėl visi užsidaro už stiklinių durų. Girdime tik nuotrupas apie vaistų dozes, kraujo tyrimus. Vedėja mus ramina, kad būklė stabili. Mes džiaugiamės, kad dabar jau bus viskas gerai… Deja, išeina reanimacijos gydytoja ir visus džiaugsmus mums nurėžia – būklė labai bloga, gyvybines funkcijas palaiko aparatai, didžiulė tikimybė, jog iki Santariškių mūsų Benediktas nenuvažiuos. Negaliu patikėti tuo ką sako. Atrodo, kad visi lyg susitarę nusišneka. O gydytoja vis tęsia… Yra taip blogai, kad jo net nesiryžta dėti į inkubatorių. Didžiulė rizika, kad jis užgęs, jeigu jį atjungs nuo vienų aparatų, kad galėtų prijungti prie kitų. Sako reikia laukti, kol gyvybinės funkcijos nors kiek stabilizuosis. Stabilizavosi, vaikas inkubatoriuje keliaus į Vilnių. Vilčių mažai, kad kelionę ištvers… Man kartu važiuoti neleidžiama. Išvažiuojame savo automobilių. Benediktas kelionę ištvėrė. Mažylį randame Santariškių Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje. Vargšiukas apraizgytas vamzdeliais, ventiliuojamais plaučiukais miega. Toks gražutis. Atrodo pasičiupčiau ir bėgčiau su juo iš ten. Mes vėl nurimstame, nieko blogo nejaučiame. Dabar bus geriausia priežiūra, dabar pasveiks.
Klausiame, kas jam atsitiko. Atsakymas - kad širdies yda. Tiksliau net ne viena, o kelios, bet detaliau mums paaiškinti galės kardiologai. Vyras klausia:
- Kokia tikimybė?
Gydytoja atsako:
- Didelė.
Klausiame:
- Gyventi?
Atsakymas:
- Ne, mirti…
Ir vėl nebejaučiu žemės po kojomis. Negi tas saulės šviesulys gali imti ir tiesiog užgęsti?
Vaikiukas vėl dedamas į inkubatorių ir vežamas dar į vieną ligoninę. Šį kartą perduodamas kardiochirurgų globai.
Dar viena ligoninė… Jau po vidurnakčio. Sėdime tamsiame koridoriuje ir laukiame. Nežinia slegia, ašaros rieda. Net pamiršau, jog tik prieš parą gimdžiau. Nebejaučiu jokio skausmo išskyrūs širdies sopulius, sielvartą, neviltį, pyktį, gailestį…
Išeina gydytoja… Atsidususi žėria, kaip žirnius į sieną, kad širdelė visai neišsivysčiusi, kad nėra to ir ano, kad tas ir anas neatitinka širdies anatomijos, kad tyrimai labai blogi, kad vaiko gyvybę palaiko tik aparatai. Sako, kad operuoti nieks neiims, nes jis neistvertų, o ir ydos tokios, kad nėra ko taisyti. Sako, kad jeigu stebuklingai būklė pagerėtų, tai galbūt būtų galima kažką daryti, kad teorinė galimybė yra, bet praktinė… Liepia mums važiuoti namo, tačiau perspėja, kad iki ryto mažylis gali neištverti.
Važiavome namo… Nei aš, nei vyras nepamename, kaip važiavome, kaip juose atsidūrėme…
Aštuntą valando ryto mes jau vėl Santariškėse. Vienintelė mintis kankina, kad tik būtų dar gyvas. Išgyveno per nakti, bet gydytojų konsiliumas nieko gero mums nežada. Operuoti nieks neiima, reikia laukti. Tiesiai nepasako, bet leidžia suprasti, kad laukti reikia ne operacijos, bet kada pasibaigs mažojo jėgos ir jis išeis amžiams…
Mes dar devynias paras laukėme stebuklo. Lankėme sunelį kiekvieną dieną. Glostydami galvytę prašėme, kad jis laikytusi, kad būtų stiprus, kad nustebintu medikus, mus ir visą pasaulį, ir pasveiktų, juk stebuklų būna! Džiaugemės, kai skrandukas pradėjo virškinti pienelį. Vežiau jam kasdien 8 porcijytes, kurias per zonduką sumaitindavo. Porcijytės juokingos – po 10 ml., vėliau po 15 ml. Su tokia meile vežiau aš jam tą pienelį. Juk sakoma, kad mamos pienas geriausias vaistas!!! Norėjau tikėti, kad gal jis padarys stebuklą. Besigriebdami šiaudo, Benediktą reanimacijoje pakrikštijome. Deja, nei mūsų maldos, nei ašaros, nei tikėjimas savo vaiku nepadėjo. Dešimtą dieną po gimimo mūsų angelas iškeliavo... O man liko tik skausmas, kelios nuotraukos ir tie bruožai, kuriuos taip stengiausi išnagrinėti ir įsiminti iki smulkmenų. Matyt mano pasąmonė dar man net nenutuokiamt apie tai, kas laukia jau žinojo, kad šiuo vaikeliu ilgai nesidžiaugsiu... Matyt tą pirmąją parą dėl to aš jį taip glaudžiau prie saves, taip mylavau...
Brangenybe mano, ilsėkis ramybėje. O aš tave visad prisiminsiu ir mylėsiu... Atsiprašau, jog nesugebėjau tavo sielutei pagaminti teisingo apvalkalėlio... Atsiprašau už tą sergančią širdelę... Tu mano išsvajotas, išlauktas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lairam: 23 liepos 2010 - 11:49
QUOTE(lairam @ 2010 07 23, 12:47)
Atsiprašau už tą sergančią širdelę...

