Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip reaguotumėte,jei jūsų sūnus pasikeistų pavard

Ta pavardė turetu buti jau ziauriai baisi, kad vertetu keistis...o keisti normalu varda- jau visiska kvailyste.
Atsakyti
Keisk pavarde, gi tau su ja gyventi. O jei vaiku turesi, tai ir jiems teks tokia pavarde. Gal tevui is pradziu ir bus skaudu, bet jis tikrai supras. Ir sakyciau neatideliok. Gi brandos atestata gausi, o jame pavardes jau nepakeisi. Paskui dar kokie diplomai bus, tai tegul visi dokumentai buna tavo norima pavarde, nes ju jau nepakeisi.
O del vardo... O gal geriau pridek antra, kurio nori. Pvz. jei esi koks Jonas, pakeisk i Jonas Giedrius ir mamos mergautine pavarde. Tevai ir gimines gales kreiptis kaip iprate, o kitiems prisistatinesi pvz. Giedrium.
Atsakyti
QUOTE(HappyAngel @ 2013 05 23, 09:12)

Ir dar: sakai, kad dauguma kreipiasi į tave pavarde, lyg pašiepdami, taip suprantu iš tavo pasakojimo. Tai vat žinok, kad net ir pakeitus pavardę, senieji draugai dar negreit užmirš, kaip tave vadino ir, manau, ir toliau taip pat vadins. Tačiau išvažiavęs studijuoti ar dirbti į kitą miestą (jei išvažiuosi) nauja pavarde, dalinai pabėgsi nuo pašaipų, nes senosios niekas nežinos smile.gif


Pritariu. Jei tik keisis vardas ir pavardė, o aplinka ne, tai vargu ar verta...
Atsakyti
Normalu, kad vaikinas nori pasikeisti varginancia pavarde. Man kaip tik keisciau, kai vyrai isikabina i pavarde ir pamirsta, kiek ji sukele rupesciu, nuoskaudu. Ir dar negana to, ta pacia pavarde perduoda vaikams, taip pasmerkdami ir juos toms pacioms patycioms.
O del vardo, tai pasakysiu kaip dauguma. Jei jis nera "durnas" tai palik ji toki, koks yra. Susigyvensi tu su juo, tuo labiau kad aplinkiniai pripranta prie vardo. Sprendziant pagal tavo amziu, tai vardas neturetu buti tas tradicinis Jonas ar Petras, o greiciau koks Saulius, Darius ar Valdas. smile.gif
Paauglysteje zinok mes daugelis nemegom savo vardo, isvaizdos, tevai atrode kvaili ir seni. Metams begant tai pasikeicia, tavo draugai irgi suauga ir nustoja erzinti del tokiu smulkmenu wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2013 05 25, 08:10)
na...jeigu pvardė gadina gyvenimą,tai gal ir galima ją pasikeist,vardą taip pat,bet tam reikalui reikia rimtų argumentų,nenueisi ir nepasakysi -tipo "man nepatinka,pakeiskit". Dėl vardo populiarumo tarp tų 60mečių,tai nu...o koks gi tas vardas g.gif nes tikrai neįsivaizduoju koks tas vardas turėtų būt,kad taip jau labai neįsipaišytų  g.gif ...


Keičia ir be argumentų smile.gif

QUOTE(Leksa @ 2013 05 26, 15:20)
Keisk pavarde, gi tau su ja gyventi. O jei vaiku turesi, tai ir jiems teks tokia pavarde. Gal tevui is pradziu ir bus skaudu, bet jis tikrai supras. Ir sakyciau neatideliok. Gi brandos atestata gausi, o jame pavardes jau nepakeisi. Paskui dar kokie diplomai bus, tai tegul visi dokumentai buna tavo norima pavarde, nes ju jau nepakeisi.
O del vardo... O gal geriau pridek antra, kurio nori. Pvz. jei esi koks Jonas, pakeisk i Jonas Giedrius ir mamos mergautine pavarde. Tevai ir gimines gales kreiptis kaip iprate, o kitiems prisistatinesi pvz. Giedrium.


Žinant mano tėvą, jis su tuo bent kelis metus nesusitaikytų. Mintis gal ir nebloga dėl dvigubo vardo smile.gif O va dėl diplomų tai net pats nežinau kaip bus nes mano 18liktas beveik iškart po diplomo teikimo. O nepilnamečiams nekeičia be abiejų tėvų sutikimo, nesvarbu išsiskyrę ar ne. Beje gal kas žinot kaip būna kai pakeiti pavardę ir kaip tada pasikeisti visus likusius dokumentus. Esu girdėjęs, kad jie duoda lyg ir tai patvirtinantį dokumentą ir su juo gali gyventi nieko nekeičiant.

QUOTE(*Liepa18* @ 2013 05 26, 15:54)
Pritariu. Jei tik keisis vardas ir pavardė, o aplinka ne, tai vargu ar verta...


Na aplinką tai manau pakeisiu visiems laikams, nes gyvenu labai mažam miestelyje.

