Įkraunama...
Įkraunama...

Skiepai nuo meningito

Sveikos mamos.Neseniai mano vienos pazystamos dukryte susirgo menengitu.Ir as galvoju paskiepyti savo mazyli nuo sios ligos. Gal yra mamu, kurios paskiepijo savo vaikucius.Nes esu girdejus, kad vis vien suserga, skiepitas ar ne?Kokia kaina?Ir ar yra salutinis poveikis?
Atsakyti
Skiepas yra nuo bakterinio meningito, nuo virusinio neapsaugos. Vienintele apsauga nuo abieju- tai stiprinti vaiko imuniteta.

Mano dukra buvo paskiepyta, bet vis vien susirgo virusiniu:( Jos klaseje buvo apie 12 vaiku, is kuriu virusiniu meningitu susirgo 3 vaikai.

Beto tas skiepas yra ne tik nuo bakterinio meningito, jis yra ir nuo kitu pulingu ligu (ausu uzdegimo, gerkles uzdegimo, plauciu uzdegimo), kurias sukelia tam tikros bakterijos. Tuo skiepu as savo abu vaikus skiepijau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Monet: 03 spalio 2004 - 09:38
O kiek kainavo
Atsakyti
Jei tu kalbi apie Hib vakcina, tai kaina kiek pamenu apie 40 Lt, vaikai iki metu skiepyjami 2 k.+ 1.5 m. dar karta. Vaikams virs metu uztenka 1 skiepo. Siaip turejo pasiulyt gyd., kai skiepyjotes 3 men. O jei emet mokama vakcina, tai man atrodo i ja ieina iskart ir Hib vakcina. Cia jau savo gyd. klauskit. Siaip sita Hib vakcina yra tik nuo Haemophilus influenzae bakteriju, kurios be visu kitu bjauriu infekciju, sukelia ir meningita. Bet juk meningita sukelia ir kt. bakterijos, be to pavojingas ir virusinis meningitas, taigi del to ir girdejai, kad vistiek vaikai serga meningitu, skiepyti ar ne.
Atsakyti
QUOTE (meya @ 2004 10 03, 12:00)
Jei tu kalbi apie Hib vakcina, tai kaina kiek pamenu apie 40 Lt, vaikai iki metu skiepyjami 2 k.+ 1.5 m. dar karta. Vaikams virs metu uztenka 1 skiepo. Siaip turejo pasiulyt gyd., kai skiepyjotes 3 men. O jei emet mokama vakcina, tai man atrodo i ja ieina iskart ir Hib vakcina. Cia jau savo gyd. klauskit. Siaip sita Hib vakcina yra tik nuo Haemophilus influenzae bakteriju, kurios be visu kitu bjauriu infekciju, sukelia ir meningita. Bet juk meningita sukelia ir kt. bakterijos, be to pavojingas ir virusinis meningitas, taigi del to ir girdejai, kad vistiek vaikai serga meningitu, skiepyti ar ne.

Skiepus pasirinkom mokamus, 120Lt. As buvau uzsiminus gydytojai, kad noreciau paskiepyti nuo meningito, o ji tik pasake, kad reiketu.O, kad jis gali ieiti i musu pasirinkta vakcina, as nezinojau ir gydytoja neuzsimene
Atsakyti
Skiepijau nuo zaibisko meningito, kainavo apie 40 Lt. Mamytes, kuriu vaikuciai persirgo meningitu ar meningokoku galetu pasidalinti patirtimi, kokie buvo pozymiai, kokia ligos eiga ir pan. Butu labai naudinga info.
Atsakyti
Praeita savaite rodos Delfyje skaiciau, kad ta Hib skiepa patvirtino kaip privaloma skiepa (Ta prasme nemokamai skiepys). Lygtai jau uzpirkta vakcina, beliko tik po gydymo istaigas paskirstyt.
Ar girdejot apie tai? Reikia savo daktares pasiteirauti...
Va, dar "Vakaru eksprese" praeita savaite rase, gal kam bus idomu:

