Įkraunama...
Įkraunama...

Tulearo bišonai

Kviečiu visus - turinčius, mylinčius šiuos nepaprastai laimingus ir draugiškus šunis, ar tik svajojančius apie tokį šunelį, dalintis savo mintimis, atradimais, džiaugsmais.. Tai reta veislė Lietuvoje, bet visgi turiu vilties surasti bendraminčių smile.gif

Kelletas nuotraukų iš interneto platybių:
user posted image
user posted image
user posted image

Na o šią temą įkvėpė mūsų mažoji Maya:
user posted image
Atsakyti
.....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Naujas vardas: 26 rugpjūčio 2014 - 16:12
Aš labai atsiprašau, bet už akies užkliuvo tik todėl, kad per savo neatidumą perskaičiau "tualeto bišonai" lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif doh.gif
O atidarius temą pamačiau labai gražius šunis! Aš labai žaviuosi mišrūnais panašaus tipo, na tokiais kur daug kūdlų, apvalus veidukas ir galima kasytę viršugalvyje surišt biggrin.gif O čia pasirodo yra tokia veislė, labai sužavėjo, labai patiko, įdomu būtų daugiau sužinot apie juos.
Atsakyti
Smagu, kad patiko smile.gif
Labai daug informacijos apie šią veislę yra užsienio internetiniuose puslapiuose. Deja, lietuvių kalba praktiškai nieko neradau. Šie šnys skiriasi nuo kitų bišonų veislių kaip išvaizda, taip ir charakteriu. Mane labiausiai papirko keletas dalykų, kad jie labai draugiški ir kompanjoniški visiems seimos nariams (pakantūs net ir mažiems vaikams), jų nereikia kirpti, jie nesišeria ir praktiškai neturi kvapo (tinka alergiškiems žmonėms), na ir kailis jų - tiesiog fantastiškai švelnus (todėl jie ir vadinasi coton - medvilnė). Tai linksmi, dziaugsmingi, protingi ir lengvai dresuojami sunys smile.gif

Yra geru filmuku youtube. Suveskite Dogs 101 - Coton de Tulear
Atsakyti
Inga++, gal galite plačiau papasakoti apie savo cotton'ą? Kokio jis amžiaus, iš kokio veislyno pirktas?
Nežinau, bet informacijos apie juos aš radau tikrai nemažai. Kai paskaičiau, tai visos šios veislės savybės tik teigiamos smile.gif Ir keista, kad pas mus jų tiek mažai. Atrodo, kad yra tik vienas veislynas "Pieniškas šokoladas"
Beje, pas juos auga ne kailis, bet plaukai ax.gif
Atsakyti
As taip sia veisle susidomejau pernai pamaciusi per animal planet ir suzinojau, kaip cia ir minima, kad lietuvoje kol kas yra tik vienas veislynas http://www.pieniskassokoladas.lt

Labai faini, man labiau patinka nei bichone frise ar havanos bisonai (nors sie irgi fainuciai) smile.gif sios veisles plaukai kaip supratau nesiseria, kaip ir jorksyru... O snukutis visada privers nusisypsoti:) vienintele rizika kad nuo pat mazens sunku atsispirti ju lepinimui, o kai pastebi kad jau uzlipo ant galvos buna per sunku peraukleti:) siaip pigiau cekijoje gauti kiek domejausi
Atsakyti
Cotonai rekomenduojami depresuotiems žmonėms, matomai tikrai sugeba pakelti nuotaiką smile.gif
Dėl nuolaidžiavimo, tai sunku tik tiems, kas neaugino šuns ar turėjo dekoratyvines veisles. Šuo labai greitai perpranta žmogų ir tikrai sugeba pasinaudoti jo silpnybėmis. Jei tik vieną kartą duosi nuo stalo kažką valgomo, jis jau žinos, kad tai galima bigsmile.gif Sunku tam atsilaikyti tik pirmas dienas, o po to, ir tu, ir šuo įpranta, kad tai negalima. Sunkiau su miegojimu lovoje lotuliukas.gif . Aš turėjau dobermaną kuris į lovą įlipdavo, kai mes užmigdavome doh.gif O po to sapnuoji, kad medis ant kojų užvirto lotuliukas.gif Miegodavome ant viršaus užsidėję medines pakabas nuo drabužių. Tik tai padėdavo, šuo į lovą nelysdavo. Kiti mano šunys į lovą kažkodėl nelenda ar nelindo. Lengviausia auginti yra du šunis. Tuomet jie daugiau užsiima tarpusavyje ir tau yra lengviau visais atvejais. Ar juos palikti namuose dviese ar pasiimti kur į kelionę nėra problema. Ypač jei šuo nėra didelis.
Aš pradėjau coton'ais domėtis, kai viena draugė iš Rusijos paklausė apie juos nuomonės. Mes abi laikome Pietų Rusijos aviganius, tačiau visada žvalgomės į tokius pat, tik sumažintus variantus lotuliukas.gif Mano svajonė- Tibeto terjierai (tačiau tik šviesūs), jos Coton'ai. Bet kai pradėjau domėtis šiais bišonais, mane jie labai sudomino. Vienas minusas man, kad jie per daug geri, mat mėgstu sudėtingesnius šunis. Bet negaliu spjauti, gal ir nusipirksiu kokius du smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dalelė: 02 lapkričio 2014 - 18:10
Oi, maniau, kad neradau draugų, o pasirodo klydau smile.gif Netyčia užklydau į savo temą ir radau laiškučių smile.gif

