Įkraunama...
Įkraunama...

Pietų Korėja arba 3 savaitės svajonės

Tikrai yra kas skaito, tik ne visi komentuoja ax.gif 4u.gif
Man irgi labai idomu, ten tu priedu atskirai uzsisakinejot? Ar jau jie patys parenka, kas prie ko tinka? Atrodo kaip butu paruosta gaminimui, tik dabar sast viska i puoda ir verdam biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Florestina @ 2013 11 02, 17:55)
Norim ir Seulą geriau apžiūrėti, bet ir dar kažkur nulėkti, laiko iki kelionės dar nemažai - tai dar spėsim susiplanuot.


Šaunu. Linkiu geros kelionės, po to būtinai pasdalinkite ypsūdžiais,
nes aš irgi planuoju vėl keliauti, tai sužiūrėsim, kad ko gero nepraleisti smile.gif


QUOTE(Antarktida44 @ 2013 11 02, 23:56)
Labai idomu, grazios nuotraukos....net pavydas ima..siek tiek  4u.gif

Idomu : o tie priedai prie patiekalu, tai ieina i patiekalo kaina?

Ačiū 4u.gif

Tie priedai kaip korėjiečiai sako "yra nemokami", tačiau manau tikrai yra įskaičiuota į patiekalo kainą.
Bet įdomu yra tai, jog jeigu jums jų negana, jus galite paprašyti papildymo ir už jį papildomai mokėti nereikės thumbup.gif Taip pat yra ir su vandeniu.
Kai kur net ir ryžius nemokamai papildo, bet jau ne visur.
Aš pati ryžių papildymo nebandžiau prašyti, bet kimchi ir žalumynų ne kartą papildomai atnešė ir mokėt nereikėjo.


QUOTE(Debesuota @ 2013 11 03, 00:48)
Tikrai yra kas skaito, tik ne visi komentuoja  ax.gif  4u.gif
Man irgi labai idomu, ten tu priedu atskirai uzsisakinejot? Ar jau jie patys parenka, kas prie ko tinka? Atrodo kaip butu paruosta gaminimui, tik dabar sast viska i puoda ir verdam  biggrin.gif

Na va, o aš galvoju pati su savimi kalbuosi lotuliukas.gif
Priedų atskirai neužsisakinėjam, jie patys atneša.
Kimchi (marinuotas aštrus kopūstas), sojų daigai ir geltonasis ridikas dažniausiai yra visur, nesvarbu kokį patiekalą užsisakytum, o kitką jau jie patys parenka.
Ir ryžių irgi atskirai užsisakyt nereikia.
Bent jau man per tas tris savaites neteko, gal kur ir yra kitaip.


QUOTE(Antarktida44 @ 2013 11 02, 23:56)
kaip su kalba? Visur angliskai susikalbejote?


Su kalba jau yra kiek sunkiau.
Seule galima susikalbėti populiariose vietose angliškai, bet irgi nevisur.
Kituose miestuose jau sunkiau.
Aš stengiausi kiek buvo įmanoma naudoti savo laužytą korėjiečių kalbą,
(vien iš mandagumo, nes jiems labai malonu, kai gali bent minimaliai ko pasakyti)
bet jei žmonės sugebėdavo kalbėti angliškai, tai iškart keisdavome kalbą biggrin.gif
Oro uoste, gatvėje ir kai kuriuose parduotuvėse (ypač skirtuose turistams) tikrai susikalbėsite angliškai. Mano situacija gal buvo kiek lengvesnė, nes tiesiog esant su vietiniais draugais susikalbėjimo problema tiesiog dingdavo biggrin.gif

Realiai, tai kiek pastebėjau ypač jaunimas galtvėse tiesiog gėdyjasi kalbėti angliškai.
Jie supranta, bet atsakyti negali.
Taip greičiausiai yra todėl, jog jų mokymo sistema yra labiau orientuota į žodyną ir taisyklių "kalimą", o ne kalbėjimo praktiką.
Nors Korėja yra šalis bene daugiausiai investuojanti į anglų kalbos mokymą, tačiau kalbėjime daugumai yra labai sunku persilaužti.

Pavyzdžiui Busane (nuotraukos iš jo - vėliau) BEXCO stadione tik 2 darbuotojai kalbėjo angliškai, o tradicinėje pirtyje Jimjilbang teko suktis su korėjiečių kalba doh.gif

Bet žmonės tikrai labai draugiški, stengiasi padėti kiek gali jei kažko paklausi thumbup.gif
Visuose miestuose man tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės mielai pagelbėjo.
Viena jauna šeima kai pasiklydau netgi savo mašina mane nuvežė iki stotelės kuri man buvo reikalinga smile.gif

QUOTE(Antarktida44 @ 2013 11 02, 23:56)
ir kokia suma reiktu ruostis, norint ten apsilankyti smile.gif
Aciu.

