Įkraunama...
Įkraunama...

Geležies vartojimas ir sutrikus skrandžio veikla

labukas visoms nestukems ir jau mamoms smile.gif gal galit man patart, ka daryt, nes is savo gydytojo nieko padedancio nesuzinojau.. verysad.gif esu astuntam menesy ir jau kokias 3 savaites turiu papildomai vartoti gelezi, nes pastoviai vis prastesni kraujo tyrimai buna(vartoju kasdien ir nesciuju vitaminus). Nuo to laiko, kai pradejau gerti gelezi, mano skrandis "kaip numires" , ypac po pieno produktu blink.gif retai bejauciu alkio jausma, suka vidurius(ypac naktim),eda remuo..
(gelezi geriu kaip ir paskirta- rytais, kokia valanda pries valgi)
net nebezinau, ka daryt.. negert negaliu, o manosios gelezies tabletes, anot gydytojo, dar "gan svelnios"-svelnesniu nebebuna.. man tos trys savaites tokios nepakenciamos buvo, o galvojau, kad priprasiu.. deja:verysad:

buciau dekinga uz jusu patyrusius patarimus mirksiukas.gif
Atsakyti
Pabandyk tabletes pakeisti sirupu: Feroglobin ar Ferrum-Lek mirksiukas.gif . Netaip dirgins skrandį, o gerti reikia valgio metu smile.gif
Atsakyti
Reikia uzgerti dideliu kiekiu vandens, bet 2 stiklinemis.
Bet as net vitaminu negalejau gerti, nes mane nuo ju pykino, labai jautri geleziai jau esu, gerai, kad hemoglobinas geras visa nestuma, tai nieko ir negeriau.
Atsakyti
man irgi israse gelezi,nes per dvi sav labai suprastejo kraujo tyrimai.o dar plius mesos nevalgau,bet kazko mano skrandis ju irgi nelabai nori,o geriu Tardyferon.bet jauciuos nuo ju nelabai gerai.bet gydytoja neleido nustot gert, nes gresia mazakraujyste?gal yra koks kitoks gelezis?koki jus vartojat?
Atsakyti
QUOTE(marezagare @ 2006 05 19, 16:15)
man irgi israse gelezi,nes per dvi sav labai suprastejo kraujo tyrimai.o dar plius mesos nevalgau,bet kazko mano skrandis ju irgi nelabai nori,o geriu Tardyferon.bet jauciuos nuo ju nelabai gerai.bet gydytoja neleido nustot gert, nes gresia mazakraujyste?gal yra koks kitoks gelezis?koki jus vartojat?



as, po forumieciu patarimu, pradejau gerti toki gelezies sirupa, vaistazoliu pagrindu.. nezinau, kaip jis Lietuvoj vadinas, bet cia tai "Kräuterblut", toks skanus, pusvalandi pries valgi gert reikia. Man gydytojas liepe ir toliau gert tas gelezies tabletes,nepaisant sutrikusios skrandzio veiklos schmoll.gif ,nes tipo, tabletes veiksmingesnes, o tas sirupas jokio didelio poveikio neturi, ne rimtas reikalas, kai gresia mazakraujyste(mesos ne labai megstu), bet as paprasciausiai nebegalejau..skrandis visiskai nuo tu tableciu "apmire", tad nepaklausius gydytojo wub.gif meciau jas ir dabar geriu pastoviai, 4 kartus per diena ta sirupa.. ir ka jus manot?? po 3 savaiciu,mano kraujo tyrimai net virs normos dabar thumbup.gif
Beto pradejau beveik kiekviena ryta aviziniu drybsiu kose arba miusli valgyti, gal ir tai padejo, nes tai juk gelezies saltinis.
Be to labai svarbu ,KADA geri gelezies vitaminus (arba KADA valgai maista, kuriame gelezies yra)Gaila, kad per velai issiaiskinau.. vaistininke netycia pasake.. kad gelezies organizmas neisisavina, jei geri tuo paciu, arba iskart po to arbata, kava.
Tad geriau valandele pries valgi arba po jo arbata pasimegaut mirksiukas.gif
Pradejau irgi taip daryti, tad gal ir tai dar pagerino mano tyrimus 4u.gif
Atsakyti
As geriu Ferrum-Falgamma gelezies papilda. Man reikia po 2 tabletes per diena. Kai ryte isgeriu po valgio kartu su pregnacare vitaminais, man irgi skrandukas sustreikuoja, tarsi truputi pykintu, tada butinai kanors turiu isimesti vel i burna, kad greiciau nuslinktu ta gelezis...tada iskart viskas praeina. Kai vakare geriu gelezi su kalciu buna lengviau, bet kartais, atrodo, kad skrandis vel sustoja...
Matyt dauguma taip veikia tie gelezies papildai!
Kartais nusipreku hematogena, tai kai ji suvalgau tada gelezi iskart isgeriu, tada viskas buna gerai...
Atsakyti
Labutis,

