Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip ir kada įvedamas "kietas" maistas?

pasidalinkite patirtimi, kaip keiciasi mazylio maitinimas pradejus primaitinti "kietu" maistu (t.y. jau ne be tik pienu)?

na kad pradeti po sauksteli ir didinti porcija, kad bandyti po viena darzove kelias dienas, tas aisku.
dar isskaiciau, kad, kol pripranta koses valgyti, reikia jas pasiulyti pries piena, o po to po pieno.

bet va kas man neaisku:

kiek suprantu, ispradziu (na kol po sauksteli ar du), tai ta kose bus prie vieno maitinimo salia pieno - t.y. duodi ta sauksteli koses, o po to, kaip iprastai, pieno. ar taip?

o kada atsiranda taip, kad vienas maitinimas jau vien tik kose?
o kada du maitinimai vien tik kose?

ir dar, kuri maitinima geriausia pradeti pakeitineti kose?
Atsakyti
rolleyes.gif čia turbūt kiekvienai buvo neaišku. Manau yra daug prirašyta ta ema, bet jei jau atsidariau, parašysiu, kaip aš dariau. Išvirk mažą bulvytę, gal net pusę, sutrink, atskiesk savo pienuku ir bandyk duoti, žiūrėk, kaip reaguos, patiks, ar ne Iš pradžių kelis kelis šaukštelius, ir vis kiekvieną dieną didink kiekį. Paskui įvesk kitą daržovę, pvz. morką. Ir taip įvedinėk, kopūstą, kalafiorą, moliūgą, o po to ir mėsą( čia nuo 6mėn.) Taip pat ir su grūdų koše, aš verdu Puikio košę, jos yra trijų rūšių. O dėl pieno pakeitimo kietu maistuku, tai aš visiap dariau, ir pavalgom kieto maistuko ir užgeriam pienu. O kartais , užgeriam arbata ar sultimis, ar vandenuku. Dabar maniškis beveikl septynių mėnesių, tai valgom košę ryte ir košę prt pietus , o vakare tyrelę. Jums iš vis užtektų, jei maitini savo pienuku, dar tik banano, obuolio ar kokios vaisinės tyrelės
Atsakyti
aciu nors vienai atsiliepusiai.

siaip tai mes be sesiu menesiu nesiruosiam nieko valgyti papildomai.

o tie klausimai: kada pakeiciamas vienas pieninis maitinimas kosiniu, man rupi todel, kad po nauju metu zadu po truputi pradeti dirbti.
todel svarbu man kuri maitinima cia imti pakeitineti. vat kaip yra...