Laukiu toliau biggrin.gif 


Aš per 3 savaites visai netaupydama išleidau kažkur ~5000lt neįskaitant lėktuvo bilietų kainos.
Apsipirkau ganėtinai daug, bet taip pat didžiąją laiko dalį buvau apsistojusi pas vietinius draugus, todėl truputėlį susitaupė.
Kainos šeip panašios kaip pas mus, kai kas net pigiau.
Viešasis transportas kainuoja ~1.000-1.200 wonų (~2.5-3lt), bet jeigu per 30min spėji persėsti į kitą transporto priemonę, tai yra suteikiame persėdimo nuolaida bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zhmogeliukas: 03 lapkričio 2013 - 15:59
QUOTE(zhmogeliukas @ 2013 11 03, 15:29)
Šaunu. Linkiu geros kelionės, po to būtinai pasdalinkite ypsūdžiais,
nes aš irgi planuoju vėl keliauti, tai sužiūrėsim, kad ko gero nepraleisti smile.gif
Ačiū  4u.gif


Tai būtinai papasakosiu, pratęsiu savo temą. smile.gif

Mes kol kas turim tik bilietus, vieno kaina apie 1900 Lt. Čia jau su visais kortelės aptarnavimo mokečiais. Šiaip Korėja nėra brangi šalis, praeitą kartą pas mane buvo sunkus laikotarpis, stačiausiai dantų implantus- tai pinigėlių stygius buvo, bet ir tai nepraleidau progo pakeliauti. Su bilietais pagelbėjo sesuo, aš užsakiau viešbutį. Ten palikau senelės dovanotus 250 USD, kuriuos beje ir gavau doleriais, kad "neišmėtyčiau" kelionėms, toks jau tų senų žmonių suvokimas apie keliones. O juk su doleriais dar lengviau, užsienyje juos galima iškeisti į bet kokią valiutą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Florestina: 03 lapkričio 2013 - 19:51
QUOTE(Florestina @ 2013 11 03, 20:46)
Tai būtinai papasakosiu, pratęsiu savo temą. smile.gif

Mes kol kas turim tik bilietus, vieno kaina apie 1900 Lt. Čia jau su visais kortelės aptarnavimo mokečiais.


Kaip jūs šauniai apsisukote, dabar aš net Liepos mėnesiui žiūrinėdama bilietus jau mažiau 2000lt nerandu.. Kiek laiko prieš kelionę pirkote? Šį kartą nebenorėčiau išlaidauti viskam ir visur biggrin.gif


-------------------
Busanas

Taigi, iš Jeju skridau tiesiai į Busaną.
Ilgą laiką jis buvo vadinamas Pusanu, tad kartais žmonės susipainioja ir klausia "ar čia tas pats miestas ar kitas?"
Tai taip - tai yra tas pats uostamiestis, laikinoji sostinė.
Tiesiog Korėjietiškais jis yra 부산, kas paraidžiui reiškia "Busan",
tačiau ㅂ (B ) kartais gali būti skaitoma ir kaip "P". Bet P garsui yra kita raidė - ㅍ.
Todėl manau teisingiau yra sakyti Busanas.

Na, bet nesiplėsiu apie lingvistinius dalykus čia.

Busanas yra antras pagal dydį Korėjos miestas po Seulo.
Jame gyvena ~4 mln. gyventojų.
Garsėja savo kurortais, o paplūdymiai būna tiesiog sausakimši.

Jame deja, praleidau vos 4 dienas su puse, tad daug pamatyti neteko (kaltas gulinėjimas paplūdymyje ir koncerto aplankymas biggrin.gif )
Todėl jei vėl pavyks nukeliauti tai būtinai apsilankysiu vėl, ir manyčiau ilgesniam laikui smile.gif


Nusileidus oro uoste, buvau truputį pasimetusi kaip nusigauti į miestą ir ieškojau metro stotelės, bet ir tiesų, tai vos tik išėjus kitoje pusėje yra stotis automatiniam traukiniui (traukinys be vairuotojo, važiuojantis tik 1 stotelę) ir nuo ten jau galima normaliai persėsti.

Beje, transportui taip pat galima naudoti tą pačią T-money kortelę kaip ir Seule.


Kadangi artimų draugų šiame mieste neturėjau, o hostelyje apsistoti nenorėjau, susiradau nakvynę per couchsurfing svetainę. thumbup.gif
Su savo host'u ir jo sesute tapome tikrai gerais draugais ir norėsiu juos vėl aplankyti.
Nuostabi šeima, priėmė mane kaip savo dukrą, o host'as pavedžiojo po įdomias vietas ir palaikė man kompaniją čia rolleyes.gif

Taigi pirmą dieną apsilankėme tokiame kultūriniame miestelyje.