Pataria specialistas
Pajūryje daugėja rudens virusinių infekcijų, bet sunkusis arba bakterinis meningitas nustatytas tik vienam vaikui.
Dėl žiniasklaidoje pasirodžiusių žinučių apie aštuonetą Šilutės rajono ligoninėje nuo meningito gydomų vaikų, nevertėtų sunerimti, juo labiau panikuoti, nes tai - enterovirusinis meningitas. Jis pasireiškia galvos skausmais, karščiavimu, vėmimu, bet ši ligos forma nėra sunki. Tik viena mergaitė susirgo kur kas pavojingesniu - bakteriniu meningitu.
Apie rudens meninginius simptomus kalbėjomės su Klaipėdos miesto ligoninės I Infekcinio skyriaus gydytoja pediatre Jūratė Šakniene. Pokalbio metu skyriuje nuo virusinio meningito buvo gydoma penketas mažųjų klaipėdiečių. "Jie karščiuoja ir bloguoja kaip vienos ankšties žirniukai, tačiau visi spėriai sveiksta", - nuramino gydytoja.
- Kiekvienas metų laikas turi savų, "sezoninių" problemų: jeigu žiemą mus vargina gripo epidemija, tai vasarai baigiantis ir rudenį plinta enterovirusinės infekcijos. Jos daugiausia siautėja tarp ikimokyklinio amžiaus vaikučių, bet gali susirgti ir suaugusieji. Infekcijos perduodamos oro lašiniu būdu, bet dažniausiai - per fekalijomis užterštą maistą, vandenį, žaislus, tai yra, per nešvarias rankas.
Šios infekcijos turi savo formas; pagrindinės, maždaug 80 procentų šių infekcijų - tai virusiniai arba seroziniai meningitai. Kita forma - tai herpetinė angina arba tonzilitai. Trečioji forma - tai yra epideminės mialgijos, kurioms būdingi didžiuliai raumenų skausmai, kūno sukaustymas, sąnarių bei pilvo skausmai, kurių klinika panaši į apendicito. Ir paskutinė rudens infekcijų forma yra naujagimių liga - encefalomiokarditai. Meninginė virusinė infekcija pasireiškia labai staigiai - ligos inkubacija trunka nuo 2-jų iki 10-ies dienų, kai žmogutis jau yra užsikrėtęs, bet dar simptomų nėra. Praėjus tam "nebyliajam" periodui, pakyla temperatūra nuo 38 iki 40 laipsnių, pasireiškia šaltkrėtis ir stiprūs galvos skausmai. Vaikas tampa vangus, kartais guli vadinamaja meningine poza - kiek atlošęs galvytę, išsilenkęs, užsimerkęs, liežuvis sausas, ir, kaip taisyklė, skundžiasi galvos skausmais, net patys mažiausieji rodo rankute į galvytę. Vaikas vemia, nenori valgyti, skundžiasi ir viso kūno skausmais. Iš šių visų išvardintų infekcijos formų tik naujagimių encefalomiokarditai bei meningniai simptomai reikalauja gydymo stacionare; herpetinę anginą ir mialgijas galima sėkmingai gydyti namie, kadangi taip stipriai nevemiama ir nedehidruoja organizmas. Turintys meninginių simptomų ligoniukai guli ne išblyškę, o įraudę, raudonos ir akių junginės, ir skruostai. Tiriant būna teigiami meninginiai simptomai, sprando raumenų rigidiškumas (kai negali pakelti galvytės).
Diagnozė patikslinama, atlikus juosmeninę pukciją: nugarytėn, tarp juosmens slankstelių, duriama adatytė, ir paimama šiek tiek smegenų skysčio. Paprastai mamos labai bijo šios procedūros, bet reikia bijoti ne jos, o ligos, - sako gydytoja pediatrė.