Atsakyti
Na Manau, kad daug sia temele yra prikalbeta, bet pvz. as pasimeciau, net savim stebuosi pirma vaika normaliai ir be jokiu klausimu ismaitinau iki 6 men ir pradejau damaitinet, bet dabar esu tokioje busenoje, kad nepamenu nuo ko pradejau ar nuo kruopu ar nuo darzoviu, tik pamenu, kad kas savaute vis nauju maisteliu papildydavau vaiko meniu.
Aisku puldavo man evisi, kad naujoviskai vaika auginu...bet va dabar turiu tfu tfu sveika sunu smile.gif
O dabar nezinau nuo ko pradesiu gal nuo grikiu...visapusiskai esu pasimetus sad.gif ir labai ant saves pykstu, bet nieko padet negaliu mad.gif dar daktorka man vaiko pasiule duoti obuoliu ar kokiu vaisiu, nes matai jam rachitas (jo zidinuku buta) , tai jos teigimu vaikui truko kazkokiu maisto medziagu. Pabandziau duot, bet va po keliu savaiteliu suviduriavom ups mad.gif tai nustojau bile ka duot ir va laukiu 6men. kaip sukaks ir tada..nezinau mad.gif mad.gif
Atsakyti
O nuo kada galima jau 2 ir daugiau maitinimu pakeisti kosemis?
Atsakyti
Nekankinkit vaiku maitindamos vien savo pienu iki nezinia kiek vaikas nuo triju ar keturiu men. turi gauti daugiau medziagu negu yra motinos piene o nuo sesto menesio motinos nebe toks maistingas.tada ir prasideda rachitai ir kiti dalykai.vaikai mokosi sedeti juda ir jiems reikalinga daugiau energijos.duokit kosiu kuo anksciau
Atsakyti
Iki 6 men. maitinau tik savo pienu. Kai atejo laikas duot "kieto" maisto, buvau ir as labai pasimetus, nors skaiciau ir knygoj, ir forume smile.gif O pradejom mes tai nuo obuolio- pati patarkuodavau. Taip ismokom valgyt sauksteliu (jei tai galima pavadint ismokimu biggrin.gif ). Po to pratinomes prie bulves, bulves su morka...Tik deja nevalgo 2.gif mano gamybos darzovienes, o Hipp tai patinka g.gif Iki siol valgom 1k. darzoves, 1 k. obuolio ar banano. Tik manau mes jau atsiliekam nuo "grafiko", nes turetume valgyt mesyte doh.gif Bet noreciau paklaust mamu (gal nepradesiu naujos temos), kaip su kruopu kosem: nuo kokios pradejot (kokiu kruopu, kokios firmos labiau megsta jusu 2.gif ?)
Atsakyti
As pradejau saviski primaitinti 4men pabaigoje. Gydytoja patare pradeti nuo kruopu kosiu(pagal kazkokia tai mokykla kurios ji laikosi). Perku Milupos firmos koses kur parasyta nuo 4men. Pradejau nuo ryziu-kukuruzu, veliau bandysim avizu, dar veliau grikiu jei nealergizuos. Darzoviu koses patare duoti nuo 5men., tai rytoj bandysime bulves. Koses duodu pries maitinima pienu(misinukas). essen.gif
Atsakyti
Labas San wink.gif nu pasakysiu kaip as darau. Mes jau savaite valgom kose. Gydytoja liepe savaite duoti bulve, o paskui morka, bet as bulve viena daviau tik 3 dienas, tada jau morka pridejau ir po dar dvieju dienu cukinija. Maitinu kose po pietu miego, bet kadangi taviske tokio dalyko nezino, tai nezinau kaip tu sugalvosi laugh.gif
pradejom nuo sauksto koses (skystos, skiedziu MP), dabar suvalgo apie 70ml. sake turetu apie 120ml, suvalgyt, bet as neprievartauju. Po koses duodu dar MP atsigerti, jei matau kad kimba i atlapus laugh.gif laugh.gif vakare biski duodu vaisiu (cia jau savo iniciatyva) patarkuoju biski obuolio ir banano, pamaisau ir tada jau isisziojes laukia kito sauksto. nu dar turi klausimu???
Atsakyti
Silvijyte brangioji, cia kruva tokiu mazochistiniu mamu kurios kankina vaikus iki 6 menesiu ir marina badu tik pienu girdydamos mad.gif NES JOS NAUDOJASI NAUJAUSIOMIS PSO REKOMENDACIJOMIS!!!!!! mad.gif mad.gif mad.gif Sorry rolleyes.gif labai supykstu tokias nesamones pamaciusi rolleyes.gif
pabandysiu kuo trumpiau is aiskiau rolleyes.gif
1. jei vaikui pakanka svorio geriausia pradeti nuo darzoviu kosiu, jei per mazai - nuo kruopu. mes pradejom nuo darzoviu (beveik 6men), bulve, porcijos didinimas, po 3 ar 4d +morka, paskui + kalafioras, +cukinija, zodziu kaitalioti darzoviu sudeti, ziureti kas vaikui patinka, stebeti ar nera alerginiu reakciju. Neavalgiukams daznai girdziu kad patinka Hipp bulve + moliugas rolleyes.gif
2. nuo 7men i darzoviu kose reiketu deti mesos. rekomenduojama pradeti nuo triusienos rolleyes.gif mes valgem Hippa taio kaitaliojom visaip. maziausia vertinga vistiena. reiktu vengti riebios mesos. per diena reikia apie 50g mesos.
3. grudu koses ivedamos mazdaug po menesio kai pradejo valgyti darzoviene... savaite ten ar ten nieko baisaus... kazkaip labai nepergyvenau nuo kokios pradeti, nupirkau Nestle keliu grudu kose, bet isbere nes buvo kvieciu. Kvieciai (manai) irgi mazai vertingi, be to alergizuoja. taigi - ryziai, grikiai, avizos etc, mums labiausia patinka Hipp arba Nestle keliu grudu koses be priedu thumbup.gif nors ir be priedu bet labai skanios rolleyes.gif galima virti ir namuose - smulkinti kruopas ir skiesti pienu ar misiniu. bet man geriau pikrtines rolleyes.gif
4. klausei kada visa maitinima keicia kose? - tada kai jau priprantama prie normos, t.y. vaikas turetu suvalgyti apie 100-150ml koses (nors maniske visada maziau suvalgydavo). geriausia kietu maistu maitinti apie pietus, ne vakare, kad neapkrauti skranduko o ir pastebeti alergija jei butu.
5. 2 kartus kose pradejome valgyti kazkur 7 su savaitele ar dviem... rytais nelabai valgydavo, tai valgydavom pietums ir pavakariams.
6. vaisius ir tyreles ivedziau panasiai nuo 6.5men Valgydavom pries pietu miegeli ar pavakariais (faktiskai skaitytusi jau 2 maitinimai, bet ji tyreles suvalgydavo po puse indelio Hipp.)
7. kai vaikas suvalgo visa reikiama porcija, pavalgius galima pasiulyti sulciu - jos turetu buti skiestossantykiu 1:1 (pe puse vandens ir sulciu). vaikas turi isgerti per diena tiek kiek menesiu - jei 7 tai 70ml, bet mes isgerdavom siek tiek daugiau, nes pildavau daugiau vandens, nes vieno vandens ji visai negerdavo.