Gamcheon (Gamčionas)

user posted image


Gamcheon yra kultūrinis miestelis, kuriama yra duota laisvė reikštis menininkams.
Kažkada jis turėjo ganėtinai neigiamą reputaciją ir buvo truputį pavojingas rajonas, tačiau dabar situacija pasikeitė.
Nors tai yra gyvenamasis rajonas, visi jo gyventojai stengiasi prisidėti prie meniškos dvasios kūrimo.
Dalis namų yra apleisti, taigi ten yra kuriamos mini galerijos, statomos instaliacijos ir panašiai.

user posted image

user posted image

Tai yra labai gausiai turistų lankoma vieta, tačiau aš, kadangi ten ėjau penktadienį, tai mačiau tik kelis 'beturistaujančius" korėjiečius.
Vienintelis dalykas kas man buvo sakyta prieš tai, tai kad svarbiausia yra išlaikyti ribą tarp turizmo ir kišimosi į žmonių asmeninį gyvenimą.
Nors vietinių namų durys dažniausiai yra atdaros, eiti į vidų ir fotografuoti yra papraščiausiai nemandagu, nes tai visgi privati valda. Bet daug turistų to nepaiso...
Na, aš apsižiūrėjau tik lauke ir kiemuose.

user posted image

user posted image

Taip pat, šiame miestelyje yra beveik neįmanoma nepasiklysti.
Nors mano host'as ir buvo iš Busano, mes taip pat švelniai pasiklydome šiose siaurose gatvelėse.

user posted image

Bet jausmas čia vaikštinėti tiesiog nepakartojamas. thumbup.gif
Nors buvo baisiai karšta. kokie 36-37.. Nusipirkome ledų iš automato, ir nespėjus jų įpusėti, viskas nulašėjo ant rankų biggrin.gif


Taip pat įdomus pastebėtas dalykėlis.
Originalus vazonų sodinimo būdas lotuliukas.gif
user posted image

nu tokio "čiūdo" dar neteko matyti, bet man patiko.

Na, atrodo tai tiek...
user posted image
Dar štai grožio~

O vat, kitoje miestelio pusėje matome du žavius miesto stebėjojus.
Mažajį princą ir jo lapę.
user posted image

Labai populiari vieta nuotraukoms biggrin.gif


Pabaigai vienas iš Busane ragautų maistų.
user posted image

Makaronai, ryžiai ir kiek mėsytės. Kepa tiesiai ant stalo, gali susipažinti, pasididinti ugnį, pats prisidėti prie gaminimo.

Beje - šiame restoranėlyje kiek kitaip su "pappildomais užkandžiais".
Jų neatneša, tačiau jeigu nori, gali atsistoti ir pats pasiimti ką nori iš
restorano viduryje esančių staliukų su įvairiais gardumynais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zhmogeliukas: 03 lapkričio 2013 - 20:33
QUOTE(zhmogeliukas @ 2013 11 03, 20:31)
Kaip jūs šauniai apsisukote, dabar aš net Liepos mėnesiui žiūrinėdama bilietus jau mažiau 2000lt nerandu.. Kiek laiko prieš kelionę pirkote? Šį kartą nebenorėčiau išlaidauti viskam ir visur  biggrin.gif 



Mes pirkom spalio pradžioj, ten buvo akcija, jūs užsiprenumeruokit Finnair'o naujienlaiškius, jie kartais išketa akcijų, šita galiojo iki balandžio 1 d. Ta prasme išskridimas, pardavinėjo iki spalio 24 d. Šiaip šį pusmetį kol LT pirmininauja ES jokių pigių skrydžių nėra. Mes igalvojom rudenį skristi, bet kažką pigesnio radom tik pavasariui.
Atsakyti
Taigi dar šiek tiek Busano


Tradicinis žuvų turgus

Jagalchi turgus yra vienas populiariausių Busane.
Nors aš jį vadini "žuvų turgumi", čia galima nusipirkti įvairių jūros gėrybių.

user posted image

Nežinau kiek kartų į dieną..kokią dieną..į valandą, pardavėjams reikia dėti naują ledą, produktams vėsinti.
Įsivaizduoju, kad tokiu karščiu, labai greitai gali viskas sugesti, nes produktai parduodami švieži.

user posted image


Dar už turgelio netoliese yra kitas - sendaikčių turgelis.
Daugiausiai tai yra senų, naudotų knygų perpardavinėjimo vieta.
T.y. makulatūra.
Bet pasižiūrėti tikrai įdomu. Tik va, nuotraukų nepadariau unsure.gif


Toliau - populiariausias Busano, o greičiausiai ir visos šalies paplūdimys.