Pasirodo, ne tik man si problemele aktuali. Man gelezies tabletes israse, kai gulejau ligonineje, nes buvo inkstai sustreikave. Tai kai sutriko pilvukas, maniau, kad nuo ligonines maisto g.gif . Bet paskui pasigilinau i informacini lapeli tu gelezies tableciu ir man paaiskejo tikroji priezastis. Paprasiau gydytojos pakeisti tabletes, bet nuo kitu buvo tas pats. Pucia pilvuka, ir viduriuoju daznai blush2.gif Kadangi hemoglobinas nera labai stipriai nusedes, o pilvuko skausmai darosi nebeimanomi, bandysiu griebtis laidies medicinos vietoj tableciu. Mama sake, kad man vaikystej mazakrajyste labai sekmingai isgyde burokeliu sulciu, medaus ir citrinu sulciu misiniu, nes gelezies preparatu ir tada pilvelis netoleravo. Pabandysiu pasigaminti ir pavartoti. Isivaizduoju, kad skanu nebus, nes burokeliu labai nemegstu schmoll.gif Jei po to padarys tyrima, ir jis bus blogas, tada teks kankintis.....
Atsakyti
Siuo metu geriu jau vel kitokias tabletes, bet pries tai menesi geriau ir gelezies sirupeli toki, na ir? Na, man tikrai geriau su virskinimu... sakyciau gana lengvai kasdien minkstokai tustinuosi, tai per menesi net svorio nepriaugau, siuo metu irgi tas pats... Ne visos tabletes mums tinka, bet paskutinemis nesiskundziu!! thumbup.gif
Atsakyti
Su gelezim ir man prastai. As geriu ferum-lek, negaliu niekuo skustis, tik dar nesidariau jokiu tyrimu, po poros dienus eius, paziuresiu ar bent nemazeja, nes dabar jau pasiekiau mazakraujystes riba. Tiesa dar kas negalima gelezies masyti su pieno produktais, nes tada ji neisisavinama.
Atsakyti
QUOTE(voverius @ 2006 12 27, 11:37)
Su gelezim ir man prastai. As geriu ferum-lek, negaliu niekuo skustis, tik dar nesidariau jokiu tyrimu, po poros dienus eius, paziuresiu ar bent nemazeja, nes dabar jau pasiekiau mazakraujystes riba. Tiesa dar kas negalima gelezies masyti su pieno produktais, nes tada ji neisisavinama.

As ir geriau Ferum-lek,man gydytoja sake,kad jos geriausiai toleruojamos,tai man gal tik truputi sukeldavo sleikstuli,ir tiek.Bet kur jau nesukels kai reikedavo isgert Materna,Mg+B6 keleta tableciu ir dar gelezies tablete.Zinau,kad reikia uzgerti dideliu kiekiu sulciu ar kazko rugstesnio ,kad butu su vit.C,nes jis padeda isisavint gelezi.Tik neuzgerkit pieno produktais ir aplamai juos ar kita maista praturtinta kalciu,reikia naudoti tik po keletu valandu,nes kalcis slopina gelezies pasisavinima.
Atsakyti
man gelezi irgi paskyre gert,nes siek tiek maziau normos yra,taciau as busiu atvira ir pasakysiu kad jos negeriu.. ax.gif bandau sunormalizuot viska savo mityba nes kaip ten bebutu tai chemija.Plius man po tos detoksikozes (ar kaip ten ji vadinas) vel gali prasidet vemimai nes su pirmuoju kai vartojau gelezi mane pykindavo.
O temos autore rase kad skrandis kaip apmires ypac po pieno produktu tai cia taip yra del to,kad gelezis ir pieno produktai pjaunasi tarpusavy,todel ir skrandis i tai atitinkamai reaguoja.tada prasideda ir pykinimai vemimia viduriavimai.
Atsakyti