Įkraunama...
Įkraunama...

Kokia turi būti auklė?

Mamos, kaip manote kokia turi buti aukle, kokioms asmeninems savybem pasizymeti, kiek metu, issilavinimas. Ar visa tai nesvarbu? Kad tik geras zmogus butu ir myletu vaika.
Ir greiciausiai vaikui iki 1 metu ir vaikai nuo 1 metu skirtingos aukles reikalingos...
Mano vyras kazkodel isitikines, kad iki 1 metu geriau butu rinktis su medicininiu issilavinimu, o  nuo metuku - su pedagoginiu.

Vakar turejau pokalbi su viena kandidate (kol kas vienintele), tai net nezinau ka ir galvoti.
Pagal vaiko reakcija nelabai suprantu, nes ji i visus nepazistamus verskmu reaguoja. Ar reikia ziureti, kad tevams butu lengva su tokia aukle bendrauti?
Atsakyti
Reikia ziureti kaip vaikas priima. Jeigu zadi buti ne namie, tai kam tau bendrauti su aukle, nors aisku, jei nervuosies, kad ji kazka ne taip daro, tai irgi negerai. Svarbu kad su vaiku uzsiimtu, o ne ziuretu telika ar pan. Manau labai senos nereikia, nes reiks ir i lauka eiti ir vaikscioti ir namie su vaiku uzsiimti. O senoms jau reikia pasedeti, ramybes. Nors aisku sena senai nelygi. Labai jaunos irgi manau kantrybes daug neturi. Bet velgi, reikia ziureti konkretu zmogu. Nezinau ar reikalingas medicininis issilavinimas, negi vaikas pastoviai serga?
Atsakyti
Is asmeniniu savybiu - tvarkingumas, svara, punktualumas. Mums svarbi salyga buvo kad nerukytu, nes patys nerukome. Kad moketu valgyt vaikui padaryti. Namu tvarkymas neiejo i reikalavimus, bet pati pasisiule kad kai miega, gali islyginti drabuzius.
Atsakyti
na, kadangi turiu siek tiek patirties, tai galiu patart(turejau 3aukles)  ;)
kai tik ieina pro duris, is kart susidarai vaizda koks zmogus-kaip apsirenges, kvapas ir t.t. svarbu, kad nusiplautu rankas(neklauses) ir reaguotu i vaika iskart kai pamato, o ne su jumis kalba, o vaikas lyg tarpkitko... nebutinai turi but baiges pedagogini, dazniausiai tokios aukles buna grieztos, juk vaikui paskaiteliu neskaitys tongue.gif
o del medicininio issilavinimo-pirma aukle tokia ir buvo(nes vaikui buvo 2.5men, tai bijojau palikt kitiems)-ji idealiai tiko vaikui ir zinoma man(gerai zinojo higienos reikalus... ;D), bet nesuderino darbo grafiko....
taip kad , isvada-tevams turi irgi patikt, o dar jei vaikas linksmas ir krykstauja aukle pamates, tai visai liuks wink.gif wink.gif
Atsakyti
Musu aukle tik iejus i namus, is pradziu nesiplaudavo ranku, bet kai pasakiau - visada plauna. Nezinau kodel nesiplove, gal kad netoli eit iki manes, tai "nesusipurvina", nes siaip svari ir tvarkinga.
Atsakyti
Net nežinau, ar būtinas specialus išsilavinimas... Tikrai neimčiau auklės nei su medicininiu, nei su pedagoginiu išsilavinimu, bent jau specialiai tokios neieškočiau. O dėl tvarkos, tai gerai būtų tvarkingą rasti, nors pedantiškos tikrai nepakęsčiau (mano draugė turi tokią, kuri perplaudavo grindis, nes kažkur dulkelę pamatydavo. Kaip šalia tokios mamai jaustis? Kaip paskutinei nevalai?).
Dėl rankų plovimo - gerai, bet iš kur gali žinoti, kad ji ir jums nesant rankas plauna? Gal čia tik toks nenatūralus gestas siekiant pasirodyti prieš potencialius darbdavius? O aplamai tai kam reikia pirmą kartą rankas plauti, juk iš pradžių su tėvais ateina auklė pakalbėti. O tokios, kurios iš kart prie vaiko puola - irgi nenatūraliai atrodo.
Aš tai auklę rinksiuosi iš nuojautos. Gerą žmogų, manau, galėsiu pajausti. Ir jei ateis močiutė, spindinti šiluma ir meile, tai paimsiu ją į aukles, net nežiūrėdama išsilavinimo, amžiaus ar higienos įgūdžių. Juk turim liežuvius ir jei kas nepatinka, auklei paskui galim ir pasakyti. Pvz.: kad rankas nusiplautų.
O pačios su savo vaikais ar esat nepriekaištingai tvarkingos? Aš pavyzdžiui, ne. Kai grįžtu iš lauko, nelekiu iš karto rankų plaut, o pirma nurengiu vaiką. Nelakstau paskui savo dukrą su pašluoste, kad neduok Dieve, kokia dulkė ant kelio nepasimaišytų, o kartais ir drabužėlių tik nurengus į spintą nesudedu, o einu vaikui gerti paduoti... O iš auklių tai reikalaujam...
Atsakyti
Patarimai: aukle jusu namuose...
Paaiskinkite auklei:
* kaip lengviausiai nuraminti jusu mazyli; kokie megstamiausi jo zaislai.
* ka jusu mazylis gali ir ko negali valgyti ar gerti
* kokie ypatingi jusu vaikucio iprociai ar savybes, kuriu aukle gali nesitiketi (pvz. uzmiega tik degant sviesai, bijo lifto ir pan.)
* kaip auklei elgtis, jei kas paskambins i duris, kas gali apsilankyti, jums nesant
* kokie jusu laikomu gyvunu iprociai bei ju santykis su vaiku; kokios vaiko saugumo taisykles; kur yra pirmosios pagalbos vaistinele
* kaip perrengiate ir apvalote vaika, kokius kremus ir kt. priemones naudojate; kur padeti drabuzeliai ir svari patalyne.