Haeundae

Va čia tai jau "must go" vieta thumbup.gif Nooriu atgal baisiausiai.

user posted image

Oras puikiausias buvo mano lankymosi dienom, tai puikiai praleidau čia laiką.

Tolūmoje matote rūką, bet jis nieko nereiškia. Nes bent kiek tas couchsurfingo korėjietis pasakojo, tai vien paplūdymio pavadinimas ir reiškia "jūra ir debesys" ir įdomu yra tai, jog toks rūkas čia yra pastoviai. Bet kažkaip ten esant visai nesijaučia.

Bet baisiai karštas smėlis ir gan vėsus, su oro temperatūra palyginti vanduo.
Nusideginau pėdas be šlepečių prasibėgus verysad.gif

Dar manau kaip jau pastebėjote iš nuotraukų - žmonės maudosi su rūbais ir turi vienodus geltonus gelbėjimosi ratus biggrin.gif
Šitai irgi paaiškinsiu truputį.

Rūbai - kadangi korėjiečiai gan "drovi" tauta, tai visi, pradedant merginomis labai gėdyjasi išsirengti net papludimy.
Žinoma, pastaruoju metu atsiranda daugiau merginų su bikiniais, tačiau dauguma vistiek renkasi marškinėlius ir šortus.
Tiesą pasakius, būdama tame papludymyje, aš taip pat nors ir turėjau maudymosi kostiumėlį po apačią į vandenį ėjau su palaidine ir šortais. Plius dar tas korėjietis su manimi buvo, tai nejauku kažkaip, ypač kai visi aplink apsirengę...
O ir taip....Visi į mane dėl šviesių plaukų ir europietiškų bruožų spoksojo, o jei dar išsirengus būčiau lotuliukas.gif

O kalbant apie gelbėjimosi ratus, tai jie nėra privatūs, o tiesiog yra nuomojami papludimyje.
Kai prieinį įėjimą į papludimį, tai gali susimokėti už vietą (skėtukas. žr. foto)

user posted image

Gauni tada tokią elektroninę apyrankę su kuria gauni skėtį, ir gali su ja susimokėti už dušus ir gelbėjimosi rato nuomą taip pat.
Tikrai imti verta.
Mes ėjome gan anksti tai tuščia buvo, bet po to žmonių prisirinko, tai be nuomos nelabai vietos būtų biggrin.gif


Taip pat prie pat papludymio yra žavus parkas.
Vadinasi APEC Naru Park.
Dėl laiko stokos vio jo apžiūrėti nespėjau (ilgiau papludimy voliotis reikėjo lotuliukas.gif ),
bet manau aplankyti tikrai verta. Buvau tik jo pradžios dalyje.
Tai į papludimį vaizdas iš kitos pusės.

user posted image

Ir šalia parko ant uolų besideginanti undinė smile.gif

user posted image

Kažkodėl iškart asociacijos su Jūrate ir Kąstyčiu kyla,
bet čia jau matyt tas lietuviškas mąstymas biggrin.gif


Na, daug laiko "iššvaisčiau BEXCO arenoje.
Keliavau į į šį koncertą.
Nors buvo ganėtinai brangu, nenusivyliau.

user posted image

Bet apie tai nesiplėsiu, čia jau toks mažiau turistinis įvykis.


Tuo, mano Busano turizmas ir baigėsi.
Kitą dieną kopėme į vieną bastėją, tačiau ten irgi nefotografavau. Kvaila aš...

Čia dar vat vaizdas prie vietos iš metro stočių.
user posted image


O po to keliavome į Jimjilbang pirtį.
Čia buvo turbūt viena įdomesnių patirčių visoje šalyje.
Džimdžilbang yra viešosios pirtys - saunų kambariai.
Jos labiausiai garsėja pigiomis nakvynėmis, tačiau mes ten buvome dienos metu.

Įėjimas moterims ir vyrams yra atskiras.
Pasidedi savo daiktus į spintelę ir Ievos/Adomo kostiumu keliauji į viršų prie dušų, sukurinių ir aromatinių vonių ir panašiai.
Net rankšluoščio su savimi pasiimti neleidžia, tad iš pradžių pasijaučiau kiek nejaukiai, bet po to jau pripratau.
Taigi, ten kur yra tos vonios ir pan, žinoma, yra tik moterų zona.
Norint patekti į bendrąją zoną pas darbuotoją paimi specialią pirties aprangą (pižama tokia), ją apsirengi ir keliauji į pirtis.
Beje, darbuotojas visiškai nekalbėjo angliškai, tad kol išaiškinau jai savo laužyta korėjiečių kalba ko man reikia
(matyt pati susiprato) tai truputėlį lengvo streso apturėjau.