QUOTE(milabra @ 2013 05 26, 17:36)
Normalu, kad vaikinas nori pasikeisti varginancia pavarde. Man kaip tik keisciau, kai vyrai isikabina i pavarde ir pamirsta, kiek ji sukele rupesciu, nuoskaudu. Ir dar negana to, ta pacia pavarde perduoda vaikams, taip pasmerkdami ir juos toms pacioms patycioms.
O del vardo, tai pasakysiu kaip dauguma. Jei jis nera "durnas" tai palik ji toki, koks yra. Susigyvensi tu su juo, tuo labiau kad aplinkiniai pripranta prie vardo. Sprendziant pagal tavo amziu, tai vardas neturetu buti tas tradicinis Jonas ar Petras, o greiciau koks Saulius, Darius ar Valdas. smile.gif
Paauglysteje zinok mes daugelis nemegom savo vardo, isvaizdos, tevai atrode kvaili ir seni. Metams begant tai pasikeicia, tavo draugai irgi suauga ir nustoja erzinti del tokiu smulkmenu wink.gif


Su tuo pilnai sutinku, kad tai gali būti tik mano amžiaus problema, juk keli žmonės su tokia pavarde nugyveno ir ją suteikė savo vaikams, tiesa jiems kolkas gimė mergaitės, o mergaitėms pavardės forma visai neįžeidžiančiai skamba. O vardas nėra grynai tradicinis, bet už kokių 10 metų gali ir tapti tradiciniu smile.gif

O realiai pagalvojus dėl vardo gal ir kiek perdedu, jis normalus, bet kažkelintais metais buvo labai populiarus- tai dabar jį turi didelė dalis 50-60mečių.

Šiaip dar manau rimtai pagalvosiu, nes bandysiu stoti į Vokietijos univerą, o mano pavardė kiek žinau vokiečių kalboje yra ir turėtų normaliai skambėti, o mamos pavardė labai ilga ir jiems būtų neištariama biggrin.gif , bet užtat graži lietuvių kalboje . Aišku po to planuoju vėl grįžti į Lietuvą visiems laikams, tikiuosi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Hellotom @ 2013 05 26, 19:40)
Keičia ir be argumentų smile.gif
Šiaip dar manau rimtai pagalvosiu, nes bandysiu stoti į Vokietijos univerą, o mano pavardė kiek žinau vokiečių kalboje yra ir turėtų normaliai skambėti, o mamos pavardė labai ilga ir jiems būtų neištariama biggrin.gif , bet užtat graži lietuvių kalboje  . Aišku po to planuoju vėl grįžti į Lietuvą visiems laikams, tikiuosi smile.gif


keicia tikrai be jokiu argumentu..

Na, jei tetis pats patyre patycias, tai tave supras, kad ir po keleriu metu..

Jei konkreciu atveju bus pakeista aplinka i uzsienio, tai gal vis tik verta pasilikti tecio pavarde bent jau kol kas. Gal paskui naturaliai "atkris" butinybe kazka keisti apskritai.

Visi dokumentai nera keiciami, jei juose irasytas asmens kodas, kuris nepakinta iki gyvenimo pabaigos. Bet norint visada galima pasikeisti... Juk merginoms baigimo diplomu nereikia keisti, net vairuotoju pazymejimo galima nekeisti..
Bet jei jus uzsienini diploma gausit - tai nezinau net kaip ten tie asmens kodai.. g.gif
Atsakyti
dar neturėdamas 18os žmogus turi tiek mažai dokumentų, kad tik dabar ir reikia keisti vardą ir pavardę. laikui bėgant tų dokumentų tik daugės.
Papildyta:
beje, jei mano sūnus pasikeistų į mano mergautinę, tik džiaugčiausi, nes mano pavardė jau baigiasi. bet man ir vyro pavardė labai patinka, tai galėtų susidvigubint biggrin.gif
Atsakyti
Gal būtų galima sužinoti vardą ar bent jau tą pavardę? Nes kol kas diskusija tuščia biggrin.gif
Pavyzdžiai iš mano aplinkos: Alfonsas Gaidys. Jau amžiuje. Kuliukas - jaunas vaikinas. Abu gyvena ir vargo nemato biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(KameHame @ 2013 05 26, 20:42)
Gal būtų galima sužinoti vardą ar bent jau tą pavardę? Nes kol kas diskusija tuščia biggrin.gif
Pavyzdžiai iš mano aplinkos: Alfonsas Gaidys. Jau amžiuje. Kuliukas - jaunas vaikinas. Abu gyvena ir vargo nemato biggrin.gif


Šiaip tai nelabai noriu viešai sakyti, bet kažkada per TV mačiau tokią pavardę Kabelis, tai manoji panašaus stiliaus. Irgi reiškianti vieną mechanikoje naudojamą dalyką biggrin.gif Na, o vardas kaip sakiau, man gražus na bet dažnas tarp senių. Čia tas pats kas dabar yra populiarūs Lukai, Matai ir už 50 metų taip pavadinti jauną žmogų....
Atsakyti
Jei nuolat zyzi, kad nekenti savo vardo ir pavardes, tai tevams naujiena nebus.
Dar vienas variantas -- zenytis ir imt zmonos pavarde wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Roadkill @ 2013 06 02, 17:48)
Jei nuolat zyzi, kad nekenti savo vardo ir pavardes, tai tevams naujiena nebus.
Dar vienas variantas -- zenytis ir imt zmonos pavarde wink.gif


Mama tai jau žino, bet va tėtei tai tikrai būtų stipri naujiena. O įdomu kaip moterims patinka kai vyrai pasiima jų pavardes
Atsakyti
Manau normaliai, jei tik neuzsimanys buti -aite lotuliukas.gif
O del vardo, jei vaziuoji i uzsieni, ten galesi pasivadint kaip patinka, oficialu varda tik popieriams pasilaikyt. Pvz jei esi Stepas, gali but Styvas mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Roadkill: 02 birželio 2013 - 20:38