Įkraunama...
Įkraunama...

Išlaidos vaikų lavinimui

Skaičiavau šeimos išlaidas ir pasidarė tiesiog smalsu, kiek šeimos skiria pinigų išskirtinai vaiko užklasinei veiklai. Būreliams, korepetitoriams ir jei tai veiklai reikalinga - priemonėms? Ar vaiko popamokinė veikla yra prie prioritetinių išlaidų ("pasispausim, bet lankyk") ar tik tuo atveju, jei "liks pinigų"?
Įdomu palyginti įvairių veiklų brangumą/pigumą. Pvz.girdėjau, jog l.daug išlaidų reikalauja sportiniai šokiai, bet nežinau ar tiesa ir kokios maždaug išlaidos. Prieš leidžiant kažkur vaiką būtų įdomu ir įvertint kiek galėtų kainuoti ta jo veikla (dažnai pradžioje net nesiorientuoji kuek išlaidų gali pareikalauti, jei patiks ir lankys).
Atsakyti
Sūnus darželinukas treti metai lanko sportinius šokius.
Pamokos kainuoja ~10 eur/mėn
Šokių bateliai ("češkės") 2 poros metams ~10 eur/metai
Dalyvavimo konkurse mokestis 5,80 eur kartą į metus

Lavinimui namuose perkam:
užduotėlių knygeles - 4-5 vnt/mėn
kanceliariją (flomasteriai, dažai ir tt)
Niekad neskaičiavau, kiek atskirai tai kainuoja, bet perkam tik su 40 % nuolaida Maximoje.

Nemokamai:
iš vaikų bibliotekos nešamės namo enciklopedijas, žodynus ir tt
spausdinam iš interneto spalvinimo užduotėles ir pan
Atsakyti
Pateikiant islaidas, manau, reiketu parasyti ir vaiko amziu 4u.gif
Mano trimetis kainuoja minimaliai, knygas "skaitome" is bibliotekos, papildomu uzsiemimu kol kas nelankome. Gal nuo rudens praddesime lankyti baseina, nes aktualu+labai megsta vandeni. Kas yra zaislu parduotuve - nezino.
Vyresniajam kainuoja sportas + sportbaciai apie 150eur/2m.

Jei sportiniu sokiu kaina labai didele - neleisciau cool.gif Tisioga gaunama graza nera adekvati sumokamai sumai (kalbu is amsenines patirties). Man tai greiciau neigyvendintos tevu svajones+grozis, nei reali nauda jaunos asmenybes charakteriui.

Atsakyti
Aš temą pradėjau, o pati nepasisakiau, kiek išleidžiam.
Per mėn. dviem vaikam - 200 Eur (be priemonių).

Dukros 12 m: anglų kalba apie 41 Eur/mėn (mokam už metus iškart, tai su nuolaida, ėeina ir vadovėlių kaina). Šiaip anglų klb. moka gerai, lanko nuo pirmos klasės, tik labai nedrąsi bendravime ir nori lankyt, tai ir leidžiu toliau; dainavimas 65 Eur (papildomai reikėjo tik natų sąsiuvinio solfedžiui..bet kadangi solfedis jai sunkiai perprantamas, mąstom vėl apie el.pianino įsigijimą - kažkada grojo, lankė, bet metus pianiną pardavėm doh.gif ); baseinas - 29 Eur (maudymukas tai apie 20 Eur ir metams užtenka aišku) ir dailė - 22 Eur (priemones perku aišku per -40 proc. išpardavimus ir gaunasi už 2oo Lt/ apie 58 Eur metams, bet dar būna reikia ir spec. priemonių, kurios labai nepigios..pagal poreikį, tiksliai nepasakysiu, bet dar apie 50 Eur/m tikrai bus).

Sūnus (6 m) lanko anglų kalbą darželyje (18 Eur, nieko papildomai), krepšinį (13 Eur), baseiną (22 Eur). Kedai, apranga kainavo apie 60 Eur, glaudės 15 Eur. Kai lankė kovų menus niat-nam, tai dar mokėjom apie 15 Eur už treniruotes ir apie 50 Eur už aprangą (dabar nelanko, nes persikėlė į mums nepatogią vietą, nesugebam suspėt išvežiot tiek verysad.gif, tai keisim į karate).

Dar lankė ir etiketo pamokas, tai už kiekvieną atskirai mokėdavom (22 Eur/pamoka), labai patiko ir naudinga.