Bendrojoje edrvėje yra daug įvairių rušių pirčių, bendroji poilsio erdvė, žaidimų automatai ir kambariai, pramogos vaikams, valgykla ir panašiai.

Tai vat vienintelė nuotrauka ir yra iš valgyklos.
Štai ką valgėme.
user posted image

Dviems buvo daugiau nei gana ir labai skanu thumbup.gif


Taip ir pasibaigė mano apsilankymas Busane.
Paskutinį vakarą sugebėjau pamatyti ir garsųjį Gwangan tiltą.
Išvertus į lietuvių kalbą būtų "Deimantinis tiltas".
Gražus reginys. Vakare papludimy šalia jo pilna jaunimėlio, porelių ir girtų dėdžių biggrin.gif
Taip pat vyksta įvairūs pasirodymai, gatvės muzika ir panašiai.

user posted image



Atsakyti
Labai skaniai skaitosi ir tikrai idomu apie toki tolima krasta isgirsti svieziu ispudziu.
Manau, dar daugelis perskaitys si reportaza, ieskodami nauju krypciu atostogoms wink.gif
Atsakyti
QUOTE(be*starlet @ 2013 11 05, 22:29)
Labai skaniai skaitosi ir tikrai idomu apie toki tolima krasta isgirsti svieziu ispudziu.
Manau, dar daugelis perskaitys si reportaza, ieskodami nauju krypciu atostogoms wink.gif

Ačiū labai, kai gauni komentarų net jaukiau pasidaro ir rašyti norisi ax.gif
Pati pagavau kažkiek spaudos klaidelių savo senuose pranešimuose, bet pataisyti neleidžia. Na, ką padarysi.


Taigi, iš Busano sėdau į traukinį ir nukeliavau į kitą miestą - Daegu.
Kelionė neužtruko labai ilgai, o stotyje mane jau pasitiko draugė.

Daegu

Pažodžiui šis miestas reikšia "didelė kalva". Nežinau kodėl miestas yra pavadintas būtent taip, tačiau spėju, jog dėl to, kad jį iš visų pusių supa kalnai. Būtent dėl to Daegu yra laikomas karščiausiu miestu Korėjoje vasarą. Visi, išgirdę, jog ten keliauju tiesiog pakraupdavo ir vos ne peržegnodavo, kaip čia ta vargšė europietė išgyvens tokiu oru. Bet nieko, atvykau ir nenumiriau cool.gif

Daegu yra palyginti ramus miestas, ketvirtas pagal dydį Korėjoje, tačiau nepopuliarus tarp turistų.
Iš vis, per tas kelias dienas, tai be manęs tik vieną užsiemietį teko matyti...
Bet čia apsilankyti nusprendžiau ne dėl turizmo, o dėl draugų thumbup.gif

Taigi, draugė mane pasitiko stotyje ir pranešė, jog čia tam tikromis valandomis yra city tour autobusai,
tad galime į vieną jų įsėsti ir nukeliauti į Donghwasa šventyklą.
Žinoma sutikau.

Kadangi turėjome šiek tiek laiko, prisėdome užvalgyti šalia esančią Paris Baguette kepyklėlę.
Rekomenduoju thumbup.gif
Šeip duonos gaminių Korėjoje labai mažai, tad to savaičių su korėjietišku maistu, tikrai malonu buvo ten nueiti.
O ir dizainas kepyklėlės yra baaisiai mielas.
Rugpjūtį ją reklamo šie tu vaikai tad stendai ir muzikėlės tikrai maloniai nuteikdavo. Ir pamiršti žmogus visus rūpesčius biggrin.gif


Ach, taip, Donghwasa šventykla.

Taigi, atėjus turo laikui priėjome prie autobuso, kuris buvo...visiškai tuščias.
Tik vairuotojas ir gidė laukė mūsų. Iš pradžių pagalvojau, jog turo nebus ir tiesiog nuvažiuosime viešuoju transportu, tačiau...
dabar cituoju nė kiek neperdedant ir neironizuojant
"Kaip gi mes galime nevažiuoti, kai turime čia tokį svarbų svečią." Europietė suprask lotuliukas.gif
Nu gerai, sekasi gi kartais.
Taigi ir iškeliavome tuštutėliame autobuse mes dviese su drauge.
Išlaipinęs mus prie šventyklos vairuotojas išvažiavo ir pažadėjo po pusantros valandos sugrįžti.
Beje grįžo tiksliu laiku, minutė į minutę. thumbup.gif

Tik išlipusios pamatėme.. daug gamtos.
user posted image

Tikrai gražu pažiūrėti~
Truputį paėjėjusios priėjome pagrindinius vartus, kur matote stovintį vyrą.
Jis parduoda bilietus į Šventyklą ir mielai pakalbina.
Kainos beje irgi nesikandžioja. Suaugusieji (žmonės nuo 19 metų, nes Korėjoje amžiaus sistema yra kiek kitokia. paaiškinsiu žinutės pabaigoje*)
moka 2,500 wonų, kas yra +/- 6 litai, paaugliai - 1,500 wonų, o vaikai iki 12 metų - vos 1000 (2lt).

