Įkraunama...
Įkraunama...

Ar galima pateisinti paauglio mušimą?

QUOTE(alfija @ 2012 07 14, 18:12)
manau jog mama irgi surengė savo ruožtu lažybas. Kas bus jei jis praloš tuos pinigus. Iš esmės pamoka yra nebloga- skoliniesi, nori lošti- labai neblogai yra sužinoti kas būna kai prasiloši ir skolų neatiduodi. "Berniukai" iš kurių irgi būtų galėta pasiskolinti neklausinėtų ar jis paauglys, ir kokia jo finansinė situacija. Gali ir pilvu į viršų upe nuplaukti. Gaila, pasekmės- zuikių dainos visa tai. Pasekmės jau čia yra labai aiškios. Jis eina lošti, ir jei laiku ir tinkamai neužkirs kelio mama, tai ir mamai tarbelė ir lazdelė šviečiasi.
Labai patiko vieno italo pasakojimas, kaip jo tėvas, kiek ir mafijozas nuo huliganizmo nupratino. Irgi buvo paauglys, parduotuvėj kažką pavogė. Išpirko. Paskui jį tėvas, moralų neskaitydamas nuvežė į vilą ir užrakino rūsy trims dienoms. Paskui paleido. Paaiškinęs, kad jei jau nusprendė būti vagimi, tai turi žinoti ir koks tų vagių gyvenimas, ir kokia pabaiga. Tai čia lygiai taip pat, jei jau nusprendė būti lošėju, tai reik žinot ir kaip būna kai prasiloši.

viena yra, kai muša svetimi, kita, kai muša ir žemina tie, kurie turėtų suteikti saugumą...pasekmės visai kitos. Tėvas -gal dar galėtų atstovauti "tą žiuarų galimą pasaulį", bet motina? Nežinau. Čia prasideda problemos, kai nėra tėvo, ar to, kas jį bent epizodiškai atstoti galėtų.
Išpirkti savo pasekmių nenumatymą šiuo atveju, manyčiau, darbu reikėjo. Tokio amžiaus vyriokas gali sunkiu fiziniu darbu uždirbti išleistus pinigus. Motina, manyčiau, ipriimdama situaciją, galėjo jam sukelti apgailestavimą, moralinę atsakomybę, norą atlyginti...čia gavo lengviausiu (tam tikra prasme: esu nebekaltas...tik va pasekmės) būdu "nekaltybę". Antrą kartą už tą patį nebaudžiama.
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2012 07 22, 21:24)
viena yra, kai muša svetimi, kita, kai muša ir žemina tie, kurie turėtų suteikti saugumą...pasekmės visai kitos. Tėvas -gal dar galėtų atstovauti "tą žiuarų galimą pasaulį", bet motina? Nežinau. Čia prasideda problemos, kai nėra tėvo, ar to, kas jį bent epizodiškai atstoti galėtų.
Išpirkti savo pasekmių nenumatymą šiuo atveju, manyčiau, darbu reikėjo. Tokio amžiaus vyriokas gali sunkiu fiziniu darbu uždirbti išleistus pinigus. Motina, manyčiau, ipriimdama situaciją, galėjo jam sukelti apgailestavimą, moralinę atsakomybę, norą atlyginti...čia gavo lengviausiu (tam tikra prasme: esu nebekaltas...tik va pasekmės) būdu "nekaltybę". Antrą kartą už tą patį nebaudžiama.


pinigų paėmimas yra pasekmės. Ką tautosaka sako apie tai kai kailį išvanoja tėvai?
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2012 07 23, 20:08)
pinigų paėmimas yra pasekmės. Ką tautosaka sako apie tai kai kailį išvanoja tėvai?

"už vieną muštą dešimt nemuštų duoda" smile.gif
"tėvas muša- ranką bučiuok, svetimas - atgal duok"
Atsakyti
QUOTE(Miglutė100 @ 2012 05 03, 12:59)
Prieš keletą savaičių nutiko tokia istorija, kuria norėčiau su Jumis pasidalinti ir sužinoti Jūsų nuomonę. Mano mama namuose, kaip ji manė saugioje vietoje, buvo padėjusi nemenką sumą pinigų. Šiuos pinigus rado mano septyniolikmetis broliukas. Niekam nesakęs paėmė 1000 Lt, nuėjo į lažybų punktą ir visus pinigus pastatė futbolo varžybose, kur jis manė, kad yra "garantuotas laimėjimas". Mama dar iki varžybų pradžios rado šią lažybų kortelę ir pamačiusi, kad trūksta jos pinigų iš karto viską suprato. Mama aišku labai supyko ir vos prasidėjus broliuko "garantuotoms varžyboms" atsinešė diržą ir pasakė, kad jeigu jis praloš mamos pinigus gaus per kailį nepaisant jo amžiaus. Ir kaip manote kas nutiko? Pasirodo, kad brolio "garantuotas laimėjimas" nebuvo toks jau garantuotas, ir visus pinigus jis pralošė. Tuomet mama visos šeimos akivaizdoje (aš, mano sutuoktinis ir mūsų penkerių metų dukrytė gyvename kartu su mano mama ir broliu) privertė septyniolikmetį paauglį nusimauti kelnes, nuogu užpakaliu pasiguldė ant lovos ir išvanojo su diržu, kad jis vos galėjo paeiti.
Nors pati paskutinį kartą nuo mamos gavau diržo gal 13 metų, tačiau aš ir mano sutuoktinis nusprendėme, kad brolis gavo pelnytą bausmę nepaisant jo amžiaus. Tiesiog kartais būna tokių situacijų kai kitų priemonių nebelieka.
Kaip Jūs manote?


Baisus motinos elgesys, nieko cia juokingo, fui. Nepateisinu paauglio vagystes, bet matosi kad auklejime buve spragu ypac su fizinem bausmem ir mamos -sunaus pokalbiu stokos. Pagarbos toji motina is paauglio nesulauks tik baimes ir slaptos neapykantos uz pazeminima. Jokios fizines bausmes nepades galit pasakyti savo motinai, tegu keicia auklejimo taktikas kol nevelu, tegu ji nepamirsta kad kaip girioj saukia taip pagiry atsisaukia.
Idomiai jus cia kaip seima problemas sprendziate, nejaugi nei vyresnis brolis nei jus, kaip sesuo nesumastete jaunelio uztarti? Bet, kiek supratau jus pati buvot musama, matyt ir jums tas pasirode priimtina
sad.gif
Atsakyti
Mama dar svelniai nubaude, tik keista kad lauke losimo rezultato doh.gif
Is svetimu pavoges butu, tai gal butu ne i subine, o i snuki gaves
Atsakyti
Gal kada ismoksim be lupimu...
Atsakyti