........... patikėk, davei Jam visa kas geriausia.........
Atsakyti
QUOTE(lairam @ 2010 07 23, 12:47)
[Brangenybe mano, ilsėkis ramybėje. O aš tave visad prisiminsiu ir mylėsiu...

Ir kaip Mamos širdis tai turi atlaikyt???? šventai tikiu, kad visas tas dieneles Jis jautė Jūsų rūpestį, švelnumą ir tą begalinę meilę....
Atsakyti
lairam,skaitau ir verkiu verysad.gif verysad.gif pati auginu dukryte kuri gime su sirdies yda.teko isgyventi skausma,nezinia,baisu,net prisimint nesinori. aciu diev viskas gerai pavyko.dabar turiu maza kleckiuka,tai nuo pat jo gimimo minutes panikavau,visiems gydytojams liepiau atidziau apziureti,kad tik vel nebutu kas negerai,bet vat niekas neranda prie mano mazylio prisikabinti,viskas tvarkoje.
o tau nuosirdziai linkiu tvirtybes
vat iskrecia kartais gamta vat tokiu skaudziu nepaaiskinamu isdaigu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(lairam @ 2010 07 23, 11:47)

Mes dar devynias paras laukėme stebuklo. Lankėme sunelį kiekvieną dieną. Glostydami galvytę prašėme, kad jis laikytusi, kad būtų stiprus, kad nustebintu medikus, mus ir visą pasaulį, ir pasveiktų, juk stebuklų būna!


ir aš tikėjausi stebuklo...žiūrėjau į savo sūnelį,kurio širdelę bandė priversti plakti krūva gydytojų.o aparato monitoriuje - tik tiesi linija.o vakar vakare susidėjome knygas į kuprinę eiti į mokyklą...tikėjausi tik stebuklo...deja,jis ir mūsų neaplankė...sunku kažką pasakyti.žinau,kad jaučiame tą patį...tiesiog stipriai apkabinti ir patylėti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *ermita*: 23 liepos 2010 - 16:07
uzjauciu tave labai lairam...skaitau tavo istorija ir asaros rieda,o Dieve kaip baisu...kiek daug gyvenime neteisybes ir skausmo...apkabinu tave stipriai stipriai...
Atsakyti
Verkiau,beskaitydama visa istorija...as tai pat turiu dukryte kuriai jau tuoj metukai wub.gif Pirma nakti ji su manim net nenakvojo,buvo nusilpes kraujukas,kadangi neeme kruties ir nusilpo.todel buvo isgabenta i neonatologini,bet atsistate labai greit,ir mes dabar aciu Dievui augam sveikos kolkas wub.gif
Atidavei viska ka galejai ir sugebejai,lai ilsisi sis angeliukas ramybeje wub.gif Stiprybes tau ax.gif
Atsakyti
Didelis dėkui visoms už palaikymą 4u.gif

QUOTE(vaivos juosta @ 2010 07 23, 15:11)
........... patikėk, davei Jam visa kas geriausia.........



O man atrodo, kad kažką pražiopsojau...
Papildyta:
QUOTE(dzese @ 2010 07 23, 16:34)
lairam,skaitau ir verkiu verysad.gif  verysad.gif pati auginu dukryte kuri gime su sirdies yda.teko isgyventi skausma,nezinia,baisu,net prisimint nesinori. aciu diev viskas gerai pavyko.dabar turiu maza kleckiuka,tai nuo pat jo gimimo minutes panikavau,visiems gydytojams liepiau atidziau apziureti,kad tik vel nebutu kas negerai,bet vat niekas neranda prie mano mazylio prisikabinti,viskas tvarkoje.
o tau nuosirdziai linkiu tvirtybes
vat iskrecia kartais gamta vat tokiu skaudziu nepaaiskinamu isdaigu verysad.gif


Tikiuosi, kad ir man po visų išgyvenimų nereikės labai ilgai laukti dar vieno mažyčio kleckiuko... O kaip norėčiau dviejų iš karto wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lairam: 24 liepos 2010 - 09:39
Skaiciau ir verkiau, stiprybes ir didziausia uzuojauta 4u.gif Mano draugei taip buvo 4u.gif nepraejus dviems menesiams ji vel pastojo, sisyk viskas gerai. To linkiu ir jums.
Atsakyti
QUOTE(Lionesss @ 2010 07 25, 19:30)
Skaiciau ir verkiau, stiprybes ir didziausia uzuojauta  4u.gif Mano draugei taip buvo  4u.gif nepraejus dviems menesiams ji vel pastojo, sisyk viskas gerai. To linkiu ir jums.


O, Dieve, kad Jūsų draugės scenarijus pasikartotų ir man wub.gif . Praktiškai mano didžiausia svajonė šiuo metu. DĖKOJU UŽ PALINKĖJIMĄ 4u.gif
Atsakyti
lairam,jeigu labai troksti,na gal ir issipildys si svajone mirksiukas.gif svarbiausia labai noreti,tiketi...nuosirdziai linkiu kad ir tu turetum vel mazuti sveikuti miela kleckiuka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dzese @ 2010 07 26, 16:52)
lairam,jeigu labai troksti,na gal ir issipildys si svajone mirksiukas.gif svarbiausia labai noreti,tiketi...nuosirdziai linkiu kad ir tu turetum vel mazuti sveikuti miela kleckiuka 4u.gif


wub.gif
Atsakyti