user posted image

Aplikui pilna sodinukų, tvenkinukų ir panašaus grožio.
user posted image


Pati šventykla buvo pastatyta dar V amžiuje, nors tada ji turėjo kitą pavadinimą - Yugasa.
Šeip mano lankstinuke viskas yra aprašyta kiek tiksliau, net su atskirais punktais visiems pastatams, tad jei kam nors įdomu,
galiu nuskanuoti ir čia idėti. (kaip ir dalies kitų lankytinų vietų, kuriuos spėjau prigriebti).

Čia truputis pagalbinių pastatų
user posted image

user posted image

..kuriuose vėlgi galite nusipirki maisto ar suvenyrų.
Nors atvirai pasakius, tai neįsivaizduoju, kaip tos parduotuvėlės išsiverčia, nes žmonių čia tikrai nedaug.
Mums atėjus buvo tuščia, o jau išeidamos matėme tris vyresnio amžiaus moteriškes korėjietes ir kinų turistų grupelę.


user posted image

(buk) - tradicinis korėjietiškas būgnas.
iš tiesų tai buk yra muzikos instrumentas, tačiau labai daug kur mačiau juos kaip dekoratyvius varpus šventyklose.
Pačiai to gyvai to matyti neteko bet čia galite pamatyti vieną iš tradicinių pasirodymų,kitaip vadinamą būgnų šokiu


user posted image

O štai čia yra vienas iš keturių "Dangaus karalių" ar kaip juos pavadinti - Cheonwangmun. (Čionvangmun).
Jie pagal įdėją turi saugoti vartus nuo piktųjų dvasių ir jas gąsdinti, ar kažkas tokio.
Bet man tai mieli jie biggrin.gif
Tokius sergėtojus galima išvysti prie kiekvienos didesnės šventykos.
Ir taip pat jie savo atitikmenį turi ir Indijoje.


user posted image

Taip pat kelias veda link pagrindinės šventyklos.
Nuotraukose esu mačiusi, jog jis dažnai būna papuoštas slapvotais žibintais, tačiau šį kartą jų nematėme.

user posted image

Štai tokias didelis Buda stovi šalia didžiosios šventykos.
Beje, į šią šventyklą užeinant ir nusiaunant batus, turite (bent turėtumėte) apsiauti šalia durų pastatytas šlepetes.
Yra įvairių dydžių ir berods dviejų spalvų pasirinkimas.


Na ir pabaigai - tai kas mane labai sužavėjo - žibintai wub.gif
user posted image

Na gražu pažiūrėt nors užmušk, dievinu juos~


* Dėl korėjietiško amžiaus skaičiavimo. Taigi, jie skaičiuoja tai kiek kitaip nei mes.
Pilnamečiu pas juos asmuo laikomas ne nuo 18, bet nuo 19 metų, bet tai nebūtinai reiškia, jog jis yra vyresnis.
Tiesiog kai šeimoje gimsta kūdykis, yra sakoma kad jam yra ne "1 diena, 2 dienos" ar pan., o vieneri metai.
t.y. jie į amžių įskaičiuoja ir nėštumo pediodą, jį skaitydami kaip visus metus.
Ir per žmogaus gimtadienį, jo amžius nesikeičia, o dar metai yra pridedami per Naujuosius Metus.
Todėl labai dažnai jie klausia, ne kiek tau metų, o kelintais metais esi gimęs.
Tarkime, žmogus gimęs tarkim kokį Gruodį, yra metais vyresnis už žmogų gimusį Sausį biggrin.gif
Pavyzdžiui, iki savo gimtadienio (esu gimusi liepą) Korėjoje esu dviem metais vyresnė negu Lietuvoje, o po gimtadienio datos - metais vyresnė, nei Lietuvoje.
Na, atrodo sudėtinga matematika, bet kai įsigilinį tai tikrai logiška.

Ir iš vis, amžius jų kultūroje yra labai svarbus, ir tu visada privalai elgtis mandagiai su už tave vyresniu žmogumi, net jeigu tai yra vos metų skirtumas. Žinoma, jei tai artimi draugai ar pan. tai šitas taip stipriai negalioja, bet vistiek kažkiek išlieka.
Vyresnis - viršesnis.
Dažnai tekdavo susidurti su situacijomis "aš neturiu teisės pats nuspręsti, reikia klausti vyriausiojo nuomonės" ir panašiai.
Bet iš tiesų gražu, tai išlaikoma ta pagarba ir mandagumas.