Knygas imam iš bibliotekos, bet jei pvz. patiko pirmoji trilogijos dalis, tai nuperku ir skaitytą knygą ir kitas jau perkam, nebelaukiam bibliotekoje pasirodant.
Atsakyti
Rasma, kodel nusprendete lankyti tiek daug bureliu?
Atsakyti
mano dickis lanko gitara uz metus mokam 35 eur dainavimo privacios pamokos atsieina 60 euru
o mazas lanko pramoginius sokius tai tenaio oij doh.gif treniruotes men 25 eurai konkursai vien starto mokestis 7 eurai o dar mums iejimai kur po 8 eurus bet kai gauna statulele ar taure viska tas ir atperka wub.gif wub.gif wub.gif o i konkursu i men bent karta vaziuojam mirksiukas.gif rubai jau senaiu supirkti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2015 02 11, 14:15)
Rasma, kodel nusprendete lankyti tiek daug bureliu?

Vaikai reiškia pageidavimą ax.gif

Sūnus l.aktyvus ir judrus, tai sportas jam tiesiog būtinas: krepšinyje išsilaksto, "išsikrauna", plius komandinė dvasia ir disciplina. Baseiną lankyt pasiprašė pats, nes nori išmokti plaukti (manau, kad tai yra būtina..aš pati nemoku ir l.apgailestauju, bandau 'sena' būdama išmokt biggrin.gif ). O anglų klb. jam l.patinka, kaip ir dukrai. Didžiuojasi kiekvienu išmoktu nauju žodžiu ir t.t.Be to, vyksta darželyje, tai eina su grupės draugais l.noriai.
Karate tai nori lankyt, nes neteko niat-nam treniruočių ir dabar pastoviai skėryčiojasi-kovoja namie doh.gif Maža jam judesio, tai su vyru nueis pabandyt, gal ta energija bus tinkamiau nukreipta. Dabar tai stogas kilnojasi biggrin.gif

Dukra baseiną lanko uo 3 m. Jai astma, tad plaukimą medikai rekomendavo kaip kvėpavimo/plaučių tūrio treniravimui ir pan.Aišku moka gerai plaukti, nardyti ir eina su malonumu. Anglų kalbą lanko nuo 7 m, nes gabi kalboms ir buvo l.žingeidi. 4 m mokėjo net graikų kalbos abėcėlę, mokinosi rusų klb, bet viena liga sutrukdė. Kai 7 m.pasiūliau mokytis pianinu groti - sutiko, bet pati norėjo ir anglų klb.išmokt/suprast. Anglų klb.patiko ir tebelanko kasmet, o pianino pamokas metė po metų (nepatiko). Dailė - turi polinkį, pati tai žino, mėgsta piešt įv.technikom ir iškart po baseino užsiėmimai, tai mest net nežada. Dainavimą jau išzyzė, nes labai norėjo ir pusmetį nenurimo. Dabar lanko (ir daugiausia laiko tam skiria) ir nenustygsta iš laimės. Nori gyvenimą skirti muzikai, bent jau taip pareiškė. Bus matyt smile.gif Turi dvi laisvas dienas per sav. - antradienį ir sekmadienį, mokosi puikiai (vidurkis virš 9.5) ir leidžiu spręsti pačiai. Nėra nei draudimo, nei prievartos (su visais vaikais taip).
Atsakyti
Na mano trimetis irgi skeryciojasi, bet tai nereiskia, kad eis i "mustynes" biggrin.gif Dabar dar spagomis susidomejo, bvet i fechtavima irgi neis ax.gif
Vyresnysis jau 13m. zaidzia krepsini, pasieke daug, dar daugiau geru emociju ir atsiminimu liko. Kazkada norejo bandyti futbola, tada tenisa - neleidau blaskytis schmoll.gif Dabar dekoja, ir liepia broliui neleisti mesti sporto uzejus pirmajam bzikui.
Anglu k. ismoko namie (kalba puikiai), matematikos ismokiau pati (buvo daug problemu, bet kai reikejo laikytis egzamina, susieme, savaitele pasedejome prie knygu ir issilaike puikiai). Lyg siol apsiejome be papildomu pamoku.

O kokia prasme temos? Parodyti, kiek daug mes skiriame vaikames? Paskaiciuoti, kiek vidutiniskai seima skiria vaiku lavinimui? Parodyti, kokie mano vaikai zingeidus?
Nes ta pacia anglu kalba, mano akimis, vaikai gali mokytis namie, priemoniu tikrai yra.
Atsakyti
Dukra 10m. lanko:
1. smuiką: 15Eur/mėn muzikos mokyklai + papildomos pamokos 36 Eur.
2. Gimnastika 36 Eur/mėn
Pernai pirkom smuiką 150 Eur. Tikiuosi užteks bent 2m. ...
Gimnastikai pirkom triko :20 Eur.

