Įkraunama...
Įkraunama...

Sekta/-os

Sveikos 4u.gif
Man reikia patarimo ar pagalbos, ar nuomonių. Kaip atpa-inti kad artimas žmogus pakliuvo į sektą? Ar tai tikrai sekta? Kaip ištraukti iš jos?
Situacija tokia:
Kai mano pusbrolis buvo nevedęs viskas buvo su juo gerai, na susipažino su gera mergina, viskas čiki. Po vestuvių ji įkalbėjo vaikščioti kartu į liturgijas (o jos šeima beveik visa ten), na atrodytų kad viskas čia nekaltai, nes tos liturgijos vyko ir vyksta prie Aušros vartų ir jas veda tas kunigas iš bažnyčios...na pusbrolis tapo ten dabar tipo seniūnu, kad jam reikia kunigą visur vežioti, vyną jam pirkti (aišku viską už savo pinigus) na bet čia dar pakenčiama, bet ko toliau to gražiau, važinėja jie vis į kažkokius mokymus kur reikia mokėti didelius pinigus, ten tipo mokytojai kažkokie atvažiuoja tik neaišku ko jie ten mokina, na nežinau aš, Jums gal kas iš šono žiūrint kitaip atrodys, bet man nepriimtina kad tikėjimas matuojamas tokias pinigais unsure.gif
Atsakyti
LT yra vien tik sektos. KB- pati didžiausia. Kiekvienoje sektoje yra fanatikų.
Atsakyti
QUOTE(♥Optimistė♥ @ 2010 10 19, 23:19)
Sveikos  4u.gif
Man reikia patarimo ar pagalbos, ar nuomonių. Kaip atpa-inti kad artimas žmogus pakliuvo į sektą? Ar tai tikrai sekta? Kaip ištraukti iš jos?

Neistrauksite. Jei spausite, itikinesite, bandysite ikalbeti - jis tik nustos su jumis bendrauti. Kalbeti reikia, tik ramiai, parodant kaip jis jums rupi, kad pasitikite juo ir nenustosite ji myleti kaip broli, nors jis daro tai, kas jums nepriimtina. Reikia padaryti taip, kad seimoje, tarp giminiu jis rastu tai, ka iesko ir gal but randa ten.
O jums reiketu ji paleisti ir nepergyventi del jo ir jo pinigu, net tai butu labai daug is jusu puses.
Atsakyti
Na as pasakysiu kad labiausiai cia pergyvenu del vaiku, vienam2 metai, kitam 4 men.
Atsakyti
Labas vakaras. O kam tą vyną reikia pirkti? Čia pamaldoms jis turi pirkti ar specialiai kunigui?
Tik jokiu būdų nebandykite piktuoju viską išsiaiškinti, nes taip brolis gali išvis nutraukti bendravimą. Reikėtų daugiau informacijos, nes čia dar daug neaiškumų.
Atsakyti
Jo kazkur jis perka vyna, kuris gaminamai specialiai tik kunigams, ir jie per liturgija ratu siuncia ta taure ir geria. Na as nelindau pas ji su savo kalbom ir nuomones apie visa tai, nusprendziau pasikonsultuoti cia, gal kas buvo susidures ir tada ka nors spresti
Papildyta:
O del daugiau informacijos, na tai as tik zinau is to ka jis pasakoja, daugiau nieko, as ten nebuvau
Atsakyti
Optimiste, ir aš turiu brolį, ir man ne visuomet patinka, ką jis daro, kaip jis gyvena, bet juk tai jo gyvenimas. Ar turi teisę sesuo į jį kištis?
Atsakyti
QUOTE(♥Optimistė♥ @ 2010 10 21, 12:05)
Na as nelindau pas ji su savo kalbom ir nuomones apie visa tai, nusprendziau pasikonsultuoti cia, gal kas buvo susidures ir tada ka nors spresti


Ir ka gi jus spresite?
Mes negalime keisti kitu ir tiketis/laukti/reikalauti is ju tokio elgesio, kokio noretumem. Jei mums blogai del ju elgesio, pasirinkimo - tai musu problema. Mes galime keisti tik save ar savo poziuri.
Nes kiekvienam duota visiska pasirinkimo laisve.
Atsakyti
As dar nesikisau tongue.gif Dar karta rasau, as norejau pasiknosutuoti cia ir tada jau spresti listi man ten ar ne, bet ziuriu veltui uzvedziu sia tema verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 10 20, 12:08)
LT yra vien tik sektos. KB- pati didžiausia. Kiekvienoje sektoje yra fanatikų.