Tai tiek, atrodo nieko nepamiršau,
jeigu yra kokių klausimų, tai drąsiai klauskite ir pasistengsiu atsakyti tiek, kiek žinosiu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zhmogeliukas: 05 lapkričio 2013 - 22:21
Kyungpook universitetas

user posted image

Kyungpook nacionalinis universitetas buvo įkurtas 1907 m., tačiau pilna įkurimo data yra laikomi 1946 metai.
Jis yra vienas iš populiariausių valstybinių universitetų šalyje.

Jame yra daug įvairių fakultetų, todėl universiteto studentai gali specializuotis bevek visose srityse.

Taip pat, universitetas yra pasirašęs sutartis su VU, VGTU ir ISM universitetais Vilniuje, taigi čia atvažiuoja nemažai studentų iš Kyungpook.

user posted image


Universiteto kieme yra labai įdomus gėlių laikrodis.
Panašu į vieną esantį ženevoje.

user posted image


Taip pat jame yra įrengtas muziejus.

Taip jis atrodo išorėje.
user posted image


o viduje yra nemažai eksponatų susijusių apskritai su Korėjos kultūra ir istorija.

user posted image


user posted image

Šie muzikantai "groja" tradiciniais instrumentais ir yra apsirengę tradiciniais rūbais.
(apie Hanbok papasakosiu kitame pranešime)

Taip pat čia matote maistą (aišku butaforija biggrin.gif ).
Jis yra kaip auka dievams/mirusiesiems.

Pas korėjiečius yra toks bruožas, jog jei palieka maisto ir gėrimų mirusiesiems.
Kartais, galima pastebėti, kaip tradicinės degtinės - soju buteliai stovi šalia kapų.



Štai toks vaizdas atsiveria nuo restorano universitete.
Tai yra vakarietiško tipo restoranas ir jei atvirai, tai man nelabai patiko..
Bet tiesiog gražus vaizdas į fakultetą ir visą miestą atsiveria.


user posted image


O čia mane taip namie pusryčiams maitino biggrin.gif

user posted image


sakau čia penkiems žmonėms?
sako išsirinksi ką norėsi ir paliksi ko nenorėsi biggrin.gif

Įdomus dalykas - Korėjietiški sausainiai.
supakuoti 50 kartų vienoj pakuotėj. ir tada kiekvienas sausainiukas dar atskiroj.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zhmogeliukas: 11 lapkričio 2013 - 11:58
Taigi, dar vienas panešimukas apie Daegu miestą ir tada dar truputėlį "grįšim" į Seulą 4u.gif

user posted image

Taip atrodo vienas iš rytinių miesto rajonų netolies Kyungbook universiteto.

Tikrai rami ir tyli vieta.
Nors visgi yra kalbama, kad štai "kiek daug gyventojų Korėjoj, miestai dideli" ir panašiai,
tačiau aš čia jaučiau tokią ramybę ir jaukumą, kokio Vilniuj dažnai nėra.

user posted image



Maistelis~
user posted image

Vištiena.
Pamiršau pavadinimą doh.gif
Ieškojau dabar internete, bet taip ir nesuradau.
Jiegu kam nors bus konkrečiai įdomu, tai paklausiu pas ką nors.
Šeip vištytė, daržovės, baklažanai.
Skanu tikrai buvo thumbup.gif


Taip pat kažkada anksčiau žadėjau, jog pakalbėsiu daugiau apie Hanbok.
Tai yra korėjiečių tradicinis rūbas.
Ir jo nereiktų painioti nei su japonišku kimono, nei su kiniškomis suknelėmis, nes jis yra visiškai kitoks.
Daegu mieste teko matuotis hanbok sukneles, taigi čia nuotraukėlė su viena iš jų

user posted image

Jų yra skirtingų rūšių ir pan. Šis nuotraukoje yra modernus, bet traidicinis.
Namuose šiuo metu taip pat turiu kito tipo - ilgesne viršutine dalimi ir tokiu kaip ir sijonu.

Šeip Hanbok rūbai turi labai ilgą ir spalvingą istoriją, buvo devėti tiek vyrų, tiek moterų (skirtingi jų tipai), taip pat, skirtingų klasių hanbokų tipai labai skyrėsi.
Spalvingus, dabar populiarius Hanbokus turėjo tik turtingi žmonės, o paprasti žmonės devėdavo labai blankius, puošdavosi tik švenčių dienomis.

čia galite pamatyti kiek daugiau Hanbok pavyzdžių ir tipų.

Šias nuotraukas ne aš dariau, o radau internete, tačiau manau verta pasidalinti, nes tikrai gražu.

user posted image

user posted image

Nors rūbas atrodo kiek gremėzdiškas (ypač moterims) ir nepatogus,
tačiau galiu drąsiai teigti, jos jis yra daug paprastesnis ir patogesnis už japoniškus kimono.