- Ši procedūra neskausminga, punkcijai net nevartojamas novokainas, tik mamos turėtų nuraminti, psichologiškai nuskausminti mažylį, užuot savo nuogąstavimais sukėlusios įtampą. Paimtas smegenų skysčio kiekis laboratoriškai ištiriamas, paprastai randamos uždegiminės ląstelės, ir nuo šių ląstelio kiekio nustatomas rizikos laipsnis. Nėra specifinio virusinio meningito gydymo, nes tai tėra simptomų gydymas - prieš šį virusą vaistai dar neatrasti, antibiotikai nereikalingi, tad ir neskiriami. Ligoninėje skysčių balanso koregavimui taikomos lašinės skysčių infūzijos, skiriami diuretikai - šlapinimąsi skatinantys preparatai, smegenų dehidracijai - temperatūrą ir skausmą mažinantys vaistai, ir paprastai per 3 - 5 dienas vaikučiai visiškai pasveiksta. Nieko baisaus, jeigu pirmąsias dienas būna aukšta temperatūra: kiekvienas virusas, atėjęs į organizmą, prasiautėja, ir išeina. Mes turime per tas penketą dienų sustiprinti organizmą, sumažinti smegenų tempimą, hipertenzinį smegenų sindromą.
Šį kartą mes nekalbėjome apie bakterinio, pūlingo meningokoko infekciją ir jo žaibines formas, kai dėl pavėluotai skirtos antibiotikų terapijos gali išsivystyti sepsis, kraujo užkrėtimas, susidaryti pūlinių "kepurė", ir tai sukelia rimtą pavojų.
Bakteriniu meningitu dažniausiai susergama žiemą. Kaip jį atskirti nuo vasarinės virusinės infekcijos? Ligoninėje atliekami greiti, ekspresiniai kraujo tyrimai - nustatyti, ar tai virusas, ar bakterija, ir pirmąją ar antrąją parą net neatliekama juosmeninė punkcija. Enterovirusinis meningitas pavojingas ta prasme, jog turi tropiškumą arba polinkį patekti į smegenis ir sukelti smegenų dangalų uždegimą arba meningitą. Todėl liga nustatoma ir gydoma tik stacionare. Būtina meninginę vaiko būklę stebėti, pasekti 3-5 dienas, ar neišsivystys meningitas. Išėjus iš ligoninės rekomenduojamas 7-10-ies dienų namų režimas.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ramsius: 04 spalio 2004 - 08:30
Mano dukra sirgo virusiniu meningitu. Jai buvo 6 m. Zodziu taip- vakare ji pasiskunde galvos skausmu ir anksciau nei kad iprasta nuejo miegoti. Prabudo 3 val. nakties ir pradejo verkti, kad skauda galva. Temperaturos nebuvo ir 1 k. veme. Mes ja nuvezem i klinikas, ten apziurejo ir isleido namo. Ji uzmigo. Poto prabudo 8 val. ryto ir vel skundesi galvos skausmu, ji sake kad jai silpna, negali islaikyti galvos. Vel nuvaziavome i klinikas... I ligonine ja pagulde tik apie 12 val. dienos ir paskyre laseline, nes ji skundesi silpnumu. Ir tik i vakara pradejo kilti temperatura. Tuomet tik jai atlikinejo punkcija. Nors ir delfi rasomam straipsnelyje to nereiketu bijoti, bet is ties tai yra labai baisu. Si tyrima atlieka reanimacijos klinikoje ir is ties baisu ten matyti savo priraisiota vaika. Ligonineje mano dukra prabuvo 10 d. ir poto 24 d. sanatorijoje. Tiesa, antibijotikus jai skyre apsidraudimui, kad virusinis nepereitu i bakterini.