sutinku
jei prades nest pinigus is namu, zinok, tai sekta. jei matysi, kad tai trukdo jo pagr. poreikiams. kb kartais irgi gali buti sekta.
Papildyta:
QUOTE(♥Optimistė♥ @ 2010 10 19, 23:19)
Sveikos  4u.gif
Man reikia patarimo ar pagalbos, ar nuomonių. Kaip atpa-inti kad artimas žmogus pakliuvo į sektą? Ar tai tikrai sekta? Kaip ištraukti iš jos?
Situacija tokia:
Kai mano pusbrolis buvo nevedęs viskas buvo su juo gerai, na susipažino su gera mergina, viskas čiki. Po vestuvių ji įkalbėjo vaikščioti kartu į liturgijas (o jos šeima beveik visa ten), na atrodytų kad viskas čia nekaltai, nes tos liturgijos vyko ir vyksta prie Aušros vartų ir jas veda tas kunigas iš bažnyčios...na pusbrolis tapo ten dabar tipo seniūnu, kad jam reikia kunigą visur vežioti, vyną jam pirkti (aišku viską už savo pinigus) na bet čia dar pakenčiama, bet ko toliau to gražiau, važinėja jie vis į kažkokius mokymus kur reikia mokėti didelius pinigus, ten tipo mokytojai kažkokie atvažiuoja tik neaišku ko jie ten mokina, na nežinau aš, Jums gal kas iš šono žiūrint kitaip atrodys, bet man nepriimtina kad tikėjimas matuojamas tokias pinigais  unsure.gif

reik padet jam prareget. tave suprantu. bet tai jo gyvenimas is esmes...ziurint blaiviom akim tai baisu. pamegink pakalbeti su juo. paaiskink, kad baznycia yra viena, o tikejimas visai kas kita.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėnulis: 21 spalio 2010 - 11:37
O gal jam gerai ir jaučiasi patenkintas? smile.gif
Ar pats yra pasikeitęs? Ar pasakoja apie Dievą ar šiaip apie tikėjimą? Ar jaučiate, lyg jis manytų atradęs tikrąjį kelią, o dauguma aplinkinių - labai klysta, yra ne tame kelyje ir šiaip, neišmanėliai? Ar tapo užsidaręs, atsiskyręs nuo artimųjų?
Jei ne, tai jam viskas gerai turėtų būti. smile.gif O kokiam tikėjimui jo žmona priklauso? Gal tiesiog reikėtų daugiau pasidomėti, pasiklausinėti (jokiu būdu nenusiteikus priešiškai ar pašaipiai). Gal ten nieko blogo ir nėra.
Kiek teko pastebėti, tai nemažai sektų užverbuotų žmonių tipo jaučiasi laimingi, pakylėti, visi kiti tampa kažkokiais antrarūšiais, nieko nesuprantančiais ir nežinančiais, daugiau ar mažiau bandoma atvesti į doros kelią ir kitus ar bent jau labai teigiamai nupiešti savo naująją religiją.

Siūlau pasidomėti kas ir kaip, atkreipti dėmesį ar išliko jo paties mastymas.

Kažkaip kol kas manau, kad tai tiesiog jam maloni aplinka, kurioje labai gerai jaučiasi. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Hermana @ 2010 10 21, 14:44)
Kiek teko pastebėti, tai nemažai sektų užverbuotų žmonių tipo jaučiasi laimingi, pakylėti, visi kiti tampa kažkokiais antrarūšiais, nieko nesuprantančiais ir nežinančiais, daugiau ar mažiau bandoma atvesti į doros kelią ir kitus ar bent jau labai teigiamai nupiešti savo naująją religiją.



Tipiški KB požymiai mirksiukas.gif Mane katalikai pastoviai mėgina atvesti į doros kelią. Ir nors draugų tarpe turiu įvairių sektų atstovų, būtent katalikai yra aršiausi savo religijos skiepytojai. Tarkim, nė vienas draugas krišnaitas man nė karto nėra siūlęs tapti krišnaite. Kai dalyvaudavau ošistų semionaruose, man nė kart nebuvo pasiūlyta tapti ošiste. Ir t.t.
Bet vėlgi pasikartosiu- brolis yra suaugęs žmogus ir jis turi teisę rinktis pats.
Atsakyti