Auklei palikite:
* svarbius telefono numerius (vaiku gydytojo, jusu buvimo vietos, kaimynu, jusu tevu, kt.), rasymo priemone ir popieriaus, kad pasizymetu, kas skambins.
Atsakyti
Dar dadeciau, kad ir aukle turi moketi klausyti, nes mane viena siutindavo, kai sakydavai, kad butu su vaiku, o  eidavo tvarkyti kambariu, nes " tiesiog negali pakesti kai kur nors kas nors netvarkingai padeta". Man atrodo, kad aukle samdai priziureti vaika, o ne pertvarkyti tavo iprasta tvarka, nes atsiranda nesutarimai ir visai negerai kai tevu ir aukles poziuriai nesutampa.
Atsakyti
Is patirties:
Rinkomes aukle per agentura. (apie tai irgi galiu nemazai papasakot ir netik gero - tai jei reiks prasom), o kas del aukles manau esminis kriterijus kad mazius pasiliktu be asaru kai iseinat ir kad jus ramiai jaustumetes, o siaip nebuna viskas idealu -
pvz musu aukle labai megsta per siltai rengti - vis bijo kad nesusaltu, dar jinai absoliuciai nieko nepalies ir nepades i vieta jeigu skubedami palikom
(buvo bajeris - kazkaip nespejau savo rubu i spinta sumest, tai vyras dejo i spinta o liemenukas liko ant fotelio gulet (nepamate per skubejima) - taip ir prakabejo visa diena... taip ieini i kambari o ten liemenukai ...
taip pat nenuvalys dulkiu nors buna tikrai nemazai (gyvenam vienam kamabry tai jei is ryto nespeji nuvalyt..)
zodziu yra nemazai smuklmenu kurios man nepatinka... bet svarbu vaikui gerai, o tai jau mazdaug nuo antros dienos matosi;
Atsakyti
Hubba. O kokie trukumai agenturines aukles?
Na dulkiu ji ir neprivalo valyti, jei atskirai nebuvo suderinta del namu tvarkymo. Ji yra tik vaiko aukle. Uz tvarkyma arba atskirai mokama, arba suderinama is anksto.

Blogai, jei aukle neklauso tevu nurodymu >:( Kaip ji gali neklausyti, jei ji yra tik samdomas darbuotojas??? nesuprasciau to. Reikia jai priminti, jei uzsimirso, kad jus esate vaikucio mama. Ir jus auklejate ir rengiate, maitinate taip, kaip jums tarodo geriausiai ir tinkamiausiai vaikui. Patarimu galima isklausyti, ir jei bus aktualu, derinti...
Atsakyti
QUOTE
Is patirties:
Rinkomes aukle per agentura. (apie tai irgi galiu nemazai papasakot ir netik gero - tai jei reiks prasom), o kas del aukles manau esminis kriterijus kad mazius pasiliktu be asaru kai iseinat ir kad jus ramiai jaustumetes, o siaip nebuna viskas idealu -
pvz musu aukle labai megsta per siltai rengti - vis bijo kad nesusaltu, dar jinai absoliuciai nieko nepalies ir nepades i vieta jeigu skubedami palikom
(buvo bajeris - kazkaip nespejau savo rubu i spinta sumest, tai vyras dejo i spinta o liemenukas liko ant fotelio gulet (nepamate per skubejima) - taip ir prakabejo visa diena... taip ieini i kambari o ten liemenukai ...
taip pat nenuvalys dulkiu nors buna tikrai nemazai (gyvenam vienam kamabry tai jei is ryto nespeji nuvalyt..)
zodziu yra nemazai smuklmenu kurios man nepatinka... bet svarbu vaikui gerai, o tai jau mazdaug nuo antros dienos matosi;


O tai tu pasakyk auklei, kad kiek ir pasitvarkytu. Gal pati nesusipranta ar nenori kisti nagu kur nereikia. Juk ne kiekvienas megsta, kad pas ji namuose pasalinis zmogus tvarka darytu! Pvz, as taui tikrai pries tvarkymasi mano namuose user posted image.
Atsakyti
tai man visai nereikia kad ji pultu tvarkytis - tiesiog norejau pasakyt kad tariantis su aukle reikia apsresti tokius smulkius klausimelius -  kad dulkiu nuvalymas i namu tvarkymo savoka neieina...nes kazkaip keista kad tokiu elementariu dalyku nedaro negi paciai malonu tarp dulkiu sedet... ir is viso kuo daugiau apspresite is anksto tuo bus geriau..

Klausimas kuriu neverta pamirsti :
apmokejimas kai jinai nedirba pvz vaiko ligos atveju arba jusu atostogu metu. nes kaip ir iseistu kad uz ta laikotarpi reikia moket nes ji nedirba ne del jos kaltes, bet mes sutarem kad tas laikas kompensuojamas virsvalandziais - o ju prikapsi per menesi nemazai... ohmy.gif
Atsakyti