Mums si liga baigesi laimingai- dukra pasveiko ir jos elgesyje nematau skirtumo kokia ji buvo anksciau ir kokia dabar. Jei viskas pasikartotu, tai is karto, nakti, kai nuvaziavom i ligonine as jau reikalauciau tyrimu ir nesivesciau vaiko namo. Nes realiai mums gydymas buvo paskirtas tik po paros, kai pasireiske pirmieji pozymiai.

Tiems, kas Delfyje paskaite apie sia liga ir nusiramino, siulau pasiskaityti istorijas skyrelyje Svetimo skausmo nebuna... Ir dar nukopijuoju is Sveikas page apie sios ligos galimas pasekmes:
Grėsmingiausia komplikacija – galvos smegenų uždegimas ir pažeidimas (meningoencefalitas), galvos smegenų pūlinio (absceso) ar pūlių sankaupos (empiemos) susiformavimas. Jei liga anksti nustatoma ir skubiai gydoma, įmanomas visiškas pasveikimas. Tačiau galimi liekamieji reiškiniai: nuovargis, atminties (ypač trumpalaikės) bei dėmesio koncentracijos sutrikimas, žymiai rečiau – elgesio ar mokymosi, klausos sutrikimai, o itin sunkiais, komplikuotais atvejais – galvos smegenų pažeidimas, smegenų vandenė, epilepsija, intelekto defektai.
Virusinis meningitas ne visais atvejais toks grėsmingas, tačiau taip pat būtinas skubus stacionarinis gydymas, nes galima komplikacija – encefalitas.
Atsakyti
QUOTE (Jurgyte @ 2004 10 04, 06:23)
Skiepijau nuo zaibisko meningito, kainavo apie 40 Lt. Mamytes, kuriu vaikuciai persirgo meningitu ar meningokoku galetu pasidalinti patirtimi, kokie buvo pozymiai, kokia ligos eiga ir pan. Butu labai naudinga info.

Žaibinį meningoencefalitą sukelia meningokoko virusas priklausantis B serogrupei..Deja, deja, jūs galite savo kūdikius paskiepyti tik nuo meningokokinės infekcijos virusų, priklausančių A, C ir W135 serogrupėms. B serogrupės virusui vakcina dar tik kuriama, dar neatrasta, todėl nuo žaibinės meningokokinės infekcijos formos kol kas nėra realaus išsigelbėjimo..Ir tai jums turi pasakyti gydytojai.
Atsakyti
QUOTE (Rasma @ 2004 10 04, 10:05)
Žaibinį meningoencefalitą sukelia meningokoko virusas priklausantis B serogrupei..Deja, deja, jūs galite savo kūdikius paskiepyti tik nuo meningokokinės infekcijos virusų, priklausančių A, C ir W135 serogrupėms.

o tai ar verta tada skiepyti tuo skiepu nuo meningokoko A+C? g.gif
Atsakyti
Aš asmeniškai skiepyčiau..dar nėra tiksliai žinoma, tiesiog manoma, kad skiepas nuo meningokoko A ir C (tas bendras skiepas ir kainuoja 40 Lt) gali sąlygoti šiokį tokį imunitetą išvis meningokokų virusams, jau nežiūrint į atskiras serogrupes. Gal ir teisybė. Paskiepijus nuo A ir C meningokokinės infekcijos imunitetas išlieka iki 3 metų, o tai irgi nėr bloagi.Mano dukra neskiepyta, nežinau kada tai reikia daryti rolleyes.gif
Hib vakcina yra kas kita..heamophilus influenzae sukelta komplikacija epiglotitas mažiems vaikams irgi būna mirtina sad.gif
Atsakyti
bet pagal sezona turbut dabar nera tinkamas metas skiepyti....kai jau ligos po truputi prasideda... g.gif g.gif g.gif
as va savo mergina paskiepijau pneumo vakcina, ir ka- po 2 dienu ji man susirgo bakteriniu plauciu uzdegimu, tik lengva forma... tai kazkaip as linkusi sieti tai su skiepu, ar reakcija, ar siaip po skiepo imuninetas pasilpo ir prisikabino liga.
bet ar nebus pavyzdziui, ir po meninigokoko paskiepijus dar kokia velniava prilips ...
kada tas tinkamas laikas skiepui? g.gif
Atsakyti