na va.. atrodo atsakiau i klausimus, jei ka - dar uzeisiu cia smile.gif ir jei patiko mano rekomendacijos galesiu dar ka papasakoti tongue.gif

TIESA - maisto virimui, tyreliu ruosimui NENAUDOJAMAS NEI CUKRUS NEI DRUSKA. darzoviene galima pagardinti sauksteliu alyvu aliejaus. bet jei su MP tai ir taip skanu tongue.gif as alieju pradejau pilti kai mesa ivedem smile.gif
Atsakyti
Visos teorijos nuo praktikos skiriasi tuo, kad jos ir yra teorijos. Iki 6 mėn TIK MP yra blefas, nes prasideda anemija, nerimas ir kt. nemalonūs dalykai. Mes jau gerą mėnesį valgome kietą maistą. Nėra jokio viršsvorio, kraujas geras.
Pradėjome viską savo nuožiūra - nuo banano. Skanus buvo, tai valgė gerai. Aišku iš pradžių nemokėjo šaukšteliu valgyti, bet greitai išmoko. Jei pirmą šaukštelį išspjovė, tai nereiškia, kad nenori, o tik, kad nemoka valgyti. Po kiek laiko pats išsižioja ir laukia, kad dėtų į burnytę. Į dieną duodavau 3-5 šaukštelius.
Vėliau išviriau daržovių. Užgerdavo sultimis arba arbatėle. Sultys iš pradžių tikrai sunkiau virškinamos, nes šiek tiek atpildavo.
Dabar daržoves verdu įvairiai - bulves, morkas, cukinijas, kalafiorus, brokolius. Įpilu šlakelį aliejaus.
Prieš 3 dienas daviau mėsiškos košelės, irgi gerai valgė. Tai Hipp su kalakutiena arba su veršiena.
Dar labai mėgsta MILUPOS firmos 4 košes viename pokelyje. Jos pieniškos, įpilti reikia vandens. Vaisių tyrelės tik kai kurios jam skanios, raudonos nepatinka, rūgščios.
Grūdų košės nepatiko, bandžiau duoti, bet nevalgo, užsičiaupia ir nusisuka. Kartais išverdu skystos manų košės, tai ją valgo.
Sėkmės maitinant ir svarbiausia kantrybės mokant vaikutį valgyti. Tik negalima prievarta kišti. tongue.gif
Atsakyti
Kregzdute, ne joks ne blefas..... tik vaikuciai zinoma skirtingi... kitam gal 2 savaitem jau anksciau reikia kito maisto, kitam gal menesiu veliau...
vat butent, kad vaikutis nemoka valgyti.... todel kad tik apie 6-aji menesi susiformuoja nezinau kaip pavadinti, turbut rijimo refleksas, ta prasme kad vaikutis moka nustumti kieta maista link gerkles ir ji praryti.... liudna kai taip snekama... sad.gif bet gi kiekviena mama zino kas jos vaikui geriausia smartass.gif bet pasidometi naujausiomis rekomendacijomis ir vaiko vystymusi deretu smartass.gif cool.gif heart.gif
Atsakyti