Na, bet manau tuo ir baigiasi mano laikas Daegu mieste.
Pakutinį vakarą nukeliavome prie vieno tvenkinio.
user posted image

Bet pagrindinis krantas buvo remontuojamas, tad daug nepamatėme...

Ir vėlgi pabaigai - Bingsu ledai.
user posted image

Smulkintas ledas su sultimis ir priedais.
Jau kartą kalbėjau anksčiau apie juos thumbup.gif


Įsėdau į autobusą iki Seulo.
Pusiaukelėje sustojome trumpai pertraukėlei.

user posted image

....

Zoom in
Va kaip jie Lietuvą myli lotuliukas.gif

user posted image


Jeigu rimtai, tai čia autobusų terminalas ir tarpinė stotelė.
Tiesiog spalvų sutapimas įdomus pasirodė tai ėmiau ir nupleškinau.

Labanaktis, ir po to truputuką gal dar pratęsiu apie Seulą rolleyes.gif
Atsakyti
Na, truputėlį sulėtinau su reportažu, nes rašto darbai spaudžia, bet manau iki sesijos susisuksiu, liko labai nedaug.

Taigi, grįžau į Seulą dar kelioms dienoms.


Su draugės šeima keliavome į Namsan bokštą

Privaloma aplankyti vieta thumbup.gif

user posted image

Namsan bokštas dar kitaip vadinamas Seulo bokštu žymi aukščiausią Seulo vietą ir yra puiki apžvalgos vieta.
Bokštas yra dažnai turistų lankoma vieta. Jame yra irengta kavinukė, meškiukų muziejus ir taip pat parduodami užkandžiai lauke.

Kai kurie žmonės čia nusprendžia vykti tik dieną, kad pamatytų daug miesto, bet mes važiavome naktį (apie vidurnaktį jau buvo prie įėjimo), nes draugė teigė, jog naktį ten yra daug gražiau.


Atvykusi išvydau tokį vaizdelį kokio tikrai nesitikėjau. Naktis iš sekmadienio į pirmadienį, o žmonių pulkai.
Draugų būreliai, įsimylėjelių porelės ir net šeimos su mažais vaikais nusprendė palikti į bokštą tokiu metu.

Sumokėjome po 8,000 wonų (~20litų, nepilni) ir stojome į eilę.

user posted image


Dieną į bokštą galima užpilti ir pesčiomis, bet kadangi naktį tamsu, mes laukėme eilėje ir į jį užkilome keltuvu.
user posted image
Pavėsinė prie kurio buvo daug alutį gurkšnojančio jaunimo.
(geti viešose vietose ir gatvėje Korėjoje yra legalu).

Taip pat tai yra vieta populiari tarp įsimylėjelių - matyt kiekviena Seulo porelė yra palikusi savo
meilės spynelę bokšto aikštelėje.

user posted image

user posted image

Spynos, telefonų dėklai, popieriukai, nuotraukos, viskas kas kliuva po ranka yra čia kabinama.
Mūsų vestuvių spynelės ant tiltų toligražu neprilysgta vaizdui Namsan bokšte biggrin.gif

user posted image

user posted image


Visi juokauja, šnekasi, fotografuojasi arba tiesiog apžiūri miestą iš viršaus.
Tarp jų ir aš

user posted image


Ir pabaigai Seulas iš viršaus.
dar truputį papildysiu vėliau, bet yspūdžiai senka rolleyes.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zhmogeliukas: 23 lapkričio 2013 - 22:11
Dar trumpam grįžtame į mano pirmame puslapyje aprašytą tradicinį kaimelį, nes ten nuotraukų buvau įkėlusi ne per daugiausiai 4u.gif

Tai daug nesiplėsdama tiesiog papildysiu nuotraukose, o pasiskaitysit jau reportažo pradžioje bigsmile.gif

user posted image

Gyvenamosios patalpos

user posted image


Harubang skulptūros, kūrių yra ne tik Jeju saloje, bet ir Seule.

user posted image

user posted image


Radome kelis asiliukus ir arklius - kaimelio gyventojus

Smalsūs gyvūnai, prie turistų pripratę

user posted image


user posted image

user posted image


Vandens telkinys. Švara nepasižymi, bet geriau pagalvojus...Han upė ne ką geresnės spalvos lotuliukas.gif
user posted image


ši nešyklė buvo skirta aukštuomenei transportuoti.
Pavyzdžiui nunešti kokią princesę į to laiko kultūrinius renginius ir pan.
user posted image


Ir pabaigai dar viena iš mano manija tapūsių pavėsinių rolleyes.gif
user posted image

Atsakyti