Sūnus 6m. lanko tik darželyje anglų k. 18Eur/mėn.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2015 02 11, 19:25)
O kokia prasme temos? Parodyti, kiek daug mes skiriame vaikames? Paskaiciuoti, kiek vidutiniskai seima skiria vaiku lavinimui? Parodyti, kokie mano vaikai zingeidus?

Kažkaip keistai jūs čia bendraujat unsure.gif
Pati manęs paklausėt kodėl vaikai lanko tiek būrelių - atsakiau išsamiai, galvojau įdomu, tada ėmėt kritikuot, kokia temos esmė ir kad čia man reikia kažką parodyti.
Tai kam klausiat, jei to atsakymo nė nereik.

O kokie temų "išlaidos maistui" esmė? Ar kitų šio skyrelio temų esmė? Koks skirtumas kiek kas moka už šildymą?
Panašu, kad dauguma temų skirtos kalbėtis apie išlaidas.

Man tiesiog įdomu ir smalsu, kiek kokie vaikų užsiėmimai kainuoja ir diskutuosiu kas man aktualu, nepaisant čia kažkokių interpretacijų. Taip, man įdomu kiek vid.išleidžia šeimos vaikams, maistui, butui, moterys - grožiui ir t.t.
Papildyta:
QUOTE(vasarele85 @ 2015 02 11, 14:48)
mano dickis lanko gitara uz metus mokam 35 eur dainavimo privacios pamokos atsieina 60 euru
o mazas lanko pramoginius sokius tai tenaio oij  doh.gif  treniruotes men 25 eurai konkursai vien starto mokestis 7 eurai o dar mums iejimai kur po 8 eurus  bet kai gauna statulele ar taure viska tas ir atperka  wub.gif  wub.gif  wub.gif  o i konkursu i men bent karta vaziuojam  mirksiukas.gif  rubai jau senaiu supirkti  ax.gif

Mano dukra l.prašė individualių dainavimo pamokų, bet Vilniuje 20-30 Eur/pamoka doh.gif
O berniukams reikia daug rūbų sportiniams šokiams? Panelytėms, tai turbūt iškelia kainą suknių siuvimai, bet kokios ir bet kur nenupirksi..o dar avalynė, man viena mama aiškino, kad siuva specialią šokėjams g.gif
Atsakyti
Man tai iš viso keista, kad visi būreliai ir užsiėmimai tik mokami pas visas. g.gif Taigi visos mokyklos turi neformalų ugdymą, turi tam tikrų užiėmimų, kurie nieko nekainuoja, tik dalyvauti reikia, susirasti, išnaudoti galimybes. Galima ,,apmokėti'' pagrindinį ugdymą pav. sporto mokykla, muzikos mokykla, o visa kita, tai tiesiog užsiėmimai ir tiek. Priklausomai nuo mokyklos, bet jų yra nemažas pasirinkimas.

Dėl anglų sutinku, jei vaikas gabus (kaip rašė Rasma) jokių būrelių nereikia, pilnas internetas ir pagaliau pačių pamokų užtenka, jei mokosi atidžiai.
Kartais man atrodo, kad tėvai persistengia. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aimeja: 12 vasario 2015 - 08:27
Maniškiai tai mažai lanko . Vyresnis baseiną ir kovos menus - abu apie 60 gal € per mėnesį. O mažasis šiuo metu (3,5 m.) nelanko nieko biggrin.gif Anglų nevesčiau, nes kažkaip patys mokosi, vyresnis (9m.) susikalba puikiai esant reikalui, mokykloj sekasi gerai, mažasis moka abėcėlę, skaičius, supranta paprastus sakinius ir moka nemažai žodžių. Kol kas per akis, spės dar irnesakyk.gif

Aš kažkaip nenoriu perkraut bereikalinga veikla. Profesionalaus sportininko augint tikrai nenoriu schmoll.gif Muzikai mano ausimis gabumų per mažai, o ir noro ypatingo nerodo. Keramiką lankė, bet čia toks pasižaidimas buvo, tai rimtu užsiėmimu laikyt negaliu smile.gif Mažasis kol kas nuomonės tais klausimais neturi, galbūt pavasario link baseiną pradėsim lankyt, kad pradėtų mokytis plaukt mastau.gif
Atsakyti