Dalelė, mes pirkome kalytę iš Pieniško šokolado. Lietuvoje daugiau niekur ir neradome. Nesuprantu ir aš, kodėl ši veislė tokia nepopuliari. Mūsų Mayai greit bus šeši mėnesiai, protingas geras šunelis, bet su charakteriu:). Greit supranta komandas, bet dresuojame patys namie po nesėkmingų bandymų lankyti mokyklėle. Mokyklėlėj ji tiesiog sėdėdavo ir nieko nedarydavo (beje, maistas/skaniukai šiam šuniui visai nėra motyvuojantis dalykas). Sakyčiau, savavalis, nori klauso, nori - ne, ne visada atbėga, kai pašauki (dar reikai padirbėti smile.gif). Meilumo jūroje mūsų nemaudo, nėra iš tų, kurie glaustosi ar reikalauja meilės (tkėjausi to iš šios veislės šuniuko). Bet mėgsta judrius žaidimus, taip pat gražiai žaidžia su mūsų 3.5m. dukra (pakenčia ir jos kartais neatsargų elgesį, aišku tai griežtai prižiūrim ir neleidžiam vaikui). Visada būna šalia žmogaus, mėgsta, kad visi būtų vienoj krūvoj smile.gif, jei nors vienas iš šeimos narių užsidaro savo kambary, cypia ir kviečia prie visų smile.gif. Sunkiausia būna ją palikti vieną, kol kas dar su tuo neapsipratom.

Man patinka, kad priežiūra išties nėra sunki. Plaukai nesivelia (kaip tai būdinga Maltos bišonams). Ne kiekvieną dieną spėju apšukuoti, ir nieko tokio. Po to kai iššukuoji, šunytė pasidaro optiškai dvigubai didesnė smile.gif. Plaukas išties labai minkštas, nesišeria. Vienintelė problema - bėgančios akytės, jas reiikia pavalyti. Tiesa, Mayos viena akytė jau beveik susitvarkė, kita ašaroja labiau. Dar viena problemėlė - mažai valgo, tesuvalgo 60-70% rekomenduojamos dozės ir kaip sakiau, maistu labai nesidomi. Nepuola taip, kaip kiti sunys prie bliudelio. Pavalgo, palieka, po kiek laiko vėl kažkiek suvalgo.. Su skanėstais - tas pats. Veterinaras sako, visisšai sveika. Gal dantys, gal dar kažkas, dar neatradom..

Dabar galvojam apie parodas ir galbūt vėliau ieškosim mūsų gražuolei draugo smile.gif

Jei dar kažko norite paklausti, mielai atsakysiu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Inga++: 20 lapkričio 2014 - 22:42
Labai ačiū už atsakymą smile.gif Kaip tik praeitą savatgalį buvau šunų parodoje Kaune. Buvo du Cotton'ai iš "Pieniško šokolado" ir viena suomių kalytė. Parodoje manęs jie nepakerėjo. Bet pati veisėja sakė, kad tai labai jauni šuniukai, tad nėra tokio vaizdo, koks būna matant suaugusius šios veislės šunis. Ji minėjo, kad su savo patinu bus gruodžio mėn. parodoje Vilniuje. Tad, susitarėme butinai susitikti, -inoma, jei nebus labai didelio valandų skirtumo tarp mūsų šunų ringų, mat aš dalyvausiu su savo Pietų Rusijos aviganiu.
Inga++, tavo pasakojimas apie šią veislę atskleidžia, kad tie šunys nėra labai jau žaisliniai, nors tokie atrodo. Kaip dažnai savo kalytę maudai ir kas kiek laiko maždaug šukuoji? O dėl bėgančių akyčių, tai reikia labai jau maistą jiems žiūrėti. Užvalgys ką ne taip ir iš karto akys "bėga".
Atsakyti
QUOTE(Dalelė @ 2014 11 02, 18:08)
Cotonai rekomenduojami depresuotiems žmonėms, matomai tikrai sugeba pakelti nuotaiką  smile.gif
Dėl nuolaidžiavimo, tai sunku tik tiems, kas neaugino šuns ar turėjo dekoratyvines veisles. Šuo labai greitai perpranta žmogų ir tikrai sugeba pasinaudoti jo silpnybėmis. Jei tik vieną kartą duosi nuo stalo kažką valgomo, jis jau žinos, kad tai galima  bigsmile.gif Sunku tam atsilaikyti tik pirmas dienas, o po to, ir tu, ir šuo įpranta, kad tai negalima. Sunkiau su miegojimu lovoje lotuliukas.gif . Aš turėjau dobermaną kuris į lovą įlipdavo, kai mes užmigdavome  doh.gif O po to sapnuoji, kad medis ant kojų užvirto  lotuliukas.gif Miegodavome ant viršaus užsidėję medines pakabas nuo drabužių. Tik tai padėdavo, šuo į lovą nelysdavo. Kiti mano šunys į lovą kažkodėl nelenda ar nelindo. Lengviausia auginti yra du šunis. Tuomet jie daugiau užsiima tarpusavyje ir tau yra lengviau visais atvejais. Ar juos palikti namuose dviese ar pasiimti kur į kelionę nėra problema. Ypač jei šuo nėra didelis.
Aš pradėjau coton'ais domėtis, kai viena draugė iš Rusijos paklausė apie juos nuomonės. Mes abi laikome Pietų Rusijos aviganius, tačiau visada žvalgomės į tokius pat, tik sumažintus variantus lotuliukas.gif Mano svajonė- Tibeto terjierai (tačiau tik šviesūs), jos Coton'ai. Bet kai pradėjau domėtis šiais bišonais, mane jie labai sudomino. Vienas minusas man, kad jie per daug geri, mat mėgstu sudėtingesnius šunis. Bet negaliu spjauti, gal ir nusipirksiu kokius du  smile.gif


Aš esu auginusi briarą, labai patiko charakteris, po to dėl charakterio žavėjo škotų terjerai, auginu dabar vieną. Jis jau vyresnis tai noriu antro šuniuko ar kalytės jauno amžiaus.. Bišonai ar net čihuahua man vienas iš variantų...
Atsakyti
Kissia, nuo didelės veislės šuns perėjote prie mažos smile.gif Ir dabar ieškote dar mažesnio. O aš niekaip negaliu priprasti prie mažos veislės šunų. Teko savaitę pasaugoti, pas save, sunėno du "jorkus", buvo smagu smile.gif . Bet kai dabar žvalgausi kažkokio antro šuns, na niekaip neišsirenku. Žvalgausi tarp cotonų ir tibeto terjierų. Ir po Kauno parodos viskas pakrypo, kad gal TT būtų įdomiau. Bet dar nesu apsisprendusi. Važiuosiu į Vilnaus parodą, po savo šuns ringo, eisiu pasižvalgysiu. Ir dar Milane, jei tik važiuosim į Wold Dog Show, žiūrėsiu tenai.
Atsakyti
QUOTE(Dalelė @ 2014 11 23, 09:08)
Kissia, nuo didelės veislės šuns perėjote  prie mažos smile.gif  Ir dabar ieškote dar mažesnio. O aš niekaip negaliu priprasti prie mažos veislės šunų. Teko savaitę pasaugoti, pas save, sunėno du "jorkus", buvo smagu smile.gif . Bet kai dabar žvalgausi kažkokio antro šuns, na niekaip neišsirenku. Žvalgausi tarp cotonų ir tibeto terjierų. Ir po Kauno parodos viskas pakrypo, kad gal TT būtų įdomiau. Bet dar nesu apsisprendusi. Važiuosiu į Vilnaus parodą, po savo šuns ringo, eisiu pasižvalgysiu. Ir dar Milane, jei tik važiuosim į Wold Dog Show,  žiūrėsiu tenai.


Na taip, kazkaip norejau mazesnio... Jorku niekada nemegau, nelimpa man jie schmoll.gif po briaro uzmigdymo as labai ilgai rinkausi suni pagal charakteri nes norejau suns su panasiu charakteriu kaip briaras - siek tuei uzsispyrusio, bendraujancio, su "cinkeliu".. "Skotai" panasus tik "bjauresni" uz briarus... Cottonai atrodo irgi turi ta nepriklausomybes pojuti:) siaip jei pasikeistu mano uzimtumas labai noreciau piktuko - stafuko ar pitbulio (teko JAV kartu "gyventi", netiketai labai suzavejo)..

Mačiau viena Tibeto terjerą laisves alėjoje vedzioja viena moteris.. Ar jie stipriai seriasi? g.gif

Būtų smagu jei auginančios cottonus daugiau parašytų apie savo suniuku charakterį, elgesį, "nuotykius" smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kissia: 23 lapkričio 2014 - 10:16